Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Οι φορολογούμενοι θα πρέπει να περιμένουν ενημέρωση από την Γ.Γ.Π.Σ. για το θέμα των τόκων

Όπως δήλωσε σήμερα ο Κος Θεοχάρης Στον ΣΚΑΙ τα στοιχεία των τόκων του έτος 2012 θα δοθούν από τις τράπεζες στη γενική γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων.
Όμως ακόμα δεν έχει οριστικοποιηθεί η διαδικασία και μέχρι να μεταφερθούν τα δεδομένα που θα στείλουν οι τράπεζες,  οι φορολογούμενοι πρέπει να περιμένουν.
Προφανώς, εάν τα στοιχεία που θα στείλουν οι τράπεζες δεν μπορούν να ενσωματωθούν στο σύστημα ή λείπουν στοιχεία, τότε θα εγκαταλειφθεί η προσπάθεια και οι φορολογούμενοι θα πρέπει να πάρουν τις βεβαιώσεις από τις τράπεζες.
'Οπως αναφέρει ο Κος Θεοχάρης στο Tweeter θα υπάρχει ενημέρωση για την κατάληξη της όλης διαδικασίας.






Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description φκ | Μαΐου 29, 2013 4:50 μ.μ. | Reply
και ποτε περιμενετε κυριε θεοχαρη να μας ενημερωσετε?
τα χριστουγεννα?
image description panos | Μαΐου 29, 2013 4:46 μ.μ. | Reply
Παιδιά ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος να μου το θυμόσαστε. Ποίος είναι αυτός που βγαίνει και κάνει δηλώσεις περί παρατάσεων ή μη παίζοντας την κολοκυθιά? Ποίος τον πληρώνει? Δεν είναι δυνατόν σε ένα ευνομούμενο κράτος να βγαίνει ο κάθε Θεοχάρης και να λέει οτιδήποτε ανάλογα με το πώς (του) σηκώθηκε (ή μη) , το πρωί. Δεν ντρέπονται να τον κρατάνε ακόμη στη θέση του? Και εσείς κύριοι του taxheaven παίζετε με τα νεύρα του κόσμου με τις λεξούλες?
image description gus | Μαΐου 29, 2013 4:53 μ.μ. | Reply
Εμείς απλά ενημερώνουμε για τα γεγονότα και τις εξελίξεις.
image description kaza | Μαΐου 29, 2013 4:16 μ.μ. | Reply
Και οι δηλώσεις που στείλαμε ήδη?????? Δεν υπάρχουν πουθενά. Αν δουλεύανε σε ιδιωτική εταιρεία θα είχαν απολυθεί προ πολλού και αν ήταν επιχειρηματίες θα είχανε κλείσει ήδη. Αλλά στο δημόσιο αυτά γίνονται. Γι αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε.

image description Your Name | Μαΐου 29, 2013 4:07 μ.μ. | Reply
Κρατος Παρωδια - Κωμωδια - Τραγωδια ....
Ο Χαρης Potter στην κοροϊδια, στην αυτοπροβολη και μαλλον στην παραψυχολογια.....
Πρεπει μαλλον να μην υπολογιζει τιποτα !! ουτε τους φορολογουμενους, ουτε τους επαγγελματιες.
Οι διαπλεκομενοι τον προωθουν συνεχεια.
Γιατι ?
image description Γ.Μ. | Μαΐου 29, 2013 4:23 μ.μ. | Reply
Η απόλυτη ξεφτίλα. Παρακολουθούμε την εξέλιξη της πιο σχιζοφρενικής παράστασης ( το θέατρο του παραλόγου κοινώς), η οποία διαδραματίζεται στο twitter, με guest star τον κ. ΘεοΧάρη Πόττερ και τα μαγικά τιτιβίσματά του και εμάς τους μαζοχιστές να παρακολουθούμε άπραγοι, διερωτώμενοι κατά βάθος πόσο μαζοχιστές είμεθα τελικά. Καλά να πάθουμε. Δεν θέλουν αυτοί οι άθλιοι σφαλιάρες, ΕΜΕΙΣ τις θέλουμε. Οι οργανώσεις που μας "εκπροσωπούν" δεν χρειάζεται να αγχωθούν, ας κλωσήσουν τα αβγά τους ή καλύτερα ας χαιδέψουν το "twitter" του Θεοχάρη... ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ.
image description panos | Μαΐου 29, 2013 8:25 μ.μ. | Reply
Εννοώ με τις λεξούλες εις την αγγλικήν που πρέπει να γράψεις για να αποθηκευθεί το μήνυμα ρε παιδιά. Πέντε φορές τις γράφω κάθε φορά.
image description GGEORGE | Μαΐου 29, 2013 5:40 μ.μ. | Reply
Να τι γράφει πριν την υποβολη της δήλωσης: Για τα ποσά των κωδικών των δαπανών (ιατρικών, δωρεών κλπ), καθώς και των λοιπών κωδικών της δήλωσης Φ.Ε. που υποβάλλεται, θα αποσταλεί ειδοποίηση από τη Γ.Γ.Π.Σ. προκειμένου να αποστείλετε μέσω Ταχυδρομείου τα σχετικά δικαιολογητικά στην αρμόδια Δ.Ο.Υ..
Δηλαδή ΚΑΙ ταχυδρομικά τα δικαιολογητικα.
Ζητω το INTERNET ... ολα διαδυκτικά ....????!!!
image description dbirgiotis | Μαΐου 29, 2013 7:21 μ.μ. | Reply
Που το γραφει αυτο??Δεν εχω δει κατι
image description Δημήτρης | Μαΐου 29, 2013 8:22 μ.μ. | Reply
Αυτό το έγραφε το taxis από πέρισυ. Στις τελευταίες δηλώσεις που είχα στείλει τον Ιούλιο, έβγαζε αυτό το μήνυμα, λίγο πριν την οριστική υποβολή της δήλωσης, αλλά σε ΚΑΝΕΝΑΝ δε ζητήθηκε να στείλει η να παραδοσει τα χαρτία. Για φέτος βλέπουμε...
image description harry | Μαΐου 29, 2013 7:59 μ.μ. | Reply
Ολο παραπονα, ολο παραπονα. Επειδη εχουμε ενα, δυο , τρια προβληματακια βρε παιδι μου ??? Περιεργοι ανθρωποι. Δεν πιστευω να θελετε και διακοπες? Αργησαμε λιγακι να ανοιξουμε το συστημα. Οριστε το παραδεχομαστε. Και δεν εχουμε αποφασισει ακομα τι θα κανουμε με τους τοκους, και αν τελικα θα πανε μονο ηλεκτρονικα οι δηλωσεις, και ποιες συνταξεις θα σταλθουνε. Αλλα ειπαμε οτι ΜΠΟΡΕΙ να δωθει παραταση. ΑΛΛΑ μονο μια ε? Ειμαστε αυστηροι κιολας. Δηλαδη προτιματε να ειναι ολα στην ωρα τους? Περιεργοι.....
image description ΚΛαυσιγελος | Μαΐου 29, 2013 8:02 μ.μ. | Reply
Εγω λεω σε γνωστους και φίλους, περιμένετε και μετα μπουκάρετε ολοι ομαδικά στις τράπεζες μια μερα πριν απο την προθεσμία έτσι να γίνει τις τρελής στις τράπεζες....
image description WILL. | Μαΐου 29, 2013 8:36 μ.μ. | Reply
Ρε παιδια να ρωτησω κατι ο βλαξ.Πως ειναι δυνατον να ενημερωθει ο 659 με τους τοκους απο το taxis αφου περιεχει και αλλα ποσα?
image description picos | Μαΐου 29, 2013 9:18 μ.μ. | Reply
το τρομπαρισμα παει συννεφο , αυτοι ειναι ψυχοπαθεις και ανοργανωτοι πληρως
image description klark | Μαΐου 29, 2013 11:24 μ.μ. | Reply
καλο χειμωνα παει το καλοκαιρι φετος!!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο