Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Και νέα παράταση για τις δηλώσεις νομικών προσώπων. Την ερχόμενη εβδομάδα θα ανοίξει η εφαρμογή για την υποβολή τους

Την ερχόμενη εβδομάδα θα λειτουργήσει η εφαρμογή για την υποβολή δηλώσεων νομικών προσώπων όπως ανακοίνωσε ο Κος Θεοχάρης.
Επίσης σύμφωνα με δηλώσεις του, είναι πολύ πιθανό να δοθεί νέα παράταση καθότι από την ημέρα που θα ανοίξει το σύστημα μένουν (στην καλύτερη περίπτωση) μόνο 5 ημέρες  έως την λήξη της προθεσμίας.

Σύμφωνα με πληροφορίες από το ΥΠ.ΟΙΚ. δεν αποκλείεται να δοθεί παράταση έως την 15η Ιουνίου.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description dimitrios | Μαΐου 23, 2013 8:31 π.μ. | Reply
και τα σχετικα με νομαρχια?
δημοσιευσεις κλπ?
αφου μεχρι την υποβολη της δηλωσης μπορουν να γινουν οι εγγραφες κλεισιματος ποτε θα γινουν?
image description m | Μαΐου 23, 2013 8:05 π.μ. | Reply
15/6???? ..... OTAN ΠΕΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΔΩΣΤΕ ΜΕΧΡΙ 30/6/13 ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ!!!
image description SONIK | Μαΐου 23, 2013 9:53 π.μ. | Reply
ΔΗΛΑΔΗ ΑΜΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΕ Ο.Ε. Ε.Ε. ΚΑΙ Α.Ε. Ε.Π.Ε. ΟΛΑ 15/6
image description Κωνσταντινοσ | Μαΐου 23, 2013 9:39 π.μ. | Reply
Βασικά δεν έχει ανοίξει ακόμα το έντυπο για την υποβολή δήλωσης ΑΕ.
Η παράταση πιθανόν να αναφέρεται μόνο σε αυτή την περίπτωση.
image description SONIK | Μαΐου 23, 2013 9:31 π.μ. | Reply
GUS ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΔΗΣΗΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
image description gus | Μαΐου 23, 2013 12:00 μ.μ. | Reply
Αναφερόμαστε στις δηλώσεις του άρθρου 101 παρ 1 (ΑΕ ΕΠΕ κλπ) Οχι για τις ΟΕ- ΕΕ
image description Γραφικοσ | Μαΐου 23, 2013 9:16 π.μ. | Reply
ΟΕ ΕΕ (ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΔΗΛΑΔΗ) ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ, ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕ ΑΕ
image description Korina | Μαΐου 23, 2013 9:13 π.μ. | Reply
και των φυσικών; τι λέτε κατά τον Αύγουστο θα ξεκινήσουμε ή ακόμα;;;
image description medy | Μαΐου 23, 2013 9:16 π.μ. | Reply
kalimera sas, opos exo rotisei k pei eis to parelthon(malista k alloi sinadelfoi) pos ginetai na min pane os 30/06 ola auta afou exou dosei gia to E7 os 30/06????? Ean den exeis dosei fmy kai to ofeileis kai o epix.thelei na to dosei 20/06 emeis E5 E3 pos tha simplirosoume?Me provlepsi?lol OSo gia ta E1 mas vlepo os ta X-mas na kanoume diloseis k na min vgazoyme k mia.....Mataia maaaaaataia xxxxx Zito i Kantza k ta perixora...
image description GIANNIS | Μαΐου 23, 2013 10:39 π.μ. | Reply
kalimera synadelfoi. diavasa s ena site sto news247 pos apo tou xronou yparxei skepsi na apallasontai apo tin ypovoli diloseon oi misthotoi k syntaksiouxoi, exete akousei kati eseis???
image description FOTIS | Μαΐου 23, 2013 11:20 π.μ. | Reply
Αγαπητε συναδελφε. Η απαλλαγη για τον φορολογουμενο σημαινει απλα οτι θα υποβαλλει τη δηλωσει ο εργοδοτης οπως γινεται στην Αγγλια. Αρα παλι οι λογιστες θα κανουν τη δουλεια.
image description giannis | Μαΐου 23, 2013 10:45 π.μ. | Reply
antilamvaneste ti shmainei ayto gia mas etsi??
image description PELAVREN | Μαΐου 23, 2013 11:34 π.μ. | Reply
γιαννη καλημερα .δυστυχως κι εγω το διαβασα.........οταν εχουν μονο απο μια πηγη εισοδηματα δηλαδη μισθο συνταξη, αν εχουν κι απο αλλη θα κανουν κανονικα.πολυ κακο για μας........παντως ολοι στην ελλαδα κανουν απεργιες, διαδηλωσεις διαμαρτυριες , εμεις δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.αντι αυτου εχουν εκμηδενισει την δουλεια μας και ζηταν τωρα να ευθυνομαστε και για τις ρυθμισεις των χρεων στο δημοσιο........εντελως γελίο..............
image description giannis | Μαΐου 23, 2013 11:51 π.μ. | Reply
οι δηλωσεις ειναι μια πολυ δυνατη πηγη εισοδηματος για τους λογιστες. εχουμε που εχουμε προβληματα με τις πληρωμες των πελατων , τοτε αν κοψουνε τις δηλωσεις τι θαγινει?? και ποσοι περα απο τον μισθο τους θα εχουν και αλλη πηγη εισοδηματος οπως πχ ενοικια η' γεωργικο εισοδημα???
image description gus | Μαΐου 23, 2013 12:12 μ.μ. | Reply
Υπάρχει σχετική διάταξη στο νέο φορολογικό νομοσχέδιο. Στην τελική του μορφή όμως δεν ξέρουμε τι ακριβώς θα μείνει και πως θα διαμορφωθεί τελικά.
image description SONIK | Μαΐου 23, 2013 2:34 μ.μ. | Reply
ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ
Υ.Γ. ΚΑΝΑ ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Ε5-Ε3 ΑΜΕΣΑ
image description agis | Μαΐου 27, 2013 8:39 π.μ. | Reply
και ποιος εχει μονο απο μια πηγη εισοδημα αν δεν καταργηθουν τα τεκμηρια ??
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο