Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Ψάχνουν στρατόπεδο να το κάνουν φυλακή για οικονομικούς εγκληματίες

Ένα χώρο και συγκεκριμένα ένα στρατόπεδο εντός του Νομού Αττικής, που θα μετατραπεί σε χώρο κράτησης κατηγορουμένων για οικονομικά αδικήματα αναζητά η κυβέρνηση, σύμφωνα με Τα Νέα.

Όπως δήλωσε ο Αντώνης Ρουπακιώτης «αυτό είναι κάτι που θα γίνει άμεσα, δεν είναι κάτι που το λέμε για να το πούμε».

Ο κ. Ρουπακιώτης σημείωσε, δε, πως στον ίδιο χώρο θα φιλοξενούνται και κρατούμενοι για ήσσονος σημασίας και ποινικής απαξίας αδικήματα, οι οποίοι έχουν καταδικαστεί σε μικρές ποινές φυλάκισης που δεν ξεπερνούν τα 2 χρόνια.

Στόχος του υπουργείου Δικαιοσύνης είναι οι οικονομικοί εγκληματίες να μεταφερθούν σε διαφορετικό χώρο από αυτόν όπου κρατούνται δράστες άλλων βαρύτερων αξιόποινων πράξεων (όπως είναι τα εγκλήματα κατά της ζωής) και να επιτευχθεί ο διαχωρισμός των κρατουμένων..

Πηγή Ημερησία




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description kimon | Απριλίου 9, 2013 1:45 μ.μ. | Reply
nai balte tous olous mazi na ginoyn etaireia ... na dinamosoun ligo akoma ta lamogia me metafora gnwsis...!
image description gkazan | Απριλίου 9, 2013 1:08 μ.μ. | Reply
http://www.southparkstudios.com/clips/153039/concentration-camp

Η φοροδιαφυγή ελευθερώνει.
image description akis | Απριλίου 9, 2013 1:22 μ.μ. | Reply
ΣΤΟΝ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΚΑΘΕ ΕΤΟΥΣ ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΥΛΑΚΗ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ -ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΜΕΝΑ-
image description IRAKLISS | Απριλίου 9, 2013 4:54 μ.μ. | Reply
χμμμμ...με την καθε κουτση μαρια να μπαινει μεσα γιατι χρωστα πάνω απο πεντε...τρεις...επτακόσια ευρώ τεσπα...μάλλον δεν πρεπει να ψαχνουν στρατοπεδο στην αττικη αλλά πως θα κάνουν την αττική στρατόπεδο...να βαλουν και τον Κασιδιάρη αρχιφύλακα(κουραστήκαμε πια τοσα χρόνια με αυτον τον Αραβαντινό!) να σφιξουν οι κώλοι...!!
Ευγε!!

Πολύ απλά κύριοι ,λαμόγια μεγέθους Τζοαχατζό δεν διαφερουν σε τιποτε απο τον κο Βλαστό,η κυρία της γειτονιάς όμως που νόμισε ότι θα έχει μια καλύτερη ζωή με το να να ανοίξει ένα μαγαζί και τωρα χρωστάει σε όλους, πλην ίσως της φίλης της της Μιχαλούς-διότι και αυτή στο ίδιο καζάνι βράζει-αυτή λοιπόν δεν χρειάζεται στρατόπεδο η γυναίκα...βοήθεια χρειάζεται ,αντε και μια εντατική σεάνς περί ρίσκου και των αποτελεσμάτων του.
image description Your Name | Απριλίου 9, 2013 5:09 μ.μ. | Reply
Οι φοροπατριωτες......θεματοφυλακες του εθνους με τα στικακια και τα usb πρεπει λογικα να αναλαβουν την διοικηση - διαχειρηση των φυλακων για να μην αποτολμησει κανενα λαμογιο που οφειλει 300,01 ευρω !!! και θα βρισκεται στις θωρακισμενες ..φυλακες, να προσπαθησει να δραπετευσει με ελικοπτερο........
image description αrt | Απριλίου 9, 2013 6:59 μ.μ. | Reply
Πολυ σωστη και πολιτισμενη κινηση.
image description THO | Απριλίου 9, 2013 7:57 μ.μ. | Reply
Εδώ και τώρα να γίνει φυλακή η βίλα του Λάκη στη Μύκονο. Και για αγροτικά ένσημα να μαζεύουμε (γιατί όλοι εκεί θα πάμε) γόπες στην παραλία της Ψαρούς (και Ψειρούς να το πείς μέσα θα είσαι).
image description Trip_Accountant | Απριλίου 9, 2013 9:15 μ.μ. | Reply
Εμένα γιατί αυτή η είδηση μου παγώνει το αίμα;
Τα μικρά ψάρια θα την πληρώσουν πάλι...
image description PELAVREN | Απριλίου 9, 2013 9:23 μ.μ. | Reply
ας γινει αρση της πολιτικης ασυλιας πρωτα και μετα οκ ας κανουμε φυλακές
image description zacalys | Απριλίου 9, 2013 11:29 μ.μ. | Reply
Προτεινω ΑΣΤΕΡΑ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, το Παλιο στρατοπεδο της Αγιας Παρασκευής στην Οδο Γραβιάς, MARATHON BEACH, τετοιες σκληρες τιμωρίες!!!
image description neos | Απριλίου 9, 2013 11:41 μ.μ. | Reply
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82_%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CF%81%CF%86%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%AF%CF%89%CE%BD_%CE%9C%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%AE%CF%83%CE%BF%CF%85
image description SARAKINOS | Απριλίου 10, 2013 12:15 π.μ. | Reply
Ο "αριστερός" κύριος Ρουπακιώτης τάδε έφη : «αυτό είναι κάτι που θα γίνει άμεσα, δεν είναι κάτι που το λέμε για να το πούμε». Ο κύριος Φώτης - είναι νέο μέτρο δεν το ψηφίζουμε - τι λέει;;
image description IDO | Απριλίου 10, 2013 11:19 π.μ. | Reply
Ας βάλουν συρματόπλεγμα στα σύνορα και είναι έτοιμη η φυλακή. Έτσι και αλλιώς σε λίγο καιρό όλοι μας θα είμαστε οικονομικοί εγκληματίες.
image description PALIOS | Απριλίου 10, 2013 12:58 μ.μ. | Reply
ΣΚΕΨΟΥ ΕΣΥ ΕΥΘΥΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΣΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ
ΣΟΥ ΓΙΟΥΠΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΙΣ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο