Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Όλα τα έντυπα των φορολογικών δηλώσεων 2013

Έτοιμα είναι πλέον όλα τα έντυπα για την υποβολή των φορολογικών δηλώσεων 2013

Αναλυτικά:

Ε1 Δήλωση φορολογίας εισοδήματος


Ε3 μηχανογραφικό δελτίο οικονομικών στοιχείων επιχειρήσεων και επιτηδευματιών

Ε5  Δήλωση φορολογίας εισοδήματος ΟΕ-ΕΕ αφανών ή συμμετοχικών εταιριών κοινωνιών  αστικού δικαίου και κοινοπραξιών

Φ.01.10 Δήλωση φορολ. εισοδ/τος νομικών προσώπων κερδοσκ. χαρακτήρα ΠΛΗΝ τραπεζικών και ασφαλιστικών επιχειρήσεων

Συνολικά όλα τα έντυπα του 2013 μπορείτε να τα δείτε εδώ.








Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description nik | Απριλίου 3, 2013 3:10 μ.μ. | Reply
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!!!
image description teo | Απριλίου 3, 2013 3:01 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΝΙΚ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ!!!!
image description broster | Απριλίου 3, 2013 4:08 μ.μ. | Reply
Εγώ πάντως προσπαθώ να καταλάβω γιατί άργησε να βγεί το Ε1 , αφου κάποια ουσιαστική διαφορά δεν υπάρχει (τουλάχιστον από μια πρώτη ματιά) ..... Λες να έφταιγε το χρώμα ?
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Απριλίου 3, 2013 6:07 μ.μ. | Reply
Γιατί το Ε3 και το Ε5 που είναι κατά 99% τα ιδια;

Προσωπικά έχω κάνει όλες τις δηλώσεις των εταιριών στα παλιά έντυπα,και απλά περιμένω να ανοίξει το σύστημα να ανοίξει.Την άλλη βδομάδα θα τελειώσω και τα Ε3 ( και αυτά στα παλιά έντυπα) οπότε θα έχω μετά μόνο τα υπόλοιπα Ε1 & Ε2. Ευτυχώς από Ε7 (ναι τις έστειλα πριν κλείσει το σύστημα γιατί ήταν όλες μηδενικές) συγκεντρωτικές και εκκαθαριστικές έχω τελειώσει.

Αν περίμενα τις προθεσμίες και τις παρατάσεις, θα είχα τρελαθεί
image description kwstas | Απριλίου 3, 2013 6:37 μ.μ. | Reply
Όσοι έχουν συμληρώσει το 18 χρόνο ηληκίας του υποχρεούτε να υποβάλει δήλωση?
image description Δημητρης | Απριλίου 3, 2013 7:32 μ.μ. | Reply
Συμφώνα με τα όσα έχουν λεχθεί και ακουστεί ναι.
Αν αργότερα βγει καμιά άλλη απόφαση αυτό είναι άλλο θέμα...
image description αλεχ | Απριλίου 3, 2013 8:56 μ.μ. | Reply
Λέγανε ότι όσοι είναι ανω των 18 και θα υποβαλουν για πρωτη φόρα δηλωση φέτος θα είχε στο έντυπο Ε1 κοτακι με την π επιλογή "προστατευόμενο μέλος" για να μην του βγει το τεκμαρτο των 3000 ευρω!!!!! δεν υπάρχει όμως.....
image description Δημητρης | Απριλίου 3, 2013 9:14 μ.μ. | Reply
Αυτό θα ισχύει σίγουρα από του χρόνου.Από και πέρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις έστω ψέμματα 750-800 ευρώ δήθεν για αποδείξεις ώστε να μην πληρώσει. Το πολύ πολύ αν μία στο εκατομύριο σε φωνάξουν για έλεγχο κάνε τράμπα από κάποιον άλλο αποδείξεις. Αφού στην τελική όλοι έτσι θα κάνουν, και είμαι 1000% ότι το γνωρίζουν αυτό και στο υπουργείο.

Έτσι πως τα κάναν ας προσέχαν...
image description KAROLOS | Απριλίου 3, 2013 10:01 μ.μ. | Reply
Στο νεο νομοσχεδιο που ψηφιστηκε προσφατα (συντομα θα παρει αριθμο φεκ) λυθηκε το προβλημα που ειχαμε αναδειξει για τους 18χρονους πριν καιρο στον κομβο.
image description DimitrisD | Απριλίου 4, 2013 10:35 π.μ. | Reply
Το σωστό Ε2-2013 έχει και στήλη με κωδικό ΔΕΗ. με κωδικό 18, δίπλα από την στήλη ονοματεπώνυμο.
image description Μικης | Απριλίου 6, 2013 3:56 π.μ. | Reply
σπίτι δίχως ηλεκτρική παροχή είναι αδύνατον να υπάρχει δηλαδή ?
και από που προκύπτει αυτό ρε λεβέντες ?
image description κωστας | Απριλίου 4, 2013 9:05 μ.μ. | Reply
Από που προκύπτει εάν ένας ελεύθερος επαγγελματίας θα φορολογείται με την κλίμακα μισθωτών ή ελ. επ., αναλόγως με εάν έχει μέχρι 3 ή πάνω από 3 εργοδότες;