Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων

Ανακοίνωση Π.Ο.Φ.Ε.Ε. για παράταση Ε7 έως 30-6-2013

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ
Π.Ο.Φ.Ε.Ε.
ΙΟΥΛΙΑΝΟΥ 42 - 46 - ΑΘΗΝΑ 104 34
ΤΗΛ: 210 8253445 - FAX: 210 8253446 * Ε - Μail: [email protected]
ΑΠ.ΑΝΑΓ. ΠΟΛ.ΠΡΩΤ.ΑΘΗΝΩΝ 2923/94 ΚΑΙ ΑΡ.ΚΑΤ. 545/4787/94

Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2013

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με ενημέρωση του προεδρείου της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. η υποβολή του Ε7 παρατείνεται έως 30-6-2013.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description DOUL | Μαρτίου 28, 2013 1:28 μ.μ. | Reply
αλλο ενα ωραιο καλοκαιρι που θα περασουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description zoro | Μαρτίου 28, 2013 1:38 μ.μ. | Reply
Ennooume tin orostiki E7 FMY , swsta?
image description doul | Μαρτίου 28, 2013 1:42 μ.μ. | Reply
και βεβαια.τι αλλο.
image description manina | Μαρτίου 28, 2013 1:44 μ.μ. | Reply
λέγαμε κι εμείς ότι θα ενδιαφερθεί και κάποιος για το Ε12 αλλά που?
image description ολυμποσ | Μαρτίου 28, 2013 1:24 μ.μ. | Reply
ρε παιδια δεν θελουμε παρατασεις θελουμε να τα στειλουμε .ας ανοιξουν τις πυλες επιτελους θα στριμοχτουνε παλι ολα μαζι και θα φταινε οι λογιστες που θα αργουνε.-
image description kama | Μαρτίου 28, 2013 2:46 μ.μ. | Reply
Τίποτε άλλο για 30/6 δεν θα βάλετε????
Ρε γελοίοι ανοίξτε το σύστημα να δουλέψουμε σαν άνθρωποι και όχι να το ανοίξετε μετά το Πάσχα και να πρέπει σε ενάμιση μήνα να τα κάνουμε όλα!!!
image description gkazan | Μαρτίου 28, 2013 2:26 μ.μ. | Reply
Και εννοείται οτι η εφαρμογή θα είναι διαθέσιμη από 01/06... και μην ξεχνάμε 25/06 ΚΕΠΥΟ έτσι; Που και αυτό κανα τρίμηνο παράταση θα την χρειαστεί...
image description mortadelas1 | Μαρτίου 28, 2013 2:27 μ.μ. | Reply
Παρακαλώ οι συνάδελφοι να διατηρήσουν την ψυχραιμία τους! Εδώ φαίνεται ότι υπάρχει συντονισμός στις διαδικασίες. Όσοι βιάζονται να υποβάλουν τις εν λόγω δηλώσεις θα μείνουν χωρίς δουλειά το καλοκαίρι, ενώ το θα έχουν επιπλέον και το άγχος για το που θα πάνε διακοπές χωρίς λεφτά. Το υπουργείο έχει μεριμνήσει και για το θέμα αυτό και τώρα προβάλετε δήθεν τις αντιδράσεις σας για τις πρωτοβουλίες αυτές. Από εσωτερική πληροφόρηση λοιπόν που έχω, σας ενημερώνω ότι σε όσους υποβάλουν τις εν λόγω δηλώσεις μόνο την 30/6/2013 θα μπούνε στην κλήρωση για δωρεάν διακοπές στην Κύπρο μας!
image description DXA | Μαρτίου 28, 2013 2:05 μ.μ. | Reply
Πιστεύω πάντως ότι προτιμότερο είναι να έχουμε μια ημερομηνία (ας είναι η 30-6) για ολα όμως. Να καθήσεις και έναν -έναν πελάτη να τον τελειώνεις. ΑΛΛΑ !! Να έχεις ένα τρίμηνο τουλάχιστον προθεσμία με ανοιχτό το σύστημα ...
image description AΓΗΣΙΛΑΟΣ | Μαρτίου 28, 2013 4:06 μ.μ. | Reply
H χωρα εκσυγχρονιζεται ... οπως παντα στα λογια ... με τις υπερβολες τυπου (αφθονο) χρημα που ρεει.... (θωρακισμενες) τραπεζες....(αφθαρτοι....) ραμπο.... , (αναχωματα).... υπερ των εργαζομενων...
Επισης εχουν γινει τρομερες .... μεταρρυθμισεις = αντιμεταρρυθμισεις με το μνημονιο, κυριως ... υπερ των εργαζομενων ..., συνταξιουχων .... και επαγγελματιων. Νομιζω οτι οι μη εχοντες εργασια μπορουν να πανε μια βολτα για αναψυχη ... στο μεγαλυτερο παρκο της Ευρωπης (μακετα.... προς το παρων) !!!! στο "Ελληνικο " . Το συστημα θα ανοιξει οταν το αποφασισουν και θελησουν οι αδιαφθοροι...... στικακιδες... Καλο κουραγιο.....
image description 041624566 | Μαρτίου 28, 2013 7:26 μ.μ. | Reply
Εγω λεω στις 30/6 όλοι μαζί να τα κλείσουμε και να πάμε για μπάνια και επειδή είναι λιγοστά τα χρήματα ελάτε στην Τήνο που φέτος θάχουμε πολύ χαμηλές τιμές !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αλήθεια γιατί φέτος τόνιζαν πως ολες οι δηλώσεις θα υποβάλλονται από Φεβρουάριο μέχρι 30 Ιουνίου??? Βγήκε ο Μάρτιος και δέν έχουμε δώσει βεβαιώσεις αποδοχών και καλά αυτο το Υπουργείο δέν κοπτεται να μαζεψει κανα Ευρώ λέω εγώ από κάποιες εταιρίες που πιθανόν να πλήρωναν ή από κανένα φουκαρά φορολογούμενο, εμάς δέν μας σκέπτεται να ξεκινήσουμε τις δηλώσεις μπάς και βγάλουμε κανένα σπασμένο? Τι να τις κάνουμε τις παρατάσεις και τις παραστάσεις δουλειά θέλουμε.Πότε θα τους πείσουμε ότι εμείς είμαστε πάντα έτοιμοι !!!!!!!! και πρέπει και το Υπουργείο να βάλει προγραμμα και να είναι έτοιμο όταν πρέπει ή μήπως πίστευαν πως φέτος δέν θα κάνουμε δηλώσεις και δέν έβγαλαν ακόμα απόφαση το που θα πάει η Εισφ. Αλλυλ. και πως θα είναι οι βεβαιώσεις και ποιό χρώμα θάχουν οι δηλώσεις????????????
Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια ...................... αξίζει πιά να χαλιώμαστε????????????
image description SARAKINOS | Μαρτίου 28, 2013 11:38 μ.μ. | Reply
Για μένα το θέμα δεν είναι η παράταση, που την περιμέναμε (αλλά όχι τρίμηνη !) αν και δεν παρακαλέσαμε, το θέμα είναι ότι την είδηση την έδωσε η ΠΟΦΕΕ !! Που ήταν αυτά τα παιδιά, όταν ψαχνόμαστε για τον μυστήριο ΚΦΑΣ; Που ήταν τόσο καιρό μετά τις εκλογές; Πάντως , ούτε δυο μήνες δεν πέρασαν και εμφανίστηκαν, κάτι είναι και αυτό... Αλλά η απορία μου είναι : Ποιος έδωσε ή θα δώσει την παράταση;;
image description ΤΗΟ | Μαρτίου 29, 2013 9:48 π.μ. | Reply
Παιδιά μέχρι να τελειώσουν οι φετινές υποχρεώσεις θα χορτάσουμε από τέτοιες ανακοινώσεις. Εγώ λέω να μετράμε πόσες ανακοινώσεις έκανε πρώτη η κάθε οργάνωση και στο τέλος να καταλήξουμε κι εμείς στο ποιός πραγματικά νοιάζεται για τα συμφέροντά μας. Για να ξέρουμε δηλαδή.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο