Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Προς παράταση πληρωμής των τελών κυκλοφορίας

Ο γενικός γραμματέας Πληροφοριακών Συστημάτων, Χάρης Θεοχάρης, δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο παράτασης στην προθεσμία για την καταβολή των τελών κυκλοφορίας, η οποία λήγει τη Δευτέρα 31 Δεκεμβρίου, σημειώνοντας ωστόσο ότι η απόφαση θα είναι πολιτική.

Μιλώντας στον τηλεοπτικό σταθμό Mega ο κ. Θεοχάρης ανέφερε ότι θα μπορούσε να δοθεί παράταση, καθώς οι πληρωμές αυξήθηκαν τις τελευταίες ημέρες και είναι κοντά στο στόχο που έχει θέσει το οικονομικό επιτελείο.

Μέχρι σήμερα έχουν τυπωθεί πάνω από 5.000.000 σημειώματα για την πληρωμή τελών κυκλοφορίας, ενώ έχουν καταβληθεί συνολικά 700.000.000 ευρώ. Η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων εκτιμά πως μέχρι την ερχόμενη Δευτέρα, οπότε και θα ανακοινωθεί επισήμως η παράταση της καταληκτική προθεσμίας, τα συνολικά έσοδα θα έχουν φτάσει τα 900.000.000 ευρώ. 'Αρα, το στοίχημα για την είσπραξη των υπόλοιπων 300.000.000 ευρώ θα κριθεί μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα.





Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description GEMH | Δεκεμβρίου 29, 2012 1:32 μ.μ. | Reply
TA GEMH PARATASI REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
image description Ε9 | Δεκεμβρίου 29, 2012 2:16 μ.μ. | Reply
Με τα Ε9 τι θα γινει?
image description sa | Δεκεμβρίου 29, 2012 2:54 μ.μ. | Reply
Ε.ΦΟ.Β.Ε. - Άτυπη παράταση στην υποβολή Ε9
Πέμπτη, 27 Δεκέμβριος 2012 15:41

Η Ένωση ΦΟροτεχνών Βορείου Ελλάδος σας ενημερώνει ότι, σύμφωνα με πληροφορίες της από το Υπουργείο Οικονομικών, η πύλη για την υποβολή δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9, θα παραμείνει ανοιχτή και την πρώτη εβδομάδα του 2013.
Για οποιαδήποτε νεότερη πληροφορία θα εκδώσουμε νεότερη ανακοίνωση. Για το Δ.Σ. της Ε.ΦΟ.Β.Ε.

Ο Πρόεδρος
Τύρης Ιωάννης


image description σιγα μην κλεισει | Δεκεμβρίου 29, 2012 6:19 μ.μ. | Reply
για να κλεισει το 2010 βγηκε ανακοινωση και μετα παραταση. Στο mega ειπωθηκε κατι για τελη Μαρτιου.
image description ΚΟΡΟΙΔΟ | Δεκεμβρίου 29, 2012 6:55 μ.μ. | Reply
ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ Μ...........
ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΠΡΟΣΤΑ
image description FAZEXA | Δεκεμβρίου 29, 2012 9:56 μ.μ. | Reply
Γιατι...οσοι δεν τα πληρωσουν εως 31/12 θα εχουν να πληρωσουν μετα απο 5-10 μερες? χμ...χλωμο...το βλεπω..
image description σπυρος | Δεκεμβρίου 30, 2012 3:16 μ.μ. | Reply
Αυτοι που πληρωσαν στην ωρα τους μαλλον δουλευουν στο δημοσιο και παιρνουν τους μισθους τους στην ωρα τους μαζι με τα δωρα χριστουγεννων.....οι αλλοι δουλευουν στον ιδιωτικο τομεα που ουτε το δωρο χριστουγεννων εχουν παρει...αλλα ουτε και μερικους μισθους!!!!και μια βδομαδα να δωσει παραταση θα ειναι σωτηριο για καποιους που παιρνουν τον μισθο τους τμηματικα!!! Καλο θα ειναι οταν γραφουμε να σκεφτομαστε πρωτα!!!
image description ΚΟΡΟΙΔΟ | Δεκεμβρίου 30, 2012 7:06 μ.μ. | Reply
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΣΠΥΡΟ. ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΕΠΕΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥΣ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ ΠΟΥ ΦΟΡΟΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ. ΚΡΙΜΑ!!!!!
image description 2 | Δεκεμβρίου 30, 2012 9:32 μ.μ. | Reply
http://www.fpress.gr/forologia/item/6546-paratasi-gia-teli-kykloforias-kai-e9---poies-imerominies-syzitoyntai

image description spyros | Δεκεμβρίου 30, 2012 10:00 μ.μ. | Reply
Απαντηση στο κοροιδο . Φίλε μου υπάρχει και η τρίτη κατηγορία πολιτών πού ενώ ήταν συνεπείς στις φορολογικες τους υποχρεώσεις ,φέτος αδυνατουν να ανταπεξέλθουν και δεν είναι λόγω του κακού τους προγραμματισμου αφού για μα υπάρχει προγραμματισμός πρέπει τον μισθό σου να τον παίρνεις ολόκληρο και στην ώρα του .μιλάς λες και δεν έχεις ιδέα για το τι γίνεται στον ιδιωτικό τομέα !!! Φίλε μου ο τρόπος πού τα βλέπω είναι η αλληλεγγύη και όχι ο ατομικισμός.και αν αυτός ο τόπος δεν πήγε μπροστά...δεν πήγε από τον ατομικισμο και όχι από την αλληλεγγύη και την ανθρωπιά!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο