Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Η Γ.Γ.Π.Σ. ενεργοποίησε μια σειρά από προσωποποιημένες πληροφορίες για τους χρήστες των υπηρεσιών της

Η Γ.Γ.Π.Σ. ενεργοποίησε μια σειρά από προσωποποιημένες πληροφορίες για τους χρήστες των υπηρεσιών της.

Συγκεκριμένα, από την επιλογή Προσωποποιημένη Πληροφόρηση στο πάνω μέρος του λογαριασμού ή κατευθείαν από τον σύνδεσμο
https://www1.gsis.gr/taxisnet/info,   οι χρήστες μπορούν να δούν:

-τις ληξιπρόθεσμες οφειλές τους
-Προσωπικό ημερολόγιο με την λήξη των προθεσμιών για

  • Εισόδημα
  • ΦΠΑ-Vies
  • ΚΒΣ
  • Παρακρατούμενοι
  • Τέλη και Ειδικοί Φόροι

-Στοιχεία μητρώου τόσο του φυσικού προσώπου όσο και του επιτηδεύματος (ΚΑΔ, προϊστορία αλλαγών κλπ)

-Στοιχεία ΚΒΣ

  • Ημερομηνία λήξης ενημερότητας
  • Τελευταίες θεωρήσεις που έχουν γίνει
  • Φορολογικούς μηχανισμούς που διαθέτει ο επιτηδευματίας και κατάσταση του Φορολογικού μηχανισμού





Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description λογιστής | Δεκεμβρίου 17, 2012 3:08 μ.μ. | Reply
ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟ
image description NIK | Δεκεμβρίου 17, 2012 3:20 μ.μ. | Reply
ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ!!!!
image description parmgr | Δεκεμβρίου 17, 2012 3:37 μ.μ. | Reply
φπα ταυτότητες πληρωμής με δόσεις , άντε φτιαχτέ κι αυτό
image description Nikos | Δεκεμβρίου 17, 2012 3:40 μ.μ. | Reply
Στην δίνει την δυνατότητα, ψάξ' το λίγο και θα το βρεις

image description dimi | Δεκεμβρίου 17, 2012 3:47 μ.μ. | Reply
οι ταυτοτητες πληρωμης για την αναμορφωση εξακολουθουν να ισχυουν?
image description ΓΙΑΝΝΗΣ Ι. | Δεκεμβρίου 17, 2012 3:28 μ.μ. | Reply
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΝΤΩΣ! Χαιρομαστε με πραγματα που στην εποχη μας θα επρεπε να ειναι αυτονοητα βεβαια....!!!!
image description PAREA | Δεκεμβρίου 17, 2012 3:54 μ.μ. | Reply
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΩΡΟ. ΕΙΔΑΤΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΔΟΥ; ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ. ΧΡΩΣΤΑΩ 3500€ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΦΠΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Γ ΔΟΣΗ ΤΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ /Γ 2012. Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ ΕΞΟΦΛΗΣΗ ΤΗΣ ΟΦΕΙΛΗΣ. ΑΝ ΕΓΩ ΠΧ ΕΠΙΛΕΞΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 3500€ ΝΑ ΤΟ ΑΥΤΟΡΥΘΜΙΣΩ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΔΟΣΕΙΣ, ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ;
ΥΓ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΕ ΜΕΣΑ , ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΡΕΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ, ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ.
image description ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ | Δεκεμβρίου 18, 2012 10:17 π.μ. | Reply
@PAREA

2 λυσεις υπαρχουν. Η 1η ειναι να πας να πληρωσεις οποιο ποσο μπορεις στο ταμειο της ΔΟΥ και το υπολοιπο βγαινει ληξιπροθεσμο και το πληρωνεις οποτε σου ειναι ευκολο.

Η 2η ειναι να επιλεξεις να ρυθμισεις το ποσο της Γ δοσης του ΦΠΑ καλο θα ειναι να πας πρωτα στον εφορο με μια "αιτηση Π" στην οποια να λες οτι λογω αδυναμιας αποπληρωμης της τελευταιας δοσης του ΦΠΑ επιθυμεις οπως ρυθμιστει με νεο τροπο το ποσο αυτο.
image description JORDAN | Δεκεμβρίου 17, 2012 4:29 μ.μ. | Reply
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΥΡΙΟΙ.ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΙ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΠΛΕΞ Η' ΕΧΘΡΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΤΑ ΧΩΝΟΥΜΕ.ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΙΟΜΑΣΤΕ.ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ!!!
image description mik | Δεκεμβρίου 17, 2012 5:02 μ.μ. | Reply
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΕΜΕΙΝΑ ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ!
image description NAP | Δεκεμβρίου 17, 2012 6:31 μ.μ. | Reply
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΚΡΙΝΙΑ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ.ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ Σ'ΟΛΟΥΣ
image description CAP | Δεκεμβρίου 17, 2012 6:03 μ.μ. | Reply
Επειδή πρέπει να τα λέμε όλα, όπως στο παρελθόν έχω κάνει αρνητική κριτική έτσι και τώρα , πρέπει να σας πούμε συγχαρητήρια διότι το αξίζετε.
image description /// | Δεκεμβρίου 17, 2012 6:25 μ.μ. | Reply
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΟΥΛΕΨΑΝ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ...ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ
ΣΑ ΝΑ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟ .....ΦΩΣ ΜΑΣ..... ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ...
image description ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑΣ | Δεκεμβρίου 17, 2012 6:52 μ.μ. | Reply
Κάλιο αργά παρά ποτέ .... πολυ καλό και χρήσιμο για την εργασία μας. Μπράβο
image description MARIO | Δεκεμβρίου 17, 2012 7:42 μ.μ. | Reply
Kala o Spinlis dinei resta!!!
image description giorgos | Δεκεμβρίου 17, 2012 7:51 μ.μ. | Reply
εμένα πάντως με λέει άγαμο ενώ έχω δηλώσει το γάμο στο μητρώο και έχω κάνει και δήλωση το οικ 2012 μαζί με τη σύζυγο
image description ΚΛΑΜΠ ΕΓΓΑΜΩΝ | Δεκεμβρίου 17, 2012 10:40 μ.μ. | Reply
ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΓΑΜΟ ΣΟΥ
image description hronisx | Δεκεμβρίου 17, 2012 8:12 μ.μ. | Reply
Πραγματικά πάρα πολύ καλό!!
image description nasos | Δεκεμβρίου 17, 2012 9:38 μ.μ. | Reply
Απίστευτο! Θέλω το νέο σύστημα να δουλεύει και ως web service (όπως τα στοιχεία επιτηδευματία) και να περιλαμβάνει και τις ρυθμίσεις. Πολλά θέλω; Αξίζει ένα μπράβο πάντως, διακαής πόθων δεκαετιών ήταν η πληρωμή των βεβαιωμένων στις τράπεζες.
image description PMVOLOS | Δεκεμβρίου 17, 2012 9:29 μ.μ. | Reply
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΩΣΤΑ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗ. ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΛΛΑ, ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΆΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΙΣΙΟΔΟΞΩ. ΑΡΧΙΖΩ ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΖΗΤΟΥΣΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ, ΕΙΚΟΣΙ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΩ. ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΑ "ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ" ΣΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ. ΑΣ ΕΙΝΑΙ ! ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ. ΑΓΑΝΤΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΡΘΕΙ "ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ"
image description ΛΟΓΙΣΤΗΣ2012 | Δεκεμβρίου 17, 2012 10:44 μ.μ. | Reply
ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΕΙΡΑ ΤΑ ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ.ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.
image description LAMMERGEIER | Δεκεμβρίου 18, 2012 9:16 π.μ. | Reply
κάθε χρόνο μας κάνουν κι ένα δώρο!!!
πέρυσι τέτοιο καιρό ήταν οι τροποποιητικές ΦΠΑ μέσω internet νομίζω ...
Άντε μέχρι το 2050 θα είναι όλα ηλεκτρονικά..
image description ΜΙΧΑΛΗΣ | Δεκεμβρίου 18, 2012 10:27 π.μ. | Reply
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΟ.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο