Ειδήσεις Υπενθυμίσεις

Παράταση προθεσμίας ηλεκτρονικής υποβολής δήλωσης στοιχείων ακινήτων έτους 2012

Σύμφωνα με την ΠΟΛ.1210/29.11.2012 που δόθηκε στη δημοσιότητα σήμερα, έγιναν γνωστά τα εξής:

Η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής δηλώσεων στοιχείων ακινήτων φυσικών και νομικών προσώπων, έτους 2012 παρατείνεται μέχρι και την 31η Δεκεμβρίου 2012.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description geo | Νοεμβρίου 30, 2012 6:49 μ.μ. | Reply
Για τις συγκεντρωτικές ΚΕΠΥΟ παίζει παράταση ????
image description tag | Δεκεμβρίου 1, 2012 7:57 π.μ. | Reply
Τελικά έκλεισε στις 24:00 .Κηδεία....
image description LOGISTIS | Νοεμβρίου 30, 2012 6:44 μ.μ. | Reply
KAMIA PARATASH GIA TIS SIGKENTROTIKES PELATON PROMETHEFTON EOS TELOS TOY ETSOYS PAIZEI NA SOTHOYME???
image description Gio | Νοεμβρίου 30, 2012 6:58 μ.μ. | Reply
Δεν βλέπω κανέναν να ασχολείτε με τις συγκεντρωτικές, όλοι τις έχουν τελειώσει μάλλον.....άλλο ένα ξενύχτι λοιπόν να φύγουν και οι τελευταίες χωρίς έλεγχο λοιπον....
image description ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΟΣ | Νοεμβρίου 30, 2012 7:44 μ.μ. | Reply
αφού δεν δόθηκε μέχρι τώρα... Δύσκολο.... Μέχρι απόψε στις 24:00 είναι τελικά ή μέχρι δευτέρα 06:00;
image description απεργια | Νοεμβρίου 30, 2012 7:15 μ.μ. | Reply
κανουν απεργια και δεν δινουν και παραταση στα ισοζυγια....απιστευτο!!!!
image description Βολεμενοι | Νοεμβρίου 30, 2012 7:50 μ.μ. | Reply
αν είχαν δουλεψει και είχαν αγχωθει ποτε στον ιδιωτικο τομεα, θα είχαν και τετοιους προβληματισμους. Οταν ερθει η ωρα να παρουν ποδι απο τον Σοιμπλε, τοτε να δεις στηριξη απο τον υπολοιπο λαο
image description bananiotis | Νοεμβρίου 30, 2012 7:30 μ.μ. | Reply
δωστέ μια παράταση παιδιά
image description RITSA | Νοεμβρίου 30, 2012 7:16 μ.μ. | Reply
δΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
image description sos | Νοεμβρίου 30, 2012 8:19 μ.μ. | Reply
Τελικά είναι απόψε 24.00 ή δευτερα πρωί????????
image description Thanos | Νοεμβρίου 30, 2012 8:41 μ.μ. | Reply
Η εμπειρία μου λέει ,όταν οι προθεσμίες εκπνέουν Παρασκευές,σχεδόν
πάντα έχουμε ανοιχτές τις εφαρμογές και τα Σαββατ/κύριακα.
Πάντως παράταση αφου δεν έδωσαν μέχρι το μεσημέρι μήν περιμένουμε.
image description John | Νοεμβρίου 30, 2012 10:59 μ.μ. | Reply
τι θα γινει με τα ισοζυγια ρε παιδια? κανεις δεν ασχολειται. Οισυλλογοι τι ρολο παιζουν? Ζητανε παρατάσεις μονο αν δεν εχουν προλαβει στα δικα τους γραφεια?
image description kgeor | Νοεμβρίου 30, 2012 11:17 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΩΡΑΡΙΑ... ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ ΚΑΙ ΕΙΛΩΤΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ
image description LOGISTIS | Δεκεμβρίου 1, 2012 12:14 π.μ. | Reply
TO KLEISANE AKRIVOS STIS 12:00 PARASKEYH BRADY.ELPIZO OTI THN DEFTERA I POFEE NA KANI KATI NA TO ANOIKSOYN TOYLAXISTON GIA 10 MERES,GIATI ALLIOS MAS VLEPO GIA DANEIKA STIN TRAPEZA GIA NA PLIROSOME TA PROSTIMA....
image description kgeor | Δεκεμβρίου 1, 2012 12:47 π.μ. | Reply
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ 10-ΡΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΤΙΣ ΕΛΕΓΞΩ
image description Ελ επάγγελμα | Δεκεμβρίου 1, 2012 1:06 π.μ. | Reply
Και τώρα τι κάνουμε;;
image description e | Δεκεμβρίου 1, 2012 1:06 π.μ. | Reply
gia akoma mia fora meiname ksekremastoi . to vlepw to egefaliko na erxetai . yparxei kaneis pou na mporei pia na kanei kati me aytoys tha ksekliristei olos o klados mas . ?????
image description e | Δεκεμβρίου 1, 2012 1:22 π.μ. | Reply
ante vre kalo mina na exoume!!!!!!!!!!
image description Ελ επάγγελμα | Δεκεμβρίου 1, 2012 2:06 π.μ. | Reply
Καλα μας μπήκε πάντως...... Να ελπίζουμε σε καμία παράταση, τι λένε οι πιο έμπειροι;;
image description POL | Δεκεμβρίου 1, 2012 3:21 π.μ. | Reply
TO ΞΕΝΥΧΤΙ ΚΑΙ Η ΥΠΕΡΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΑΥΤΟΥΣ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 7 ΠΡΟΣΤΙΜΑ,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΗ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΙΣ 00:01 ...23 XΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΒΗΜΑ...ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΟΙ...ΖΗΤΩ Η ΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΧΑΦΙΕΔΩΝ..ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΤ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΩΣΗ
image description LOGISTIS | Δεκεμβρίου 1, 2012 9:56 π.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΛΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΦΕΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΕΣΟΜΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΗΞΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΔΑΝΕΙΟ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ...
image description ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ | Δεκεμβρίου 1, 2012 10:44 π.μ. | Reply
Εδω δεν μπορώ να πληρώσω ΦΠΑ γιατί ΔΕΝ εισπράτω.Τα ασυνάρτητα-εξοντωτικά πρόστιμα των ΚΕΠΥΟ θα πληρώσω?????
Μέχρι τώρα χρωστώ και 4 μήνες ενοίκιο γραφείου για να μην σταματήσω το ΤΕΒΕ.Τώρα θα κάνω τράμπα και θα πληρώσω ενοίκια και θα σταματήσω 4-6 μήνες ΤΕΒΕ για να δώ που θα μας βγάλει.Όπως πάει με βλέπω για μεταφορά έδρας στ σπίτι το καλοκαιράκι (με όσους πελάτες αντέχουν έως τότε).
image description Thanos | Δεκεμβρίου 1, 2012 11:30 π.μ. | Reply
Συνάδελφοι, για μιά ακόμα φορά το ΥΠΟΙΚ και η ΓΓΠΣ έδειξαν την αναλγησία τους.Δέν θέλω να πώ ούτε για παρατάσεις ούτε για τίποτα.Ένα μόνο μικρό
ερώτημα και περιμένω απάντηση.Γιατί έκλεισαν την εφαρμογή το Σάββατο στις
24,00.Τί τους πείραζε να την έκλειναν το βράδυ της Κυριακής στις 24,00 ή
Δευτέρα πρωί.Γιατί τόση τυπικότητα και τόση πρεμούρα .
Πίστευα οτι θα ήταν καλύτερα για μας τώρα που το ΥΠΟΙΚ έχει τεχνοκράτες.
Μέγα λάθος.Καλύτερα με τους πολιτικούς κι ας είναι αυτοί που είναι.
Δεν χάνουν ευκαιρία για να μας δείξουν πόσο εχθρικά συμπεριφέρονται στον
κλάδο μας .Ενεργούν προκλητικά απέναντι μας κινούμενοι στο όριο της
νομιμότητας,θέλοντας να μας αποδείξουν ποιός είναι το αφεντικό.
Εγώ δεν λέω οτι είναι παράνομο το κλείσιμο της εφαρμογής το βράδυ του
Σαββάτου.Λέω όμως οτι είναι ανήθικο και προκλητικό τουλάχιστον στην
οικονομική συγκυρία που βιώνουμε όλοι μας[βλ.πρόστιμα]
image description Θανος 2 | Δεκεμβρίου 1, 2012 12:41 μ.μ. | Reply
Η συμπεριφορά τους στον κλάδο μας κυμαίνεται από αδιαφορία έως εχθρικότητα. Πιστεύω ότι θα δώσουν κάποια παράταση, αλλά θέλουνε να τους παρακαλέσουμε, να φανεί ότι μας κάνουν χάρη και να μας "γυμνάσουνε" να μην είμαστε της τελευταίας στιγμής. Αλλά, αλλοίμονο, δεν ξέρουνε πόσες αντιξοότητες έχει η πραγματικότητα και ότι είναι αδύνατο να προγραμματίσεις τα πάντα σε αυτό το επάγγελμα. Όλοι τηλέφωνο στην ΠΟΦΕΕ την Δευτέρα και mail στην ΓΓΠΣ (& κάποια καλύτερη ιδέα κάποιος? π.χ. tweet στον Θεοχάρη?). Με την παράταση, θα επανυποβάλλουμε αυτές που "διώξαμε χωρίς να τις περιποιηθούμε δεόντως".
image description ΛΟΓΙΣΤΗΣ | Δεκεμβρίου 1, 2012 7:01 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΖΗΤΗΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΚΕΠΥΟ ΚΑΙ ΙΣΟΖΥΓΙΑ , ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .
image description kgeor | Δεκεμβρίου 1, 2012 9:56 μ.μ. | Reply
Αν θυμαμαι καλα το καλοκαιρι με την παραταση στις δηλωσεις εισοδηματος καταχωρησαμε ενα τεράστειο αριθμο δηλωσεων και τελικα ηταν ολοι ευχαριστημενοι. Απλα οπως ειπε ο συναδελφος δεν κοστιζει τιποτα και ωφελει ολους Κοινος νους.
Χρειαζομαστε παραταση Αν έμενε ανοιχτο το συστημα εως την Δευτερα το πρωι δεν θα την χρειαζομασταν
image description kORINA | Δεκεμβρίου 3, 2012 9:29 π.μ. | Reply
Μόλις πήρα τηλ. στη Γ.Γ.Π.Σ. δεν έχουν καμιά πληροφορία για άνοιγμα της εφαρμογής...
image description Catherine201290 | Δεκεμβρίου 3, 2012 10:09 π.μ. | Reply
Τελειωσε.. Η ΓΓΠΣ θεωρει την διαδικασια τελειωμενη και στην ΠΟΦΕΕ μου ειπαν οτι επικοινωνησαν αλλα δεν υπαρχει ελπιδα
Αναρωτιεμαι αυτο που ενδιαφερει τελικα ειναι τα προστιμα ή η διασταυρωση!
image description TAG | Δεκεμβρίου 3, 2012 11:07 π.μ. | Reply
Την κατάρα του Αβεσαλώμ να έχουνε...
image description angela | Δεκεμβρίου 3, 2012 11:30 π.μ. | Reply
Συνάδελφοι δεν φταίνε αυτοί ,εμείς φταίμε που μια φορά δεν αποφασίσουμε να μην καταθέσει κανείς τίποτα από αυτά που λήγουν να καταλάβουν ότι χωρίς εμάς δεν μπορούν να κάνουν ούτε έλεγχο ούτε διασταύρωση ούτε τίποτα. και οι εκπρόσωποί μας όμως από ότι κατάλαβα ενδιαφένται για παρατάσεις μόνο για ότι δεν έχουν προλάβει τα δικά τους γραφεία και οι υπόλοιποι γραμμένοι.....
image description e | Δεκεμβρίου 3, 2012 1:42 μ.μ. | Reply
exeis dustixos apoluto dikio otan prokeitai gia ta dikatous kinoune gn kai ourano vlepete kalikairi me tis diloseis ksesikothikane kai legane mi stulei kaneis , twra xesmenous mas exoune an sto telos fugoun oloi apo ta somatia tous na doume ti tha kanoun
image description Catherine201290 | Δεκεμβρίου 3, 2012 11:55 π.μ. | Reply
To μονο που μας σωζει ειναι μια αναβιωση του αγιου 4002/11
image description e | Δεκεμβρίου 3, 2012 1:32 μ.μ. | Reply
paidia oloi mynima sthn ggps ego estula stulte oloi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο