Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Παράταση υποβολής δηλώσεων Ε9

Μετά από τηλεφωνικές επικοινωνίες με τον πρόεδρο της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. κ. Αβραάμ Πανίδη και με υψηλόβαθμο στέλεχος της  Γ.Γ.Π.Σ., μας έγιναν γνωστά τα εξής σχετικά με τις προθεσμίες υποβολής δηλώσεων Ε9:
α) Για την οριστικοποίηση των δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9 χρήσης 2009 (οικ. έτους 2010), το σύστημα θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι σήμερα, 28.11.2012,
β)   Για την οριστικοποίηση των δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9 χρήσης 2010 (οικ. έτους 2011), το σύστημα θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι 15.12.2012,
γ) Για την υποβολή των δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9 χρήσης 2011 (οικ. έτους 2012), το σύστημα θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι 31.12.2012.

Αφουγκραζόμενοι το άγχος και την αγωνία των συναδέλφων σχετικά με τις καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής δηλώσεων Ε9, κοινοποιούμε τις ανωτέρω προθεσμίες που μας μεταφέρθηκαν, προς ενημέρωσή τους.

Για την TaxHeaven

Κωνσταντίνος Κουλογιάννης
Κωνσταντίνος Δημ. Γραβιάς




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.



Παλαιότερα σχόλια

image description jmaz | Νοεμβρίου 28, 2012 12:44 μ.μ. | Reply
ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΣΕΡΝΕΤΕ ΤΟ ΤΑΞΙΣ ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ 2010...ΛΟΓΙΚΑ ΣΤΟ 15/11/2012 ΕΝΝΟΕΙ 15/12/2012
image description ΧΡΥΣΑ | Νοεμβρίου 28, 2012 12:51 μ.μ. | Reply
αυτοι δεν μπορουν να βγαλουν μια ανακοινωση ?
image description sasa | Νοεμβρίου 28, 2012 12:33 μ.μ. | Reply
πρεπει όλοι να οριστικοποιήσουμε τα Ε9 2009,2010 αν δεν εχουμε αλλαγές απο το 2005

image description Stav | Νοεμβρίου 28, 2012 12:15 μ.μ. | Reply
Ναι, για να "ανοίξει" το Ε9 κάποιου έτους πρέπει να οριστικοποιήσεις τα προηγούμενα αν είναι εκκρεμή.
image description Stav | Νοεμβρίου 28, 2012 12:11 μ.μ. | Reply
Αν η εικόνα σου είναι ΟΚ, το αφήνεις και το οριστικοποιεί η ΓΓΠΣ όταν κλείσει το εκάστοτε έτος.
image description rea | Νοεμβρίου 28, 2012 12:23 μ.μ. | Reply
Για τις συγκεντρωτικές υπάρχει καμία πληροφόρηση
image description θανάσης | Νοεμβρίου 28, 2012 1:09 μ.μ. | Reply
Λόγω αδράνειας ο χρόνος σας έληξε, παρακαλώ ξαναδουλέψτε αύριο που το σύστημα θα είναι κλειστό και θα έχουμε και απεργία. Ευχαριστούμε το Υπουργείο Οικονομικών και την ΠΟΦΕΕ για την αμέριστη συμπαράσταση
image description mike | Νοεμβρίου 28, 2012 1:54 μ.μ. | Reply
δεν υπάρχει αυτό που γίνετε......τόσα πράγματα να στείλουμε και όλα κολλάνε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description MatX | Νοεμβρίου 28, 2012 1:56 μ.μ. | Reply
Έχει κολλήσει το σύμπαν... δικαιωμα και μισάωρο τουλάχιστον!!!
image description GOUFI | Νοεμβρίου 28, 2012 1:46 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΤΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ
image description TasosP | Νοεμβρίου 28, 2012 2:22 μ.μ. | Reply
Και εμείς θα ευχόμαστε μπας και μας κάνουν τη χάρη και το αφήσουν ανοιχτό σιωπηρά κανα δυο μέρες ακόμα...
Να πούμε και κάτι ωστόσο πέρα από το ότι είναι κακό το υπουργείο? Δεν φταίμε εμείς που δεν αρνηθήκαμε να κάνουμε τις διασταυρώσεις για τα προηγούμενα έτη?
Σαν καλά παιδάκια δεχόμαστε ότι παπάρα μας αναθέτουν?
image description C.F.C. | Νοεμβρίου 28, 2012 2:36 μ.μ. | Reply
Τι στιγμή που, αν δεν οριστικοποιήσεις τα προηγούμενα έτη, δε σε αφήνει να υποβάλλεις Ε9 για το έτος που θέλεις να υποβάλλεις ό,τι και να λέμε είναι "άλλα λόγια να αγαπιώμαστε". Είμαστε "κυκλωμένοι" από παντού και προκειμένου να κάνουμε τη "δουλειά μας" (για πελάτες που ίσως να μη μας πληρώνουν) "χορεύουμε" όπως βαράει το ντέφι. Υπερβολικά επαγγελματίες, υπερβολικά μα........ δεν ξέρω. Περαστικά μας πάντως ....
image description KATERINA | Νοεμβρίου 28, 2012 2:29 μ.μ. | Reply
ELEOS PIAAAA
image description WILL. | Νοεμβρίου 28, 2012 2:30 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΙΟΣ ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΒΑΖΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΦΑΠ ΤΟΥ 2010.ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΑΣ ΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΞΑΝΑ ΑΦΟΥ ΤΑ Ε9 ΤΟΥ 2010 ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ
image description C.F.C. | Νοεμβρίου 28, 2012 2:26 μ.μ. | Reply
Τι δεν καταλαβαίνεις; Ότι είμαστε οι Μα....... (το Μ κεφαλαίο) της υπόθεσης ....
image description nikos | Νοεμβρίου 28, 2012 2:42 μ.μ. | Reply
ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!! ΤΑ Ε9 ΤΑ ΚΑΤΘΕΤΟΥΝ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ!!!!!!!!!!! ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ. ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΕΝΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ. ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ.
image description SPYROS | Νοεμβρίου 28, 2012 2:36 μ.μ. | Reply
Ποιά δύναμη; Ψυχασθενείς μας έχουν καταντήσει!
image description germanicus | Νοεμβρίου 28, 2012 2:23 μ.μ. | Reply
Το περιουσιολόγιο εντέλει το συμπλήρωσε ψηφιακά ο πολίτης (με τη συνδρομή ημών). Το ΓΕΜΗ το ίδιο... Το κτηματολόγιο που έχουν αναλάβει αυτοί (το κράτος) έχει βαλτώσει... Ότι στοίχημα θέλετε ότι στο τέλος και το κτηματολόγιο, πάλι ο πολίτης θα το συμπληρώσει ψηφιακά. Και αναρωτιέμαι για ποιο λόγο πληρώνουμε τους δημόσιους υπαλλήλους.... Στους οποίους το όποιο λάθος, λογίζεται ως λάθος της υπηρεσίας...
image description klery | Νοεμβρίου 28, 2012 4:37 μ.μ. | Reply
το λογο της απεργιας των εφοριακων τον ειδες?
image description rodos | Νοεμβρίου 28, 2012 3:16 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΧΥΟΥΝ ?












image description MARIA | Νοεμβρίου 28, 2012 3:11 μ.μ. | Reply
ΕΛΠΙΖΩ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΙΣ Α.Π.Δ. ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΣΦΟΡΑ ΥΠΕΡ Ο.Ε.Ε.
image description aaaa | Νοεμβρίου 28, 2012 3:38 μ.μ. | Reply
ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ, ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΝΕΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Η ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ. ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΜΒΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΕΙ ΤΑ Ε9 ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!
image description GIAN3 | Νοεμβρίου 28, 2012 3:18 μ.μ. | Reply
ΟΣΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ & ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΦΟΡΕΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ, ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΘΕΛΟΥΝ. ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΟΛΛΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ Η ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΝΕΤΑΙ....... " ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ "
image description GIANNA | Νοεμβρίου 28, 2012 3:35 μ.μ. | Reply
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Α Ρ Ν Ι Ε Μ Α Ι ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΩ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΕΙ ΚΙ ΑΣ ΒΡΟΥΝ ΤΗ ΛΥΣΗ ΟΙ ΙΘΥΝΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΟΥΝ!
image description ΟΥΦ | Νοεμβρίου 28, 2012 3:18 μ.μ. | Reply
ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ.ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΛΗΓΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΙ ΤΑ Ε9. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ 2009 ΤΟΥ 2010 ΚΑΙ ΤΟΥ 2011. ΟΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ Ε9 (ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ) ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΗΝ ΠΩ...ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ, ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ, ΠΑΡΕ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΤΕΚΝΟ. ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΤΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ, ΠΕΡΙΜΕΝΕ 15 ΛΕΠΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙ Η ΣΕΛΙΔΑ.
image description elezia | Νοεμβρίου 28, 2012 4:45 μ.μ. | Reply
Αγαπητή Gianna συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ,όχι μόνο αρνούμαι αλλά θέλω να μου πληρώσουν και πρόστιμο εκπρόθεσμου με 1,5% προσαύξηση το μήνα, επειδή είμαι και καλός άνθρωπος ,αν με εξοφλήσουν ολοσχερώς θα τους κάνω έκπτωση 5% στις προσαυξήσεις γιατί από το 2009 έως σήμερα δεν μου έχουν περάσει το Ακίνητο
image description ΓΙΑΝΝΗΣ | Νοεμβρίου 28, 2012 4:33 μ.μ. | Reply
ΓΙA AΛΛΗ ΜΙA ΦΟΡA ΣΥΝΕΠΕΙΣ ΣΤΗΝ AΣΥΝΕΠΕΙA ΤΟΥΣ ΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝAΔΕΛΦΟΙ " ΤΗΣ ΓΓΠΣ ΚAΙ ΦΥΣΙΚA ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘAΡΟΣ AΝAΛΗΨΗΣ ΤΗΣ ΕΥΘΗΝΗΣ ΓΙA ΤΗΝ AΔΥΝAΜΙA ΛΕΙΤΟΥΡΓΙAΣ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΜAΤΩΝ (AΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ Η ΜΗ ΕΠΙΣΗΜΗ AΝAΚΟΙΝΩΣΗ ΠAΡAΤAΣΗΣ )
ΚAΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤAΘΕΡA ΚAΙ ΣΥΣΤΗΜAΤΙΚA ΝA ΚAΤAΣΠAΤAΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜAΣ ΚAΙ ΤA ΨΥΧΟΣΩΜAΤΙΚA ΜAΣ AΠΟΘΕΜAΤA ,ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΛΙΓΗ ΣΟBAΡΟΤΗΤA ΚAΙ AΝΘΡΩΠΙA AΠΕΝAΝΤΙ ΜAΣ "ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝAΔΕΛΦΟΙ".
image description PED | Νοεμβρίου 28, 2012 4:18 μ.μ. | Reply
Ε9 ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2015
image description logistis | Νοεμβρίου 28, 2012 4:35 μ.μ. | Reply
kamia paratasi gia tis sigkentrotikes timologion pelaton promithefton eos telos toy 2012 pezi?
image description ΜΠ | Νοεμβρίου 28, 2012 4:39 μ.μ. | Reply
Αν γνωριζει καποιος γιατι στα νομικα προσωπα δεν ανοιγουν οι παλιες χρονιες και ανοιγει μονο το 2011.
image description ΝΙΚΟΣ | Νοεμβρίου 28, 2012 5:33 μ.μ. | Reply
ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ Φ.Α.Π.
image description ΜΠ | Νοεμβρίου 28, 2012 5:36 μ.μ. | Reply
ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΤΙΣ ΦΑΠ ΜΕ ΤΟ Ε9 ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ. Η ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΜΕ ΠΑΛΙΟ Ε9 ή ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΜΕ 1/1/2012 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ
image description κτ | Νοεμβρίου 28, 2012 6:39 μ.μ. | Reply
Ας το κλείσουν να γελάσουμε.Ξέρουν στο υπουργείο τί πρόκειται να στείλουν?Γιατί αν τα στείλουν όπως φαίνονται αυτή τη στιγμή, θα γελάσει κάθε πικραμένος!Καλά να πάθουν όμως,όλο αυτό το διάστημα δεν βγήκαν να ανακοινώσουν στον κόσμο την πραγματική κατάσταση,παρά με κουτοπονηριές μας τα φόρτωσαν.Τώρα θα λογαριάζουν τί θα εισπράξουν,μα δεν έχουν ιδέα πόσο έξω θα πέσουν στους υπολογισμούς τους για να μην πω για τις ώρες που θα απασχοληθούν οι υπάλληλοί τους για τις διορθώσεις που θα γίνουν.
image description SARAKINOS | Νοεμβρίου 28, 2012 7:18 μ.μ. | Reply
Για την οριστικοποίηση των δηλώσεων στοιχείων ακινήτων Ε9 χρήσης 2009 (οικ. έτους 2010), το σύστημα θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι σήμερα, 28.11.2012,

Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως μια ανακοίνωση (ανεπίσημη) για παράταση, δημοσιεύεται το μεσημέρι και λήγει σήμερα ;; Η δεν ξέρω ελληνικά ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται...
image description ΤΗΟ | Νοεμβρίου 28, 2012 7:57 μ.μ. | Reply
Όσο βγαίνει ο κάθε σύλλογος ή το κάθε site (όση επιστημονική αξιοπιστία και αν έχει) και ανακοινώνει παρατάσεις πριν το Υπουργείο, να το ξέρετε ότι θα μας έχουν για τα θελήματα. Από τη στιγμή που έχουν τη διαβεβαίωση για παράταση στο Ε9 να τούς πιέσουν για άμεση ανακοίνωση. Άσε που κατά τη γνώμη μου η Taxheaven κακώς δέχθηκε να μεταφέρει το ότι σήμερα λήγει η οριστικοποίηση του Ε9 για το οικ έτος 2010 και τα υπόλοιπα μετά από 15 και 30 ημέρες. Πείραζε να μας πούν ότι λήγει η προθεσμία 30 Νοεμβρίου ή τα ξημερώματα της 3ης Δεκεμβρίου? Γι αυτό σας λέω, όλους μας έχουν για τα παλιά τους τα παπούτσια.
image description ανωνυμος | Νοεμβρίου 28, 2012 8:44 μ.μ. | Reply
Τωρα που εχει πεσει το συστημα,τι γινεται??????
image description j-j | Νοεμβρίου 28, 2012 9:22 μ.μ. | Reply
Να ρωτησω κατι ...Αν εχω πατησει καταλαθος οριστικοποιηση ,μπορω να το διορθώσω ????
image description I...... | Νοεμβρίου 28, 2012 11:35 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ! Ο κ. Γ. ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ κ. Σ., ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΦΗΦΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ Η ΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΑ ΜΕΛΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ Η ΓΟΝΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΠΕΥΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ ΔΟΥ ΓΙΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ. ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΝΥΣΟΥΝ 35 ΧΛΜ ΑΦΟΥ ΤΗ ΔΟΥ (ΚΙΣΑΜΟΥ) ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝΕ ΠΡΟΣΦΑΤΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Α,Β ΔΟΥ ΧΑΝΙΩΝ.
image description ρούλα | Νοεμβρίου 29, 2012 9:02 π.μ. | Reply
κάτω αριστερά πάτα αναίρεση
image description special | Νοεμβρίου 29, 2012 9:04 π.μ. | Reply
Κάνεις αναίρεση υποβολής και μετ΄/α από 1-2 μέρες μπορείς να υποβάλεις ξανά το Ε9 εξ αρχής.
image description kgeor | Νοεμβρίου 28, 2012 9:21 μ.μ. | Reply
ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ ΣΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ ... ΤΙ ;ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ
image description klery | Νοεμβρίου 28, 2012 10:09 μ.μ. | Reply
πλεον παει ενας ενας
image description kgeor | Νοεμβρίου 28, 2012 10:59 μ.μ. | Reply
ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑ
image description kgeor | Νοεμβρίου 28, 2012 10:49 μ.μ. | Reply
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ Ή ΚΛΕΙΝΕΙ ΣΤΙς 12
image description rango | Νοεμβρίου 28, 2012 11:12 μ.μ. | Reply
re paidia ama de paei simera to 2010 mporei na ginei kati meso doy?
image description ALEXIA | Νοεμβρίου 29, 2012 9:54 π.μ. | Reply
Αν υπάρχει καινούριο μέλος στην οικογένεια πρέπει να γίνει Ε9?
image description MatX | Νοεμβρίου 29, 2012 10:50 π.μ. | Reply
Με τον διαχωρισμό της περιουσιακής κατάστασης έχουν καταργηθεί η εισαγωγή/διαγραφή τέκνου και συζύγου. Στην περίπτωσή σου αν το καινούργιο μέλος έχει πάρει αυτόματα δικαίωμα σε ακίνητο πρέπει να του βγάλεις κλειδάριθμο (βγάζοντάς του ΑΦΜ!!!!).
image description rodos | Νοεμβρίου 29, 2012 1:42 μ.μ. | Reply
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ
image description takandre | Νοεμβρίου 29, 2012 3:31 μ.μ. | Reply
Για συγκεντρωτικές και ισοζύγια υπάρχει κάτι; Μόνο εμένα εχει μείνει (λίγη) δουλειά ακόμα; Όχι τιποτ΄ άλλο αλλά με ταράζουν με τα Ε9 όσο δεν ανακοινώνεται επίσημα η παράταση (άτιμε Η/Υ ) που χάλασες πριν λίγες μέρες.
image description ΡΟΥΛΑ | Νοεμβρίου 30, 2012 9:21 π.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟ ΑΤΙΜΟ ΤΟ Ε9 Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ?
image description ΙΔΙΩΤΗΣ | Δεκεμβρίου 16, 2012 4:11 μ.μ. | Reply
Καλησπέρα σας, εγώ τελευταία φορά έκανα μια δήλωση Ε9 το 2008 για να δηλώσω το γάμο μου και μόνο. Η κόλλα του Ε9 δεν έγραφε σε αυτή την περίπτωση τα στοιχεία της περιουσίας μου του Ε9 του έτους 2005... Στην εφορία και στη ΓΓΠΣ που απευθύνθηκα μου είπαν ότι έτσι είθιστε σε περιπτώσεις δήλωσης γάμου. Από τότε κι ως σήμερα η περιουσιακή μου κατάσταση ΔΕΝ μεταβλήθηκε! Πρέπει κι εγώ, ως ιδιώτης, να κάνω χρήση του TAXIS όπου έχω εγγραφθή για να δηλώνω κενά Ε9 για τα έτη 2010, 2011 αφού ΔΕΝ έχει γίνει καμιά απολύτως μεταβολή της περιουσίας μου; Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΟΓΣΤΙΚΑ ΠΡΟΤΥΠΑ
  • ΕΙΣΟΔΗΜΑ
  • Παρακρατούμενοι Φόροι
Up
Close
Close
Κλείσιμο