Ειδήσεις Εργατικά Ασφαλιστικά

Παράταση υποβολής Α.Π.Δ.

Σημαντική Ανακοίνωση!! Υποβολή ΑΠΔ

Ο  Πρόεδρος του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας  μετά από επικοινωνία του με την Διοίκηση του ΙΚΑ ενημερώνει τους λογιστές φοροτεχνικούς  ότι την Παρασκευή 19  Οκτωβρίου 2012 ο Διοικητής  του ΙΚΑ θα ανακοινώσει την  παράταση του χρόνου υποβολής της ΑΠΔ για εύλογο  χρονικό διάστημα ικανό για την προσαρμογή των εφαρμογών πληροφορικής  από τις Εταιρίες  στην επαναφορά των εργοδοτικών εισφορών  υπέρ  ΟΕΚ  και  ΟΕΣ  για τον  μήνα  Σεπτέμβριο  2012.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description αισχος | Οκτωβρίου 18, 2012 8:16 μ.μ. | Reply
και τις ωρες αυτες ποιος θα μας τις πληρωσει???? και τι νομιζετε οτι ειμαστε??? ελατηρια???? δεν ντρεπομαστε λεω εγω... ειναι καιρος να κανουμε επιτελους κατι....
image description doctor | Οκτωβρίου 18, 2012 10:49 μ.μ. | Reply
Έλα μωρέ 2-3 ξενύχτια είναι. Με μία φιάλη ουίσκυ, τρία πακέτα τσιγάρα και λίγα ξηροκάρπια και τελείωσε. Κάνε κάνε τον μαλάκα στο τέλος γίνεσαι....
Κρίμα για τον κλάδο μας....
image description Game over...... | Οκτωβρίου 19, 2012 12:34 μ.μ. | Reply
Ρε παιδιά, δεν γράφει ΤΙ ωρα θα γινει η ανακοίνωση. Μηπως μπορει κάποιος να μάθει, γιατι έχω και κάτι δουλειές......
image description Efi | Οκτωβρίου 18, 2012 8:35 μ.μ. | Reply
Ειναι για τα πανυγύρια!!! όταν λεμέ όλοι εννούμε οοοολοοι!!!
image description koroido | Οκτωβρίου 18, 2012 8:36 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ;;;
ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙ ΩΣ ΠΟΥ;
ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΑΣ
ΕΙΣΤΕ ΕΠΙΚΊΝΔΥΝΟΙ

image description ΣΣΣΣ | Οκτωβρίου 18, 2012 8:49 μ.μ. | Reply
ΜΙΛΑΕΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΩΡΑ
image description success story | Οκτωβρίου 18, 2012 8:40 μ.μ. | Reply
μπράβο στο οικονομικό επιμελητήριο για την αστραπιαία αντίδρασή του, απέδειξε για άλλη μια φορά πόσο ενδιαφέρεται για τον κλάδο μας και ότι τιμά τις εισφορές που καταβάλουμε στηρίζοντας το οικονομικά, είναι λοιπόν στο πλευρό του λογιστή-φοροτεχνικού και όχι του αργόμισθου δημ. υπαλλήλου.....
χαχαχα.. το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε?
image description Γραφικός | Οκτωβρίου 18, 2012 8:18 μ.μ. | Reply
ζούμε σε μία δύσκολη εποχή, το καλοκαίρι με τις φορολογικές δηλώσεις έγινε ότι έγινε, έχουμε το ΓΕΜΗ, κάποιοι έχουν οικογένειες, κάποιοι είναι άνθρωποι και όλα αυτά πέρα από ευθύνες, δεοντολογίες και τα τυπικά.

Κυρίες κύριοι, το παραδειγμά σας το είδαμε.
image description ουστ | Οκτωβρίου 18, 2012 8:49 μ.μ. | Reply
ουστ ρε ασχετοι
image description ΧΡΙΣΑ | Οκτωβρίου 18, 2012 8:50 μ.μ. | Reply
KAI ME AYTEΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????????????????????????????????????????
image description ΓΙΑΝΝΗΣ | Οκτωβρίου 19, 2012 9:53 π.μ. | Reply
ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΠΔ ΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...
image description agrevelos | Οκτωβρίου 19, 2012 9:43 π.μ. | Reply
Ο Πρόεδρος του Οικονομικού Επιμελητηρίου ενημερώνει ..... ότι ο Διοικητής του ΙΚΑ θα ανακοινώσει

Ωραία πράματα !!!!!!!!!!
image description NO COMMENTS | Οκτωβρίου 18, 2012 8:32 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΕΙΣΤΕ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΙΧΑΘΕΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ
image description hyp1974 | Οκτωβρίου 18, 2012 8:05 μ.μ. | Reply
Μην μιλάτε ετσι για το επιμελητηριο συνάδελφοι. Το αναφέρει και ο Κωδικας Δεοντολογιας.χαχαχαχαχα. Πλάκα πλάκα είναι ικανοί να βάλουν την δίωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος να μας εντοπίσουν και να ρίξουν τα πρόστιμα. Για αυτό τους έχω ικανούς. Για τιποτε αλλο ομως.............
image description ΣΣΣ | Οκτωβρίου 18, 2012 8:08 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
image description νικος | Οκτωβρίου 18, 2012 8:00 μ.μ. | Reply
εστειλα 90 απδ με μειωμενα πσοστα τι γινεται τωρα? μην μου πουνε τιποτα για συμπληρωματικες, επανυποβολες γιατι δεν ξερω και εγω τι θα γινει. να τις διορθωσουν κατευθειαν απο το ΙΚΑ. δικο τους το λαθος δικη τους και η ευθυνη διορθωσης. και μην ακουσω τιποτα για εκπροθεσμα και προστιμα εκπροθεσμου γιατι το δικανο το εχω καθαρισει και λαδωσει
image description spirosvii | Οκτωβρίου 18, 2012 8:52 μ.μ. | Reply
έστειλα 1552 απδ, τώρα;
image description ΤΖΑΚ ΝΟΡΙΣ | Οκτωβρίου 18, 2012 9:32 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ 50.551 ΑΠΔ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ , ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ , ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ....
image description ΤΣΑΚ ΝΟΡΡΙΣ 2 | Οκτωβρίου 19, 2012 10:12 π.μ. | Reply
ΔΕΝ εστειλα καμία ΑΠΔ. Πηγανε ΟΛΕΣ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ !!!!!!!!
image description ΧΡΥΣΑ | Οκτωβρίου 18, 2012 9:09 μ.μ. | Reply
Η ΠΟΦΕΕ λενε, απεργουσε σημερα, αλλα ανακοινωση απο το ΟΕΕ ? εχετε ξαναδει τετοια ?
image description TRAGIC | Οκτωβρίου 18, 2012 9:39 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΛΕΩ
ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΑΠΔ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΣΤΕΙΛΕΙ, ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 30/11/2012 ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΤΙΣ Μ....Σ, ΠΕΡΙ ΜΗΝΙΑΙΑΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΠΔ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΤΗΝ 5η ΜΕΡΑ, ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ , ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΨΟΥΝ ΟΛΟΥΣ .... ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΤΟ ΜΕΤΑ. ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΑΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΙΚΑ. ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΟΤΙ Μ.......Α ΔΟΥΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ.
image description annh | Οκτωβρίου 18, 2012 10:34 μ.μ. | Reply
παραταση δεν θελουμε .Υπάρχουν σοβαρά προβλήματα .Δόθηκαν Βεβαιώσεις εργοδοτη μηνός Οκτωβρίου σε εποχιακούς για το ταμείο ανεργίας ,έχουν σταλεί ΑΠΔ ,έγιναν καταχωρήσεις σε βιβλία Γ'κατηγορίας ,εκδόθηκαν αποδείξεις πληρωμής ,σε λίγες ημέρες πληρώνονται εισφορές .Πότε θα ξαναλλάξουν τα προγράμματα μισθοδοσίας ; Παράταση δεν θέλουμε .Είστε ανίκανοι να εφαρμόσετε αυτά που ψηφίζετε γιατί δεν ξέρετε τι ψηφίζετε .Είστε η ντροπή μας.Να φύγετε επιτέλους .
image description kostas | Οκτωβρίου 19, 2012 9:00 π.μ. | Reply
Εχεις απόλυτο δίκιο annh εκτός όλων αυτών εκτειθέμεθα και σε κάποιους πελάτες μας και χάνουμε κάποιες εργατοώρες μη αμοιβόμενες.
image description ELENI | Οκτωβρίου 19, 2012 12:15 μ.μ. | Reply
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΝΝΗ. ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΛΕΝΕ. ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΠΑΡΕ ΤΗ ΠΟΡΤΑ Κ ΦΥΓΕ, ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΒΛΕΠΩ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΚΟΤΟΥΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ.
image description Κωνσταντίνος | Οκτωβρίου 19, 2012 12:49 π.μ. | Reply
Πάλι "Ηλεκτρονική διακυβέρνηση" μέσω ανακοινώσεων ...... φορέων του "δικού μας" χώρου χθες η ΠΟΦΕΕ, σήμερα πάλι: "Ο Πρόεδρος του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας μετά από επικοινωνία του με την Διοίκηση του ΙΚΑ ενημερώνει τους λογιστές φοροτεχνικούς ότι ...... κλπ, κλπ." Ζήτω !!!!! και πάλι Ζήτω !!!!!!! ......... Όμως Προσοχή γιατί ο Διοικητής του ΙΚΑ μπορεί και να μπλοφάρει για να ........ "εκθέσει" τον Πρόεδρο του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aγαπητή annh, όπως έκαναν την δουλειά, δυστυχώς, παράταση θέλουμε γιατί αλλιώς θα "μας κλαίνε οι ρέγγες" . Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω
image description evak | Οκτωβρίου 19, 2012 12:34 π.μ. | Reply
ρε παιδιά, ποιος είναι ο Πρόεδρος του ΟΕΕ?
image description dimitrio | Οκτωβρίου 19, 2012 6:06 π.μ. | Reply
Αγαπούλα την κουκούλα !!!
image description κική | Οκτωβρίου 19, 2012 8:08 π.μ. | Reply
Ο νέος πρόεδρος του ΟΕΕ είναι ο Κυδωνάκης Γεώργιος.Εγώ πάντως δεν ξαναείδα τέτοιου είδους ενημέρωση από το οικονομικό επιμελητήριο.
image description Βασίλης | Οκτωβρίου 19, 2012 8:43 π.μ. | Reply
Συνάδελφοι ,
προσοχή στα σχόλιά σας για το ΟΕΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΌΕΔΡΟ ΑΥΤΟΥ γιατί με βασει τον μέο κώδικα δεοντολογίας :

Άρθρο 14
Προστασία του κύρους του ΟΕΕ

1.Δεν επιτρέπεται στο Λογιστή Φοροτεχνικό η δια δηλώσεων προφορικών ή εγγράφων, υποβάθμιση του επιστημονικού και επαγγελματικού κύρους του ΟΕΕ,
2. Δεν εμπίπτει στον ανωτέρω περιορισμό η εμπιστευτική αναφορά προς το ΟΕΕ που υποχρεούται να κάνει κάθε Λογιστής Φοροτεχνικός
όταν διαπιστώνει αξιόποινες πράξεις ή παραβιάσεις του παρόντος Κώδικα από συναδέλφους ή τρίτους
3.Ως υποβάθμιση του επιστημονικού και επαγγελματικού κύρους του ΟΕΕ θεωρείται από μέρους Λογιστή Φοροτεχνικού :

• Η τήρηση ή ο ισχυρισμός τήρησης Φορολογικών ή Λογιστικών αρχών και προτύπων διαφορετικών από τις προβλεπόμενες από τη Εθνική Νομοθεσία ρυθμίσεις,
• Οι επανειλημμένες παρεκκλίσεις από αποφάσεις και οδηγίες του ΟΕΕ,
• Η ανάρμοστη συμπεριφορά κατά οργάνων του ΟΕΕ εκδηλούμενη με τη χρησιμοποίηση απρεπών εκφράσεων ή ειρωνικών σχολίων, σε βάρος αποφάσεων και ενεργειών που εμπίπτουν στις αρμοδιότητες και τα καθήκοντα των οργάνων αυτών,
• Η απρεπής συμπεριφορά κατά δημόσιου ή ιδιωτικού Ελεγκτικού Φορέα.
image description scono | Οκτωβρίου 19, 2012 8:45 π.μ. | Reply
ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΩΡΑ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ) ΜΑΣ ΣΩΣΑΤΕ!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ.ΩΡΑΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ???ΒΡΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ (ΙΚΑ-ΕΦΟΡΙΑ-ΟΕΕ-.........-ΚΡΡΑΤΟΣ) ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ???
image description georgiosk | Οκτωβρίου 19, 2012 9:57 π.μ. | Reply
Θα ξυπνήσουμε;;;;; Ως πότε θα μας χτυπούν το ντέφι και θα χορεύουμε; Να οργανωθούμε με έναν και μόνο στόχο, την προάσπιση των δικαιωμάτων μας μαρκιά από κομματικές δεσμεύσεις. Δεν πάει άλλο.
image description X | Οκτωβρίου 19, 2012 9:56 π.μ. | Reply
ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΕ, ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΔΟΕ.
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝΕ ΣΤΟΝ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΛΙΡΗ.......
image description GEORGE | Οκτωβρίου 19, 2012 9:31 π.μ. | Reply
ρε δεν πας να ....... Εχω στειλει 30 ΑΠΔ και θα μου δωσεις παραταση για να κανω τι?
να φτιαξω τροποποιητικες?
image description ype | Οκτωβρίου 19, 2012 9:19 π.μ. | Reply
Κι η ΠΟΦΕΕ προχθές ενημέρωσε ότι το ΙΚΑ την ενημερωσε για την ισχύ των μειωμένων
Μέτά ήρθε το ΙΚΑ και τους τράβηξε το χαλί.

Να δούμε θα επαναληφθεί;
Καλημέρα στους "συνεργάτες"
image description ype | Οκτωβρίου 19, 2012 2:03 μ.μ. | Reply
πάω να πάρω λαχείο
http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/11048
image description ype | Οκτωβρίου 19, 2012 2:05 μ.μ. | Reply
Η προθεσμία αυτή αφορά μόνο τις περιπτώσεις των εργοδοτών που έχουν μέχρι την έκδοση του παρόντος, υποβάλει ήδη τρέχουσες εισφορές μηνός Σεπτεμβρίου 2012 με μείωση των εργοδοτικών εισφορών υπέρ ΟΕΚ και ΟΕΕ.
image description Vodia | Οκτωβρίου 19, 2012 10:50 π.μ. | Reply
ΑΛΗΤΕΣ!!!
image description dhmhtra | Οκτωβρίου 19, 2012 10:55 π.μ. | Reply
Συμφωνώ ype!!!! Kαι η ΠΟΦΕΕ είπε ότι θα ισχύσουν τα μειωμένα ποσοστά, αλλά.... τη φάγαμε τη φόλα...!!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΑΛΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
image description babist | Οκτωβρίου 19, 2012 10:08 π.μ. | Reply
ΖΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ.... ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΙ ΠΩΣ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ.
image description Sasso | Οκτωβρίου 19, 2012 10:04 π.μ. | Reply
ΤΙ ΙΚΑ...ΤΙ ΤΡΟ(ΙΚΑ)!
ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΤΕΛΟ(ΜΠΟΥΡ)
ΠΙΑΣΤΕ ΠΕΤΡΑ!!!
image description XRISTOS 58GR | Οκτωβρίου 19, 2012 11:02 π.μ. | Reply
ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ......ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΕΒΓΑΛΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟ ΟΕΕ....ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ,, ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ Κ.ΠΡΟΕΔΡΕ ..ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ( ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΕΥΘΥΝΩΝ) ΓΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ...ΤΙ ΠΟΙΟ ΑΠΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΛΗΓΕ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ 7-8-9/2012 ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ & ΜΕΤΑ ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΑΝ ΜΕΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ...ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ & ΕΙΣΗΓΟΥΝΤΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ...,,,( ΑΡΑΓΕ ΤΟ ΟΕΕ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙ ΣΕ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ...)..ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΟΥΣ & ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΕ ( ΠΕΤΑΝΕ ΧΑΡΤΑΕΤΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ Ο ΓΥΙΟΣ ΜΟΥ ...) ΤΥΧΑΙΟ...... Δ Ε Ν Ν Ο Μ Ι Ζ Ω,,,,,!!!!!!
image description Sotiris | Οκτωβρίου 19, 2012 11:50 π.μ. | Reply
Ώρα 10-45 19-10 του σωτήριου έτους 2012…Μολις μιλησα με τα κεντρικα του ΙΚΑ, θα βγει μεσα στην ημέρα όπως μου είπαν "Γενικο Έγγραφο" για εμας τα κοροιδα που “βιαστηκαμε” να στειλουμε ΑΠΔ....
image description ΛΑΛΑ | Οκτωβρίου 19, 2012 11:55 π.μ. | Reply
Στέλνεις νωρίς ΑΠΔ, κάνεις μλκ, τη στελνεις αργά είσαι ο μλκ που τρέχει την τελαυταία στιγμή, δεν την στέλενεις καθολου και για χρονια, είσαι μεγαλοοφειλετης και δεν σε πειράζουν . . . ! Τι να κάνω μετά απο αυτά . . . θα τη στείλω με e-mail στην Τρόϊκα, να την χρησιμοποιήσεις στις διαπραγματεύσεις.
ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ! ΤΙΚΗΣ !
image description ANESTIS | Οκτωβρίου 19, 2012 12:01 μ.μ. | Reply
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ .ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΟΙΩΘΩ.ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΤΠΡΙΝ ΜΕΡΕΣ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣ ΝΩΡΙΣ ΤΙΣ ΑΠΔ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΒ ΜΕ ΦΠΑ ΚΑ ΓΕΜΗ.ΑΜ ΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
image description asta na pane | Οκτωβρίου 19, 2012 12:37 μ.μ. | Reply
Βγάλτε τώρα μια ανακούνωση,
Παράταση έως ......
Οι ήδη υποβληθείσες .......
Αντε αργόμισθοι ........................... !!!!!!!!!!! Ξυπνήστε !!!!!! να τελειώνουμε
Έχουμε δουλειές και Οικογένεια,
Ούστ από εδώ άχρηστοι .....
image description chris | Οκτωβρίου 19, 2012 1:39 μ.μ. | Reply
Και φυσικά η παράταση θα ανακοινωθεί όσο πιο αργά γίνεται. Μια ζωή ζώα
image description ΚΑΤΙΑ | Οκτωβρίου 19, 2012 1:35 μ.μ. | Reply
...μη φωναζετε. Περιμενουμε ανακοινωση με την παραταση. Τωρα βεβαια θα δοθει μετα την προθεσμια του -1 αλλα υπομονη.
Βγηκαν ανακοινωσεις που μας διαβεβαιωνουν... οπως ειχε βγει και το δελτιο τυπου απο το ΙΚΑ που μας διαβεβαιωνε για τη μειωση ων εισφορων!
##### Ζητω οι νομοι, οι επιστολες και τα δελτια τυπου!!!
image description Άρθρο 14 | Οκτωβρίου 19, 2012 3:54 μ.μ. | Reply
Σταματήστε γιατί θα υπάρξουν κυρώσεις....

:P
image description Barbie | Οκτωβρίου 19, 2012 3:26 μ.μ. | Reply
χαχαχα "Άρθρο 14" ωραίο "name" !!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο