Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Υπό κατάληψη η Δ.Ο.Υ. Άνδρου

ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ Η ΔΟΥ ΑΝΔΡΟΥ


Ο Δήμος της Άνδρου, μετά από σύσκεψη φορέων και κατοίκων του Νησιού που πραγματοποιήθηκε στο Δημαρχείο (με τη συμμετοχή και μεγάλου αριθμού συναδέλφων), αποφάσισε τον επ' αόριστο αποκλεισμό της ΔΟΥ. Αίτημα των κατοίκων η παραμονή της Εφορίας και όλων των Δημόσιων υπηρεσιών στο νησί.

Στις κινητοποιήσεις συμμετέχουν και οι λογιστές του νησιού οι οποίοι με ανακοίνωσή τους εκφράζουν την πλήρη αντίθεσή τους στο ενδεχόμενο διακοπής λειτουργίας της Δ.Ο.Υ. Άνδρου, αλλά και οποιασδήποτε άλλης δημόσιας υπηρεσίας, τόσο στο νησί τους, όσο και στην υπόλοιπη ελληνική επαρχεία. Ταυτόχρονα δηλώνουν αποφασισμένοι να στηρίξουν με κάθε μέσο την παραμονή της Δ.Ο.Υ. Άνδρου και συμμετέχουν στην κατάληψη αυτής.

ΑΣΚΙ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description neos | Οκτωβρίου 18, 2012 8:36 π.μ. | Reply
ΕΜ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.....ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΕΝΑΣ Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο Σ ΝΟΜΟΣ ΟΠΩΣ Η ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ, Η ΠΕΛΛΑ, Η ΚΟΖΑΝΗ, Η ΒΟΙΩΤΙΑ, Η ΑΡΓΟΛΙΔΑ....ΟΠΟΥ Ο ΚΑΘΕ ΝΟΜΟΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΔΕ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 45000 ΔΗΛΩΣΕΙΣ,,ΑΛΛΑ ΜΕΝΟΥΝ ΔΥΟ ΕΦΟΡΙΕΣ.. ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ???Ο ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ Ο ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΚΟΡΩΝΗ.......ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ...ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ......
image description κλαρας | Οκτωβρίου 18, 2012 8:58 π.μ. | Reply
ειναι αυτο που λεμε : οταν καιγεται το σπιτι του γειτονα, περιμενε ν΄ αρπαξει και το δικο σου !
οταν ξεκινουσαν ολα αυτα τα μετρα και η κατοχη της πατριδας μας, ολοι περιμεναν ν ' αρπαξει φωτια το σπιτι τους για να κινητοποιηθουν.
αγαπητοι φιλοι, συνηθως ειναι πια αργα !
image description georkar | Οκτωβρίου 18, 2012 10:55 π.μ. | Reply
Σωστος!!
image description Giorgos | Οκτωβρίου 18, 2012 9:54 π.μ. | Reply
Με τα φορολογικα κεπ τι γινεται; Εχω ακουσει οτι καθυστερουν το κλεισιμο για να ανοιξουν φορολογικα κεπ στη θεση τους σε κτηρια των δημων..
image description tONI | Οκτωβρίου 18, 2012 2:31 μ.μ. | Reply
Δεν την παλεύετε κάστανο έτσι;; Θέλω κ γω μία εφορία κ μία πολεοδομία στο ισόγειο του σπιτιού μου. Διευθυντής βέβαια να είμαι εγώ. Έτσι να γουστάρουμε, γιατί είμαστε στην Ελλαδάρα.. φακλάνα Μερκελ μας έκοψες τα όνειρα!!!!
image description elezia | Οκτωβρίου 18, 2012 4:28 μ.μ. | Reply
Αγαπητέ μη τα βάζετε όλα σε ένα τσουβάλι....Δηλαδή μου λέτε ότι η Εφορία ΑΝΔΡΙΤΣΑΙΝΗΣ & ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ καλώς μεταφέρετε στον ΠΥΡΓΟ ΗΛΕΙΑΣ.
Να σας ενημερώσω λοιπόν ότι η Ανδρίτσαινα που είναι χειμερινός προορισμός της ορεινής Ηλείας στα σύνορα Αρκαδίας απέχει από τα Κρεστενα 40χιλ. ΒΟΥΝΟ ο μισός δρόμος είναι και χωματόδρομος με σήματα ότι έχει κίνδυνο κατολισθησείς οπότε όσο μάγκας οδηγός και να είσαι θα κανείς 1 ώρα τα 40χιλ και άλλα 15 λεπτά τα 20 χιλ. Κρεστενα -Πυργός σύνολο 1:15 ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ 1:15 ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ=2:30 .
Για άλλες περιοχές δεν γνωρίζω αλλά μάλλον κάπως έτσι θα είναι τα πράγματα ,
Αγαπητέ τα συμπεράσματα δικά σας.

Ευχαριστω,
Ελενη

image description tONI | Οκτωβρίου 18, 2012 5:13 μ.μ. | Reply
Αυτό λέω κ εγώ. Υπάρχουν ένα σωρό χωριά που αποκλείονται από χιόνια. Να φτιάξουμε μία εφορία, μία πολεοδομία, ένα ταχυδρομείο, ένα ΚΕΠ κ ένα πρωτοδικείο σε κάθε χωριό. Σκέφτεσαι να έχει δίκη ο άλλος κ να χιονίζει;; Πως θα πάει ο καημένος στο δικαστήριο;; Γιατί να μη φτιάξουμε κ μία ΔΟΥ στα Λαγκάδια Αρκαδίας λοιπόν;; Γιατί να έχουν μόνο τα Κρέστενα κ η Δημητσάνα;; φακλάνα Μερκελ μας έκοψες τα όνειρα!!!! Υπήρχαν ακόμα τόσες θέσεις που μπορούσαν να δημιουργηθούν κ στις οποίες θα μας διόριζαν οι πασοκ-νδ-τσιπραίοι!! Να καείς στην κόλαση! 666 the number of the beast, 666 is Merkel's number!
image description KABONTOROS EIPE | Οκτωβρίου 18, 2012 4:34 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ (ΚΑΤΟΠΙΝ ΥΠΟΔΕΙΞΗΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΗΣ ΤΡΟΙΚΑΣ) ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ .ΔΕΚΑΔΕΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΝΗΣΙΩΝ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΕΞΑΝΑΓΚΑΖΟΜΕΝΟΙ ΣΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ , ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΝΗΣΙ ,ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΗΡΩΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!! ΜΠΕΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΗΛΕΙΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ Π.Χ ,ΠΕΡΝΑΣ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΠΟΦΩΡ ,ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΑΛΑΣΙΑΣ ΣΥΓΚΙΝΩΝΙΑΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΧΗΜΟΝΙΑΤΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ!!! ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ!!!!!!ΘΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΡΙΜΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΑ (ΠΡΩΦΑΝΟΣ Η ΤΡΟΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΜΟΝΟ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 150 ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ)ΑΡΚΕΤΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ-ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΠΩΜΙΣΤΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΕ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ (ΣΕ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΟΩΡΕΣ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ(Π.Χ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΗΞΗΠΡΟΘΕΣΜΩΝ , ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙΣ,ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥΣ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΚΛΠ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ!!!!.ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΑΠΟ ΕΝΟΙΚΙΑ ΤΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ ΤΩΝ ΕΦΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΤΑΙ.ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ,ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΟΡΟΚΕΠ ,ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΑΔΙΑΖΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description elezia | Οκτωβρίου 18, 2012 11:08 μ.μ. | Reply
Αγαπητε Τονι οπως νομιζεις απλα εγω δεν θελω να κυκλοφορω με διαβατηριο στα ΓΑΙΔΟΥΡΟΝΗΣΙ!Θελω απλα να κατασκηνωνω για ενα βραδυ και να κρυβομαι απο την ΕΛΛΑΣ γιατι απαγορευεται η διανυκτερευση.http://www.tsantiri.gr/ethnika-themata/tourkos-vouleftis-farmakonisi-ke-gaidouronisi-ine-dika-mas.html

http://www.tsantiri.gr/ethnika-themata/%C2%ABi-aporriti-istoria-tou-egeou%C2%BB.html
Αγαπητε Διαβασε την απαντηση ξανα του Καβοντορος ειναι περισοτερο κατατοπιστικη απο την δικη μου και ακρως αληθινη απλα εγω ανεφερα αυτο που ξερω στα σιγουρα.

Ευχαριστω,
Ελενη



Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο