Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων
Αλλες ειδήσεις

Σχετικά θέματα

Ανακοίνωση Π.Ο.Φ.Ε.Ε. σχετικά με τις Α.Π.Δ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ 
Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Ιουλιανού 42 – 46 ΑΘΗΝΑ Τ.Κ.104 34
Τηλ.: 210-8253445 – FAX: 210-8253446
E – mail: [email protected] Ιστοσελίδα: www.pofee.gr 
ΑΠ. ΑΝΑΓ. ΠΟΛ. ΠΡΩΤ. ΑΘΗΝΩΝ 2923/94 ΚΑΙ ΑΡ. ΚΑΤ. 545/4787/94

Τέταρτη, 17 Οκτωβρίου 2012

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σε επικοινωνία που είχε η Ομοσπονδίας μας με το τμήμα Εσόδων του ΙΚΑ, οι Α.Π.Δ. θα υποβληθούν κανονικά μειωμένες κατά 1,10%.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description makisd | Οκτωβρίου 17, 2012 1:46 μ.μ. | Reply
και οι εισφορες θα πληρωθουν ετσι???
image description HARYK | Οκτωβρίου 17, 2012 1:53 μ.μ. | Reply
Ησύχασα τώρα ... ουφ ...
image description NIKOS_b | Οκτωβρίου 17, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
ΔΗΛ. ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ 10 ΑΠΔ ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΣ 8,9
image description ATGOLIARAS | Οκτωβρίου 17, 2012 1:25 μ.μ. | Reply
:D
image description ευχαριστω | Οκτωβρίου 17, 2012 2:31 μ.μ. | Reply
με εκανες και γελασα.
image description ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Ν | Οκτωβρίου 17, 2012 2:01 μ.μ. | Reply
ΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑ...αυτη η απαντηση αντιπροσωπευει στο 100% αυτο που ζουμε τα τελευταια χρονια...ο καθενας ερμηνευει οπως θελει το καθε νομο , η δελτιο τυπου , η ανακοινωση κτλ αναλογα με το πως θελει.....ετσι λοιπον εφοσον στη ανακοινωση δεν αναφερεται πουθενα η λεξη εισφορες , η ΟΕΚ η κατι τελος παντων καποιος που δεν εχει παρακολουθησει το θεμα για δικους του λογους θα μπορουσε πολυ ευκολα να το ερμηνευσει καπως ετσι....
image description georkar | Οκτωβρίου 17, 2012 2:15 μ.μ. | Reply
XAXAXAAXAXAXAXAAX ΣΩΣΤΟς!!!
image description zapata | Οκτωβρίου 17, 2012 2:11 μ.μ. | Reply
καλο!! αλλα το σωστο ειναι 9,89 ΑΠΔ
ειμαστε και λογιστες που να παρει....
image description ΠΟΛΥ | Οκτωβρίου 17, 2012 2:23 μ.μ. | Reply
Καλό!!!!!!!
Ασε όμως μην θυμώσουν και το πάρουν πίσω τωρα που τα εχω ολα διορθώσει ήδη μια φορα κατα 1,10% και τα εχω στείλει....
image description DAS | Οκτωβρίου 17, 2012 3:48 μ.μ. | Reply
Axaxax xa xa xa xa ρε νονεεεεεεεεεεεεεεεεε , τί είπες πάλι ρε σύ .
image description miltos | Οκτωβρίου 17, 2012 7:41 μ.μ. | Reply
Το καλύτερο.......
image description AGR | Οκτωβρίου 17, 2012 1:28 μ.μ. | Reply
ALALA LONG ALALA LONG LA LA LA LA
image description ΡΟΔΟΣ | Οκτωβρίου 17, 2012 2:52 μ.μ. | Reply
Οι ίδιοι ντρέπονται να μας το πουν;
image description ΚΕΡΚΥΡΑ | Οκτωβρίου 17, 2012 2:16 μ.μ. | Reply
ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ....ΗΠΙΑΝ ΤΟ ΑΜΙΛΗΤΟ ΝΕΡΟ ? ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΝ ΚΛΑΔΟΣ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΩΝ ΑΧΡΗΣΤΩΝ ?ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΠΟΥΝΕ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ Η ΜΕΙΩΣΗ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.. ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΓΑΜΙΣΙΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΡΕ ΦΙΛΕ
image description ΜΠΛΑ | Οκτωβρίου 17, 2012 2:08 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΤΟ ΙΚΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ; ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ; ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΡΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ .
image description Loui | Οκτωβρίου 17, 2012 2:59 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΩ ΦΙΛΕ ΜΠΛΑ. ΑΣ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ 145 ΑΠΔ. ΣΤΙΣ 21 ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΙΣ 20 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ
image description evak | Οκτωβρίου 17, 2012 2:25 μ.μ. | Reply
Τι εννοείς του κρατάς?
Εγώ τους σπρώχνω για να ορμήσουν..
image description ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ | Οκτωβρίου 17, 2012 2:07 μ.μ. | Reply
δηλαδή το ΙΚΑ είπε στην ΠΟΦΕΕ να πει στους λογιστές να παρανομήσουν ?
image description nikiforosmx | Οκτωβρίου 17, 2012 2:12 μ.μ. | Reply
Zoume stn ZWNH TOY LOKOFOTOS!!!!!
image description ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Ν | Οκτωβρίου 17, 2012 2:21 μ.μ. | Reply
κατι ασχετο ... ποιος νικηφορος εισαι ρε φιλε....ο ξαδερφος μου? ο μιχαλης ?...εδω Νικος
image description ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Ν | Οκτωβρίου 17, 2012 2:48 μ.μ. | Reply
Kαι τωρα δηλαδη θελει η ΠΟΦΕΕ να βασιστουμε σε μια επικοινωνια που ειχε με το τμημα εσοδων ...εδω ολοκληρο δελτιο τυπου απο το ιδιο το ΙΚΑ 9 μερες πριν τον υπολογισμο της μισθοδοσιας και μας κρεμασε ολους και τωρα θα βασιστω σε μια απλη ανακοινωση της ΠΟΦΕΕ....ΚΑΤΙ ΕΠΙΣΗΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ; δηλ. στελνω ΑΠΔ λαθος (γιατι λαθος θεωρειται εφοσον δεν υπηρξε ποτε νομος ) και τις εισφορες πως τις πληρωνω ; οεο ; πως αυριο θα παρω ενημεροτητα οταν αλλα θα εχω στηλει και αλλα θα εχω πληρωσει ; ποιος θα μου πληρωσει την προσαυξηση στο 1,1% αν αυριο το ΙΚΑ ΒΓΕΙ και μου πει πως επρεπε να το εχω πληρωσει ολοκληρο χωρις την μειωση ; Εγω που δεν εχω στηλει καμια ΑΠΔ γιατι να συνδραμω σε αυτο το λαθος εφοσον πλεον γνωριζω πως η μειωση δεν ισχυει ; επειδη δεν προλαβαινει το ΙΚΑ να διορθωσει τα συστηματα και να μου παρει σωστη την ΑΠΔ ; ΠΟΙΟΣ θα πληρωσει τον χρονο μου για ολο αυτο το μπαχαλο ; ΕΛΕΟΣ!!!
image description Κωνσταντίνος | Οκτωβρίου 17, 2012 2:51 μ.μ. | Reply
μπάχαλο ε..... όχι και μπάχαλο ....... ευνομούμενη πολιτεία .......... για γέλια ή για κλάματα;;;;;; !!!!!!!!!!!!!!!! Δεν ξέρω τι να κάνω με ρωτούν ακόμα και οι υπάλληλοι του Ι.Κ.Α. (τους λυπάμαι και αυτούς) με ρωτούν οι συνάδελφοι νεώτεροι και παλαιότεροι (μας λυπάμαι και εμάς) με ρωτούν οι πελάτες (αυτούς και αν τους λυπάμαι) τι να απαντήσουμε ;;;;;;;; !!!!!!!!!!!!!!! Είναι δυνατόν να κυβερνηθεί μία χώρα με Δελτία Τύπου. Τι πρεμούρα ήταν και αυτή με την μείωση των ασφαλιστικών εισφορών .... χωρίς νόμο χωρίς έστω μιά υπουργική απόφαση "φτιάχτηκε" το "σύστημα" και τώρα τρέχα "κύριε λογιστά" να βγάλεις συμπέρασμα να ήτανε για τίποτα άλλα .......... ξέρετε τώρα εσείς ........................
image description noname | Οκτωβρίου 17, 2012 3:55 μ.μ. | Reply
Καποιος όμως απο τον κλαδο προσπάθησε να βοηθησει, ας το αναγνωρισουμε τουλαχιστον
image description zapata | Οκτωβρίου 17, 2012 2:31 μ.μ. | Reply
Ωραια ολα αυτα, αλλα να συζηταμε σαν δεδομενη μια ανακοινωση ομοσπονδιας
περι αποφασης του ικα ειναι τραβηγμενο, ασχετως αν αποδειχθει ορθη η ανακοινωση η το κατα ποσο εκτιμουμε την οποιαδηποτε ομοσμονδια
image description zapata | Οκτωβρίου 17, 2012 2:42 μ.μ. | Reply
ομοσπονδια......
image description spirosvii | Οκτωβρίου 17, 2012 2:58 μ.μ. | Reply
Ο όρος ομοσπονδία μπορεί να αναφέρεται:
1)Σε μια ομοσπονδία (πολιτική) κρατών ή κοινοτήτων
2)Στην Ομοσπονδία (Αμερικανικός Εμφύλιος) πολιτειών των ΗΠΑ, κατά την περίοδο του Αμερικανικού Εμφυλίου Πολέμου

http://el.wikipedia.org/wiki/Ομοσπονδία
image description zapata | Οκτωβρίου 17, 2012 2:28 μ.μ. | Reply
Ουσιαστικό
ομοσπονδία
η ένωση δύο τουλάχιστον ανεξάρτητων κι αυτόνομων κρατών, ώστε να συνιστούν μια ενιαία κρατική υπόσταση με διεθνή προσωπικότητα, κοινό σύνταγμα και εσωτερικό δίκαιο
ελβετική ομοσπονδία
η ένωση δύο τουλάχιστον σωματείων, συλλόγων, συνεταιρισμών, οργανώσεων κ.λπ. με κοινούς σκοπούς με ενιαία διοίκηση και διεύθυνση
π.χ.ομοσπονδία ναυτεργατών
image description taxcare | Οκτωβρίου 17, 2012 2:01 μ.μ. | Reply
Να στείλω ή να περιμένω ?
Μειωμένες ή όχι ?
H κότα έκανε τ'αυγό ή το αυγό την κότα ?

Δεν πάνε να δούνε αν έρχομαι από κει που ήταν να πάω ?
image description ΣΩΤΗΡΗΣ | Οκτωβρίου 17, 2012 2:32 μ.μ. | Reply
Το ΟΠΣ του ΙΚΑ δέχεται μόνο ΑΠΔ με μειωμένες εισφορές κατά 1,10 %.. Και να θέλαμε να στείλουμε τις ΑΠΔ με τα προηγούμενα ποσοστά δε μπορούμε γιατί χτυπάει λάθος... Άρα για να πάρουν πίσω την απόφαση πρέπει πρώτα να βγάλουν ανακοίνωση και μετά να αλλάξουν πάλι το ΟΠΣ.. Ζήσε μάη μου......
image description AFRODITE70 | Οκτωβρίου 17, 2012 8:18 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ .ΕΣΤΕΙΛΑ 11/10/12 ΑΠΔ ΚΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΗΡΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
image description SPIROS07 | Οκτωβρίου 17, 2012 3:24 μ.μ. | Reply
ΘΑ ΣΤΕΙΛΛΟΥΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΑΠΔ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΑ ΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΟΙ ΣΕ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΣ....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΣΑΝ ΚΛΑΔΟ ...ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΤΟ ΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ .ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ,ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ,ΟΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΙ ..ΕΛΕΟΣ ΛΙΓΟΣ ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΝΟΜΟΥΣ ΑΣΚΟΥΜΕ.
image description ΓΙΑΝΝΗΣ | Οκτωβρίου 17, 2012 3:08 μ.μ. | Reply
ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧ/ΣΗ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ
ΑΚΟΜΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....
image description stergios | Οκτωβρίου 17, 2012 6:34 μ.μ. | Reply
ετσι και αλλιως η ΑΠΔ με τα μειωμένα ,η πληρωμή με τα παλιά και μετα θα βγαλει διορθωτικη ΑΠΔ το συστημα εμας ετσι μας ειπαν που ρωτησαμε
image description Κωνσταντίνος | Οκτωβρίου 17, 2012 3:10 μ.μ. | Reply
Και ….. λέω εγώ τώρα …..άντε «κομμάτια να γίνει» στέλνουμε τις Α.Π.Δ. με όποιο τρόπο μας «κατέβει» του καθενός μας ποίος θα μας ενημερώσει για τις πιθανές συνέπειες των όποιων ενεργειών μας
image description ChristosC | Οκτωβρίου 17, 2012 3:44 μ.μ. | Reply
παρανόμως δηλαδη!
image description ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΑΣ | Οκτωβρίου 17, 2012 3:02 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ

ΟΛΟΙ ΑΥΡΙΟ 18/10/2012 ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ.
ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΤΣΙΠΟΥΡΑΔΙΚΑ
ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ........
image description christsi65 | Οκτωβρίου 17, 2012 3:25 μ.μ. | Reply
Εγώ δηλαδή που τις έστειλα όλες με τα προηγούμενα ποσοστά -και μου τις παρέλαβε όλες σωστά- τί πρέπει να κάνω τώρα συνάδελφοι??...να περιμένω τη διαυκρινιστική της διευκρινιστικής και να ξαναμπώ σε κάθε μία δήλωση και να διορθώνω??...δεν θα τελειώσουμε ποτέ...ποτέ όμως!!...αισθάνομαι ότι εδώ και 22 χρόνια συμμετέχω σε μια φαρσοκωμωδία, όπου -τί περίεργο!!- είμαι πάντα το θύμα...
image description POLY | Οκτωβρίου 17, 2012 3:38 μ.μ. | Reply
ΥΠΕΒΑΛΛΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΩΡΙΣ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΝΟΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΝΥΦΗ....
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ.......
ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!
ΚΟΥΡΑΓΙΟ.
image description Manolo250 | Οκτωβρίου 17, 2012 3:26 μ.μ. | Reply
Έχω υποβάλει κανά-δύο ΑΠΔ με το παλαιό ποσοστό[email protected]#!!$

Για να το διορθώσω υποβάλω τροποποιητική εμπρόθεσμα μέχρι τις προθεσμίες?
image description gpap | Οκτωβρίου 17, 2012 5:13 μ.μ. | Reply
ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΓΙΚΟΙ...... Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 145 ΑΠΔ. ΣΙΓΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ. !!!! ΟΛΟ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΟ ΣΥΝΤΗΡΕΙΣ. ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ... ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΜΑΖΙ???? ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ Ή ΠΑΡΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ. ΜΗ ΖΗΤΑΣ ΝΑ ΣΕ ΛΥΠΗΘΩ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ... ΕΧΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ.
image description loui | Οκτωβρίου 17, 2012 6:13 μ.μ. | Reply
ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ GPAP ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΤΙ ΓΡΑΦΩ. ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΛΥΠΗΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΖΗΤΗΣΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΤΙ. ΤΩΡΑ ΑΜΑ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 145 ΑΠΔ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΤΟΥΜΕ. ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ, ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΕΓΚΑΙΡΑ......
image description xristos58gr | Οκτωβρίου 17, 2012 7:25 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ....ΤΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΟΥΜΕ......ΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΜΟΛΟΓΟΥΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΜΗΝΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΠΔ ( ΠΧ 1-7 /30-9) ΔΕΝ ΘΑ ΣΧΕΔΙΑΖΑΝ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΜΕΙΩΣΗ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ...ΑΛΛΑ ΝΑΜΑΣΤΕ ΗΡΘΕ Ο ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ & ΟΥΤΕ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΟΥΤΕ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ..ΘΑ ΣΤΕΛΝΑΜΕ ΤΙΣ ΑΠΔ ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ & ΤΕΛΕΙΩΣΕ ..
image description xristosnlogist | Οκτωβρίου 17, 2012 8:48 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ?ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ......... ΕΝΑΣ ΝΟΜΟΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΟΤΙ ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ Η ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΠΔ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΟΕΚ 1,1% ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΑΒΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΙΚΑ ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΦΙΛΕ ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ?.........ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΩ? λιγη σοβαροτητα ρε παιδια δεν βλαπτει.......αυτες οι αλλαγες δεν γινονται στο ποδι
image description gkazan | Οκτωβρίου 17, 2012 9:40 μ.μ. | Reply
Στο ΙΚΑ Ομονοίας, απήθυνα την ερώτηση "Γνωρίζεις κάτι για την μείωση λόγω ΟΕΕ & ΟΕΚ κατά 1,10%", για να εισπράξω την ερώτηση "Εσύ, γνωρίζεις κάτι για την μείωση λόγω ΟΕΕ & ΟΕΚ κατά 1,10%"; Ομοίως και για όσα ΘΑ ισχύσουν από 1/11/2012 (καταβολή εισφορών έως την 5η εργάσιμη κλπ)... Έστειλα τις ΑΠΔ με τα παλαιά ποσοστά και ας βγάλουν άκρη εκείνοι, εγώ είμαι νόμιμος.
image description kostalampros | Οκτωβρίου 17, 2012 11:03 μ.μ. | Reply
Aν και η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ Π.Ο.Φ.Ε.Ε. μας προτρέπει να εφαρμόσουμε μια πολιτική εξαγγελία αντί ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ τα πράγματα ειναι μάλλον ΣΟΒΑΡΑ , ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ..
image description xristosnlogist | Οκτωβρίου 18, 2012 1:24 μ.μ. | Reply
ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ............ ΤΗΝ "ΑΔΕΙΑΣΕ" ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΙΚΑ......ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΙΚΑ ΣΤΙΣ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ (18/10/2012) ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.........ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ........
image description 25lena. | Οκτωβρίου 18, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
poio einai to swsto poio einai to lathos..... esteila απδ me ta palia pososta (afoy exoyn plhrwtei oi eisfores kanonika xwris meiwseis) gia poio logo na steilw απδ me meiwmenes eisfores??
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο