Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Σχετικά με τα φημολογούμενα 600 δισ. ευρώ, τα οποία υποτίθεται ότι έχουν συγκεντρωθεί για να επενδυθούν στην Ελλάδα

Από το υπουργείο Οικονομικών ανακοινώνεται ότι ουδεμία πρόταση, προσφορά ή ενημέρωση έχει γίνει στο υπουργείο και στην κυβέρνηση γενικότερα, σε σχέση με τα φημολογούμενα 600 δισ. ευρώ, τα οποία υποτίθεται ότι έχουν συγκεντρωθεί για να επενδυθούν στην Ελλάδα.

Τη στιγμή που καταβάλλεται μια τιτάνια προσπάθεια για να κλείσουμε ένα πακέτο δαπανών 11,5 δισ. ευρώ και να εξασφαλίσουμε την επόμενη δόση του δανείου των εταίρων μας, οποιαδήποτε πληροφορία «ανακάλυψης θησαυρών» που προσφέρονται για την αποπληρωμή των χρεών μας, μόνο ως αστείο μπορεί να αντιμετωπιστεί.

Επειδή, όμως, ο ελληνικός λαός έχει προσφέρει και συνεχίζει να προσφέρει αιματηρές θυσίες για να βγούμε από την κρίση, θα ήταν συνετό οι διάφοροι χρυσοθήρες να επιδεικνύουν τουλάχιστον μια στοιχειώδη σοβαρότητα.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description xristos serres | Οκτωβρίου 5, 2012 10:20 π.μ. | Reply
xaxxaxxxxaxaxaaxa σοβαροτητα ζητανε...χαχαχαχαχαχα ποιοι ζητανε τι????χαχαχα καλοοοοοοοο....ως τωρα οσα κανετε ειναι σοβαρα και σας κολανε οσα λεγονται???χαχαχαχα καλοοοοοο γελασα πρωι πρωι....
image description xoy oxy | Οκτωβρίου 5, 2012 12:58 μ.μ. | Reply
karogiozoxristo xese mas
image description Ziogas | Οκτωβρίου 5, 2012 12:54 μ.μ. | Reply
Κατ' αρχήν δεν είπαν για επένδυση. Τουλάχιστον αυτοι λένε οτι θα δώσουν...ενω ολοι οι υπόλοιποι έχουν μόνο να πέρνουν...
Τωρα με την λίστα όμως ποιοι θα τα εισπράξουν ;;;; Μήπως το "ΚΡΑΤΟΣ" ;;;;
image description noName | Οκτωβρίου 5, 2012 12:46 μ.μ. | Reply
Σαν τον πριγκιπα που έρχεται στον παναθηναικό ένα πράγμα ειναι αυτοί οι τύποι....
image description mine | Οκτωβρίου 5, 2012 12:22 μ.μ. | Reply
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ , ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΓΝΩΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ. ΣΕ ΕΝΑ ΛΟΓΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΝΤΟΣ, ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΣΟΙ ΦΑΓΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ, ΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΛΑΟΥΝΤΖΙΚΟΣ....!
image description tsakas | Οκτωβρίου 5, 2012 1:40 μ.μ. | Reply
ειναι και ενας πριγκηπας που θελει να μας βοηθησει....ερχεται με τον τσακα,το νου σας!!!
image description Αριστείδης. | Οκτωβρίου 5, 2012 7:47 μ.μ. | Reply
Αν υπάρχουν 600δις που είναι τα μισά των τραπεζικών καταθέσεων του Καναδά, αυτό σημαίνει ότι αν τα τραβήξουν, αύριο έχει χρεωκοπήσει και ο Καναδάς. Κάποιοι αρέσκονται στις εύκολες λύσεις και τα παραμύθια.
image description tolis | Οκτωβρίου 5, 2012 1:34 μ.μ. | Reply
Δεν ειναι τυχαιό που 9 κράτη έχουν δηλώσεράτι επιθυμία να δανειστούν απο αυτό το fund σε περιπτωση που δεν τα πάρει η Ελλάδα!! μόνο εμείς το παίζουμε χαζοί. Η Κύπρος που είναι Κρατος ενεργεί διαφορετικά, ειναι σε διαδικασία εισπραξης του ποσού απο το ίδιο fund.εμείς μιλάμε για χρυσοθήρες, ποιοι αυτοι που κλεβαν με 10 χερια 45 χρονια τώρα
image description mpee | Οκτωβρίου 5, 2012 1:57 μ.μ. | Reply
Μπορείς σε παρακαλώ να μου παραθέσεις στοιχεία από το internet που να επιβεβαιώνει αυτό τον ισχυρισμό σου; Για την επιθυμία των 9 κρατών να δανειστούν από αυτό το fund; Ποιο fund ρε!! θα μας τρελάνετε; fund με αέρα κοπανιστό δεν λέγεται fund..
image description Α. Γεωργίου | Οκτωβρίου 5, 2012 7:54 μ.μ. | Reply
Αν υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν αυτά, δυστυχώς η Ελλάδα δεν έχει καμία σωτηρία. Μάθαμε στις εύκολες λύσεις, όπου ο απομηχανής θεός θα δώσει τη λύση και δεν χρειάζεται να κάνουμε καμία προσπάθεια για να λύσουμε τα προβλήματά μας. Βλέπω μαύρο το μέλλον της Ελλάδας, λόγω των πολιτών της.
image description mpeee | Οκτωβρίου 5, 2012 1:34 μ.μ. | Reply
Είναι δυνατόν να υπάρχουν άτομα που να πιστεύουν τον παπα των 600 δις;; Θα τρελαθούμε τελείως ρε π μου... Δε γίνονται αυτά.. Είμαστε καταδικασμένοι. Όχι λόγω των πολιτικών, αλλά λόγω των πολιτών.
image description ΣΠΥΡΟΣ | Οκτωβρίου 5, 2012 3:45 μ.μ. | Reply
Αυτές οι ανακοινώσεις είναι κατάπτυστες. Θα έπρεπε να φύγει μία διακομματική επιτροπή να πάει στον Καναδά να ελέγξει τους τίτλους. Γαργάρα όμως γιατί θα πρέπει να αλλάξει το σύνταγμα, και να μπει επιτροπή λογιστικού ελέγχου του χρέους. Με αυτό τον τρόπο τους χαλάει η πίτα για το ξεπούλημα της χώρας στους "εταίρους" της ευρωπαϊκής ένωσης. Σας μάθαμε πια λαμόγια.
image description NO MONEY NO HONEY | Οκτωβρίου 5, 2012 3:01 μ.μ. | Reply
Μας στείλατε πάλι !!!!! 600 δις € δεν έχουν ο Κάρλος Σλίμ (πλουσιοτερος στον κόσμο) ο Μπιλ Γκέιτς και βάλετε οποιον θέλετε μαζί. Και υπάρχουν Έλληνες ομογενεις που θα χαρίσουν αυτά τα λεφτά στην Ελλάδα. Αν υποθέσω ότι οι αναγνώστες του Taxheaven είναι από ένα μορφωτικό επίπεδο και πάνω και πιστεύουν οτι θα ξεπληρωσουν καποιοι Ελληνες ομογενείς.....ε τότε δεν μου κάνει εντυπωση που ο Τσίπρας έφτασε το 27%. Πάει μας βλέπω μετανάστες στην Τουρκία...
image description Νίκος | Οκτωβρίου 5, 2012 7:58 μ.μ. | Reply
Έτσι ακριβώς. Ο Μπιλ Γκειτς, ο πλουσιότερος άνθρωπος, έχει 62 δις και το σήμα της κοκα-κόλα, το ακριβότερο εμπορικό σήμα, έχει άλλα τόσα. Το παραμύθι πάντα πουλάει, αλλά είμαστε μεγάλα παιδια τώρα για να τα χάφτουμε.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο