Ειδήσεις Ανακοινώσεις Οικονομικού Επιμελητηρίου
Αλλες ειδήσεις

Σχετικά θέματα

Δωρεάν σεμινάριο για Γενικό Εμπορικό Μητρώο (ΓΕΜΗ) - Υπηρεσία μιας ΣΤΑΣΗΣ - Αυτοαπογραφή – Ιδιωτική Κεφαλαιουχική Εταιρία

Το Οικονομικό Επιμελητήριο της Ελλάδας σε συνεργασία με την Γενική Γραμματεία Εμπορίου διοργανώνει, την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2012 και ώρα 17:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων ΕΡΜΗΣ του ΕΒΕΑ (6ος όροφος Ακαδημίας 7 Αθήνα ), εκδήλωση με σκοπό να ενημερωθούν οι λογιστές φοροτεχνικοί σε θέματα:

ΓΕΜΗ - Υπηρεσία μιας ΣΤΑΣΗΣ - Αυτοαπογραφή - Ιδιωτική Κεφαλαιουχική Εταιρία.

Εισηγητές θα είναι στελέχη των αρμοδίων υπηρεσιών της Γενικής Γραμματείας Εμπορίου.

Ο Πρόεδρος του ΟΕΕ
Πελοπίδας Καλλίρης

Είσοδος Ελεύθερη

 




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description anna | September 25, 2012 4:45 PM | Reply
ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΑΘΗΝΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ;
image description alpap72 | September 25, 2012 4:08 PM | Reply
TO OEE ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΟΙΜΑΤΕ?
image description ΗΙ | September 25, 2012 4:56 PM | Reply
MA .... Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΔΕ ΛΗΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ;
ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ! ! ! ! !
image description ΕΙΡΗΝΗ | September 25, 2012 4:10 PM | Reply
Συνεπώς για το Ο.Ε.Ε. εμείς είμαστε οι υπόχρεοι της αυτοαπογραφής!!! Πάντα τέτοια κύριε Καλλίρη, αντί να ασχολείστε με την πιστοποίηση και τον κώδικα δεοντολογίας, μπορεί να φροντίζετε τα συμφέροντα του κάθε Υπουργείου!!! Πώς είχα την εντύπωση ότι εμείς σαν πληρώνουμε, και όχι το Υπουργείο Εμπορίου;
image description ... | September 25, 2012 5:02 PM | Reply
ΣΩΣΤΗ Η ΕΙΡΗΝΗ, ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΜΑΣ
image description KD | September 25, 2012 4:31 PM | Reply
Στις 28/9 θα κάνουν σεμινάριο για την αυτοαπογραφή της οποίας η προθεσμία λήγει στις 30/9??????? Γιατί δεν άφηναν να το κάνουν τη Δευτέρα μετά τη λήξη? Έλεος......
image description gus | September 25, 2012 5:35 PM | Reply
Θα πάρει παράταση
image description ΙΩΑΝΝΗΣ | September 25, 2012 6:42 PM | Reply
Να την κάνουν οι υπάλληλοι του επιμελητηρίου.....Στην περιοχή μου από τις 9 που θα πάνε πιάνουνε καφέ και τσιγάρο και όλη μέρα τακ τακ τακ τουκ τουκ τουκ.....έχουν και το υφάκι και ρωτάνε: ''τι θα κάνετε με το ΓΕΜΗ;'' α ρε βούρδουλα που θέλουν
image description Γιατι | September 25, 2012 8:46 PM | Reply
κανετε σεμιναριο αντι να ζητατε αυτο που πραγματικα θελουν ολοι οι λογιστες - δηλαδη να κάνει την απογραφη το δημοσιο αφου το δημοσιο εχει τα απαραιτητα στοιχεια. Εσεις ποιον εκπροσωπειται? Ποιος πληρωνει τις εισφορες του σε εσας? Ενημερωση: υπαρχουν και οι λογιστες σε αυτη την χωρα. Υπαρχει αραγε καποιος να τους εκπροσωπει???? Τι μας προσφερει το επιμελητηρίο?
image description ΗΙ | September 26, 2012 8:35 AM | Reply
ΟΧΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ! ! ! ! !
image description Katerina | September 26, 2012 9:56 AM | Reply
...δοθηκε αοριστη παραταση.
Θα κανουν οι Αθηναιοι το σεμιναριο και επειτα θα ορισουν την παραταση παλι πιεστικα σε ενα μηνα. Δεν θελουμε παραταση αλλα ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ.!!!
Ολα τα στοιχεια υπαρχουν στα επιμελητηρια... και το δικο μας επιμελητηριο απλα κοιμαται. ΔΕΝ ημαστε εμεις αρμοδιοι για την απογραφη τους... παρτε το χαμπαρι επιτελους.
image description ΑΚΥΡΩΣΗ | September 26, 2012 10:23 AM | Reply
οχι παραταση (Γιατι "εισοδος ελευθερη" μηπως ν απληρωνουμε κιολας για κατι που δεν θελουμε?)
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΚΤΕΝΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΑΛΠ ΑΝΤΙ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ
  • ΕΦΚΑ
Up
Close
Close
Κλείσιμο