Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Πρόταση Στουρνάρα «Κεφαλικός» φόρος σε όσους εκμισθώνουν ακίνητα

Πρόταση Στουρνάρα «Κεφαλικός» φόρος σε όσους εκμισθώνουν ακίνητα              
 
 Πρόταση να υπάρξει «κεφαλικός» φόρος ύψους 150 ευρώ σε ιδιοκτήτες ακινήτων που τα εκμισθώνουν σε τρίτους, καθώς και σε ελεύθερους επαγγελματίες και σε ατομικές επιχειρήσεις, τέθηκε από το οικονομικό επιτελείο κατά τη διάρκεια της σύσκεψης των κ.κ. Σαμαρά, Βενιζέλου, Κουβέλη, σύμφωνα με πληροφορίες από το ΠΑΣΟΚ, προκειμένου να καλυφθούν τα 2 δισ. ευρώ, -πέραν του πακέτου των περίπου 11,5 δισ. ευρώ - που ζητά η τρόικα να προέλθουν από φορολογικά έσοδα.

Οι ίδιες πηγές ανέφεραν ότι ο κ. Βενιζέλος τόνισε στη σύσκεψη στο Μ. Μαξίμου ότι δεν συζητά αυτή την πρόταση και πως το ΠΑΣΟΚ την απορρίπτει ως άδικη και οριζόντια. Σύμφωνα με την Ιπποκράτους, ένα τέτοιο μέτρο θα αποτελούσε επιπλέον και καταστροφική επιλογή για την προοπτική του Εθνικού Φορολογικού Σχεδίου, για την άμεση εφαρμογή του οποίου πιέζει το ΠΑΣΟΚ.

Αναφορικά με τη σημερινή σύσκεψη, οι ίδιες πηγές υποστήριξαν ότι το συμπέρασμα που προκύπτει είναι πως «η κυβέρνηση δεν είναι έτοιμη», παραπέμποντας αφενός στη δήλωση του προέδρου του ΠΑΣΟΚ Ευάγγελου Βενιζέλου περί κενού ύψους περίπου 3,5 δισ. ευρώ στο πακέτο και, αφετέρου, στην επισήμανσή του ότι πρέπει να υπάρξει επιτάχυνση των διαδικασιών. Σύμφωνα πάντα με τις ίδιες πληροφορίες, στα 8 δισ. του πακέτου μέτρων που αφορά στο σκέλος των μισθών, των συντάξεων και των επιδομάτων, συμπεριλαμβάνεται και το εισοδηματικό έσοδο από την αύξηση του ορίου συνταξιοδότησης στα 67 χρόνια.  

Πηγή: ΑΠΕ  20/09/12-18:39




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description spirosp | Σεπτεμβρίου 21, 2012 10:29 π.μ. | Reply
Μα είναι δυνατόν...? Οι ελεύθεροι επαγγελματίες ήδη πληρώνουν 500 Ευρώ τέλος επιτηδεύματος, ενώ επίσης έχουν ελάχιστη φορολογική έκπτωση από το ΤΕΒΕ. Οι δε ιδιοκτήτες ακινήτων πληρώνουν το χρόνο 4-5,5 ενοίκια φόρο εισοδήματος και χαρτόσημο, 1 ενοίκιο ΕΕΤΗΔΕ και 0,5 - 2,5 ενοίκια ΦΑΠ. Χώρια την χασούρα που έχουν από τους ενοικιαστές, χώρια την συντήρηση του ακινήτου που δεν εκπίπτει από τα ακαθάριστα έσοδα εκμίσθωσης του ακινήτου. Δηλαδή, τι θέλετε να χαρίσουν οι ιδιοκτήτες τα ακίνητα στο κράτος και μετά εσείς να τα χαρίσετε στην ΤΡΟΪΚΑ με αντάλλαγμα μια μικρή μείωση του χρέους....? ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ....
image description Μαρία | Σεπτεμβρίου 21, 2012 11:30 π.μ. | Reply
Πες τα Χρυσόστομε !!!
image description kostas | Σεπτεμβρίου 21, 2012 7:36 μ.μ. | Reply
poli kala tha kanoun. osoi noikiazoun akinita n plirosoun. gia na apoktiseis akinito peran tis kyrias katoikias simenei oti exeis lefta.
image description SSOF57 | Σεπτεμβρίου 21, 2012 11:35 μ.μ. | Reply
ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΌΤΙ ΜΑΣ ΠΙΝΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΦΤΗΝΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΥΣ;
image description nikos | Σεπτεμβρίου 21, 2012 10:20 π.μ. | Reply
εχω αγορασει μια γκαρσονιερα με δανειο και τη νοικιαζω. δοση δανειου 12*260=3120. χαρατσι ΔΕΗ 176. φορος εισοδηματος 600. συνολικο κοστος 3896. την νοικιαζω 200*12=2400 οποτε μπαινω μεσα 1496 ευρω το χρονο. και θελουν αν τους πληρωσω και αλλο χαρατσι 150 ευρω? θα τρελαθουμε τελειως? φταιω μετα εγω να τη νοικιαζω τελειως μαυρη, να μην δηλωνω καθολου εισοδημα απο αυτη και να γλιτωσω φορο εισοδηματος και χαρατσι? δεν το καταλαβαινουν οτι με αυτα που κανουν εξωθουν τουε ιδιοκτητες στην παρανομια και τη φοροδιαφυγη?
image description επιθετικός εν αμύνει | Σεπτεμβρίου 21, 2012 11:38 π.μ. | Reply
ελάχιστο μίσθωμα 3,5-5 % χ αντ.αξία εκμισθούμενου ακινήτου
image description nikos | Σεπτεμβρίου 21, 2012 1:09 μ.μ. | Reply
τελιεως μαυρη χωρις ενοικιαστηριο θα το δηλωνω κενο. οποτε ελάχιστο μίσθωμα 3,5-5 % χ αντ.αξία εκμισθούμενου ακινήτου δεν ισχυει. θα παρουν τα @@@@ μου, ουτε φορο εισοδηματος ουτε χαρατσι 150 ευρω. θα μου πεις μπορεις να δει απο τους λογαριασμους ΔΕΗ οτι δεν ειναι κενο. καλα ας το ανακαλυψει πρωτα και μετα το συζηταμε. εκει μας εξωθουν να γινουμε παρανομοι. εγω θελω να τα δηλωνω νομιμα και να πληρωνω ενα λογικο φορο και οχι ολα αυτα τα χαρατσια. ας μου πει 15-20% φορο στα ενοικια χωρις τιποτα αλλο και τοτε ευχαριστως να τα δηλωνω ολα. να ξερω οτι εισπρατω 2400 ενοικια πληρωνω 360 η 480 φορο και τελειωσα με το κρατοσ. οχι ομωσ αυτο το ρεζιλικι
image description επιθετικος εν αμύνει και εν γνωσει | Σεπτεμβρίου 21, 2012 5:50 μ.μ. | Reply
Τα κενά ελέγχονται συχνά και εύκολα.......εξ επαγγελματικής αλλά και προσωπικής πείρας....οκ αν δεν σε νοιάζει.....μαζί σου!
image description ΓΙΑΝΝΗΣ | Σεπτεμβρίου 21, 2012 10:48 π.μ. | Reply
Τι φοβερό μυαλό...τι ιδέα φοβερή κατέβασε αυτό το μυαλό του υπουργού μας!!!! Μπράβο κύριε Στουρνάρα...ΑΞΙΟΣ ΑΞΙΟΣ
image description eunome | Σεπτεμβρίου 21, 2012 2:47 μ.μ. | Reply
Να αναφωνήσω κι εγώ: ΑΞΙΟΣ!
Στα βήματα των προηγούμενων "τεχνοκρατών", με μελέτες κόστους-οφέλους, και προπαντώς δίκαια: 150 το κεφάλι είτε έχεις ένα υπόγειο είτε έχεις 10 βίλες (?)
image description απαξιωση | Σεπτεμβρίου 21, 2012 10:49 π.μ. | Reply
ΔΕΝ ΥΠΑΡΞΑ ΠΟΤΕ ΟΠΑΔΟΣ ΘΕΩΡΙΩΝ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑΣ.
ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ...ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ.......Η ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ ΜΠΗΚΕ....
image description tONI | Σεπτεμβρίου 21, 2012 11:45 π.μ. | Reply
Απόλυση των υπεράριθμων κ άχρηστων δημοσίων υπαλλήλων + πραγματική πολιτική βούληση για πάταξη της φοροδιαφυγής κ των μεγάλων κ των μικρών. Πότε θα διοργανωθεί μία πορεία με μόνο αυτά τα 2 αιτήματα?!? ΠΟΤΕ?! Πότε οι ψευτοεπαναστάτες θα πάψουν να λαϊκίζουν;; ΠΟΤΕ???!
image description KOSTASDAK | Σεπτεμβρίου 21, 2012 12:50 μ.μ. | Reply
προς tONI
Και μετά τι; θα αυξηθούν οι μισθοί και οι συντάξεις;
Θα μειωθούν οι φόροι και τα χαράτσια;
Θα μειωθεί ο χρόνος συνταξιοδότησης;
Θα είναι δωρεάν η υγεία, η παιδεία και η πρόνοια;
Τίποτα από αυτά δε θα αλλάξει απλά θα υπάρχουν περισσότεροι άνεργοι, μεγαλύτερη εξαθλίωση και φτώχεια!
Όσο για την πολιτική βούληση υπάρχει και φαίνεται από τα μέτρα που παίρνουν όλες οι κυβερνήσεις τα τελευταία χρόνια!!!
image description tONI | Σεπτεμβρίου 21, 2012 12:26 μ.μ. | Reply
Προφανώς κ θα μειωθούν τα χαράτσια. Αφού θα γίνει πάταξη της φοροδιαφυγής και θα μαζεύουν φόρους από αυτούς που πρέπει κ όχι από αυτούς που δεν πρέπει. Οι άνεργοι θα μειωθούν γιατί μπορεί να αυξηθούν οι άνεργοι από τις απολύσεις στο δημόσιο τομέα, αλλά θα μειωθούν κατά πολύ περισσότερο οι άνεργοι από τον ιδιωτικό τομέα ο οποίος πλήττεται από την ύφεση των αντι-αναπτυξιακών μέτρων κ υφίσταται όλη την πίεση από την υπερβολική φορολογία κ τα 1002 άλλα προβλήματα του δημόσιου τομέα. Η απόλυση των υπεράριθμων δημοσίων υπαλλήλων είναι εμμέσως αναπτυξιακό μέτρο! Πότε θα το πάρουμε χαμπάρι;; Πότε θα το απαιτήσουμε με πορείες κ μπάχαλα?!! ΠΟΤΕ?! ΠΟΤΕ θα τσακίσουμε αυτούς που φοροδιαφεύγουν?! Τους μεγάλους κ τους μικρούς.. Μη μου πείτε ότι λυπάστε τους καημένους του νυχτόβιους με τα μπαρ που δεν κόβουν ούτε μία απόδειξη κ γιαυτό δεν την απαιτείτε ποτέ??!!!! Μέχρι να βγούμε στους δρόμους για αυτά που πραγματικά πρέπει να γίνουν κ όχι για λαϊκίστικους λόγους, σκάμε κ κολυμπάμε....
image description tragik | Σεπτεμβρίου 21, 2012 11:25 π.μ. | Reply
Τρατζικ
image description akisdaf | Σεπτεμβρίου 21, 2012 12:52 μ.μ. | Reply
Προτείνω το εξής : Επειδή εμείς είμαστε υπεράνω και αγαπάμε τους εχθρούς μας κάνουμε δωρεά τα ακίνητά μας στο τουρκικό κράτος και ας πάει η τρόικα να εισπράξει τους φόρους από εκεί , έτσι ξεμπερδεύουμε και με τους δύο .
image description κική | Σεπτεμβρίου 21, 2012 12:18 μ.μ. | Reply
κατάστημα για ..εκμετάλευση.
Το ενοίκιο είναι 3960,00 το χρόνο.
φορολογία με 40% λόγω άλλων εισοδημάτων,φόρος 1584,00 ευρώ και προκαταβολή φόρου 871,00 ,χαράτσι 140,00 ευρώ,χαρτόσημα κλπ 261,00 ευρώ,μας πήγε όλο το εισόδημα με 1% επιπλέον στην έκτακτη εισφορά440,00 ευρώ,ΕΤΑΚ,φεύγει ο ένας έρχεται ο άλλος βαψίματα επιδιορθώσεις,
κέρδος περίπου 200 ευρώ το χρόνο για μας,3300,00 για το δημόσιο και 400,00 για το μπογιατζή.
καλύτερα να είσαι μπογιατζής,παρά ιδιοκτήτης.
image description ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ | Σεπτεμβρίου 21, 2012 1:22 μ.μ. | Reply
Μαζι τα φάγαμε, 3300 ο ένας και τα 200 ο άλλος
image description Μαρία | Σεπτεμβρίου 21, 2012 2:22 μ.μ. | Reply
... κι εγώ που νόμιζα πως μόνο σ'εμένα συμβαίνουν αυτά !!!
image description spirosp | Σεπτεμβρίου 21, 2012 5:46 μ.μ. | Reply
Φίλη Κική, χάρισε το στην εκκλησία. Και ο πατέρας μου έχει ένα χωράφι με ελιές στην Εύβοια, που μάλλον προς τα κει πάει...
image description broster | Σεπτεμβρίου 21, 2012 1:55 μ.μ. | Reply
Τονι σύνελθε ..... Η λύση είναι λλαγή πολιτικής , μη τρώς το κουτόχορτο που πασάρουν ότι δεν φταέι η Τρόικα αλλά το κακό δημόσιο ή η φοροδιαφυγή , αυτά είναι αποτελεσμάτα των πολιτικών και όχι οι αιτίες της κρίσης ... Άλλωστε οι μισθοί μειώνοντια για να έχεις τη περίφημη ανταγωνιστικότητα και όχι γιατί υπάρχει φοροδιαφυγή ή πολύς δημόσιος τομέας . Το σχέδιο είναι απλό , κλείσιμο σχεδόν όλων των μικρομεσαίων , μειώσεις μισθών στον ιδιωτικό ομέα στα επίπεδα βαλκανικών χωρών , αποδυνάμωση δημοσίου τομέα και έτσι πεδιό δόξης λαμπρό για μεγάλες πολυεθνικές να έρθουν και να εγκαταστήσουν εδώ τις επισειρήσεις τους και όλοι να σκωτονόμαστε ποιος θα πάει για δουλειά με 300 και 400 ευρώ ... Τόσο απλά .... Λύσεις πολλές , και για την φοροδιαφυγή και για το συμμάζεμα του Δημοσίο τομέα ... Δυστυχώς δεν το θέλουν γιατί τους χαλάει τη μανέστρα ....
image description tONI | Σεπτεμβρίου 21, 2012 2:49 μ.μ. | Reply
Να συνέλθω ως προς τι;; Για τη φοροδιαφυγή έστω συμφωνούμε. Γιατί επί τέλους δεν κάνουμε μία πορεία για την πάταξη της φοροδιαφυγής; Να κάψουμε μία φορά την Αθήνα μόνο κ μόνο για τη φοροδιαφυγή. Γιατί δεν κατεβαίνουμε στο Σύνταγμα η μισή Ελλάδα, για να θεσμοθετηθεί η φυλάκιση όποιου φοροδιαφεύγει κ όποιου κρατικού λειτουργού συλλαμβάνεται να κάνει τα στραβά μάτια; Γιατί κάθε φορά να γίνονται πορείες για ένα σωρό αμφιλεγόμενους λόγους κ όχι για τους σοβαρούς; Μήπως κ οι άλλοι δεν το θέλουν γιατί τους χαλάει τη δική τους μανέστρα;; Καθόμαστε κ τσακωνόμαστε εδω μέσα για πασοκ, νδ, δημαρ, συριζα, κκε, χα, καμμένο. Όλοι διαφορετικές όψεις του ίδου συστήματος είναι. Κ δυστυχώς κ μεις μέλη του συστήματος καταντάμε να είμαστε... Σαφώς κ υπάρχουν 1002 λόγοι που πληρώνουμε χαράτσια. Αλλά ένας από τους βασικότερους είναι η φοροδιαφυγή.
image description ΛΕΥΤΕΡΗΣ | Σεπτεμβρίου 21, 2012 3:14 μ.μ. | Reply
ΤΟΝΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΤΕΛΕΣΤΟΥΝ ....ΜΕ ΣΥΝΟΠΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ (FAST-TRACK ) ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ. ΚΑΛΟΙ , ΜΕΤΡΙΟΙ KAI ΚΑΚΟΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΛΜΟΥΝ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ !!! ΝΑ ΖΗΤΗΣΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ Η ΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΘΕΣΜΙΚΩΝ, ΕΡΓΑΣΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΟΡΩΝ, ΝΑ ΑΠΟΛΥΕΤΑΙ.....(FAST TRACK...) ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ Η ΤΗΣ ΤΡΟΙΚΑΣ.... Η ΤΩΝ ΕΡΓΟΔΟΤΩΝ Η ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΤΩΝ ΤΟΥΣ.....
image description tONI | Σεπτεμβρίου 21, 2012 3:37 μ.μ. | Reply
Είπα εγώ αυτό ρε φίλε?! Μας δουλεύεις;;; Μόνο άσπρο κ μαύρο υπάρχει; Δηλαδή δεν πρέπει επιτέλους να απολυθούν οι υπεράριθμοι κ άχρηστοι δημόσιοι υπάλληλοι;; Τότε τι σκούζετε; Καθίστε κ πληρώστε χαράτσια για να πληρώνεται κ να παίρνει σύνταξη η κυρα Κούλα της εφορίας κ ο μπαρμπα Μήτσος της πολεοδομίας. Που σημειωτέον παίρνουν κ φακελάκια ταυτόχρονα.

ΥΓ: Πότε θα κάνετε το επόμενο κάλεσμα για το Σύνταγμα, να μπω να γελάσω λιγάκι;;
image description ΛΕΥΤΕΡΗΣ | Σεπτεμβρίου 21, 2012 4:05 μ.μ. | Reply
ΤΟΝΙ, ΤΑ ΦΑΚΕΛΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΙΑ ... ΚΟΥΛΑ ΤΗΣ ΕΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΕΤΟ... ΜΗΤΣΟ ΤΗΣ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑΣ, ΠΟΙΟΣ Η ΠΟΙΟΙ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ??
image description broster | Σεπτεμβρίου 21, 2012 6:01 μ.μ. | Reply
Τόνι ....... Για να γίνει αυτό που λες χρειάζονται 2-3 απλά πράγματα ..... Δίκαια φορολογία με χαμηλούς συντελέστες ΦΠΑ και φόρου , ανταποδοτικότητα (γιατί μη ξεχνάμε ότι οι φόροι μας δεν πάνε για μείωση του χρέους αλλά κυρίως για υγεία , παιδεία , ασφάλεια , κοινωνικό κράτος κλπ) και βέβαια Δικαιοσύνη σωστή ... Ότι και να λέμε για τα υπολοίπα είναι απλά κουβέντες , γατί δεν είναι δύνατόν να υπάρχει συνελεστής ΦΠΑ 23% , Φορολογία άμεση και λοιπή έμμεση στα ύψη , κόστος διαβίωσης στο ύψος του Έβερεστ και Κοινωνικό Κράτος μηδέν ... Με τόσους φόρους που πληρώσαμε τα τελευταία 2 χρόνια θα έπρεπε τουλάχιστον βασικές υπηρεσίες να λειτουργούν , δυστυχώς μας κοροίδεψαν και τώρα τα ρίχνουν στη φοροδιαφυγή και μιλάνε για φοροδιαφύγη μόνο με τη μορφή της μη έκδοσης Απόδειξης και όχι για τις άλλες μορφές που εκεί γίνεται πάρτι (βέβαια δεν αφήνουν τα αφεντικά τους !)
image description Trip_Accountant | Σεπτεμβρίου 21, 2012 7:25 μ.μ. | Reply
11,667 δις μέτρα (που ηταν υπεσχεμένα απο Παπαδημος) + 2 δις (επίσης υπεσχεμένα απο Παπαδημος αλλά απο την πάταξη της φοροδιαφυγής εως το 2013)= 13,667 δις.
Αυτό είναι το πακετάκι με την διαφορά ότι ο Πολ ΔΕΝ δέχεται τώρα τα 2 δις και γιαυτό η θεική έμπνευση Στουρναρα για τον κεφαλικό φόρο.
Απο τα 13,667 δις τα 9 δις=μισθοι συντάξεις , τα 2,667 δις=υγεία παιδεία αμυνα δαπάνες δημ.επενδυσεις κλπ και τα 2 δις απο κεφαλικό.
Ο ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ!!!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο