Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων

Ανακοίνωση Π.Ο.Φ.Ε.Ε. σχετικά με την παράταση συγκεντρωτικών καταστάσεων και ισοζυγίων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με πληροφορίες η υποβολή των συγκεντρωτικών καταστάσεων του άρθρου 20 και των ισοζυγίων του Κ.Β.Σ., παρατείνεται έως και τις 30-11-2012.

Αναμένεται ΠΟΛ από το Υπουργείο.





Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description nikolas03 | Σεπτεμβρίου 20, 2012 10:34 π.μ. | Reply
Μαζί με τα Ε9 ...μαγεία όταν σκέφτονται τέτοιες ημερομηνίες ... παλι καλά να λες
image description Κωνσταντίνα | Σεπτεμβρίου 20, 2012 10:33 π.μ. | Reply
Γιατί θα είναι έτοιμο το Ε9 30/11?
Δεν το βλέπω...
image description MatX | Σεπτεμβρίου 20, 2012 10:29 π.μ. | Reply
Όταν όλοι ασχολούνταν με τις δηλώσεις μέχρι και 10 Αυγούστου, μετά από αλλεπάλληλες παρατάσεις, ακολούθησε "νεκρά" περίοδο διακοπών, οι συγκεντρωτικές ήταν απόλυτα λογικό να πάρουν παράταση η οποία έπρεπε να ανακοινωθεί εδώ και μία εβδομάδα. Όσο για τα Ε9 τί να πες... είχαν αρχική ημερομηνία υποβολής 31/07 και παρατάθηκε 30/11, το σύστημα μέχρι και σήμερα δεν έχει ανοίξει οπότε καλό 2013(28/02/2013)!!! Το μεγαλείο της ανικανότητας και του εγκλεισμού των αρμοδίων σε ένα δωμάτιο χωρίς παράθυρα...
image description κεπυο | Σεπτεμβρίου 20, 2012 10:27 π.μ. | Reply
δηλαδη πηραν παραταση οι συγκεντρωτικες πελατων -προμηθευτων ? το κεπυο που λεμε? ....συγνωμη αλλα ειμαι νεα στο επαγγελμα
image description MatX | Σεπτεμβρίου 20, 2012 10:13 π.μ. | Reply
Αυτό ακριβώς εννοεί ο ποιητής... (ΚΕΠΥΟ)... καλοπροαίρετα...
image description agamemnon | Σεπτεμβρίου 20, 2012 11:10 π.μ. | Reply
Μην ξεχάσουμε ότι στις 28/9 πρέπει να κατατεθούν τα συμφωνητικά μηχανικών και δικηγόρων για το έτος 2011 (ανέκδοτο)
image description ΠΟΤΕ, ΠΟΥ, ΠΩΣ; | Σεπτεμβρίου 20, 2012 11:52 π.μ. | Reply
γιατί έχει ανοίξει η εφαρμογή;
image description Θανάσης | Σεπτεμβρίου 20, 2012 11:35 π.μ. | Reply
Αχαχχαχχαχχαχχχαααχχχχ!!! το ωραιότερο ανέκδοτο. Στο υπουργείο και στο κεπυο μάλλον το έχουν ξεχάσει. Προφανώς διαβάζουν αυτό το forum και τους τα θυμίζουμε...
image description prince | Σεπτεμβρίου 20, 2012 11:30 π.μ. | Reply
XAXAXA!
image description ΘΑΝΑΤΟΣ | Σεπτεμβρίου 20, 2012 11:31 π.μ. | Reply
Η γελιότητα, η προχειρότητα, το καραγκιοζιλίκι σε όλο του το μεγαλείο.....Ξενύκτι και τρέξιμο ανευ ουσίας, επειδή κάποιοι ακατάλληλοι κοιμούνται ορθοί , και τους πληρώνουμε ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ....Αντε να τους κλείσουν και το μαγαζάκι, να τελιώνουμε
image description MARIOS | Σεπτεμβρίου 20, 2012 11:27 π.μ. | Reply
PROSPATHO NA KATALAVO GIATI EINAI DISKOLO NA ANAKOINOSOYN TIS PARATASEIS LIGO PIO NORIS....
ALLOSTE TO SIGKEKRIMENO DEN EXEI KAI TIPOTA PROS EIPRAKSI...
MA TOSO VLAKES??
image description stefanopoulos | Σεπτεμβρίου 20, 2012 11:23 π.μ. | Reply
Να δούμε με το ΓΕΜΗ τί θα γίνει
image description kostas | Σεπτεμβρίου 20, 2012 11:27 π.μ. | Reply
Με τις οριστικες ελ.επαγγελματιων ξερει κανεις τι γινετε?
image description lazaridou | Σεπτεμβρίου 20, 2012 12:35 μ.μ. | Reply
κανείς...................
image description Yeti | Σεπτεμβρίου 20, 2012 12:50 μ.μ. | Reply
Πάντως οι σωστοί λογιστές φρόντισαν εγκαίρως για τις καταστάσεις ΚΕΠΥΟ και δεν είχαν ανάγκη καμίας παράτασης.
image description KAZA | Σεπτεμβρίου 20, 2012 1:50 μ.μ. | Reply
Μπραβο "φίλε" yeti . Εσύ είσαι σωστος λογιστής και από αυτους που σκύβουν και γλειφουν οπως και οι οραγανώσεις μας. Εμεις οι υπόλοιποι είμαστε οι μ......Γι αυτό αυτή η χώρα πάει απο το καλό στο καλύτερο....
image description 041624566 | Σεπτεμβρίου 20, 2012 3:51 μ.μ. | Reply
απαντηση στον ΚΑΖΑ. Συναδελφε η παρατήρησή σου άστοχη έως και κακοπροαίρετη....................... ο yeti όπως και πολλοί άλλοι ξενύχτησαν κα τέλειωσαν το 1-2-3 και κάνανε και τις διασταυρώσεις και τα λοιπά και αισθάνονται συνεπείς στους πελάτες τους, αν θέλεις.Αυτο δεν σημαίνει ότι γλείφουμε κιόλας ούτε και σκύβουμε αλλα ούτε και οτι θα πάρουν στη πλάτη τους το χάλη της χώρας οι συνεπείς. μήν τα κάνουμε όλα ίσα πέρα . Συγγνώμη το ίσιο δέν θα το κάνουμε στραβό τώρα. Μία από τους .....................σωστούς οπως λέει ο συνάδελφος
image description KAZA | Σεπτεμβρίου 20, 2012 3:04 μ.μ. | Reply
απαντηση και σε 041624566. η δικια μου η απάντηση ειναι κακοπροαίρετη; οταν λεει οτι οι σωστοι λογιστές δεν είχαν ανάγκη παράτασης; πόσους συναδέλφους ακυρώνει με αυτή τη φράση που ξενυχτάνε μόνιμα ξέρεις; μάλλον όχι. παράταση δεν ζητησαν 5-6 συνάδελφοι. για συνέλθετε λιγάκι
image description ΣΠΥΡΟΣ ΜΑΡΚΑΤΟΣ | Σεπτεμβρίου 20, 2012 6:48 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ Η ΠΟΦΕΕ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΠΑΛΙ ,ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.
ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΟ ΜΑΣ ΤΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΙΝΑΝΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΗΕ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ,ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ
image description Μ | Σεπτεμβρίου 20, 2012 6:18 μ.μ. | Reply
@041624566 Είπε:
ΤΟ 1,2,3 ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝ.
ΟΜΩΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΙΩΣΕΙΣ,ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΛΠ .ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ.ΤΣΑΚΙΣΤΗΚΑΜΕ ΦΕΤΟΣ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο