Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Ανακοίνωση Π.Ο.Φ.Ε.Ε.- Παράταση των δηλώσεων έως την Παρασκευή 10 Αυγούστου - Τι θα γίνει με τις εκπρόθεσμες

ΠΟΦΕΕ

Τρίτη, 7 Αυγούστου 2012
 
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
 
 
Σύμφωνα με επικοινωνία που είχαμε με το Υπουργείο Οικονομικών, το σύστημα θα παραμείνει ανοικτό και θα δέχεται εμπρόθεσμες δηλώσεις μέχρι το βράδυ της Παρασκευής 10/8/2012.

Επίσης η ΠΟΦΕΕ σε συνεργασία με την ΓΓΠΣ επεξεργάζονται τους τρόπους αντιμετώπισης όσων δηλώσεων υποβλήθηκαν χωρίς να έχει συμπληρωθεί ο κωδικός 049 (δηλαδή θεωρήθηκαν εκπρόθεσμες ) το χρονικό διάστημα που το σύστημα είχε κλειδώσει .

Θα υπάρχει νεώτερη ανακοίνωση για το θέμα αυτό.

 




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description artemis1 | Αυγούστου 7, 2012 10:54 π.μ. | Reply
πιαστε λοιπον πολυβιταμινες και φραπεδες και παμε..................................
image description internet | Αυγούστου 7, 2012 10:41 π.μ. | Reply
και θα μπορούμε να συμπληρώσουμε τον 049?
image description Κωστής Τ. | Αυγούστου 7, 2012 10:42 π.μ. | Reply
Ακόμα όχι, την βγάζει εκπρόθεσμη.. αναμένουμε.
image description dthomaidis | Αυγούστου 7, 2012 10:12 π.μ. | Reply
Προς το παρόν τίποτα. 10:31 και θεωρείται εκπρόθεσμη...ίδωμεν...
image description bilisf | Αυγούστου 7, 2012 10:45 π.μ. | Reply
Δεν αναγνωρίζει των κωδικό 049.
image description Andronick | Αυγούστου 7, 2012 10:44 π.μ. | Reply
Ο 049 ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.........
image description ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Αυγούστου 7, 2012 10:11 π.μ. | Reply
Περιμένετε λίγο να τον φτιάξουν. Ασχοληθείτε με το να είναι έτοιμη ηλεκτρονικά η δήλωση μέχρι να την φτιάξουν.

image description AKRITAS | Αυγούστου 7, 2012 10:42 π.μ. | Reply
ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ?
image description ANNA | Αυγούστου 7, 2012 10:46 π.μ. | Reply
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
image description kgeor | Αυγούστου 7, 2012 10:52 π.μ. | Reply
Επιτελους να ηρεμησουμε
image description anexartitos | Αυγούστου 7, 2012 10:20 π.μ. | Reply
Αναμένουμε λοιπόν....
image description CATHY | Αυγούστου 7, 2012 10:22 π.μ. | Reply
ΤΩΡΑ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.ΟΠΟΙΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΟΥΝ Ή ΝΑ ΤΗ ΔΕΧΤΟΥΝ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΗ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟΣΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΚΑΝΑΝ ΟΛΟΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ!!
image description ΑΝΝΑ | Αυγούστου 7, 2012 11:14 π.μ. | Reply
ΜΕ ΟΣΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΠΑΛΙ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?
image description Γραφικός | Αυγούστου 7, 2012 11:06 π.μ. | Reply
εάν μιλήσω θα γίνω γραφικός!!!
image description ΝΙΚΟΣ | Αυγούστου 7, 2012 11:27 π.μ. | Reply
δηλαδη με 4 μερες παραταση λυθηκαν ολα τα προβληματα μας? εκαναν το καθηκον τους τα συνδικαλιστικα μας οργανα? πρεπει να πουμε και ευχαριστω σε αυτους και τους τενεκεδες του υπουργειου? και να ξανασκυψουμε το κεφαλι μεχρι την επομενη φορα ειτε λεγεται αυτο ΓΕΜΗ, ειτε περουσιολογιο, ειτε δηλωσεις 2013 που θα τους ξαναπαρακαλαμε και θα τους γλυφουμε για μια παρατασουλα καθως ειναι ανικανοι να προγραμματισουν το οτιδηποτε και να το κανουν να δουλεψει στην ωρα του? δηλαδη του χρονου που θα ξαναεχουμε τα ιδια τι θα λεμε? που θα φτασει παλι αυγουστος και θα χτυπαμε 24ωρα στα γραφεια μας. εχετε την εντυπωση δηλαδη οτι θα ανοιξει το συστημα 1/1/13, θα σταλουν ολα τα χαρτια στην ωρα τους και μεχρι 30/6/13 θα εχουμε τελειωσει με τις δηλωσεις και θα κανουμε και εμεις διακοπες σαν ολους τους νορμαλ ανθρωπους με τις οικογενειες μας? οχι!. απεργια εδω και τωρα μεχρι τους τσουξει η καταποντιση των εσοδων και μετα συναντηση αλλα απο θεση πια ισχυος που θα θεσουμε ολα τα προβληματα μας θα προτεινουμε λυσεις και θα απαιτησουμε να εφαρμοστουν αυτες οι λυσεις. Δεν ζηταμε να μας δωσουν λεφτα, ζηταμε αξιοπρεπεια και ανθρωπινες συνθηκες εργασιας. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ. τωρα που βραζει το καζανι πρπει κατι να κανουμε γιατι αμα μας ξαναδω να σκυβουμε και τωρα το κεφαλι και να λεμε και ευχαριστω μετα απο αυτα που περασαμε φετος δεν υπαρχει σωτηρια για το κλαδο μας, καλυτερα να το κλεισω και να κανω κατι αλλο.
image description gox3 | Αυγούστου 7, 2012 11:52 π.μ. | Reply
Αυτο που ρωτησε η ΑΝΝΑ ειναι πολυ σωστο. Τι γινεται με οσες, λογω πιεσης του χρονου, υποβληθηκαν με λαθη, παραλειψεις, κλπ?
image description ΣΥΡΙΑΝΟΣ | Αυγούστου 7, 2012 11:12 π.μ. | Reply
Ελεος!!!!!!!!!!
image description ΧΡΥΣΑ | Αυγούστου 7, 2012 12:51 μ.μ. | Reply
δυστυχως παντα θα υπαρχουν οι αδικιες με τον ενα 'η τον αλλο τροπο....
image description ΣΥΡΙΑΝΟΣ | Αυγούστου 7, 2012 11:00 π.μ. | Reply
Για μια ακόμη φορά φάνηκε η αστοχία του ΥΠΟΙΚ. Την στιγμή που βλέπει την ροή των δηλώσεων της σιωπηρής παράτασης (περίπου 20.000 ανά ημέρα), δεν καταλάβαιναν οι φωστήρες ότι με δύο ημέρες το πολύ θα είχε τελειώσει η ιστορία, χωρίς όλη αυτή την βαβούρα; Ούτως η άλλως άτυπη ήταν η παράταση.
Παρ’ όλα αυτά βέβαια κάποια στιγμή θα πρέπει να δούμε και την δική μας πλευρά. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος θόρυβος για το 1% των δηλώσεων , όταν από 31/7 υπήρχε άτυπη παράταση. Εάν δεν είχε δοθεί, κάποιοι συνάδελφοι είχαν αναλάβει 150000 περίπου που δεν προλάβαιναν να διεκπεραιώσουν. Γιατί; Τα προηγούμενα χρόνια όταν ρώταγες συνάδελφους από επαρχία, αλλά και κάποιους από την Αθήνα με γραφεία δίπλα στις ΔΟΥ, πότε τελειώνουν με τις δηλώσεις, σου απαντούσαν γελώντας 31/12. Τότε ήταν καλά; - Εαν οι βεβαιώσεις άργησαν να σταλούν στους φορολογούμενους ή οι φορολογούμενοι άργησαν να έρθουν, γιατί την ευθύνη την έχουν οι λογιστές; Είπατε στους φορολογούμενους ότι δεν θα προλάβετε ώστε να πάρουν αυτοί το ρίσκο και την ευθύνη; Και να τα βάλουν αυτοί με το ΥΠΟΙΚ. Σιγά μη το είπατε. Ότι έμπαινε στο γραφείο ήταν "οκ μη ανησυχείτε προλαβαίνουμε". Η πλειοψηφία των συναδέλφων πρόλαβαν (Το υπόλοιπο 99% των δηλώσεων). Υπάρχουν γραφεία που στέλνουν 1000 και 1500 δηλ. και απασχολείται ο λογιστής με την γυναίκα του. Ε κάποια στιγμή δεν θα προλάβουν ιδιαίτερα όταν η προθεσμία δεν λήγει 31/12. Και είμαι βέβαιος ότι και παράταση μέχρι 31/1/2013 να είχε δοθεί πάλι θα υπήρχε 1% που θα ζητούσε παράταση όπως είχε γίνει και κάποια χρονιά και με τις Συγκεντρωτικές Καταστάσεις που είχαν πάει τον επόμενο χρόνο και πάλι για παρατασούλα μιλούσαν κάποιοι.
image description SARAKINOS | Αυγούστου 7, 2012 12:38 μ.μ. | Reply
Μερικές αλήθειες πρέπει να λέγονται, κοντοχωριανέ, αν είσαι από την Σύρο. Αλλά, πες μου, παλιότερα γιατί τελειώναμε στις 31/3 στις 30/4 και στις 31/5, τις δηλώσεις που έληγαν αυτές τις ημερομηνίες, χωρίς να επαιτούμε παρατάσεις; Μήπως μας φόρτωσαν υπέρμετρα ; Εμ μας φάγανε το βόδι, εμ μας ζητάνε και τα ρέστα;
image description antonis _XOLARGOS-N.IONIA | Αυγούστου 7, 2012 11:57 π.μ. | Reply
ψυχραιμια...΄έστω και κάτω απο αυτές τις παράφρονες καταστάσεις κάποιοι απ όλους και με τα σχόλια βοήθησαν να φανούν τα στραβά όλων ,να σταθούμε υπέυθυνα στο θεσμικό ρόλο μας ,ητοι της αντικατάστασης των φοροεισπρακτικών μηχανισμών με μας τους λογιστές ,και ανάλογα να αμοιβώμαστε αλλ'α με σχεδιασμό από τα όργανα του κράτους και έστω όποιOI κι αν είναι αυτοι από τους συνδικαλιστικούς φορείς μας γιατί είναι πολλοί συνάδελφοι κι απ αυτούς με φιλότιμο .ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ
image description !!!!! | Αυγούστου 7, 2012 11:20 π.μ. | Reply
δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα να σας πω κατι. το τελεταιο 2μηνο στο νησι που βρισκομαι ερχονται ανα σαββατοκυριακο κλιμακια του Σ.Δ.Ο.Ε. για ελεγχους, ητοι τα βιβλια σου πρεπει να ειναι ενημερα + το Φ.π.α. που τελειωνει στις 31/07 (β' & γ') + το παρεπιδημουντων και το δημοτικο φορο στις 31/07. πειτε μου τωρα εσεις πως εγω να προλαβω. ναι στα νησια το χειμωνα δεν εχει δουλεια. το καλοκαιρι ομως. αφου η μιση ελλαδα ειναι νησια, ξερουν τι γινεται.
image description antonis_HOLARGOS-N.IONIA | Αυγούστου 7, 2012 12:41 μ.μ. | Reply
,,,τουλάχιστον δεν θα χωρ΄σω με την γυναίκα μου μέχρι τα μέσα ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ που θάχουμε τις υπόλοιπες πιεστικές φορολογικές υποχρεώσεις ---είναι ζωή αυτή για τα 54 χρόνια μου και 29 στη πλάτη τού Ελ.Επαγγελματία ΕΠΙΣΤΉΜΟΝΑ ΚΑΤΆ ΤΑ ΆΛΛΑ ...και να τάχα φάει ΄΄΄πάει στο Διάολο... σπουδάζω 3 ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ και αυριανά άνεργα,γιατί δεν μπορούν να διανοηθουν τις συνθήκες δικιάς μας εργασίας,όταν με βλέπουν καθημερινά αγριεμένο .........
image description dthomaidis | Αυγούστου 7, 2012 12:25 μ.μ. | Reply
ΆΑΑΑαααανοιξεεεε..... :) ( γελάμε με τα χάλια μας ). Άντε καλή συνέχεια!
image description dikigoros | Αυγούστου 7, 2012 12:53 μ.μ. | Reply
Προσωπικα θα κινηθω νομικα ... H δηλωση ου υποβληθηκε εχθες χωρις αποδειξεις και χωρις αυτοελεγχο , γιατι απλα ηθελα να την υποβαλλω εκπροθεσμη ...... Αμα παραλαβουν δηλωσεις εμπροθεσμες με ημερομηνια 07/08/2012 εως και 10/8/2012 θα πεσουνν οι μηνυσεις συννεφο. Τρελοι αυτοι στο υπουργειο τρελος και εγω !
image description ΣΥΡΙΑΝΟΣ | Αυγούστου 7, 2012 1:00 μ.μ. | Reply
Και εγώ θα κινηθώ νομικά. Γιατί προκειμένου να είμαι συνεπής προς τους πελάτες μου και να προλάβω την προθεσμία της 31/7/2012, προσέλαβα 2 άτομα , το κόστος των οποίων θα είχα αποφύγει εάν περίμενα την άτυπη παράταση. Θα μπορούσα φυσικά να μην είχα προσλάβει τα 2 άτομα, αλλά το ρίσκο θα ήταν όλο δικό μου και δεν θα τα έβαζα με όλους τους άλλους.
image description hronisx | Αυγούστου 7, 2012 4:12 μ.μ. | Reply
Για μένα το θέμα του αυτοελέγχου είναι παρελθόν!!!Σε όσους είχα κάνει παλαιότερα αυτοέλεγχο τους κάλεσαν για τα 500,00€/έτος. Οπότε δεν κάνω πλέον σε κανένα!!!Εξάγω κανονικά λογιστικό αποτέλεσμα!!!!
image description Thanos | Αυγούστου 7, 2012 12:06 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΥΠ.ΟΙΚ. ΕΙΝΑΙ ΛΑΤΡΕΙΣ ΤΟΥ
ΜΑΡΤΥΡΙΟΥ ΤΗΣ ΣΤΑΓΟΝΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ -
ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ Μ΄ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΡΣΟΚΩΜΟΔΙΑ.
ΛΟΙΠΟΝ, ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 10 ΓΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΑΣ ΡΗΞΟΥΜΕ ΑΥΛΑΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.
ΚΙ ΟΤΙ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΟΙ ΤΕΧΝΟΚΡΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ
ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΧΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΥ.
ΤΙ ΑΓΚΥΛΩΣΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΘΕΕ ΜΟΥ.ΗΜΑΡΤΟΝ.
image description GRG | Αυγούστου 7, 2012 12:26 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ <<ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΜΕ>> ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΩΣ 049 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ ΤΗΣ ΕΚΠΝΟΗΣ (ΔΕΥΤΕΡΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ) ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;;;;
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ (ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ);;;
ΦΑΓΑΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ,ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΖΕΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ;;;
image description ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΟ ΛΟΓΙΣΤΗΣ | Αυγούστου 7, 2012 1:34 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ....ΜΗΝ ΜΑΣΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΥΡΑΚΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ (ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 10/8/2012) ΤΟ Υ.Ο. ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΣΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ...ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ο ΞΕΣΗΚΩΜΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΠΟ...ΜΗΝ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΟΝΟ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΕΠΑΙΤΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟΠΥΟΣ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΤΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΩΡΕΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑΡΗΔΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ...ΔΕΝ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΠΑΑΙ ΧΑΜΕΝΗ..
image description AKIS | Αυγούστου 7, 2012 2:00 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΗΑΥΤΗ Η ΝΕΟΤΕΡΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ??????
image description Demi | Αυγούστου 7, 2012 2:43 μ.μ. | Reply
Άνοιξε ρε παιδιά ή παλι εκπροθεσμο βγάζει????
image description PantelisCh | Αυγούστου 7, 2012 3:43 μ.μ. | Reply
Πριν λίγο μου προχώρησε κανονικά χωρίς πρόβλημα στον 049. Δεν την οριστικοποίησα γιατί ήθελα να δω τι θα γίνει και τώρα διαβάζω την ανακοίνωση
image description dthomaidis | Αυγούστου 7, 2012 3:30 μ.μ. | Reply
Κανονικά δέχεται εμπρόθεσμες, τουλάχιστον απο 12:30 που έστειλα 2...
image description MKAP | Αυγούστου 7, 2012 3:12 μ.μ. | Reply
και για μας που τις υποβαλλαμε εκπροθεσμα και δεν μας δεχθηκαν τον 049 τι θα κανουμε ?? θα τις ξαναπερασουμε?
image description ΧΑΡΗΣ | Αυγούστου 7, 2012 3:41 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ''ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΛΑΘΟΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ''...ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΣΕΣ ΕΣΤΑΛΗΣΑΝ 06/08 ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΤΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ 049 ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΩΣ.ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ.Η ΛΟΓΙΚΗ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ...