Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

50.000 Δηλώσεις δεν έχουν υποβληθεί ακόμα. Τι δήλωσε ο Κος Θεοχάρης πριν από λίγο.

Ο Γ.Γ.Π.Σ. Κος Θεοχάρης δήλωσε πριν από λίγο στο MEGA (8.35 πμ) ότι έχουν ξεκινήσει την διαδικασία για την αλλαγή του συστήματος έτσι ώστε να παραλαμβάνει εκπρόθεσμες τις δηλώσεις.

Ο Κος Θεοχάρης δήλωσε επίσης ότι μένουν να υποβληθούν 50.000 δηλώσει ακόμα.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description kgeor | Αυγούστου 6, 2012 9:02 π.μ. | Reply
ΣΤΟ ΚΟΥΠΙ ΕΜΕΙΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΦΘΑΣΟΥΜΕ ...
image description kgeor | Αυγούστου 6, 2012 9:10 π.μ. | Reply
ΣΤΟ ΚΟΥΠΙ ΕΜΕΙΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΦΘΑΣΟΥΜΕ ...
image description ΑΛΕΚΟΣ | Αυγούστου 6, 2012 9:09 π.μ. | Reply
ΑΝΟΙΧΤΟ ΕΙΝΑΙ
ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 9:00 ΣΗΜΕΡΑ
image description KALASTY | Αυγούστου 6, 2012 9:33 π.μ. | Reply
Είπε επίσης πως δεν ξέρουν ακόμα πως θα εκκαθαριστούν
και ότι ήταν πολιτκή βούληση το σύστημα να είναι ανοιχτό έως τις 8 αν και είχαν ανακοινώσει 6.59.
image description Μ | Αυγούστου 6, 2012 10:26 π.μ. | Reply
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ.
image description ΦΩΤΕΙΝΗ | Αυγούστου 6, 2012 10:18 π.μ. | Reply
ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ ΤΩΡΑ??ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ, ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΦΕΡΕΙ...ΔΕ ΦΤΑΙΩ ΚΙ ΕΓΩ...ΑΠΔ-ΦΠΑ-ΦΜΥ-ΙΚΑ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ 15ΘΗΜΕΡΟ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΩΤΟΦΥΛΑΧΤΩ?ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΟΥΣ ΑΠΛΑ ΖΗΤΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ........
image description Thanos | Αυγούστου 6, 2012 10:07 π.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΙΕΣΗΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ,ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ -ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ- ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ.
ΑΝ ΔΟΘΟΥΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΥΝΟΣΤΙΣΜΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ
ΣΤΙΣ ΔΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΒΟΡΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΚΚΑΘΑΡΗΣΗΣ.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟ TAXIS ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ
ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΞΟΔΑ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ Τ΄ΑΛΛΑ ;
image description Thanos | Αυγούστου 6, 2012 11:21 π.μ. | Reply
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΤΕΙΝΗ .
ΦΕΤΟΣ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΙΔΙΟΜΟΡΦΗ
ΕΚΡΥΒΕ ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΙΣ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΥΤΕ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ.
ΔΥΟ ΕΚΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΜΕΣΟΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ
ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ
ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΙΟ ΚΟΜΜΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΛΝΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ.
ΧΑΘΗΚΕ ΠΟΛΥΤΙΜΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΝΩ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ
ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.
Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΣΤΑΘΕΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΦΟΒΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΓΩΜΑΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΠΟΛΙΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ.
ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΑΘΡΟ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ
TAXIS ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ.
ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ,ΟΥΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΙΣ ΕΞΑΙΡΕΣΗ.
ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ ΒΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ.
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΜΟΝΑΞΙΑ..........................
image description Rory | Αυγούστου 6, 2012 12:46 μ.μ. | Reply
Σωστός ο Θεοχάρης
image description Εύα | Αυγούστου 6, 2012 12:30 μ.μ. | Reply
Ναι η αλήθεια είναι πως έχει φωτογένεια και τα λέει ωραία στην κάμερα...
image description ΒΙΚΥ Κ. | Αυγούστου 6, 2012 12:43 μ.μ. | Reply
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΣΕ ΤΙ ΜΕΤΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ; ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΜΑΖΙΚΗ ΣΤΟΝ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΜΕ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΕΕ, ΣΤΗΝ ΠΟΦΕΕ ΚΛΠ, ΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΤΑΧΙΣ, ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ; Ο ΚΑΘΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, 24/7/365, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΑ ΚΑΠΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΡΟΪΚΑΣ..
image description DEMI | Αυγούστου 6, 2012 12:35 μ.μ. | Reply
Εκλεισε το συστημα!!! Συγχαρητηρια κε Θεοχαρη, την διευθυνση σας για να σας στείλω τα πρόστιμα!!!
image description Γιωργος | Αυγούστου 6, 2012 12:36 μ.μ. | Reply
ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΚΠΛΗΣΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙς ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙς ΣΑς !!!Ο ΜΟΝΟς ΚΛΑΔΟς ΧΩΡΙς ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟ!!!!!! ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ!!!
image description Thanos Larissa | Αυγούστου 6, 2012 12:32 μ.μ. | Reply
ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.
ΩΡΑ 12,25 ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΠΟΣΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΛΩ.

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣΤΕ................
image description POTEMKIN | Αυγούστου 6, 2012 12:17 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΛΕΙΣΕ. ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥΣ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΞΥΛΟ.....
image description ΕΡΜΗΣ | Αυγούστου 6, 2012 1:48 μ.μ. | Reply
ΠΟΙΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙΩς . ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ. ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.ΓΙΑ 20 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΡΟΜΠΑ
image description NIKOS_b | Αυγούστου 6, 2012 5:07 μ.μ. | Reply
ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΕΙΣΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ;
image description DEMI | Αυγούστου 6, 2012 12:52 μ.μ. | Reply
Οταν πας να κανεις υποβολη σου λεει οτι συμπληρωσατε κωδικο αποδειξεων ενω η δηλωση ειναι εκπροθεσμη.
image description ΕΡΜΗΣ | Αυγούστου 6, 2012 12:28 μ.μ. | Reply
ΤΗΛΕΦΩΝΕΙΤΕ ΠΙΕΣΤΙΚΑ ΣΤΗ ΓΓΑ. 210 4803202-3-4
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
image description Pedro | Αυγούστου 6, 2012 1:13 μ.μ. | Reply
Είναι απαράδεκτο να περιμένεις να στειλεις τη δήλωση την τελευταία μερα. ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ!! Είναι επισης απαράδεκτο να προγραμματιζουν (όσοι το κάνουν) τις δουλειές τους με προοπτική παράτασης. Ή θα πάμε μπροστά ή θα να το κλείσουμε εντελώς το μαγαζί. Πρεπει το ΥΠΟΙΚ να βάζει προθεσμίες και μετά να τηρούνται. ΤΕΛΟΣ...
image description potemkin | Αυγούστου 6, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
φιλαρακο πινεις κατι? το βραδακι αυτομαστιγωνεσαι και βαζεις πινεζες στο εσωρουχο σου? εισαι λαμπρο μυαλο...να σε προωθησουμε...
image description ΕΡΜΗΣ | Αυγούστου 6, 2012 1:40 μ.μ. | Reply
Έίναι προφανές ότι δεν είσαι λογιστής...
image description andronick | Αυγούστου 6, 2012 1:00 μ.μ. | Reply
Σωστά!!!!!!!!! να βγάζει προθεσμίες όχι με προεκλογικά κριτήρια, να τις τηρεί να τις ανακοινώνει έγκαιρα στους φορολογούμενους ούτως ώστε να υπάρχει ομαλή προσέλευση και εμείς με τη σειρά μας να μπορούμε να προγραμματίζουμε το χρόνο μας.
image description 456 | Αυγούστου 6, 2012 2:53 μ.μ. | Reply
Pedro,έχεις απόλυτο δίκιο,μην περιμένεις όμως να το βρεις εδώ
image description ASHMOS | Αυγούστου 6, 2012 3:58 μ.μ. | Reply
ΦΙΛΑΡΑΚΟ....... PEDRO, Δεν είμαστε ζήτουλες και δε θέλουμε παρατάσεις... αρκεί το σύστημα να μην ξεινάει 9/5 , λόγω εκλογών, έγκαιρη αποστολή βεβαιώσεων κ.τ.λ. αλλά μα΄λον είσαι άσχετος με το θέμα, ζήσε στο μικρόκοσμο σου και παράταμας.......
image description MARIA | Αυγούστου 6, 2012 1:45 μ.μ. | Reply
ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ, Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ!ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ...ΔΙΑΣΠΕΙΡΟΥΝ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΑΝΔΗΜΙΑ...ΦΟΒΟΣ ,ΠΑΝΤΟΥ ΦΟΒΟΣ ...ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΩ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΕΟΚΟΠΙΑ, ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ,ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΟΔΑΠΟΥΣ,ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ...ΕΝΑΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΠΙΑΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΕΛΕΓΕ <ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ> ΘΥΜΑΤΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΦΟΙΤΗΤΕΣ...????ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΜΟΝΟ...ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ...ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΡΙΚΝΩΣΑΜΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΤΟΥΣ ...ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΤΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΣΚΥΨΟΥΜΕ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ...
image description AKIS | Αυγούστου 6, 2012 1:53 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΚΥΡΙΕ ΥΠΟΥΡΓΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΕΣΥ ΣΥΝΕΠΗΣ. ΚΑΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΟΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ 500,00 ΕΥΡΩ , ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΗΛΑΔΗ. ΟΤΙ ΣΠΕΙΡΑΤΕ ΘΑ ΘΕΡΙΣΕΤΕ .Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΚΡΙΞΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ. Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣ
image description Thanos Larissa | Αυγούστου 6, 2012 1:24 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ potemkin ΚΑΙ ΕΡΜΗ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ.
ΦΙΛΕ PEDRO ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΥ ΓΛΩΣΣΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ
ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ;

image description OIU | Αυγούστου 6, 2012 1:43 μ.μ. | Reply
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ γιατι τοσο μισος απο το υποικ προς τους λογιστες που ειναι στην ουσια οι ΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΤΟΥ κρατους. .ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ pedro , ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ τις βαζει το υπουργειο,οχι εμεις το συστημα το ανοιγει οπετε θελει αυτο ,οχι εμεις ,θες κιαλλα... αλλα εσυ μαλλον εχειςαπωθημενα και ψυχαναγκασμο. .ευχομαι να ηρεμισεις.
image description sa | Αυγούστου 6, 2012 1:19 μ.μ. | Reply
Ξαφνικός θάνατος = Έκλεισε το taxis και τώρα θα μπεί η ταφόπλακα τα ΠΡΟΣΤΙΜΑ και εμείς θα χορέψουμε τον χορό του Ζαλόγγου
image description TH | Αυγούστου 6, 2012 1:11 μ.μ. | Reply
H POFOEE DEN SIKONEI KAN TA THLEPHONA !!!!
image description eleni | Αυγούστου 6, 2012 2:35 μ.μ. | Reply
oute kai i efeea sunadelfe meta theloun kai sundromes ?
image description A.N. | Αυγούστου 6, 2012 1:45 μ.μ. | Reply
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ, ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ Η ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΙ ΑΔΙΚΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΠΡΑΤΕΙ ΤΟ ΥΠΟΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΚΛΑΔΟΥ.
image description gpap | Αυγούστου 6, 2012 2:37 μ.μ. | Reply
ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ, ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 50.000, ΣΩΣΤΑ??? ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΟΛΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ, ( ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ ΌΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝ, Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΜΙΣΘΩΤΩΝ ΜΗ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΥΝΤΑΣΣΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ). ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΣΕ ΣΥΝΟΛΟ 5.000.000 ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΙ ΜΙΛΑΜΕ: ΓΙΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ 0,01%. ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ. ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ.!!!
image description APO CHANIA | Αυγούστου 6, 2012 2:01 μ.μ. | Reply
ΑΔΕΡΦΕ 1% ΕΙΝΑΙ....ΜΗΝ "ΚΑΡΦΩΝΟΜΑΣΤΕ".....ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΘΕ ΝΕΡΑ.....
image description angela | Αυγούστου 6, 2012 2:08 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΝΕΙΜΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΣΩΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΩΡΑ ΨΗΝΕΤΑΙ ΜΕ 40 ΠΥΡΕΤΟ, ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΥΠΟΤΕΙΘΕΜΕΝΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΛΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΙΚ ΤΗ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ;
image description eleni | Αυγούστου 6, 2012 2:14 μ.μ. | Reply
mipos an dosoume ena radevou kai pame sto ypoyrgeio katalavoun ti prepei na kanoun? lew twra ?
image description Thanos | Αυγούστου 6, 2012 3:20 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ,
ΜΗΝ ΣΠΑΤΑΛΑΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠ.ΟΙΚ.
ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.
ΣΥΝΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΕΠΡΑΞΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ.ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ.
ΕΡΩΤΗΜΑ:
ΠΩΣ ΗΞΕΡΕ Ο ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΟΤΙ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ ΗΤΑΝ
ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 50.000 ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΙ ΕΦΟΡΙΕΣ ;
ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΟΤΕΣ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΑΠ΄ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ


image description eleni | Αυγούστου 6, 2012 3:00 μ.μ. | Reply
apo oti vlepw exoun pesei pollllllllllllla egefalika kai den grafei kaneis. paidia me exei piasei mia pagomara twra ta 500aria pou tha prepei na plhrwsoume emeis gia ena matso asxetous me to epagelma me kanei na thelw na paw na tous koutoulisw . ti na pw den exw pia logia
image description Μ | Αυγούστου 6, 2012 3:17 μ.μ. | Reply
angela Είπε:
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΑ,ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ .ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ.
image description AXRHSTOS | Αυγούστου 6, 2012 3:38 μ.μ. | Reply
ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ΕΚΤΙΝΑΧΘΗΚΕ.!!!!!! ΕΙΔΑΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΩΣ ΛΥΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ; ΜΟΝΟΝ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΣΤΟΙΒΑΡΗ, ΜΕ ΠΥΓΜΗ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ !!!! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΜΑ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΜΕ.ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ. ΝΑ ΦΥΓΕΤΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ!!!!
image description M | Αυγούστου 6, 2012 3:50 μ.μ. | Reply
ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΚΩΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΕΓΡΑΨΑΝ (ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΥΒΡΙΣΤΙΚΟ ΛΟΓΟ).ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΜΕ.
image description ΕΡΜΗΣ | Αυγούστου 6, 2012 3:45 μ.μ. | Reply
Ψεύδεται ο κ. Θεοχάρης για τις υπολοιπόμενες δηλώσεις.
Προφανώς συγχέει την διοίκηση της Γ.Γ. με το Facebook και την διαβούλευση.
Που να ξέρει ο έρμος τι σημαίνει ευθύνη σύνταξης φορολογικής δήλωσης.
Μήπως πρέπει όντως να απυθυνθούμε στην Τρόϊκα εξηγώντας ότι:
1.Εργασία χιλιάδων υπαλλήλων στις ΔΟΥ και στη ΓΓ διεκπεραιώθηκε από τους λογιστές. Άρα οι χιλιάδες αυτοί υπάλληλοι δεν χρειάζονται στο Υπουργείο των Οικονομικών.
2.Στις χώρες από όπου προέρχονται οι Τροϊκανοί, δηλώσεις γίνονται όλο τον χρόνο.
3.Ο ΓΓ κ. Θεοχάρης ανέφερε τον αριθμό των 50.000 δηλώσεων, που δήθεν είναι ο αριθμός των υπολοιπόμεων δηλώσεων.
Αυτό το είπε στις 8.35 π.μ., 6/8/2012.
Τέλη Αυγούστου προκαλούμε την ΓΓ να δημοσιεύσει επίσημα στοιχεία.
Αριθμός δηλώσεων στις 8.35 π.μ., 6/8/2012 και
αριθμός δηλώσεων 31/8/2012.
Αν υπάρχει μεγάλη απόκλιση, τι πρέπει να κάνει ο κ. Θεοχάρης;
image description user | Αυγούστου 6, 2012 4:37 μ.μ. | Reply
Συναδελφοι μην στείλετε καμια δήλωση με εκπροθεσμο!!! Αντιδραση τωρα!!!
ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΟΛΟΙ!!!!!
image description ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ | Αυγούστου 6, 2012 4:16 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΩ ΤΟ ΟΙΚ.ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΙΧΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΓΚΥΡΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΛΗΓΕ 15/08 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ
image description ΕΡΜΗΣ | Αυγούστου 6, 2012 4:41 μ.μ. | Reply

ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΥΣΤΑΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ E-MAIL ΠΟΥ
ΕΣΤΕΙΛΑ. ΠΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ...

Κύριοι βουλευτές.
Με μια πρωτοφανή εκδικητική λογική απέναντι στους λογιστές και τους φορολογούμενους η Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων (γενικός γραμματέας κ. Θεοχάρης) έκλεισε σήμερα Δευτέρα, 6/8/12, στις 12 το μεσημέρι, το σύστημα ηλεκτρονικής αποστολής φορολογικών δηλώσεων.
Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον πρόεδρο των λογιστών... προκειμένου να διαπιστώσετε την ακρίβεια των στοιχείων που σας παραθέτω και να διαμορφώσετε πραγματική εικόνα για την κατάσταση, όπως αυτή διαμορφώνεται.
1.Η ηλεκτρονική αποστολή των φορολογικών δηλώσεων είναι υποχρεωτική.
2.Οι λογιστές επωμίστηκαν από φέτος όλο τον όγκο εργασίας που ήταν έργο χιλιάδων υπαλλήλων του Υπουργείου Οικονομικών, δηλαδή την παραλαβή-αποστολή-εκκαθάριση των φορολογικών δηλώσεων.
3.Η υποβολή των φορολογικών δηλώσεων με ευθύνη του Υπουργείου ξεκίνησε ουσιαστικά μετά τις δεύτερες εκλογές, αφού εκατοντάδες χιλιάδες βεβαιώσεις αποδοχών δημοσίων υπαλλήλων δεν είχαν αποσταλεί.
4.Οι φορολογούμενοι προσήλθαν στα λογιστικά γραφεία καθυστερημένα, επηρεασμένοι από την έντονη φημολογία περί υψηλών φόρων από την εκκαθάριση των δηλώσεων, αλλά και από την μη δυνατότητα πληρωμής του λογιστή.
5.Τον Ιούλιο τα λογιστικά γραφεία ήταν επιφορτισμένα με την εκκαθάριση και υποβολή των δηλώσεων ΦΠΑ, ΦΜΥ του 2ου τριμήνου 2012, καθώς και άλλων φορολογικών υποχρεώσεων.
6.Ταυτόχρονα τα λογιστικά γραφεία ήταν και είναι όλο αυτό το διάστημα επιφορτισμένα με την επανασύνταξη, διόρθωση και υποβολή του Ε9, αφού το ΚΕΠΥΟ δεν έχει ακόμη ολοκληρωμένα καταγεγραμμένη εικόνα του Ε9, παρά τις επανειλημμένες υποβολές διαχρονικά του Ε9 από τους λογιστές και φορολογούμενους.
Σκεφθείτε ότι σε πολλές περιπτώσεις δεν υπάρχει καν εικόνα Ε9 φορολογούμενων στο ΚΕΠΥΟ, παρά το γεγονός ότι αυτά υποβλήθηκαν επανειλημμένα.
Αποτέλεσμα όλων των προαναφερθέντων είναι το γεγονός ότι όλοι οι λογιστές δεν μπόρεσαν –στο μέτρο του ανθρώπινου δυνατού- να ολοκληρώσουν την ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων των πελατών τους.
Κάθε λογιστής έχει ακόμη 20-30 δηλώσεις κατά μέσο όρο.
Σύμφωνα με την πρακτική του υπουργείου, από σήμερα οι δηλώσεις που θα αποσταλούν είναι εκπρόθεσμες με αποτέλεσμα, οι φορολογούμενοι να χρεωθούν κατά μέσο όρο με το ποσό των 800 ευρώ, ως επιπλέον φόρος, αφού οι αποδείξεις για το αφορολόγητο των 5.000 δεν αναγνωρίζονται πλέον.

Ο κ. Θεοχάρης ανέφερε σήμερα το πρωί στο ΜΕΓΑ ότι υπολείπονται ακόμη 50.000 δηλώσεις.
Ψεύδος και μέγιστη ανευθυνότητα από τα χείλη του ΓΓ του Υπουργείου Οικονομικών.
Παρακαλώ διαπιστώστε μόνοι σας την αλήθεια, αντλώντας στοιχεία από τη ΓΓ
(τηλ. 21 0 4803202-3-4).
Πόσες δηλώσεις υποβλήθηκαν στις 8.35 π.μ., 6/8/2012 και πόσες θα υποβληθούν, σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της ΓΓΠΣ, στις 31/8/2012;
Γιατί λοιπόν τέτοια αντιμετώπιση από το Υπουργείο, όταν αυτό ξέρει την πραγματικότητα, αλλά την κρύβει.
Γιατί τέτοιο μένος κατά των φορολογούμενων και των λογιστών;
Η λύση είναι απλή: Να αφήσουν ανοιχτό το σύστημα έως την Παρασκευή.
Παρακαλώ επικοινωνήστε με λογιστές-φίλους και γνωστούς σας για να επιβεβαιώσετε την πραγματικότητα και τη αδικία που υφιστάμεθα.
image description AXRHSTOS | Αυγούστου 6, 2012 10:53 μ.μ. | Reply
ΕΡΜΗ, ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΤΥΛΙΣΕΙ ΤΑ "ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ" ΜΑΣ ΟΡΓΑΝΑ. (ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΠΟΨΕ;). ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!
image description NIKOS PATELIS | Αυγούστου 6, 2012 5:41 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΑΠΑΙΤΕΙΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Η ΠΟΦΕΕ ΑΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ (ΠΟΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΓΕΤΑΙ) ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΠΟΤΗΤΑ (ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ+Ε3 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ) . ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ.
ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΣΧΕΔΙΟ ΕΓΓΡΑΦΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 15/8)
ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. ΚΑΜΙΑ "ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ" ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΥΝΑΜΒΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΠΙΕΣΗΣ
ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ.

ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ & ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ
ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ
ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΠΟΦΕΕ
κατ΄ εντολή του Προέδρου κ.ΜΙΜΗ ΠΑΝΙΔΗ
image description ΝΑΠ ΚΟΖΑΝΗ | Αυγούστου 6, 2012 9:47 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΩΣ ΤΟΠΑΛΗΚΑΡΙ.ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΙΝΑΤΕ ΤΟΥ ΥΠΕΡΠΑΝΤΩΝ ΑΓΩΝΑ..ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΞΥΠΝΗΣΑΝ.ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΓΡΙΕΨΕΙ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ
image description ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Αυγούστου 6, 2012 5:37 μ.μ. | Reply
Ερμή πολύ καλή επιστολή. Θα την χρησιμοποιήσουμε και εμείς εδώ στα Χανιά. Υπάρχει πρόβλημα.;
image description ΕΡΜΗΣ | Αυγούστου 7, 2012 12:41 μ.μ. | Reply
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ
image description ΟΛΓΑ | Αυγούστου 6, 2012 6:21 μ.μ. | Reply
ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ !!!!! ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΧΑΘΗΚΑΜΕ.
image description FILENIA | Αυγούστου 7, 2012 10:41 π.μ. | Reply
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΔΟΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ....ΠΟΥ ΖΗΤΑΜΕ!! ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΚΑΘΕ ΟΡΙΟ ΥΠΟΜΟΝΗΣ...ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΗΞΗ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ----> Η ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ....ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΣΩ -ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 ΗΜΕΡΕΣ !!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΘΟΥΜΕ!!
image description ANNA | Αυγούστου 7, 2012 10:00 π.μ. | Reply
ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΥ ΟΜΟΛΟΓΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΟΧΙ ΡΟΥΣΦΕΤΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ,ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΜΗΝΑΣ ΔΙΑΚΟΠΩΝ,ΜΗΝ ΞΕΧΑΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΑΙΑ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΝ ΜΕΣΩ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 175 ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΦΟΡΟ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΥΠΕΒΑΛΛΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥΣ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΜΕ ΠΕΡΑΙΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ,
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο