Ειδήσεις Υπενθυμίσεις

Εκπνέει σήμερα το πρωί η σιωπηρή παράταση για τις δηλώσεις

Λήγει το πρωί στις 8.00 η σιωπηρή παράταση που έχει δώσει το υπουργείο Οικονομικών για την υποβολή των φορολογικών δηλώσεων.

Μέχρι και την περασμένη Παρασκευή δεκάδες χιλιάδες φορολογούμενοι δεν είχαν υποβάλει ακόμα τις δηλώσεις τους, με το υπουργείο Οικονομικών να προειδοποιεί ότι όσοι είναι εκπρόθεσμοι, θα υποστούν τις συνέπειες του νόμου (πρόστιμα εκπρόθεσμης καταβολής κλπ ).




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description AXRHSTOS | Αυγούστου 6, 2012 4:22 π.μ. | Reply
ΕΙΔΑΤΕ ΠΩΣ ΛΥΘΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ; ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ.!!!!!!!!!
image description potemkin | Αυγούστου 6, 2012 4:34 π.μ. | Reply
δεν ελεγαν πως εφοσον υπαρχει ροη θα το αφησουν και δευτερα ισως μαλλον πιθανοτατα (με σοβαροτητα οπως παντα)
πρεπει να αρχισουμε να εχουμε απαιτησεις απο τους εκπροσωπους του κλαδου και να σταματησει αυτο το συνεχομενο ανεκδοτο.....οποτε ακουω για φοροτεχνικο απο τη δωθε και απο την κειθε στην τηλεοραση με πιανει ναυτια....
image description leontas | Αυγούστου 6, 2012 6:28 π.μ. | Reply
να συνεχισουμε να στελνουμε οσο μπορουμε ?
image description gox3 | Αυγούστου 6, 2012 4:30 π.μ. | Reply
Με τους παλιοξεφτιλες ακομα δηλωσεις στελνουμε ενω αυτοι κοιμουνται στις βιλαρες τους..... Αλλα καλα κανουν αφου κανεις δεν αντιδρα.....
image description vtsekoura | Αυγούστου 6, 2012 7:57 π.μ. | Reply
Συμφωνώ, εγω είμαι σερί απο Κυριακή μέχρι τώρα με διάλλειμα 1-2 ώρες για φαγητό και ντους...άστα δεν παλέβεται η καταστασή τους...και όλες τις μέρες τις βγάζω με 4-5 ώρες ύπνου, (πιστεύω το ίδιο και εσείς) και τα συλλογικά μας όργανα απο ότι φαίνεται κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου...!! αίσχος κάθε χρονιά και χειρότερα...καλό κουράγιο σε όλους μας....!!!
image description mastapiani mastafini | Αυγούστου 6, 2012 4:39 π.μ. | Reply
ΑΙΣΧΟΣ
image description ANDRONICK | Αυγούστου 6, 2012 5:23 π.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ!!!
image description PRAXIS | Αυγούστου 6, 2012 5:58 π.μ. | Reply
ΟΧΙ
image description ΟΛΓΑ | Αυγούστου 6, 2012 6:18 π.μ. | Reply
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ!!!!!!
image description GARYMK2 | Αυγούστου 6, 2012 6:14 π.μ. | Reply
ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟΝ ΧΟΡΟ(ΤΟΥ ΖΑΛΟΓΓΟΥ)
image description MARIA | Αυγούστου 6, 2012 6:59 π.μ. | Reply
ΚΑΙ ΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΒΑΡΙΑ
image description leontas | Αυγούστου 6, 2012 6:59 π.μ. | Reply
να συνεχισουμε να στελνουμε οσο μπορουμε ?
image description ΝΙΚΟΣ ΚΛΩΘΑΚΗΣ | Αυγούστου 6, 2012 7:48 π.μ. | Reply
Υπομονή
image description CATHY | Αυγούστου 6, 2012 7:45 π.μ. | Reply
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΧΑΘΗΚΑΜΕ.
image description leontas | Αυγούστου 6, 2012 7:44 π.μ. | Reply
και γω αυτο πιστευω, γι αυτο το λογο δε βγαινει και η ποφεε!!!!!!!
image description MARIA | Αυγούστου 6, 2012 7:28 π.μ. | Reply
ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΟΤΕΡΟ ...ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ!!!
image description CATHY | Αυγούστου 6, 2012 7:45 π.μ. | Reply
ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΣΗΣΤΗΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ.
image description !!!!! | Αυγούστου 6, 2012 7:55 π.μ. | Reply
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΗΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΄΄ΤΡΕΛΕΣ΄΄ ΠΡΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΕΣ , ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΡΩΤΑ.
image description leontas | Αυγούστου 6, 2012 7:30 π.μ. | Reply
μαζι σου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description kgeor | Αυγούστου 6, 2012 8:20 π.μ. | Reply
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΧΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ
ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕς δουλεια σερι εχω παρανοησει...
image description GRG | Αυγούστου 6, 2012 8:54 π.μ. | Reply
ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 6 ΤΙΣ ΕΣΤΗΛΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ ΜΕ 049.
ΕΧΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΤΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΜΟΥ....... ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ.
image description leontas | Αυγούστου 6, 2012 8:41 π.μ. | Reply
το ειπε απο εξω εξω και ο αμπελιωτης θα συννενοηθουν με τον θεοχαρη και τον υπουργο για μια δυο μερες ,
image description Κλειδωσε? | Αυγούστου 6, 2012 8:19 π.μ. | Reply
Ρε παιδια κλειδωσε τελικα το συστημα?
image description ALEX | Αυγούστου 6, 2012 8:14 π.μ. | Reply
ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ !!!
image description ΒΙΚΥ Κ. | Αυγούστου 6, 2012 8:21 π.μ. | Reply
ΕΠΕΙΔΗ
1. ΚΑΘΕ ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,
2. ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, (ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΛΕΓΑΜΕ ΠΕΡΥΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ!!!!),
3. ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ,
4. ΧΩΡΙΣ ΚΕΡΔΟΣ ΚΕΡΑΤΑ, ΜΟΝΟ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΦΘΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΝΟΣ ΜΗΝΑ,
5. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΟΙΚΟΥΝΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΕΙΟΙ,
ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ. ΠΟΙΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ, ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ, ΗΘΙΚΟ, ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ Ή ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΑΝΕ ΟΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΙ.
image description kgeor | Αυγούστου 6, 2012 9:15 π.μ. | Reply
ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΕΣΤΕΙΛΛΑ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΗΚΕ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ! Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΤΙΣ 8.45
image description Thanos | Αυγούστου 6, 2012 12:10 μ.μ. | Reply
ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΠΙΕΣΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΙΜΑ ,Ο ΞΑΦΝΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΖΕΙ.ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ.
ΕΚΕΙΝΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΛΓΗΣΙΑ ΚΑΙ Η
ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ.
ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ, ΄΄ΟΚ΄΄ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΕkΠΡΟΘΕΣΜΟΥ.
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟΥ ΤΙ ΤΗΝ ΘΕΛΑΤΕ;
ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΕΙ Η ΦΤΩΧΕΙΑ,Η ΕΞΑΘΛΙΩΣΗ ΚΑΙ Η ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ
ΕΛΛΗΝΑ;ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΕΙ ΟΤΙ ΧΑΘΗΚΕ Η ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ;
ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΥΠ.ΟΙΚ. ΠΑΡΤΕ ΠΙΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΗ ΔΙΑΤΑΞΗ
ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΣΤΕ ΣΑΝ ΚΡΑΤΟΣ ΤΙΜΩΡΟΣ .



image description ntari ntari | Αυγούστου 6, 2012 12:03 μ.μ. | Reply
καλημερα! μόλις τώρα προσπάθησα να στείλω μια δήλωση και δεν δέχεται τις αποδείξεις!! τη θεωρεί εκπρόθεσμη!
image description !!!!! | Αυγούστου 6, 2012 12:24 μ.μ. | Reply
ΚΛΕΙΔΩΣΕ... ΔΥΣΤΥΧΩΣ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΑΝΑΝΟΙΞΕΙ...
image description Thanos Larissa | Αυγούστου 6, 2012 12:45 μ.μ. | Reply
ΜΟΛΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
ΠΕΡΑΣΑ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ
ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΛΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΑ ΟΚ.
ΩΡΑ 12,25
image description Thanos Larissa | Αυγούστου 6, 2012 1:19 μ.μ. | Reply
ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΑ ΑΛΛΑ ΤΖΑΜΠΑ ΚΟΠΟΣ.
ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ.
image description ALICIA | Αυγούστου 6, 2012 8:46 μ.μ. | Reply
συνάδελφοι. μέσω του κόμβου πρέπει κινιτοποιηθούμε και να αντιδράσουμε πλέον δυναμικά ...γιατί στο τέλος θα καταρρεύσουμε !
αν αυτό συμβεί ο δρόμος δεν θα έχει επιστροφή !
εμπρος λοιπόν να ζητήσουμε ενα πολύ απλό πράγμα να μην μας αντιμετωπίζουν σαν δούλους και υπηρέτες τους, και να μας δίνουν τον χρόνο που μας χρειάζεται....
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο