Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων

Αίτημα της Ε.Φ.Ε.Ε.Θ. για παράταση των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος και ειδικών σημειωμάτων αυτοελέγχου Φ.Π.Α.

ΕΝΩΣΗ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ε.Φ.Ε.Ε.Θ.)
ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 12 - 546 26 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 
ΤΗΛ.: 2310/554.073 - FAX: 2310/523.666   
www.efeeth.gr,  e-mail:  [email protected], [email protected]
ΠΡΟΣ ΤΟΝ
ΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
κ. Γ. ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ

Θεσσαλονίκη 10/7/2012

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ׃
1) ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
κ. Γ. ΜΑΥΡΑΓΑΝΗ
2)  ΓΕΝ. ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ
κ. Δ. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ
3)  Δ/ΝΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ Φ.Π.
4)  TAXISNET
5)  Π.Ο.Φ.Ε.Ε.
6)  O.E.E.-Π.Τ.Κ.Μ.
7)  Ε.Ε.Θ.
8)  Β.Ε.Θ.
9)  Ε.Β.Ε.Θ.
10)  Ο.Ε.Ε.Θ.
11)  Ο.Β.Σ.Θ.
12)  Ε.Σ.Θ.

Αξιότιμε κύριε Υπουργέ,

Από τα στατιστικά στοιχεία που τηρούμε ως Ένωση Φοροτεχνικών, μέχρι σήμερα έχουν υποβληθεί περίπου το 50% των δηλώσεων χειρόγραφα και ηλεκτρονικά.

Επειδή η προθεσμία υποβολής των χειρόγραφων δηλώσεων έληξε σήμερα και των ηλεκτρονικών λήγει 16/7/2012 και για την εξυπηρέτηση των φορολογουμένων, των λογιστικών-φοροτεχνικών γραφείων και των εσόδων του κράτους, θα πρέπει να δοθεί παράταση τουλάχιστον μέχρι 31/7/2012 και για τις χειρόγραφες και για τις ηλεκτρονικές δηλώσεις εισοδήματος, γιατί άλλως το σύστημα και τα έσοδα θα καταρρεύσουν και διότι οι λογιστές-φοροτεχνικοί έχουν ξεπεράσει τα ανθρώπινά τους όρια και αδυνατούν να εξυπηρετήσουν τον όγκο δουλειάς για τις υπόλοιπες πέντε (5) μέρες που απομένουν.

Επίσης να δοθεί παράταση στην υποβολή των ειδικών σημειωμάτων αυτοελέγχου Φ.Π.Α. μέχρι 30/9/2012, διότι οι επιχειρήσεις-επιτηδευματίες αδυνατούν να καταβάλουν τις διαφορές του Φ.Π.Α. λόγω της οικονομικής κρίσης και της έλλειψης ρευστότητας στην αγορά.  


Με τιμή
Για το Δ.Σ.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                             
ΔΟΒΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                          

Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description TAG-AMAL | Ιουλίου 10, 2012 5:34 μ.μ. | Reply
13/8/12 KΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 100% ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ,
image description MICHALIS | Ιουλίου 10, 2012 5:09 μ.μ. | Reply
ΣΤΙΣ 31/7 ΠΑΛΙ ΘΑ ΖΗΤΑΜΕ ΣΑΝ ΖΗΤΙΑΝΟΙ ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.
ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ Η/Υ. ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ ΑΨΕ ΣΒΗΣΕ. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΣΑΝ ΚΑΛΑ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ (ΜΑΖΙ ΚΙ ΕΓΩ) ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΑΨΙ.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ
image description nefertiti | Ιουλίου 10, 2012 6:10 μ.μ. | Reply
Ακριβώς όπως τα λες..................
image description APO CHANIA | Ιουλίου 11, 2012 10:01 π.μ. | Reply
ΕΚΤΙΜΩ ΟΤΙ Η "ΣΙΩΠΗ" ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΣΗΜΑΔΙ.......ΗΔΗ ΣΤΟ IN.GR ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΘΕΙ ΟΛΙΓΟΗΜΕΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ "ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ" ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ......ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΠΑΜΕ 31/7 ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ ' Κ Α Τ Α Λ Η Κ Τ Ι Κ Η " ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ.........(ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ Φ.Ε. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΟ)....ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ "ΦΟΡΟΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ" ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ Φ.Ε. ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ........ΕΧΩ ΛΥΠΗΘΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ "ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ" ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΣΠΡΑΤΩ ΕΓΩ.......
image description M | Ιουλίου 10, 2012 6:01 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΦΕΤΟΣ .ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΠΟΛΛΑ.ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ (για να προλαβω καποιους) ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ; ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ.ΤΩΡΑ ΚΟΛΛΗΣΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ.
image description Rania | Ιουλίου 10, 2012 6:45 μ.μ. | Reply
Έχει δίκιο ο Michalis,αλλά θα έπρεπε κι αυτοί να είχαν έτοιμο το σύστημα σχεδόν απ'την αρχή της χρονιάς ώστε να τα προλάβουμε όλα & τώρα σου βγάζει ένα μήνυμα λόγω φόρτου εργασίας δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει το σύστημα προσπαθήστε αργότερα.
image description SAKIS | Ιουλίου 10, 2012 6:28 μ.μ. | Reply
Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ , ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ....ΠΟΛΥ ΟΓΚΟΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΠΩΠΩΠΩ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ. ΤΙ ΖΗΤΑΩ ΜΑ ΤΙ ΖΗΤΑΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΝΑ ΠΑΡΩΩΩ
image description ελεος | Ιουλίου 10, 2012 6:14 μ.μ. | Reply
δηλωσεις, φπα, φπα περαιωσης, φμυ... μπανιο στη θαλασσα? πιο μαυρος ημουν το χειμωνα...
image description MAXITHS | Ιουλίου 10, 2012 7:42 μ.μ. | Reply
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΕΦΕΕΘ ΔΟΒΕΛΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΣ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΤΗΡΟΥΝ ΣΙΓΗΝ ΙΧΘΥΟΣ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΛΑΤΑΡΕΙ ΤΟ ΤΑΧΙS ΚΑΙ Ο ΓΓ ΓΓΠΣ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΠΛΑΤΗ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΩΣ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΕΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΔΟΘΗΚΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ .ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ. ΑΦΟΥ Η ΠΟΦΕΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΓΙΑ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΟΝΑΤΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΟΥΝ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΦΟΡΟΥΣ ΔΙΣ. ΑΓΩΝΙΣΤΗ ΔΟΒΕΛΕ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ? ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ.
image description Ζήτουλας | Ιουλίου 10, 2012 9:08 μ.μ. | Reply
για τα ληξιπρόθεσμα θα δώσουν?
image description POTEMKIN | Ιουλίου 10, 2012 9:43 μ.μ. | Reply
ΟΥΤΩΣ Η΄ΑΛΛΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΦΑΓΑΜΕ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΓΓΑΡΕΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ...ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΗ ΟΧΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΙΛΗ ΤΩΝ ΠΡΟΣΤΙΜΩΝ....!!!!
image description Thanos | Ιουλίου 10, 2012 9:39 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ MICHALIS.
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ.
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΙΔΙΟΜΟΡΦΗ ΟΜΗΡΙΑ , ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ.[ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ]
ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΙΔ.ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΙΝΑΙ
3000,00 ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.ΠΑΩ ΓΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΩΡΑ.ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΛΙΔΑ ΘΑ ΖΗΣΩ
ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ.
image description Μ | Ιουλίου 10, 2012 9:10 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΕΛΗΞΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΥΡΙΟ; ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ; ΟΣΟΙ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΚΑΚΗΝ ΚΑΚΩΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΛΟΓΩ ΘΑΝΑΤΟΥ ΚΛΠ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΟΙ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ.
image description Iraklis | Ιουλίου 10, 2012 10:03 μ.μ. | Reply
paratasi reeeeeeee tha mas trelanete
image description νικουλις | Ιουλίου 10, 2012 10:18 μ.μ. | Reply
πρεπει να το δουμε καταματα.πρεπει να υπαρχει ενα πανελληνιο κινημα φοριτεχνικων οικονομολογων με ενα δ.σ. αρχιδατο χωρις χρωματα .με ανεξαρτησια και αντικειμενικιτητα.Ακουτε ρε σεις λογιστες με τα κοτερα σας μιλαει ο κατωτερος σας με τα ιδια πτυχια με σας αλλα χωρις θειο πολιτικο.....
image description Γραφικός | Ιουλίου 10, 2012 10:03 μ.μ. | Reply
Λόγω αυξημένου φόρτου το σύστημα δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει.

Παρακαλούμε, προσπαθήστε αργότερα.

image description Ο ΓΕΝΙΚΟΣ | Ιουλίου 10, 2012 10:52 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΦΕΕΘ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΔΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥΣ ΔΟΒΕΛΟ ΑΥΤΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ.
image description M | Ιουλίου 10, 2012 11:23 μ.μ. | Reply
ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ ; ΠΑΡΑΤΑΣΗ
image description broster | Ιουλίου 10, 2012 11:25 μ.μ. | Reply
Για ποιό λόγο να πούμε συγχαρητήρια ?? Για το ότι πάλι 31/07 θα παρακαλάμε για παράταση ??/ Όχι καμία παράταση αν τις ζητάμε έτσι ...... Θα στείλω μαιλ στο υπουργείο να μη δεθχεί κανένα αίτημα από συλλόγους ... Καλά ρε πούστη μου αυτοί οι άνθρωποι στους συλλόγους δεν ξέρουν τι γίνεται ???/ Παίζουν και αυτοί το παιχνίδι του Υπουργείου ? Καλά μας κάνουν .
image description jordan | Ιουλίου 11, 2012 12:48 π.μ. | Reply
ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ..........
image description Μ | Ιουλίου 11, 2012 12:25 π.μ. | Reply
ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
image description Thanos | Ιουλίου 11, 2012 10:38 π.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ,ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ nooz.gr ΟΤΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ.
ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΕΙΛΕΣ ΓΙΑ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ,ΔΟΣΕΙΣ κλπ.ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗ ΠΑΡΛΑΠΙΠΑ.
ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΤΟΤΕ Η ΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΛΓΗΣΙΑ
ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΒΑΨΑΜΕ.
ΟΙ ΞΕΦΤΥΛΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΩΛΟΤΑΧΙS
ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΠΑΕΙ ΤΑ...........................ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ.
image description ΑΚΙΣ | Ιουλίου 11, 2012 11:28 π.μ. | Reply
ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ 31/07/2012.Ο ΙΟΥΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑς ΓΕΜΑΤΟΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.Ο ΟΓΚΟΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.Ε9,ΤΡΙΜΗΝΙΑΙΕΣ,ΑΠΔ,ΠΛΗΡΩΜΕΣ,ΦΜΥ,ΦΠΑ .ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΤΑ ΣΔΟΕ ΒΡΗΚΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΑ////////.
image description Μ | Ιουλίου 11, 2012 11:17 π.μ. | Reply
ΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ.
image description ThomasTaf | Ιουλίου 11, 2012 11:47 π.μ. | Reply
Μία ερώτηση προς τον κ. Υπουργό : Πέρασες ποτέ σου από Μητρώο κάποιας Δ.Ο.Υ. άνθρωπε? (Με δασεία κατά Φίλιππο)
image description 1987 | Ιουλίου 11, 2012 12:00 μ.μ. | Reply
ΠΡΟΤΕΙΝΩ¨:
OI ΔΙΟΙΚΟΥΝΤΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΘΗΤΕΙΑ ΜΙΑΣ ΜΕΡΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΜΗΜΑ ΔΟΥ ΕΝΑΛΛΑΞ.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΤΙΣ ΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΟΥΛΙΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΩΣ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ.
ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩΣ ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ ΚΛΙΜΑΤΙΖΟΜΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΨΗΛΑ
image description ΣΟΦΙΑ | Ιουλίου 11, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξουμε δουλεια ? Γιατί γύρω μου όλοι πάνε διακοπές...χώρια του ότι δεν προλαβαίνω πια να διαβάσω,λέω κάτι και προσπαθώντας να το επιβεβαιωσω ,εντοπίζω ότι εχει αλλάξει!!!
image description APO CHANIA | Ιουλίου 11, 2012 2:08 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟ "ΧΘΕΣ"..... ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΣ....ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΡΙΧΝΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ "ΠΕΛΑΤΟΛΟΓΙΟ"...(ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ).....ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ.........ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ.....ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΓΚΥΚΛΙΟΙ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙΑ ΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΤΕΣ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ" ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΒΙΒΛΙΑ.....ΣΥΝΑΔΕΦΟΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ Ο Λ Ο Υ Σ ...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΣΤΡΟΦΗ......ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΑΓΚΕΣ ΑΠΟ ΜΑΣ..... :)
image description ΝΝΝΙΩ | Ιουλίου 11, 2012 1:10 μ.μ. | Reply
ΤΙΠΟΤΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ;
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

    Up
    Close
    Close
    Κλείσιμο