Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Θ. Θεοχάρης: Μπορεί να υπάρξει παράταση στην υποβολή φορολογικών δηλώσεων

Ανοιχτό, άφησε το ενδεχόμενο, να δοθεί παράταση στην υποβολή των φορολογικών δηλώσεων, ο αρμόδιος Γενικός Γραμματέας.

Ανοιχτό, άφησε το ενδεχόμενο, να δοθεί παράταση στην υποβολή των φορολογικών δηλώσεων, ο Γενικός Γραμματέας Πληροφοριακών Συστημάτων, Θ. Θεοχάρης. Η παράταση θα είναι λίγων ημερών και δεν αναμένεται η σχετική ημερομηνία να φτάσει μέχρι τον Αύγουστο, αλλά θα εξαντληθεί τον Ιούλιο.

Μιλώντας στο ραδιόφωνο του Αθήνα 9.84 ο κ. Θεοχάρης, απαντώντας σε σχετική ερώτηση, επεσήμανε ότι: «Μπορεί να υπάρξει κάποια παράταση. Δύσκολα θα περάσουμε μετά τον Ιούλιο και για λόγους εσόδων».

Σημειώνεται ότι η καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή της δήλωσης είναι η 16η Ιουλίου.

Παράλληλα ο Γενικός Γραμματέας Πληροφοριακών Συστημάτων κάλεσε τους πολίτες να κάνουν τις δηλώσεις τους τις επόμενες μέρες για να μην πέσει το taxis σε περίπτωση που σπεύσουν όλοι μαζικά τις τελευταίες μέρες.

Στο ερώτημα αν το σύστημα θα αντέξει ο κ. Θεοχάρης ανέφερε ότι «κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει κάτι. Εξαρτάται από τη συμπεριφορά του κόσμου». Όπως είπε μέχρι σήμερα υπάρχουν 300.000 δηλώσεις αποθηκευμένες στο σύστημα που δεν έχουν κατατεθεί, ενώ το τελευταίο διήμερο κατατίθενται 85.000 δηλώσεις ημερησίως. Μέχρι την 16η Ιουλίου θα πρέπει να έχουν κατατεθεί ακόμη 3 εκατ. δηλώσεις.

Όπως ανέφερε ο Γενικός Γραμματέας δεν έχουν αν κερδίσουν κάτι όσοι καθυστερούν, αλλά αντίθετα να χάσουν. Και αυτό γιατί αν η εκκαθάριση της δήλωσης γίνει τον Ιούλιο, τότε θα πληρώσουν σε τρεις δόσεις, τον Αύγουστο, τον Οκτώβριο και τον Δεκέμβριο. Αν η εκκαθάριση γίνει τον Αύγουστο, τότε το ποσό θα πρέπει να πληρωθεί σε δύο δόσεις, μία τον Σεπτέμβριο και μία τον Νοέμβριο.

Τέλος επεσήμανε ότι υπάρχει σκέψη όλες οι υποχρεώσεις των φορολογούμενων να μπουν σε ένα πακέτο και να υπάρξει μια συνολική ρύθμιση.

Πηγή 24h.gr




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Game over.... | Ιουλίου 4, 2012 10:03 π.μ. | Reply
Αμα θες, μη δινεις!!!!! Θα πάρεις το γκιώνη, που λαλεί και ξημερώνει!!!!
image description DimitrisD | Ιουλίου 4, 2012 10:48 π.μ. | Reply
χαχαχαχαχαχα, έγραψες φίλε! Ακόμα γελάω!
image description ΤΗΟ | Ιουλίου 4, 2012 10:58 π.μ. | Reply
Ρε παιδιά μήπως πρέπει να επαναπροσδιορίσουμε αυτό το πράγμα που λέγεται δημοκρατία? Βγαίνει ο κάθε Θεοχάρης και κάνει ανακοίνωση για την παράταση των δηλώσεων? Από που κι ως πού? Γιατί να κάνει ανακοίνωση για κάτι που ουσιαστικά θα το υπογράψει ο Υπουργός? Τι ρόλο βαράει ο κάθε Θεοχάρης και δεν κοιτάζει τη δική του δουλειά? Και γιατί το κωλοσύστημά του δεν μου επιτρέπει εδώ και 2 μέρες να εκτυπώσω εκκαθαριστικά και δηλώσεις? Μήπως να μας κάνει και μια ανακοίνωση για το πότε θα δώσει παράταση σε ΦΠΑ, ΑΠΔ, Ενημερώσεις βιβλίων και ΦΜΥ?
image description ΓΙΩΤΑ7 | Ιουλίου 4, 2012 10:55 π.μ. | Reply
Θεωρεί αυτός ο κύριος ότι είναι πιο εύκολο να πληρωθεί ο φόρος σε 3 δόσεις??? Δεν μας είπε που θα βρούμε τα λεφτά... Μήπως κάνει δωρεές??? Να πάρω σειρά δλδ...
image description EVRIS | Ιουλίου 4, 2012 10:08 π.μ. | Reply
ΧΤΕΣ ΕΙΧΑ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ 4 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΩ.ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 2 ΩΡΕΣ...ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΘΕ,ΑΠΛΗ ΔΗΛΩΣΗ ΘΕΛΩ ΜΙΣΗ ΩΡΑ, ΚΑΗΚΑ..ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΑΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ..ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 31/07 ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΑΝΑΒΟΛΗ..
image description lami | Ιουλίου 4, 2012 11:05 π.μ. | Reply
δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά περιμένουν κατάρευση του συστήματος
image description support | Ιουλίου 4, 2012 11:24 π.μ. | Reply
ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ? ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ,ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!. ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ...ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΡΙΑΚΟΣΙΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ Ε1..ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ........
image description broster | Ιουλίου 4, 2012 11:46 π.μ. | Reply
Πραγματικά ο κ.Θεοχάρης τι σχέση έχει με την παράταση μιας και αυτό είναι θέμα Υπουργείου ??? Γιατί όποτε κάνουμε άλλες παρατηρήσεις τα φορτώνουν στο υπουργείο ......
Και βέβαια θα δωθεί παράταση και θα είναι και μεγάλη , δυστυχώς όμως επειδή είμαστε κλάδος της πλακάς θα παίζουν με την υγεία μας .....
image description ΜΑΡΙΑΖΑΚ | Ιουλίου 4, 2012 11:37 π.μ. | Reply
ΘΕΟΧΑΡΗ ΘΕΟΧΑΡΗ....ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ!!!!
ΒΡΕ ΟΥΞΟΥ ΠΟΥ "Μπορεί να υπάρξει κάποια παράταση. Δύσκολα θα περάσουμε μετά τον Ιούλιο και για λόγους εσόδων».
ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΙΣΩ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΣΟΔΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΤΣΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΩΝΤΑΣ! ΑΝΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΕΤΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΑΚΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΤΑ ΤΑΥΛΟΜΕΣΑΛΑ!!!!!ΟΥΣΤ!
image description ΑΠΛΗΡΩΤΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ | Ιουλίου 4, 2012 11:01 π.μ. | Reply
«ΑΝ Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ, ΤΟΤΕ ΚΙ Η ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΩΝ ΦΟΡΩΝ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΙΑ ΚΑΘΗΚΟΝ»
image description takm2000 | Ιουλίου 5, 2012 1:03 μ.μ. | Reply
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΜΠΡΑΒΟ.ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ!!!!!!
image description SAMOS | Ιουλίου 4, 2012 12:23 μ.μ. | Reply
ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
image description Kostas | Ιουλίου 4, 2012 12:52 μ.μ. | Reply
"Αν η εκκαθάριση γίνει τον Αύγουστο, τότε το ποσό θα πρέπει να πληρωθεί σε δύο δόσεις, μία τον Σεπτέμβριο και μία τον Νοέμβριο."

Συγνωμη βρε παιδια αλλα ο Οκτωβριος γιατι δεν ειναι μεσα σε αυτο το δοσολογιο?
image description 1940 | Ιουλίου 4, 2012 12:44 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑ 175-176???ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ Ο ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΩΔΙΚΟΣ
image description lami | Ιουλίου 4, 2012 12:00 μ.μ. | Reply
come on join the club
image description αχβαχαχβαχ | Ιουλίου 4, 2012 1:04 μ.μ. | Reply
STIS MISES DHLVSEIS POY EXV STEILEI DEN TON SYMPLHRVSA TON 175-176.TI KNOMEN TVRA????
image description germanicus | Ιουλίου 4, 2012 12:48 μ.μ. | Reply
Θα ρωτήσει ποτέ κανένας γιατί το σύστημα άνοιξε στις 9 Μαίου για τις δηλώσεις εισοδήματος και γιατί η ΠΟΛ για τη συμπλήρωση ΟΕ-ΕΕ βγήκε στις 26/4? Θέλω πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ να ακούσω μια απάντηση σε αυτά τα 2.
image description Μ | Ιουλίου 4, 2012 12:28 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΗΜΟΥΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΜΕ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ 20ΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ.ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙ ΦΥΛΑΚΗ.ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΟΥΝ ΝΩΡΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΝΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΙΓΟΥΡΟ.
image description DFS | Ιουλίου 4, 2012 3:29 μ.μ. | Reply
ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΚΑΡΔΙΑΚΟ ΣΙΓΟΥΡΟ!! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ!!! Σ.Ε.Λ. (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ)
image description klery | Ιουλίου 4, 2012 1:49 μ.μ. | Reply
εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω
για τον οποιοδηποτε λογο φτασαμε εδω που φτασαμε και πιστευω η ευθυνη δεν ειναι των λογιστων και των φορολογουμενων
επιτελους ας δοσουν μια ευλογη παραταση να τελειωνουμε
αν και πρεπει να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας
ας βγουν οι συνδικαλιστες του χωρου και ας πουν τα πραγματα με το ονοματους
δεν ειναι δυνατον να φορτωνονται ολα σε μας και να παιζουν κρυφτο
image description KALASTY | Ιουλίου 4, 2012 1:04 μ.μ. | Reply
¨Ολο λέω να μην σχολιάζω αλλά δεν γίνεται με τέτοιες μλκς που λένε!
Θεοχάρη φτιάξε πρώτα το κ....σύστημα σου όχι μόνο γιατί μπλοκάρει
αλλά να μην υπολογίζει τέλος επιτευδεύματος σε ένα όλόκληρο νησί που εξαιρείται
και μας δουλεύετε έναν μήνα ότι θα το φτάξετε και φτιαγμό δεν έχει και οι δηλώσεις είναι έτοιμες για αποστολή και μετά μίλα!
Έλα εσύ να τις στείλεις!!!Αλλά αυτό που θα έπρεπε να κάνουμε ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ είναι να έρθουμε σε εσάς αλλά εμείς κοιμόμαστε για αυτό μας κάνουν ότι θέλουν!
image description thanos | Ιουλίου 4, 2012 1:41 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ;
ΔΕΝ ΕΙΠΕ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΟΤΙ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΕΣ
ΠΛΗΝ ΤΟΥ ΣΔΟΕ;
ΔΗΛΑΔΗ ΧΩΡΙΣ ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΟ ΤΑΧΙS ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΩΣ ΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ;
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΗΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ;ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.
KAI KATI AΛΛΟ.Ο ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΕΥΕΙ.
ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΤΩΡΙΝΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΑΠ΄ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ
ΓΙΑΤΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΘΕ ΤΡΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠ΄ΤΟ ΜΗΤΩΟ;
image description ΙΩΑΝΝΗΣ | Ιουλίου 4, 2012 2:20 μ.μ. | Reply
ΛΟΓΙΣΤΕΣ: ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ. ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ, ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ, ΑΚΟΥΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΜΙΡΛΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ Γ@ΜΗΣΕ ΤΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΤΑ. ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΕΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ; ΜΗ ΔΊΝΕΤΕ. ΘΑ ΤΙΣ ΦΟΥΣΚΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΣΤΙΣ Δ.Ο.Υ. ΟΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΠΙΔΩΘΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΓΑΡΓΑΛΟ@ΡΧΙΔΙΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕΛΑΝΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΕΤΕ ΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΚΤΥΠΩΝΟΥΜΕ ΣΑ Μ@ΛαΚΕς ΤΟ Ε1 ΤΟ Ε3 ΤΟ Ε2 ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ Κ.Τ.Λ. ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ ΛΟΙΠΟΝ
image description tom | Ιουλίου 4, 2012 2:59 μ.μ. | Reply
ΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΣ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΔΕΞΙΑ ΚΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΛΕΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΜΕ ΦΛΟΥΡΙΑ
ΒΡΕ ΖΩΑ Ε ΖΩΑ
image description pap1966 | Ιουλίου 4, 2012 4:34 μ.μ. | Reply
TO ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΤΕ !!!! ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΥΠ.ΟΙΚ Ο ΠΡΩΗΝ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΟΥ ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗ (ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗ ) ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΕ.
Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΕΣΠΑ!!!!!!.ΤΟΤΕ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΚΟΝΔΥΛΙ 75% ΑΠΟΡΟΦΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΕΝΑ ΒΑΡΒΑΤΟ SERVER
ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΑΠ'ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑΜΑΣ .
Ε.....ΡΕ............. ΜΑΜΗΣΙ.... ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΟ!!!!!!!!!!!!!Ι
image description ΚΩΣΤΑΣ | Ιουλίου 4, 2012 6:36 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΦΗΣΑΤΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΝ ΣΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΘΕΣΕΙ? ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ? ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΝΟΙΚΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ. ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ 12ΩΡΑ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΩΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΩΝ? ΔΩΣΤΕ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΕΚΛΟΓΩΝ ΕΩΣ 30/09
image description Γραφικός | Ιουλίου 4, 2012 7:12 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ...ΓΙΑ ΤΟ TAXIS ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ...ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΑΥΤΟΚΤΟΝΕΙ ΤΟΥ ΛΕΜΕ...ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΣΟΔΑ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΟΥΝ..........ΚΡΙΜΑ ΚΑΤΑΝΤΙΑ...ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΡΑΦΙΑ, ΤΙΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ, ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΤΥΠΟΥ ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ, ΤΙΣ ΛΗΣΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ....
image description Thanos | Ιουλίου 4, 2012 7:05 μ.μ. | Reply
ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.ΤΩΡΑ ΛΕΝΕ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ Ο ΚΥΜΑΤΟΘΡΑΥΣΤΗΣ ΤΗΣ ΤΡΟΙΚΑΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΤΙ
image description THO | Ιουλίου 4, 2012 8:45 μ.μ. | Reply
Το άκουσα σε ουρά εφορίας αλλά είναι πολύ καλό: Τι είπε ο Μητσοτάκης στον Σαμαρά το βράδυ των εκλογών: "Αντώνη, τον Κυριάκο και τα μάτια σου".
image description Χρηστος Ροδος | Ιουλίου 4, 2012 10:05 μ.μ. | Reply
Κανε εναν υπολογισμο κυριε Γ.Γ.
που για να σαι ΓΓ θα ξερεις και πεντε μαθηματικα.
85000 δηλωσεις ημερησιως επι 12 μερες.
μας κανει 1,020,000 δηλωσεις.
τα τρια εκατομμυρια που τα εβγαλες.
για να μας βγει ο πατος και να ξημεροβραδιαζομαστε στα γραφεια?
βρε αντε και στο διαολο....
image description Νικόλας | Ιουλίου 4, 2012 11:40 μ.μ. | Reply
Λοιπόν να σας πω εγώ τις παρατάσεις . (Γιατί δεν πρόκειται να είναι μόνο μία).
Πρώτη παράταση μέχρι 31 Ιουλίου.
Δεύτερη μέχρι 16 Αυγούστου
και μία τρίτη σιωπηρή μέχρι το τέλος Αυγούστου.

Για το νέο Ε9 ........καλό Δεκέμβρη.

Και καλό μας κουράγιο αδέρφια.
image description JOAN | Ιουλίου 5, 2012 1:45 μ.μ. | Reply
Τι θα γινει με τον κωδικό 175 που δεν έχουμε συμπληρώση?
ως τώρα το σύστημα δεν είχε θέμα και σε άφηνε να ρποχωρήσεις κανονικά, τώρα στο τέλος των δηλώσεων θυμηθηκαν να το βάλουν?
image description ΤΗΟ | Ιουλίου 5, 2012 2:18 μ.μ. | Reply
Μου συνέβη κι εμένα σε δυό πελάτες. Ουσιαστικά ήταν λάθος δικό μου διότι δεν το ήξερα (ναι το παραδέχομαι ήμουν αδιάβαστος). Θεωρώ πως πρέπει να γίνει συμπληρωματική με το αντίστοιχο ποσό στον 175 για να κοιμόμαστε πιο ήσυχοι. Όσο για τούς φόρους που λέει ο τακμ2000 μάλλον έχω πάθει ανοσία. Ξέρεις αγαπητέ τακμ2000 εμένα προσωπικά μου έκαναν καλό αυτοί οι υψηλοί φόροι, διότι μου βγήκε κι εμένα ένας τέτοιος υψηλός φόρος και έχω γίνει πλέον γαϊδούρι με τούς πελάτες που δεν πληρώνουν και απαιτώ τα λεφτά μου για να μπορέσω να πληρώσω το δικό μου φόρο. Και εννοείται πως όταν μου τα δίνουν, μετά τούς διώχνω. Διότι εάν είσαι στις καλές εποχές κακοπληρωτής φαντάσου στις κακές. Όσο για κλάματα δεν το συζητώ. Να σου πω για τη γυναίκα μου όταν της ανακοίνωσα τον δικό μας φόρο. Όπως καταλαβαίνεις κι εγώ σαν γνήσιος άντρας έχω αφήσει την διαχείριση των οικονομικών στη σύζυγο. Μόνο υπογλώσσιο δεν της έδωσα. (Για τούς πελάτες έχω ένα κουτί στο γραφείο).
image description takm2000 | Ιουλίου 5, 2012 1:06 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΛΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΒΓΕΝΟΥΝ?ΕΡΧΟΝΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΑΣΠΡΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ Ο ΦΟΡΟΣ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ.ΕΓΩ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΟΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ.ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ???????
image description thanos | Ιουλίου 5, 2012 2:39 μ.μ. | Reply
Οι χριστιανοί ψηφίσανε και επιλέξανε φόρους και πάλι φόρους!!!Αρά η ντροπή είναι δική τους.Οσόν αφορά τις παρατάσεις ας στείλουμε μέσω των ενώσεων επιστολή που θα λέει:"Τα Λογιστικά γραφεία κατά την διάρκεια του Αυγούστου θα είναι κλειστά λόγω θερινων διακοπών.Παρακαλείτε το Υπουργείο όπως προχωρήσει στην ολοκλήρωση των Φορολογικών δηλώσεων."Να βγάλουν και κανα φράγκο,που τους έχουν ριμάξει στις περικοπές....
image description γιώργος | Ιουλίου 6, 2012 2:07 μ.μ. | Reply
καλησπέρα σας.μια ερωτηση.
Ο κ.Θεοχαρης καλεσε ολους τους φορολογουμενους(να υποθεσω ολους τους Ελληνες που κατεχουν Α.Φ.Μ) να υποβαλλουν φορολογικες δηλωσεις Ε1,εστω και μηδενικες,εστω και αν δεν ειναι υποχρεοι.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΣΜΑ.ΤΟΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ Κ.Φ.Ε Κ ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΔΗΛΩΣΗ?ΔΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΤΕ.ΔΛΔ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΕΡΓΟΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.Κ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ,ΚΥΡΙΕ ΘΕΟΧΑΡΗ,Κ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ,ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΤΟ ΤΕΚ. ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΙΣ Κ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ . .
image description Γιώργος | Ιουλίου 6, 2012 3:41 μ.μ. | Reply
Που μπορω να υποβαλλω μια σημαντικότατη φορολογική απορία που έχω?Μπορώ εδώ σε σας παιδιά?
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • ΑΓΡΟΤΕΣ
Up
Close
Close
Κλείσιμο