Ειδήσεις Ανακοινώσεις ΥΠ.ΟΙΚ. - ΙΚΑ - ΟΑΕΔ

Παράταση υποβολής χειρόγραφων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Tηλ.: 210-3332551/2
Fax: 210-3332559

Δευτέρα, 2 Ιουλίου 2012

Ανακοίνωση Τύπου

Με απόφαση του Υπουργού Οικονομικών, κ. Γιώργου Ζανιά, στο πλαίσιο της διευκόλυνσης των υπόχρεων σε υποβολή της ετήσιας δήλωσης φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων, παρατείνεται:

Η προθεσμία υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος, για τους υπόχρεους της παρ.1 του άρθρου 62 του ΚΦΕ, που η υποβολή τους γίνεται χειρόγραφα μέσω ΔΟΥ, και ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους, η οποία λήγει στις 2 Ιουλίου 2012, έως και τις 10 Ιουλίου 2012.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description COSTAS | Ιουλίου 2, 2012 2:04 μ.μ. | Reply
Ο ορισμός του κουβαρντά.
image description Diadyma | Ιουλίου 2, 2012 2:47 μ.μ. | Reply
Ευχαριστούμε??????
image description ET | Ιουλίου 2, 2012 2:04 μ.μ. | Reply
Αντε πάμε ΄πάλι το χιλιοπαίγμένο παιχνίδι της εβδομαδιαίας παράτασης και τα παρακάλια απο μέρους μας να δοθεί εξ αρχής λογική παράταση για τις δηλώσεις.
image description evoula | Ιουλίου 2, 2012 2:03 μ.μ. | Reply
είμαστε πολύ large σ' αυτή τη χώρα...
image description Thalis | Ιουλίου 2, 2012 2:08 μ.μ. | Reply
Μέρα μέρα θα το πάμε πάλι; Αφού ξέρουμε οτι θα πάρουν και οι ηλεκτρονικές δηλώσεις παράταση... γιατί πρέπει να μας βγάλετε την πίστη για ΑΚΟΜΑ μια χρονιά και για ακόμα μια φορά μέσα στη χρονιά;
image description nikos | Ιουλίου 2, 2012 3:26 μ.μ. | Reply
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ , ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ ΣΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΧΑΛΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΤΑΤΕ......................................ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΜΕΛΛΟΝ ΣΚΑΡΦΙΣΤΕΙΤΕ ( ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΑΣ ) ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ, ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ .......ΞΕΡΕΤΕ ...ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ.
image description ET | Ιουλίου 2, 2012 3:17 μ.μ. | Reply
Απο την άλλη με μια ποιο ψύχραιμη ματιά μπορούμε να πούμε και το εξής:
Αφου δεν θέλουν να καταλάβουν ότι εκτός της ταλαιπωρίας που τραβάμε εμείς , και για την οποία ουδόλως ενδιαφέρονται , η δουλειά τους πάλι δεν θα γίνει καθώς 3,5 εκατομμύρια δηλώσεις δεν γίνεται να γίνουν σε δεκαπέντε ημέρες εμείς ας συνεχίσουμε ήσυχα ήσυχα τη δουλειά μας και όταν υποβληθούν υποβλήθηκαν. Η μαλακία στην χώρα αυτή είναι ανίκητη
image description ellinaras | Ιουλίου 2, 2012 3:49 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΡΕ ΣΤΙΣ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ??? ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ??? ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ? ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΥΧΤΩΣΕΙ Κ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ??? ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 23:59 ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΤΕ. ΜΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ Κ ΤΖΑΜΠΑ...
image description PANOLIASKOS JOHN | Ιουλίου 2, 2012 3:02 μ.μ. | Reply
¨ Ήμαρτον ρε παιδιά εκεί στο υπουργείο, τελικά ο Αϊνστάιν είχε δίκιο στο ρητό που είπε περί βλακείας και μεγέθους του σύμπαντος. Ο ΠΙΟΥ του υπουργείου πρέπει να πρότεινε τόσο μεγάλη παράταση............
image description ΠΑΤΡΑ | Ιουλίου 2, 2012 4:00 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΔΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ GAMES KAI FACEBOOK ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ!!!!!
image description ΕΛΕΟΣ | Ιουλίου 2, 2012 4:07 μ.μ. | Reply
ελεος πια με τις παρατασεις.... κανενας δεν σεβεται τους νομους για αυτο ερχεται η μερκελ απο πανω μας να μας κανει ντα. Εγωτελειωσα ολους τους πελατες μου και απορω γιατι δεν υπαρχουν κυρωσεις για αυτους που αργουν παντα. ...και ΄γλυφουν τους εφοριακους να τις παρουν χωρις προστιμα...
image description !!!!!! | Ιουλίου 2, 2012 4:09 μ.μ. | Reply
μπορεις φιλε μου να αισθανεσαι ευτυχης και υπερηφανος για την αποδοτικοτητα σου. δεν καταλαβαινω το λογο που σχολιαζεις ομως σε θεμα που δε σε αφορα.και παλι τα συγχαρητηρια μου και μπορεις τωρα να ασχοληθεις να τελειωσεις μεχρι τις 10 του μηνος το φπα και τις απδ.
image description SARAKINOS | Ιουλίου 2, 2012 6:40 μ.μ. | Reply
Θα ήθελα να απαντήσεις σε κάποιες ερωτήσεις μου :
1) Είσαι συνάδελφος ;
2) Αν ναί, πόσους πελάτες έχεις ; Δυο ή τρείς ;
3) Ξέρεις πολλούς συναδέλφους που να γλείφουν εφοριακούς; Η μιλάς από προσωπική πείρα;
Ελεος πια ΕΛΕΟΣ. ! Κάποιοι σαν εσένα δίνουν όπλα στο σύστημα που μας τυραννά με τις παρατάσεις σε στυλ προσφορών της εβδομάδας. Ντροπή...
image description ET | Ιουλίου 2, 2012 4:51 μ.μ. | Reply
Αγαπητέ ΕΛΕΟΣ ,

Μάλλον είσαι απο τους τυχερούς λογιστές οι οποίοι είναι ελάχιστοι. Το θέμα αυτή τη χρονιά δεν είναι μόνο ο αριθμός των δηλώσεων αλλά η αδυναμία του κόσμου να κάνει τη δήλωση του γιατί δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να πληρώσει και αυτόν το λογαριασμό . Η σκέψη σου είναι σωστή αλλά οι συνθήκες είναι έκτακτες και το μεγαλύτερο κομμάτι των φορολογούμενων δεν έχει έρθει καν στα γραφεία για να αφήσει τα χαρτιά του για δήλωση . Δυστυχώς ή ευτυχώς η πολιτική του κάθε υπουργού πρέπει να υπαγορεύεται απο την τρέχουσα πραγματικότητα και σε αυτόν τον τομέα το Υπουργείο έπασχε ανέκαθεν!
image description giannis | Ιουλίου 2, 2012 4:55 μ.μ. | Reply
αγαπητέ ετ ,

πόσο μα πόσο δίκιο έχεις. πραγματικά.
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 2, 2012 4:03 μ.μ. | Reply
ΑΓΑΠΗΤΕ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΩΣΤΟΣΟ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΕΝ
ΕΙΝΑΙ "ΤΥΧΕΡΟΣ".
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ,"ΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΥΧΩΣ".Η ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ.
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ,ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ,ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΕΡΓΑΜΗΝΕΣ ΤΟΥΣ (ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ,ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΑ Κ.Λ.Π.)ΜΟΝΟ ΧΑΡΤΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΓΡΑΦΙΚΕ,(ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ)ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΕΛΟΧΑΡΤΟ ΤΗΣ Α.Σ.Ο.Ε.Ε..ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ.ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ Ο ΣΠΑΝΔΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ
ΤΟΥ 1960;"ΚΑΤΑΣΤΙΧΟΓΡΑΦΟΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ"
image description ΠΥΡΓΟΣ | Ιουλίου 2, 2012 6:24 μ.μ. | Reply
ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΡΟΛΑΒΕ ΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ !!!!!
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 2, 2012 4:14 μ.μ. | Reply
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ,ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ,ΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ,ΕΙΝΑΙ,ΓΡΑΦΙΚΟΙ.
ΑΝ ΩΣΤΟΣΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΙΚΟΙ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ,ΝΑ ΤΑ
ΧΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,Ο ΑΞΙΟΤΙΜΟΣ
ΖΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ.
image description taxcare | Ιουλίου 2, 2012 5:29 μ.μ. | Reply
Μικρή παράταση! Και ???? Δεν έχουν υποβληθεί 4.000.000 δηλώσεις και υπολείπονται 14 μέρες. Τί λέτε θα δώσουν ΚΑΝΟΝΙΚΗ παράταση ή όχι ?
image description ELEMENTAL | Ιουλίου 2, 2012 5:21 μ.μ. | Reply
Να ποσο αστείοι είναι
ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ?
image description Thanos Larissa | Ιουλίου 2, 2012 7:42 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΟΝ-ΤΗΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΄΄ΕΛΕΟΣ΄΄ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΝΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΤΙΣ ΕΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ.
ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝ.
ΕΛΠΙΖΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΡΙΝ Η ΜΕΡΚΕΛ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΤΑ.
Η ΦΡΑΣΗ ΟΜΩΣ ΄΄ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΦΟΡΙΑΚΟΥΣ΄΄ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΧΗ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΗ ΓΙΑ ΜΑΣ.
ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ.
image description !!!!!!!! | Ιουλίου 2, 2012 8:09 μ.μ. | Reply
χωρις να θελω να μπω σε αντιπαραθεση με το φιλο '' ΠΥΡΓΟΣ΄΄ θα ηθελα να επισημανω οτι δε σχολιαζουμε το συναδελφο γιατι τελειωσε με τις δηλωσεις αλλα ουσιαστικα για τον απαξιωτικο τροπο που μιλαει για ολους τους υπολοιπους.δεν ξερω αν οι υπολοιποι συναδελφοι εχουν φτασει σε καποιο ικανοποιητικο ποσοστο αλλα οι πελατες μουπου επικοινωνησαν μαζι μου μεχρι τωρα με το ζορι
ξεπερνουν το 60%.αν ερθουν ολοι μαζι οι υπολοιποι στις 10 Ιουλίου θα είμαι κακός επαγγελματίας αν δεν προλάβω να τις στείλω μέχρι τις 16?
image description ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Ιουλίου 2, 2012 9:17 μ.μ. | Reply
Με σεβασμό στο πρόβλημα αρκετών συναδέλφων, σκέφτομαι ότι η μικρή παράταση στις χειρόγραφες δηλώσεις αν συνοδευτεί με μεγάλη παράταση στις ηλεκτρονικές θα είναι τελικά όφελος των λογιστών. Αυτό γιατί οι πλειονότητα των χειρόγραφων δεν γίνεται από λογιστές. Έτσι, αυτοί, μην προλαβαίνοντας θα αναγκαστούν να πάνε σε λογιστή για να τους την υποβάλλει μέσω ίντερνετ. Οι δε λογιστές που έχουν χειρόγραφες θα αναγκαστούν να βγάλουν κωδικούς σύντομα. Δεν είναι πρόβλημα αυτό. Αν όμως αντιμετωπίσουν την ηλεκτρονικές υποβολές με τον ίδιο τρόπο τότε όλα όσα είπα καταρρίπτονται, δηλαδή με άλλα λόγια επανερχόμαστε στα λημέρια της συνήθους βλακείας... .
image description 2 | Ιουλίου 2, 2012 11:33 μ.μ. | Reply
οι δηλώσεις παλαιότερα χειρόγραφα ξεκινούσαν από τον Μάρτιο που το Κράτος έκανε την παραλαβή μέχρι τον Ιούνιο, φέτος είχαμε εκλογές οι δηλώσεις πήγαν μετά τις εκλογές, φέτος είχαμε επαναληπτικές εκλογές οι δηλώσεις πήραν παράταση για μετά τις επαναληπτικές εκλογές!!!
image description ΦΟΥΚΑΡΑΣ. | Ιουλίου 3, 2012 9:29 π.μ. | Reply
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ (ΒΛΕΠΕ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΚΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ....) ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ???
image description spirosp | Ιουλίου 3, 2012 10:01 π.μ. | Reply
Το πρόβλημα δεν είναι η παράταση, αλλά να δοθεί το περιθώριο να πληρωθούν αυτοί οι φόροι τουλάχιστον σε 6-7 δόσεις και επιτέλους να καταργηθούν τα τεκμήρια διαβίωσης στους άνεργους και στους συνταξιούχους.
image description ΔΗΜΗΤΡΗΣ | Ιουλίου 3, 2012 12:45 μ.μ. | Reply
ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΩΣΑΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ. ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΙΝΕΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΡΑ ΜΕΡΑ.
image description ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ | Ιουλίου 3, 2012 2:42 μ.μ. | Reply
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ !!!!!!!!!!! ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΜΑΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!! ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΠΟΥ ΧΥΝΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΑΟΥΝΑ ΤΖΑΜΠΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑ!! ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΖΑΜΠΑ ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΠΑΤΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΟΥΤΕ ΦΑΓΗΤΟ ΟΥΤΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ !!! ΠΟΤΕ ΑΛΛΟΤΕ ΚΑΝΑΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ??? ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΤΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ !!!!!!!!!!!!!
image description M | Ιουλίου 3, 2012 3:28 μ.μ. | Reply
ΑΣΧΕΤΟ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ .
ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ ΠΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ; ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΗ.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο