Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Στις 8.000 ευρώ αυξάνεται το αφορολόγητο από το 2013

Στις 8.000 ευρώ αυξάνεται το αφορολόγητο από το 2013

Την επαναφορά του αφορολόγητου ορίου από τα 5.000 ευρώ στα 8.000 ευρώ από το επόμενο έτος συμφώνησαν στη χθεσινή καταληκτική συνεδρίαση οι αντιπροσωπίες των κομμάτων που απαρτίζουν την κυβέρνηση συνεργασίας. Το μέτρο συγκέντρωσε την καθολική αποδοχή των διαπραγματευτών και θα περιληφθεί στις Προγραμματικές Δηλώσεις που θα αναγνώσει στη Βουλή τις προσεχείς ημέρες ο πρωθυπουργός, προκειμένου η κυβέρνηση που ορκίστηκε χθες το βράδυ να λάβει ψήφο εμπιστοσύνης. Ωστόσο, μένει να αποδειχθεί εάν θα τύχει εγκρίσεως από την τρόικα.

Οπως αναγνωρίζεται, πρόκειται για το πρώτο γενναίο βήμα για την ανακούφιση των χαμηλότερων εισοδημάτων, τα οποία δοκιμάστηκαν εντονότερα στα χρόνια της εφαρμογής των προγραμμάτων δημοσιονομικής σταθερότητας, ενώ θα ακολουθήσει η κατάργηση του ενιαίου τέλους ακινήτων που καλούνταν να καταβάλουν οι πολίτες μέσω των λογαριασμών της ΔΕΗ. Θα αντικατασταθεί, από ένα ενιαίο φόρο για την ακίνητη περιουσία, που θα απλοποιεί το πολυδαίδαλο σύστημα φορολόγησης των ακινήτων ενσωματώνοντας όλους τους προϋπάρχοντες φόρους.

Πηγή Ημερησία




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description ΑΜΗΝ | Ιουνίου 22, 2012 9:17 π.μ. | Reply
ΑΜΗΝ..ΛΙΓΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ...
image description ELENA | Ιουνίου 22, 2012 9:34 π.μ. | Reply
ΣΗΚΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΝΙΚΙΑ Κ ΠΙΑΣΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΑΠΟ ΤΟ ΤΠΤ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΥΤΟ...
image description hronisx | Ιουνίου 22, 2012 9:24 π.μ. | Reply
Το αφορολόγητο το έχουν κάνει βάρδουλο!!Κοινώς λάστιχο.
image description ΚΝ | Ιουνίου 22, 2012 9:51 π.μ. | Reply
ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΤΟ 2012 ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 5000?
image description DimitrisD | Ιουνίου 22, 2012 10:52 π.μ. | Reply
"Ωστόσο, μένει να αποδειχθεί εάν θα τύχει εγκρίσεως από την τρόικα." <---Αυτό εδώ κανένας σας δεν το πρόσεξε;
image description Εύα | Ιουνίου 22, 2012 10:16 π.μ. | Reply
Αυτό ήμουν έτοιμη να σχολιάσω. Η Τρόϊκα θα αρνηθεί, τα παιδιά μας θα "διαπραγματευθούν" και θα το ανεβάσουν στα 6000€ και θα μας μιλάνε για τη μεγάλη τους επιτυχία.
Ή θα το αφήσουν στα 5000€ και θα μιλάνε πάλι για τη μεγάλη τους επιτυχία, γιατί η Τρόϊκα ζητούσε να το μηδενίσουμε... Ουάουουουου...
image description Elena | Ιουνίου 22, 2012 10:32 π.μ. | Reply
σε ευρω ή σε δρχ?
image description ΔΥΔΤΥΧΩΣ | Ιουνίου 22, 2012 10:02 π.μ. | Reply
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΦΑΣΗ ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΛΕΡΩΝΟΥΜΕ ΦΟΡΟΥΣ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΩΝ ΧΑΜΗΛΩΝ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΚΡΟΤΟΥΜΕ.ΜΗΝ ΚΑΤΑΝΤΑΜΕ ΑΡΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ,ΝΑ ΚΙΝΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ,ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΣΥΝΟΧΗ.
image description CharlieBlue | Ιουνίου 22, 2012 11:48 π.μ. | Reply
Φίλε, για την πατρίδα να σφίξω κ άλλο το ζουνάρι. Μη με λες όμως για όφελος των χαμηλών εισοδημάτων. Από 12χ στα 5χ αφορολόγητο μας πήγανε, εννοείς καλά που δε το κάνουν 0χ, σαν τα παραμύθια με το Χότζα ένα πράμα;

Ναι κ στη συνοχή, μα δε ξεχνώ πως άμανε κάνανε διαχείριση σωστή αυτοί που σήμερα λένε θα σώσουνε τον τόπο, τώρα ούτε συ ούτε γω θα χρωστούσαμε από 40χ που, εγώ, δεν έχω να πλερώσω.

Όσο για την αισιοδοξία που ζητάς πες με το απλό, μειωμένο ΑΕΠ δε συνεπάγεται μειωμένη είσπραξη φόρων; Πως θα βγουνε τα νούμερα; Άρα, για θα ξεπουλήσουν τα πάντα - ιδιωτικά και δημόσια - για θα μας ξεζουμίζουν, ώστε να πλερώσουν τόκους και δόσεις ' μη σε πω και τα 2 μαζί. Και αν ποτέ ξεχρεώσει ο τόπος, γιατί δυστυχώς η ιστορία μας λέει αλλιώτικα...
image description cmik1976 | Ιουνίου 22, 2012 11:17 π.μ. | Reply
μήπως έχουμε βαρεθεί τα πυροτεχνήματα τους..?? εγω προσωπικά ναι.
image description DimitrisD | Ιουνίου 22, 2012 12:32 μ.μ. | Reply
Και εγώ τα ίδια. Πλέον ότι ακούω μέχρι να το δω στην πράξη δεν το πιστεύω...
image description Pedro | Ιουνίου 22, 2012 12:44 μ.μ. | Reply
Δεν θέλω να είμαι μάντης κακών....αλλά αμφισβητώ πολύ ότι θα περάσει. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να δεχτούν έτσι απλά οι Ευρωπαίοι με το καλημέρα αύξηση αφορολογήτου χωρίς να πρέπει να δώσουμε κάτι.....πολύ φοβάμαι πως όχι μονο δεν θα περάσει αλλά θα και η έκτακτη εισφορά που λήγει φέτος θα γίνει μονιμη. Αν περάσει....καλώς να έρθει
image description Me | Ιουνίου 22, 2012 1:35 μ.μ. | Reply
Μας παίρνουν δέκα και μας δίνουν πίσω ένα (αν και αυτό παίζεται, γιατί τα αφεντικά δεν είπαν ακόμα ΟΚ). Νομίζω πρέπει να τους είμαστε ευγνώμονες.
image description hi | Ιουνίου 22, 2012 1:12 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΤΑ ΑΔΙΚΑ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ..... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΙΧ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΕ 27.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 26.000 ΤΕΚΜΗΡΙΟ ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΕΣ ΕΣΤΙΕΣ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ..... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΕΡΑΣ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑ 3.000 Η 5.000 ΕΥΡΩ .... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΛΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΔΟ ΕΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΣΠΡΑΤΤΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΕΟ ! ! ! ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΒΑΛΛΕΤΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑΜΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ! ! ! ! ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΣΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ! ! !
image description Thanos Larissa | Ιουνίου 22, 2012 1:30 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΛΙΓΟ.ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΑΥΞΗΣΟΥΝ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΟΤΗΜΟΥΣΑ ΠΡΩΤΑ ΒΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΠ΄ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ.ΠΡΕΠΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ.ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ .ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ.Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΚΛΕΓΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΑΣ ΕΡΙΞΕ ΣΤΟΝ ΛΑΚΟ ΜΕ ΤΑ ΣΚ@Τ@ [ΔΝΤ] ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΚΩ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΛΟΥΣΙΑ ΔΡΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΜΕ ΔΙΩΞΕΙΣ-ΦΥΛΑΚΙΣΕΙΣ κλπ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..........ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΑΣ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ .
image description ΠΕΤΡΟΣ | Ιουνίου 22, 2012 1:09 μ.μ. | Reply
ΠΑΕΙ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΣΥΝΝΕΦΟ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ
image description Thanos Larissa | Ιουνίου 22, 2012 2:42 μ.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΠΕΤΡΟ ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΑΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΟΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΕ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ.ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΠΟ Κ/ΔΕΞΙΟΥΣ-ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ.ΜΗΠΩΣ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΔΕΞΙΟΤΕΡΗ Ή ΑΡΙΣΤΕΡΟΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ;ΒΟΗΘΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ.
ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΕΚΦΡΑΣΤΗΚΕ Ο ΛΑΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΑΝΤΡΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.
image description ΠΕΤΡΟΣ | Ιουνίου 22, 2012 6:57 μ.μ. | Reply
ΠΟΤΕ ΠΑΡΘΗΚΑΝ ΜΕΤΡΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΛΑΟΥ? ΠΟΤΕ..........ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΘ'ΥΠΟΔΕΙΞΗ ΤΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ(ΤΡΑΠΕΖΕΣ,ΜΜΕ, ΚΛΠ....) ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΕΣ ΔΟΣΥΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΕΞΑΘΛΙΩΣΑΝ ΤΟ ΛΑΟ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΓΙΑΤΙ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΤΕ.........
image description ???? | Ιουνίου 22, 2012 2:31 μ.μ. | Reply
Να δούμε με τις φοροαπαλλαγές τι θα γίνει. Αν τις καταργήσουν όλες τότε τι είχαμε τί χάσα,ε....
image description Vicky | Ιουνίου 22, 2012 2:01 μ.μ. | Reply
στις αρχες του 2012 πηγε στα 5000 με αναδρομικη ισχυ απο 01.01.2011 και τωρα μας λένε 8000 απο 01.01.2013,
δλδ μηνιαια ουσιαστικά πόσο περισσσότερο σε ενα μεσο εισόδημα 10?20? ευρω;
μας εχετε παρει πολυ περισσοτερα για να μας επιστρέφετε τέτοια ποσά

θα δώσουν ενα και θα παρουν 10 πίσω, αυτη ηταν και θα ειναι η τακτική τους
τωρα απλα ηρεμουν τον κόσμο

θα δουμε και αλλα τετοια μέτρα, αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα τα πληρωσουμε "χρυσά"
image description akis_k | Ιουνίου 22, 2012 2:37 μ.μ. | Reply
το μετρο ειναι προς την σωστη κατευθυνση αλλα δεν αρκει.
image description DUKE | Ιουνίου 22, 2012 2:40 μ.μ. | Reply
Το χαράτσι της ΔΕΗ υποτίθεται οτι ήταν έκτακτο μέτρο και τώρα μας λένε ότι θα το καταργήσουν μεν, για να το αντικαταστήσουν δε!!
image description John | Ιουνίου 22, 2012 2:34 μ.μ. | Reply
Αφηστε τους να δουμε τι θα κανουν πρωτα. Μην πεφτετε να τους φατε αμεσως. Ολο γκρινια κ φαγωμαρα ειστε ολοι... Ειδαμε κ την αριστερα τι εκανε. Σε αυτη την ιστορικη στιγμη για την Ελλαδα που επιτελους θα βλεπαμε Αριστερη κυβερνηση, αντι να ενωθουν ΚΚΕ, Συριζα κ ΔΗΜΑΡ, πανε κ τσακωνονται ολη μερα. Ε ας τους να τσακωνονται. Ας δουμε η ΝΔ τι μπορει να κανει τωρα που ειμαστε στο χειλος του γκρεμου.
image description antonis | Ιουνίου 22, 2012 2:48 μ.μ. | Reply
Ότι έκανε και όταν δεν ήμασταν στο χείλος του γκρεμού ίσως ....

(έχει κι αυτή κάποια ευθύνη για το "χείλος" δε νομίζεις ... μπα μάλλον όχι)
image description John | Ιουνίου 22, 2012 5:52 μ.μ. | Reply
Εννοειται οτι εχει ευθυνη φιλε μου. Και η ΝΔ & το ΠΑΣΟΚ. Ποιος νοημων ανθρωπος διαφωνει με αυτο? Η αριστερα ομως τι εκανε τωρα που εφτασε η ωρα να αναλαβει κ αυτη καποιες ευθυνες? Κρυφτουλι κ ψευτοκοντρες ο ενας αριστερος με τον αλλο, μπας κ καταφερουν κ γλυτωσουν να κυβερνησουν. Κριμα, γιατι τωρα ηταν μοναδικη ευκαιρια να βει μπροστα ενας αληθινος αριστερος ηγετης με οραμα κ να κανει κατι καλο για τον κοσμακη.
image description ελενη | Ιουνίου 22, 2012 3:23 μ.μ. | Reply
εγω θα σταθω σε αυτο το σημειο που αναφερεται προς το τελος που λετε και καποιοι αλλοι οτι αμα το εγκρινει η τροικα οποτε μη χαιρεστε
image description ΤΑΣΟΣ | Ιουνίου 22, 2012 3:43 μ.μ. | Reply
ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ.
ΓΝΩΣΤΗ Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΤΩΡΑ. ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΚΟΜΑ ΕΛΠΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΜΑ. ΑΠΟ ΤΑ 5 ΕΓΙΝΕ 8 ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΑΜΕ. ΕΝΩ ΗΤΑΝ 12. ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΧΑΡΑΤΣΙ ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΑΜΕ. ΕΝΩ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑΤΑΙ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΝΑΤΑΞΗΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ... ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ.
image description ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ | Ιουνίου 22, 2012 4:15 μ.μ. | Reply
παρακαλώ μην τσιμπάτε, για να γίνει " ανάπτυξη", πρέπει να μαζευτεί το κεφάλαιο, σε αυτούς που πρόκειται να "επενδύσουν' , για να βγάλουν κέρδη, στα επόμενα χρόνια μετά το 2020. Το κεφάλαιο αυτό, είναι μοιρασμένο στο 50-70% του πληθυσμού, που είχε μοιραστεί από τα προηγούμενα χρόνια, και έχει γίνει σπίτια εξοχικά και μικροκαταθέσεις μέχρι 20.000-50.000 ευρώ. Αν δεν κάνουν κούρεμα σε όλα αυτά, μην περιμένετε μέτρα, υπέρ της πλειοψηφίας. Τώρα το ζητούμενο για αυτούς που κυβερνάνε είναι να μαζευτεί το χρήμα, όχι να μοιραστεί το χρήμα. προς το παρόν ( 2012-2017), νομίζουν ότι δεν κινδυνεύουν. Μόνο αν φοβηθούν οι πάνω και κινδυνεύσουν, ίσως ....
image description tameio | Ιουνίου 22, 2012 4:05 μ.μ. | Reply
Το ταμείο ανεργίας να κάνουν για 2 χρόνια...Βαρέθηκα να δουλεύω για ένα κομμάτι ψωμί και να μου το αργούν και μήνες ολόκληρους...Και ο φούρνος να μου λέει ότι "κάνε υπομονή,έχουμε κρίση,άλλοι είναι άνεργοι.." Καλύτερα ψίχουλα, στην ώρα τους και ηρεμία...Θα πάρω μια αιώρα και θα αράξωωωωωωωωωωω..
image description katerina33 | Ιουνίου 22, 2012 4:50 μ.μ. | Reply
προφανώς κάνεις χιούμορ

πόσο δίκιο έχεις όμως!!!
image description Hayek | Ιουνίου 22, 2012 7:42 μ.μ. | Reply
"Το μέτρο συγκέντρωσε την καθολική αποδοχή των διαπραγματευτών"
Τους δανειστες τους ρωτησε κανεις ?
image description joker2020 | Ιουνίου 24, 2012 8:07 μ.μ. | Reply
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΣΤΙΣ 8000 ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ .......ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΤΙ ΧΑΣΑΜΕ
image description Sarliz | Ιουνίου 25, 2012 7:07 μ.μ. | Reply
Η προεκλογική διαφήμιση της ΝΔ δεν έλεγε για αφορολόγητο 12000????
Διορθώστε με αν κάνω λάθος.......................................
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο