Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Δραστικά μέτρα για να εισπραχθούν όσο το δυνατόν περισσότερα χρήματα από τα ληξιπρόθεσμα χρέη προς το δημόσιο λαμβάνει το υπουργείο Οικονομικών, σύμφωνα με νέα εγκύκλιο που αποστάλθηκε σε όλες τις εφορίες.

Κάθε φορολογούμενος με ληξιπρόθεσμα χρέη που ξεπερνούν τις 5.000 ευρώ θα βρεθεί στο κατώφλι των εφοριακών, οι οποίοι με βάση τις οδηγίες του υπουργείου θα επιστρατεύσουν κάθε μέσο που διαθέτουν για την είσπραξη των οφειλομένων.

Σύμφωνα με την εγκύκλιο, άμεσα αναμένεται να διενεργηθούν διασταυρώσεις στοιχείων, με στόχο να γίνουν έλεγχοι σε όσους τα στοιχεία δείχνουν «προβληματικά».

Στο πλαίσιο αυτό, με άμεσο έλεγχο κινδυνεύουν όσοι έχουν έσοδα από ενοίκια, ιδιοκτήτες πολυτελών αυτοκινήτων, οι έχοντες απαιτήσεις από αμοιβές τρίτων, καθώς και όσοι έχουν ληξιπρόθεσμες οφειλές άνω των 3.000 ευρώ με ακίνητη περιουσία και απαιτήσεις πελατών από συγκεντρωτικές καταστάσεις τιμολογίων πελατών- προμηθευτών.

Η σχετική εγκύκλιος




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description POTEMKIN | Ιουνίου 7, 2012 10:45 π.μ. | Reply
ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΧΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Η ΜΕΣΑΙΑ ΤΑΞΗ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΟΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΗΛΙΘΙΑ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΕ ΠΑΝΙΚΟ...ΛΑΜΠΡΑ ΜΥΑΛΑ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ....ΕΛΠΙΖΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΝΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ....ΟΔΗΓΟΥΝ ΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ....ΕΜΕΙΣ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ? ΟΥΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΠΛΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΟΠΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΤΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ.....ΘΕΛΕΙ ΜΑΖΙΚΑ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ
image description KALASTY | Ιουνίου 7, 2012 12:12 μ.μ. | Reply
Με βρίσκεις σύμφωνη.Ο ρόλος μας δεν πρέπει να περιορίζεται μόνο για την προστασία των δικών μας συμφερόντων αλλά θα πρέπει να βλέπουμε και λίγο πιο παραπέρα...τους δίπλα μας!Κι εδώ πρέπει να δείξουμε το ανθρώπινο ενδιαφέρον μας όχι μόνο μεμονομένα αλλά να πάρουν θέση και τα συνδικαλιστικά μας όργανα.Τέτοιες πρωτοβουλίες νομίζω ότι χρειαζόμαστε.
image description Your Name | Ιουνίου 7, 2012 11:20 π.μ. | Reply
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΡΑΓΚΟ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ.
ΩΣΤΟΣΟ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΟ ΚΑΝΑΝ ΣΥΝΘΗΜΑ.ΔΕΝ ΠΛΕΡΩΝΩ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΠΕΔΟΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΟΛΑ ΝΑ ΧΑΡΙΣΤΟΥΝ.ΟΠΟΤΕ....
image description POTEMKIN | Ιουνίου 7, 2012 12:31 μ.μ. | Reply
ΝΑΙ ΟΚ....ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΛΕΨΕΙ ΤΑ ΔΙΣ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΩΣΩ ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΘΥΣΙΕΣ.....ΚΑΙ ΜΕ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΜΠΟΤΣΟΥΑΝΑ.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΦΟΒΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΓΗΚΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ......
image description Your Name | Ιουνίου 7, 2012 1:58 μ.μ. | Reply
ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΙΣ..ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΤΗΣ ΦΟΡΟΔΟΤΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ.ΦΥΣΙΚΑ,Ο ΝΟΜΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΑΔΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΑΙΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΝΕΥ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΩΝ.
ΟΜΩΣ,ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΥΠΑΡΞΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 30000,00 ΕΥΡΩ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΑΣΗ ΠΛΗΡΩΜΩΝ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΦΟΡΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΟΑΕΕ,ΙΚΑ ΚΤΛ..
image description POTEMKIN | Ιουνίου 7, 2012 1:59 μ.μ. | Reply
ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΘΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΝ 30000 Η΄ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ...ΑΦΟΥ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΖΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ....ΠΟΙΑ ΦΟΡΟΔΟΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΙΣΠΡΑΚΤΑ ?????
image description PLAPOUTAS | Ιουνίου 7, 2012 3:51 μ.μ. | Reply
ΖΑΝΙΑΣ – ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ?
Παρακολουθώντας τις εξελίξεις των τελευταίων ημερών για την κρίση στη χώρα μας, την κατάσταση της Ελληνικής οικονομίας και την δραματική υστέρηση των Δημοσίων εσόδων σε σχέση με τα ταμειακά διαθέσιμα σύμφωνα με στοιχεία του ΓΛΚ, δεν μπορώ να καταλάβω την περίεργη και ανεξήγητη συμπεριφορά του υπηρεσιακού υπουργού οικονομικών κ. Ζανιά, που εμμέσως πλην σαφώς με τις αποφάσεις του επιδίδεται σε μια προπαγάνδα παραπληροφόρησης των πολιτών αφενός και κάλυψης της φορολογικής επιδρομής κατά των κατωτέρων εισοδημάτων του κ. Βενιζέλου αφετέρου.
Ο Ζανιάς, ο οποίος διατέλεσε οικονομικός σύμβουλος του ΓΑΠ και του Βενιζέλου, διέρρευσε προ ημερών ότι τα ταμειακά διαθέσιμα του κράτους φτάνουν δεν φτάνουν για τους μισθούς και τις συντάξεις του Ιουνίου του 2012.
Στην συνέχεια επιδόθηκε σε επικοινωνιακές φούσκες περί πιέσεων για είσπραξη ληξιπροθέσμων οφειλών και δήθεν είσπραξη του ΦΠΑ που δεν καταβάλλεται, τη στιγμή που γνωρίζει ότι ο φορολογικός ελεγκτικός μηχανισμός έχει διαλυθεί και ο φορολογικός έλεγχος έχει περιορισθεί σε «έλεγχο από το γραφείο» με τηλεφωνικές οχλήσεις σε αυτούς που δεν καταβάλουν τον ΦΠΑ και τις λοιπές φορολογικές υποχρεώσεις. Δηλαδή το ΥΠ.ΟΙΚ κατάντησε ζητιάνος στους υπόχρεους προς καταβολή φόρων (κυρίως ΦΠΑ) «σε ότι έχετε ευχαρίστηση».
Επίσης έδωσε οδηγίες για να ενταθούν οι πιέσεις σε μικροοφειλέτες (στην αρχή από 300€ και σήμερα από 5.000€ και πάνω), χωρίς να δώσει εντολή να σταματήσουν αμέσως όλες οι επιστροφές ΦΠΑ με τις οποίες γίνεται λεηλασία του Δημόσιου χρήματος γιατί κατά το μεγαλύτερο ποσοστό είναι παράνομες και προκύπτουν από εκτεταμένη χρήση ΕΙΚΟΝΙΚΩΝ ΤΙΜΟΛΟΓΙΩΝ.
Και ενώ τα ταμειακά διαθέσιμα του κράτους φτάνουν δεν φτάνουν για τους μισθούς και τις συντάξεις του Ιουνίου του 2012, σύμφωνα με τα στοιχεία του ΥΠΟΙΚ, την 1-6-2012 αναιτίως δόθηκε παράταση στην προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων που έληγε την 15-6-2012 για την 16-7-2012.
Ο λόγος της παράτασης είναι ένας και μοναδικός. Να μην αποσταλούν τα εκκαθαριστικά σημειώματα του φόρου, πριν τις εκλογές τις 17-6-2012. Γιατί οι πολίτες θα διαπίστωναν (θα το διαπιστώσουν μετά τις εκλογές βέβαια) πως αντιλαμβάνεται ο Βενιζέλος την «φορολογική δικαιοσύνη» και τον «δίκαιο επιμερισμό των φορολογικών βαρών» στους πολίτες, με επιβολή αβάσταχτης και άδικης φορολογίας στα μεσαία και χαμηλά εισοδήματα.
Για να αποφύγει λοιπόν τις επιπτώσεις των επιλογών των Μνημονιακών δυνάμεων στο εκλογικό αποτέλεσμα, ο Ζανιάς με απόφαση του παράτεινε την προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων που έληγε την 15-6-2012 για την 16-7-2012.
image description ΝΙΚΟΣ | Ιουνίου 7, 2012 3:14 μ.μ. | Reply
επειδη τρομπαρεις και μαλλον δεν εισαι λογιστης αλλα ασχετος με το επαγγελμα μαθε 2-3 πραγματακια. Οι επιστροφες καθε ειδους φορου σε ιδωτες (ΦΠΑ, παρακρατημενοι φοροι κτλ) εχουν ανασταλει ηδη και κανενα μηνα τωρα. Οι δηλωσεις εισοδηματος φυσικων προσωπων οχι 16/7 άλλα ουτε 15/9 δεν θα εχουν σταλει. φετος εχουμε αποστολη μεω taxisnet για το 60% των φορολογουμενων, που για να γινει αυτο πρεπει να παρουν κλειδαριθμους απο τη ΔΟΥ, ( το υπουργειο πριν περιπου 10 μερες αρχισε να ταχυδρομει τους κλειδαριθμους στους φορολογουμενουσ), εντυπα δεν στελνουν φετος στους πιο πολλους αλλα δεν βγηκε κανεις να τους ειδοποησει και οι κακομοιροι οι συνταξιουχοι περιμενουν ακομα τα εντυπα για να πανε στο λογιστη να κανουν τη δηλωση τους, τα ταμεια (ΟΓΑ,ΙΚΑ κτλ) ακομα στελνουν τις βεβαιωσεις, το taxisnet σερνεται και δεν μπορει να δεχθει ολο τον ογκο δηλωσεων που προπαθουμε να στειλουμε και κατα τα αλλα επρεπε να σταλουν μεχρι 15/6. μην τρελαθουμε. και δοξασι ο θεος που βρεθηκε ενας υπουργος να δωσει νωρις την παραταση και οχι στις 13,57 το μεσημερι της 15/6
image description PLAPOUTAS | Ιουνίου 7, 2012 8:51 μ.μ. | Reply
ΚΥΡΙΕ ΝΙΚΟ ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ "ΛΟΓΙΣΤΗΣ" ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ "ΤΡΟΜΠΑΡΕΙΣ" ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ, ΠΟΙΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ?
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΙΚ? ΠΟΙΟΣ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ? ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ Ο "ΤΡΟΜΠΑΣ".
image description Your Name | Ιουνίου 7, 2012 3:48 μ.μ. | Reply
TA 30.000E ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ.600Χ12 Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ,550Χ12 ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ 350Χ12 ΒΕΝΖΙΝΕΣ 2ΑΝΘΡΩΠΩΝ
ΔΕΗ+ΟΤΕ+ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ 250Χ6,ΘΕΡΜΑΝΣΗ 3000 ΣΕΖΟΝ,=22500 ΜΕΝΟΥΝ 7500. ΤΑ2000 Φ.Ε. ,300ΧΑΡΑΤΣΙ,400ΤΕΛΗ ΚΥΚΛ. ΜΕΝΟΥΝ 4800Ε ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ,ΦΑΡΜΑΚΑ,ΠΑΝΕΣ,ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΕΣ,ΦΑΓΟΣΗΜΑ.ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟΛΥΘΕΙ Ο ΕΝΑΣ ή ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ,ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ?
image description ΑΛΕΞΗΣ ΤΣΙΠΡΑΣ | Ιουνίου 7, 2012 4:21 μ.μ. | Reply
ΛΑΕ ΤΟΥ TAXHEAVEN! ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΟΜΕΝΟΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΟΡΟΥΣ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΣΟΥ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ 100.000 €, ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΟΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΕΣ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ. ΔΩΡΕΑΝ ΣΠΙΤΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΔΟΣΕΙΣ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟΥ. ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΝΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, ΑΠΑΛΛΟΤΡΙΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΑ SUPER MARKET (sic) Κ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΡΙΧΝΕΤΕ ΣΤΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΔΩΡΟ 10 €. ΜΕ ΜΕΝΑ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ!! ΕΙΜΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΑΣ! ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΛΕΦΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ IPHONE, ΓΙΑ IPAD, ΓΙΑ IPOD ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ Κ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΣΙΛΟΓΕΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ Κ ΤΗΣ ΝΔ. ΖΗΤΩ! ΕΙΜΑΙ Κ Ο ΠΡΩΤΟΣ!
image description Your Name | Ιουνίου 7, 2012 4:53 μ.μ. | Reply
ΞΕΧΑΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΡΙΣΕΥΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΝ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ (ΠΑΣΟΚ + ΝΔ) ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΑΛ......ΚΙΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!
image description Ναι Σε Ολα | Ιουνίου 7, 2012 3:00 μ.μ. | Reply
Μην ξεχνάμε οτι οι οφειλές προς το κράτος εχουν δημιουργηθεί απο τον δικό μας ιδρώτα και καθημερινό αγώνα.Με κάποιο απο τους παρακάτω τρόπους, απο δηλωθέντα εισοδήματα ,εκτακτες εισφορες ,χαρατσια δεη.Πριν 3χρονια χρωστουσε 1 στους 10 και σήμερα και οι 10.
image description Your Name | Ιουνίου 7, 2012 4:50 μ.μ. | Reply
Σας ενημερώνω οτι σε γνωστό μου πριν απο λίγο Δικαστικός επιμελητής επέδωσε έκθεση κατάσχεσης για οφειλή 3416,00 ευρώ !!!!!!!!!!! Στο θεό που πιστεύει οκαθ' ένας τι έχουμε να ζήσουμε ακόμη ??????????
image description Your Name | Ιουνίου 7, 2012 7:57 μ.μ. | Reply
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΣΙΔΙΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΑΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ.
image description pezoporos | Ιουνίου 7, 2012 9:18 μ.μ. | Reply
με την εκκαθάριση οικ. 2012 οι μισοί υπάλληλοι του δικαστικού θα είναι οφειλέτες.
ΑΙΜΑ ΤΙΜΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Ιουνίου 7, 2012 11:58 μ.μ. | Reply
Όταν εξαιρείς από την τελευταία ρύθμιση όσους έχουν χρέη πάνω από 10.000, γιατί το είπε ο "μεγάλος αδερφός¨....καλά να πάθεις!!!
Τη μία 500 ευρώ ελάχιστη δόση, την άλλη πλαφόν για φυσικά και άλλο πλαφόν για νομικά....ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΑΥΤΑ????
Ας πάει ο κάθε οφειλέτης να συνεννοείται με τον προϊστάμενο σε πόσες δόσεις μπορεί να εξοφλήσει το χρέος, με την προϋπόθεση αν χάσει και αυτή τη ρύθμιση, να μην έχει άλλες δικαιολογίες!
image description Your Name | Ιουνίου 8, 2012 11:13 π.μ. | Reply
Θα δωσουν παραταση για τα ληξιπροθεσμα;;;;;;;;
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο