Ειδήσεις Ανακοινώσεις ΥΠ.ΟΙΚ. - ΙΚΑ - ΟΑΕΔ

Παράταση προθεσμίας υποβολής ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για φυσικά πρόσωπα

Με απόφαση του Υπουργού Οικονομικών, κ. Γ. Ζανιά, προκειμένου να διευκολυνθούν οι υπόχρεοι στην υποβολή δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων, αλλά ταυτόχρονα να επιτευχθεί ο στόχος της όσο το δυνατό μεγαλύτερης υποβολής δηλώσεων ηλεκτρονικά και να μειωθεί εν τέλει ο μέσος χρόνος εκκαθάρισης αυτών ορίζεται ότι:

Η προθεσμία υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους φυσικά πρόσωπα της παρ. 1 του άρθρου 62 του ΚΦΕ, ανεξάρτητα αν η υποβολή τους γίνεται με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου ή χειρόγραφα μέσω ΔΟΥ και ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους, η οποία λήγει στις 15 Ιουνίου 2012, παρατείνεται ως εξής:

α. Για τους υπόχρεους που η υποβολή τους γίνεται χειρόγραφα μέσω ΔΟΥ και ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους, έως και τις 2 Ιουλίου 2012.

β. Για τους υπόχρεους που η υποβολή τους γίνεται με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου και ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους, έως και τις 16 Ιουλίου 2012.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description kraikos | Ιουνίου 1, 2012 2:02 μ.μ. | Reply
pame paralia.......
image description Δημήτρης | Ιουνίου 1, 2012 3:46 μ.μ. | Reply
Όλοι στις ξαπλώστρες με φραπέ!! : )
image description Μ.Κ. | Ιουνίου 1, 2012 2:09 μ.μ. | Reply
Πάει το καλοκαιράκι; ή πάνε οι δηλώσεις;
Εγώ διαλέγω το δεύτερο ...
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 3:59 μ.μ. | Reply
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΩΣ.
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 3:38 μ.μ. | Reply
επιτελους να κατσουμε και ενα σαββατοκυριακο να ξεκουραστουμε , πριν κλαταρουμε τελειως ........
image description VASILIS | Ιουνίου 1, 2012 3:43 μ.μ. | Reply
Μας έχουν σπάσει τα νεύρα φέτος
image description kraikos | Ιουνίου 1, 2012 3:06 μ.μ. | Reply
και 15/7 θα τους βρίζω γιατί δεν θα προλαβαίνω ... :-)))))))))))))))))))
image description NIKOLERO | Ιουνίου 1, 2012 3:17 μ.μ. | Reply
ΑΝΕΠΙΒΕΒΑΙΩΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ BEACH-BAR ΤΗΣ ΜΥΚΟΝΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΕΝΤΥΠΑ ΔΗΛΩΣΕΩΝ Κ ΘΑ ΣΕΡΒΙΡΟΥΝ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 6:42 μ.μ. | Reply
ΜΕΓΑΛΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΜΥΚΟΝΟ! :p
image description gkazan | Ιουνίου 1, 2012 3:03 μ.μ. | Reply
For now.... more to follow after the elections....
image description CMIK1976 | Ιουνίου 1, 2012 3:51 μ.μ. | Reply
otan tous brixouzoume (k kala kanoume) na to thimithoume k otan pame na tous psifisoume...!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 3:58 μ.μ. | Reply
Τι έίπε ρε παιδιά?????Διάβασα καλά ή με γελούν τα ματάκια μου?????
image description hronisx | Ιουνίου 1, 2012 3:13 μ.μ. | Reply
Και εκεί που σχεδίαζα από 01/07-08/07 να την κοπανίσω με την οικογένεια για κανένα νησάκι.......θα στείλω μάλλον την οικογένεια χωρίς την παρουσία μου!!!
image description SARAKINOS | Ιουνίου 1, 2012 9:47 μ.μ. | Reply
Γιατί παραπονιέσαι; Τέλειωσε τώρα και φύγε. Καλές διακοπές..
image description hronisx | Ιουνίου 1, 2012 3:28 μ.μ. | Reply
Πέρισυ χωρίς εκλογές το σύστημα ήταν ανοικτό μέχρι και 7/7/2011. Φέτος μας βλέπω χαλαρά μέχρι τον Άυγουστο να κάνουμε δηλώσεις!!!
image description ΦΡΟΣΩ | Ιουνίου 1, 2012 3:50 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ 12000 ΕΥΡΩ.
image description ΦΟΡΟΦΥΓΑΣ | Ιουνίου 1, 2012 3:40 μ.μ. | Reply
ΕΛΑ ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΑΣ ΕΚΑΤΣΕ.....

ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΣΤΑ 12000 ?? ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΕ ΑΥΤΟ

ΜΗ ΛΕΤΕ ΠΙΠΕΣ ΡΕ
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 3:30 μ.μ. | Reply
Ρε τον Αυγουστο , που ειναι και παχιες............
image description germanicus | Ιουνίου 1, 2012 4:01 μ.μ. | Reply
αμήν. Ανάσανα. Ήταν σίγουρο ότι θα δοθεί παράταση αφού δουλειά 3 μηνών δεν γίνεται να βγει σε 1,5 μήνα. Δεν ήταν καθόλου σίγουρο όμως ότι η παράταση θα δινόταν νωρίς και όχι την τελευταία στιγμή.
image description JA | Ιουνίου 1, 2012 4:52 μ.μ. | Reply
Εγώ θα τις υποβάλλω έως 15/6 τις ηλεκτρονικές, έτσι να έχουν και το εκκαθαριστικό στη μάπα, να τους στείλω στην κάλπη φουντωμένους και οργισμένους, και όποιον κόψω να την κάνει προς Σαμαράδες, Βουβουζέλους, Τζήμερους, Μάνους, Κα(η)μμένους, και ναζί-χρυσαύγουλα, τους έχω χρεώσει τα διπλά και τριπλά πριν την υποβολή εννοείται (φέτος δουλεύουμε μόνο με προκαταβολές και εκ των προτέρων εξοφλήσεις).
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 4:51 μ.μ. | Reply
ΜΠΡΑΒΟ! ! ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 4:12 μ.μ. | Reply
Χρειάστηκε ένας υπηρεσιακός υπουργός για να βγει μια απόφαση νωρίτερα από την τελευταία στιγμή ,όπως μας είχαν συνηθίσει την τελευταία 10ετία.Μήπως να τους κρατήσουμε για καμιά 10χρόνια , αφού καλύτερη δουλειά κάνουν από τους εκλεγμένους?
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 4:21 μ.μ. | Reply
Γειά στο στόμα σου!!!
image description vtsekoura | Ιουνίου 1, 2012 5:17 μ.μ. | Reply
Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!
image description SOYLA | Ιουνίου 1, 2012 9:42 μ.μ. | Reply
Έτσι ακριβώς...
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 4:10 μ.μ. | Reply
Laptop - βουτιά στα ρηχά - Laptop - βουτιά στα ρηχά - Laptop
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 4:56 μ.μ. | Reply
Εγώ τις εκκαθαρίσεις τις έχω βγάλει και τις έχω ανακοινώσει στους πελάτες για να ξέρουν τι έχει γίνει φέτος.
Φυσικά θα τις στείλω τελευταία στιγμή.
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 4:43 μ.μ. | Reply
Πιο καλογραμμενη και πιο στην ωρα της ανακοινωση δεν εχω δει οσα χρονια ειμαι λογιστης... Δεν μπορει να μεινει η υπηρεσιακη κυβερνηση 10 χρονια ακομα;
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 4:05 μ.μ. | Reply
ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΣΑΝ ΝΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ .ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΟΜΩΣ ΕΣΟΔΩΝ ΜΑΣ -ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ- ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΙΖΟΜΑΣΤΕ???? ΤΟ ΟΤΙ ΔΗΛ. ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΣΟΔΩΝ.......
image description Your Name | Ιουνίου 3, 2012 11:13 μ.μ. | Reply
κατά τα άλλα δεν έχουμε να πληρώσουμε μισθούς συντάξεις & φάρμακα.... βρε δεν κόβουν το λαιμό τους?
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 4:20 μ.μ. | Reply
ΑΓΑΠΑΜΕ ΖΑΝΙΑ................ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ......:) :) :) LOL
image description ΝΙΚΗ | Ιουνίου 1, 2012 4:37 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΠΛΟΥΣΙΟ......ΖΗΤΩ,...εξω φτώχεια....χα.χ.α.χα
image description elezia | Ιουνίου 1, 2012 4:03 μ.μ. | Reply

Είπαν: Η Κούβα είναι η πιο μεγάλη χώρα του κόσμου. Η πρωτεύουσά της είναι στην Αβάνα, η κυβέρνησή της στη Μόσχα, ο στρατός της στην Αφρική και ο πληθυσμός της στη Φλώριδα.
Ρόναλντ Ρήγκαν

Οποιος ειναι να παει λοιπον τωρα πριν τους αι ειδοι του Ιουλιου και βεβαια πριν ανακοινωσουν το θανατο του Καστρο!
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 4:19 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description MICHALISF | Ιουνίου 1, 2012 5:44 μ.μ. | Reply
KΑΛΑ ΓΙΑ ΜΑΛ...ΕΣ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ;ΕIΔΑΝ ΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ,ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΙΛΙΓΓΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΑΓΡΙΕΜΕΝΟΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ...ΜΑΛΑΓΑΝΙΕΣ ΘΑ ΑΠΟΤΡΕΨΟΥΝ ΤΟ ΜΑΥΡΙΣΜΑ,ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΟΥΝΑΓΕ...ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΑΥΛΑΚΙ
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 5:06 μ.μ. | Reply
τα κουμούνια του ΠΑΣΟΚ φταίνε,,,,,
ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟΙ , ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ, του 2κομματισμού ήρθε η ώρα να τιμωρηθούν,ΤΕΛΟΣ
image description STEFANOS | Ιουνίου 1, 2012 5:20 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗ!!. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ 11/07 ΦΕΥΓΩ ΟΠΟΤΕ ...ΤΩΡΑ ΤΡΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.
image description broster | Ιουνίου 1, 2012 5:33 μ.μ. | Reply
Και πότε θα ανακοινώσουν το 30/09 ???
Για μας η πιο ρεαλιστική ημερομηνία είναι το 30/09 (προλαβαίνουμε με το ζόρι) αλλά και εως 31/10 δεν θα έλεγα όχι .... Τώρα που το σκέφτομαι ..... 30/11 και ψηφίζω μέχρι και πασοκ .......
image description IDO | Ιουνίου 1, 2012 5:09 μ.μ. | Reply
Γεια σου ρε Αποστόλη.

Φέτος θα είναι η χρονιά σου.

Θα επιβεβαιωθείς.

Στο χρωστάει το σύστημα από πέρυσι.
image description Georgia | Ιουνίου 1, 2012 5:31 μ.μ. | Reply
Σε μια βδομάδα θα κυκλοφορήσει και η νέα αδιάβροχη και διάφανη θήκη για laptop... Αποκλειστική προσφορά για τους λογιστές!! .... και είσαι μέσα!!
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 5:05 μ.μ. | Reply
Η παράταση δόθηκε για να μην υποβληθούν οι δηλώσεις πριν τις εκλογές. Θυσία τα έσοδα στον βωμό διατήρησης της εξουσίας.
image description PRESJOHN | Ιουνίου 1, 2012 6:12 μ.μ. | Reply
Μη ξεχνάμε τον ΙΟΥΛΙΟ έχουμε Β' περιοδική ΦΠΑ και Ε9 2012!!!!!!!!!!! καθώς
και πληρωμή (αμοιβών εργαζομένων-εισφορες ΙΚΑ-ΦΜΥ) μέσω Τραπεζικών λογαριασμών(τώρα σε τι νόμισμα και αν υπάρχουν χρήματα είναι ...άλλου
Παππαδήμου ευαγγέλιο).
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 6:06 μ.μ. | Reply
ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕ ΒΡΙΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ...ΥΠΑΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ - ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ ?????
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 8:54 μ.μ. | Reply
IDo τα έχουμε ξαναπεί είμαι τουλάχιστον 10 χρόνια μπροστά !!!!
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 8:58 μ.μ. | Reply
ΜΠΡΑΒ,ΜΠΡΑΒ.ΑΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝ ΠΑΡΑΤΑΣ ΕΩΣ ,,,,,ΣΙΓΟΥΡΑ,ΣΙΓΟΥΡΑ....
15/09/12..
image description GEO | Ιουνίου 1, 2012 8:24 μ.μ. | Reply
ΥΠΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΑ ΜΕΛΗ Ο.Ε. ????
image description SARAKINOS | Ιουνίου 1, 2012 10:51 μ.μ. | Reply
Αρθρο 62 Προθεσμία υποβολής και περιεχόμενο της δήλωσης
Κωδικοποιήσεις:


1. Η δήλωση υποβάλλεται σε δύο (2) αντίτυπα είτε αυτοπροσώπως από τον υπόχρεο ή από πρόσωπο που έχει εξουσιοδοτηθεί από αυτόν είτε ταχυδρομείται επί αποδείξει. Με τη χρήση σύγχρονων ηλεκτρονικών μεθόδων και δικτυακών υποδομών γίνεται υποχρεωτικά η υποβολή από κάθε υπόχρεο που ασκεί επιχείρηση ή επάγγελμα, καθώς και από κάθε άλλο υπόχρεο του οποίου η δήλωση υποβάλλεται από εξουσιοδοτημένο λογιστή στον προϊστάμενο της δημόσιας οικονομικής υπηρεσίας, που είναι αρμόδιος, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 63, μέχρι την 1η Μαρτίου του οικείου οικονομικού έτους.

Κατ΄ εξαίρεση η δήλωση υποβάλλεται:

α) Μέχρι την 1η Απριλίου του οικείου οικονομικού έτους, όταν μεταξύ των εισοδημάτων του φορολογούμενου περιλαμβάνεται και γεωργικό εισόδημα ή εισόδημα από εκμίσθωση ή δωρεάν παραχώρηση γεωργικής γης.

β) Μέχρι τις 16 Απριλίου του οικείου οικονομικού έτους, όταν μεταξύ των εισοδημάτων του φορολογούμενου περιλαμβάνονται και κέρδη από ατομικές εμπορικές γενικά επιχειρήσεις ή από την ατομική άσκηση ελευθέριου επαγγέλματος, όταν τηρούνται βιβλία τρίτης κατηγορίας του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων και εφόσον η διαχειριστική τους περίοδος λήγει μέσα στους μήνες Νοέμβριο ή Δεκέμβριο.

γ) Μέχρι τις 2 Μαΐου του οικείου οικονομικού έτους όταν μεταξύ των εισοδημάτων του φορολογουμένου περιλαμβάνεται:

αα. Εισόδημα από συμμετοχή σε εταιρία ή κοινοπραξία ή κοινωνία που δεν τηρούν βιβλία ή τηρούν βιβλία πρώτης ή δεύτερης κατηγορίας του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων, καθώς και εισόδημα από συμμετοχή σε εταιρία ή κοινοπραξία ή κοινωνία που τηρούν βιβλία τρίτης κατηγορίας του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων ή αν αυτές έχουν ως αντικείμενο εργασιών την αντιπροσώπευση ή πρακτόρευση ασφαλιστικών εταιριών ή τη μεσιτεία ασφαλειών, καθώς και την πρακτόρευση ή αντιπροσώπευση τραπεζών ή αν αυτές συμμετέχουν σε εταιρία ή κοινοπραξία που τηρεί βιβλία τρίτης κατηγορίας του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων και εφόσον η διαχειριστική περίοδος λήγει μέσα στους μήνες Νοέμβριο ή Δεκέμβριο του προηγούμενου ημερολογιακού έτους. Με αποφάσεις του Υπουργού Οικονομικών, οι οποίες δημοσιεύονται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, μπορεί να επεκτείνεται η εφαρμογή της διάταξης της υποπερίπτωσης αυτής και σε ορισμένες κατηγορίες υποχρέων, των οποίων ο προσδιορισμός του εισοδήματος εξαρτάται, κατά κύριο λόγο, από την εκκαθάριση δοσοληπτικώv λογαριασμών μεταξύ αυτών και επιχειρήσεων που τηρούν βιβλία τρίτης κατηγορίας του Κ.Β.Σ., στα οποία εμφανίζονται αυτοί οι λογαριασμοί.

ββ. Εισόδημα από μισθωτές υπηρεσίες.

γγ. Εισόδημα που προέκυψε στο εξωτερικό.

δδ. Εισόδημα από αμοιβές ως αξιωματικού ή κατώτερου πληρώματος εμπορικών πλοίων.

εε. Εισόδημα που προέκυψε στην ημεδαπή, εφόσον ο φορολογούμενος δεν κατοικεί ούτε διαμένει σ΄ αυτήν.

στστ) Εισόδημα που καταβάλλεται από ανώνυμη εταιρία στα μέλη του διοικητικού συμβουλίου της, για τις υπηρεσίες που παρέχουν με βάση ειδική σύμβαση μίσθωσης εργασίας ή εντολής.

ζζ) Η δήλωση υποβάλλεται σε εφαρμογή των διατάξεων της περίπτωσης α΄ της παραγράφου 1 του άρθρου 61, εφόσον ο φορολογούμενος δεν κατοικεί ούτε διαμένει στην ημεδαπή.

δ) Μέχρι τηv ημερομηνία που ορίζεται από την παράγραφο αυτήν για τα από κάθε πηγή εισοδήματα του δικαιούχου, του έτους είσπραξης ή απόκτησης των εισοδημάτων:

αα) από μισθώματα ακινήτων γενικά που καταβάλλονται αναδρομικώς με βάση νόμο ή δικαστική απόφαση, ββ) από κάθε είδους αποδοχές και συντάξεις που καταβάλλονται αναδρομικώς με βάση νόμο, δικαστική απόφαση ή συλλογική σύμβαση, καθώς και από πρόσθετες αμοιβές και αποζημιώσεις του δεύτερου εδαφίου της παραγράφου 2 του άρθρου 46, γγ) από διατροφή που καταβάλλεται αναδρομικώς με βάση δικαστική απόφαση και δδ) από υπηρεσίες ελευθέριου επαγγέλματος που αντιπροσωπεύουν εργασίες δύο ή περισσότερων ετών και καταβάλλονται μεταγενέστερα.

ε) Όταν κατ΄ εφαρμογή των διατάξεων της περίπτωσης β΄ της παραγράφου 5 του άρθρου 28 και του τρίτου εδαφίου της παραγράφου 1 του άρθρου 29, η διαχειριστική περίοδος είναι υπερδωδεκάμηνη, υποβάλλονται δύο δηλώσεις, μια για τη δωδεκάμηνη περίοδο και μία για τη μικρότερη περίοδο, μέσα στην προθεσμία που ορίζεται για την υποβολή της δήλωσης της δωδεκάμηνης περιόδου.

Η υποβολή της δήλωσης πραγματοποιείται ανάλογα με το τελευταίο ψηφίο του αριθμού φορολογικού μητρώου (Α.Φ.Μ) του φορολογουμένου, με αρχή, για το ψηφίο 1, τις ημερομηνίες που αναφέρονται στις παραπάνω περιπτώσεις και ολοκληρώνεται μέσα σε 11 (έντεκα) εργάσιμες ημέρες, εκτός των υποπεριπτώσεων ββ΄, γγ΄, δδ΄ και εε΄ της περίπτωσης γ΄ που ολοκληρώνεται σε 22 (είκοσι δύο) εργάσιμες ημέρες.

Ειδικά οι δηλώσεις που υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου μπορούν να υποβάλλονται μέχρι την έναρξη του ωραρίου λειτουργίας των δημόσιων υπηρεσιών της επόμενης ημέρας από την ημέρα λήξης της προθεσμίας τους.

στ) Στην περίπτωση γ΄ της παρ. 3 του προηγούμενου άρθρου, η προθεσμία υποβολής της δήλωσης παρατείνεται για περίοδο δύο (2) μηνών μετά τη λήξη της προθεσμίας για την αποποίηση της κληρονομιάς, εφόσον η λήξη αυτής της προθεσμίας συμπίπτει με ημερομηνία πριν από την παρέλευση έξι (6) μηνών από το θάνατο του υπόχρεου φορολογουμένου. Η προθεσμία αυτή υπολογίζεται ανάλογα και για τους εκ διαθήκης κληρονόμους του αποβιώσαντος, εφόσον αυτοί δεν καλούνται στην κληρονομιά κατά την τάξη της εξ αδιαθέτου διαδοχής.


image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 9:41 μ.μ. | Reply
ΒΡΕ ΛΟΓΙΣΤΑΚΙΑ ΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ???ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΡΑΖΕΤΕ...ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΑΛΙ ΚΡΑΖΕΤΕ...ΚΟΨ ΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ Π ΚΑΝΕΤΕ Κ ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ!!!!!
image description ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ | Ιουνίου 2, 2012 12:37 π.μ. | Reply
Αυτά στις μαριονέτες του ΠΑΣΟΚ,+ΝΔ και τα τρομαγμένα ανθρωπάρια, που τους τσαμπουνάνε, οι ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΙ και των 2...
ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛΙΟΤΗΤΑΣ ΣΤΙΣ ΜΑΠΕΣ ΣΑΣ, ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ, που μέχρι χθές τα δημόσια ταμεία, ήταν αδειανά./
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 9:31 π.μ. | Reply
ΕΞΥΠΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ.Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΚΟΒΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ.ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ. ΝΑΠ - ΚΟΖΑΝΗ
image description ΑΣΕ ΡΕ ΑΝΕΤΕ | Ιουνίου 5, 2012 10:49 π.μ. | Reply
TI ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ?ΕΣΥ ΑΠΛΗΡΩΤΟΣ ΚΟΒΕΙΣ?ΕΣΥ ΠΙΣΤΩΝΕΙΣ ΠΙΛΑΤΕΣ ΚΑΙ 1ΜΙΣΙ-2 ΧΡΟΝΙΑ?ΑΝΤΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑ ΠΑΙΞΕ ΚΑΜΙΑ ΠΑΣΙΕΝΤΖΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΑΠΤΟ ΣΤΥΛΑΚΙ
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 10:18 μ.μ. | Reply
ΣΩΣΤΟΣ . ΕΓΩ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΕΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΟΒΟΥΜΕ ΚΥΡΙΕ ΛΟΓΙΣΤΑΡΑ ΚΑΟΘΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΡ ΠΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΛΕΓΧΟΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 30/06/2012 ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 11:30 μ.μ. | Reply
και οταν τισ στελνεισ με τουσ κωδικουσ του πελατη και οχι σαν λογιστησ;
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 11:50 π.μ. | Reply
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ "ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ " ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ Φ.Α.Π ΣΕ ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΕ??
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 12:38 μ.μ. | Reply
χρεωση 63(στο τελος γινεται αναμορφωση) και πιστωση 54....απο τον 54 αφαιρεις τις δοσεις
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 1:39 μ.μ. | Reply
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 3:33 μ.μ. | Reply
ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΚΡΟΥΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑΚΑ....ΠΟΙΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΔΟΛΟΠΛΟΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΑΚΟΜΗ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ? ΤΕΟ ΡΟΔΟΣ
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 11:15 μ.μ. | Reply
"ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΖΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΚΡΟΥΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΑΚΑ....ΠΟΙΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΔΟΛΟΠΛΟΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΑΚΟΜΗ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ? ΤΕΟ ΡΟΔΟΣ"
ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΤΟΝ ΤΣΙΠΡΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΤΟ
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 3:29 μ.μ. | Reply
ΟΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΦΡΕΣΚΟ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΤΤΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΩΝ ΑΜΟΙΒΩΝ.ΓΙΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΑΣΗ ΠΛΗΡΩΜΩΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ,ΔΙΟΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ..
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 5:03 μ.μ. | Reply
ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΙ
ΜΟΝΟ ΑΤΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΤΡΟΦΗ Η ΜΑΛΟΝ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ (ΤΙ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΑΚΑΚΑ ΚΑΙ ΑΘΩΑ ΖΩΝΤΑΝΑ) ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΥΝ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΣΟΥ ΤΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΟΛΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΕΠΟΧΕΣ
image description Your Name | Ιουνίου 2, 2012 10:38 μ.μ. | Reply
Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ. ΕΞΑΛΛΟΥ Η 15η ΙΟΥΝΙΟΥ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. ΑΠΛΩΣ ΠΗΡΑΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑ ΦΕΤΙΝΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΠΟΓΛΩΣΣΙΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΑ ΤΡΕΝΑΡΟΥΝ ΕΝ ΟΨΕΙ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΝ.
image description ΣΤΟ ΘΟΛΩΜΕΝΟ ΜΟΥ ΜΥΑΛΟ | Ιουνίου 2, 2012 11:46 μ.μ. | Reply
και ομως εχει δικαιο αυτος που ειπε για ολα γκρινιαζουμε δεν δινουν παραταση γκρινιαζουμε δινουν παλι γκρινιαζουμε :):)
ειμαστε μπερδεμενοι τελικα .....
και στις εκλογες μαυρο σε ολους γιατι αυτοι και αν ειναι μπερδεμενοι μνημονιακοι αντιμνημονιακοι ευρω δραχμη με παλιαστινιους η με ισραηλ με ΝΑΤΟ εξω πο το ΝΑΤΟ στριμωχτηκαμε στην σμυρνη δεν στριμωχτηκαμε στην σμυρνη ....ΟΛΑ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΩΝ ΜΑΣ .....ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ....
image description perastikos | Ιουνίου 3, 2012 8:03 π.μ. | Reply
μην μασάτε...
πρωτα την δηλωση
και μετά την ψήφο...
image description ΜΠΙΛΛΥ | Ιουνίου 3, 2012 7:26 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΝΩΝΥΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ. Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΚΙ ΑΣ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΕΧΟΥΝ ΑΥΞΗΘΕΙ ΠΟΥΛΥ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΟ Ή ΜΕΓΑΛΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕΡΟΝΥΧΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟ-ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΛΠ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ . ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.
image description Your Name | Ιουνίου 4, 2012 11:29 π.μ. | Reply
ΚΑΛΛΗ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΓΖΟΜΑΣΤΑΝ ΗΡΕΜΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΤΑΧΙΣ.
image description Your Name | Ιουνίου 4, 2012 12:48 μ.μ. | Reply
'Εχει κάποιο πρόβλημα το Ε9? Δεν μπορώ να μπω ERROR 500
image description Δέσποινα | Ιουνίου 4, 2012 1:15 μ.μ. | Reply
Απ ότι φαίνεται,ως άνθρωποι του πνεύματος δε θα πρεπε να μαστε στα γραφεία μας!!!Οπότε αποφάσισαν οι του TAXIS για μας.Ούτε το Ε9 μπαίνει,ούτε οριστική υποβολή Ε1 γίνεται...Καλή ξεκούραση.
image description VATS | Ιουνίου 5, 2012 2:11 μ.μ. | Reply
το γεγονός οτι Κυριακή και Δευτέρα του Αγ.Πνεύματος συνάδελφοι εργάζονται λέει πολλά
image description DEMI | Ιουνίου 12, 2012 9:09 π.μ. | Reply
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΩΣΑΝΕ ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ? ΜΙΛΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΕ ΓΓΠΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ 7/2012 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΟΙ ΔΟΣΕΙΣ (2 ΑΝΤΙ 3). ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο