Ειδήσεις Ανακοινώσεις ΥΠ.ΟΙΚ. - ΙΚΑ - ΟΑΕΔ

Παράταση έως 8/6 για δηλώσεις ΑΕ, ΕΠΕ και ΦΑΠ. - Παράταση και στις συγκεντρωτικές καταστάσεις - Σημειώματα αυτοελέγχου.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Tηλ.: 210-3332551/2
Fax: 210-3332559

Πέμπτη, 31 Μαΐου 2012

Ανακοίνωση Τύπου

Με αποφάσεις του Υπουργού Οικονομικών, κ. Γ. Ζανιά, στο πλαίσιο διευκόλυνσης των υπόχρεων σε υποβολή φορολογικών δηλώσεων:

1. Η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος οικονομικού έτους 2012 για όλα τα υπόχρεα νομικά πρόσωπα της παρ. 1 του άρθρου 101 του Κ.Φ.Ε.( ΑΕ, ΕΠΕ κ.λπ.) παρατείνεται έως και τις 8 Ιουνίου 2012 ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ του νομικού προσώπου.

2. Η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων φόρου ακίνητης περιουσίας νομικών προσώπων (Φ.Α.Π.) έτους 2012 καθώς και των δηλώσεων ειδικού φόρου επί των ακινήτων έτους 2012, παρατείνεται μέχρι και την 8η Ιουνίου 2012, ανεξαρτήτως του τελευταίου ψηφίου του Α.Φ.Μ.

3. Η προθεσμία υποβολής του «Ειδικού Σημειώματος Αυτοελέγχου ΦΠΑ» για τη διαχειριστική περίοδο που έληξε μέχρι και την 31.12.2011 ορίζεται η 16η Ιουλίου 2012.

4. Η προθεσμία, που ξεκινά την 25η Ιουνίου, για την υποβολή των συγκεντρωτικών καταστάσεων της παραγράφου 1 του άρθρου 20 του Κ.Β.Σ., για τις συναλλαγές που πραγματοποιήθηκαν το ημερολογιακό έτος 2011, ορίζεται ως ακολούθως:

- Μέχρι την 20η Σεπτεμβρίου 2012 για τους υπόχρεους που ο Α.Φ.Μ. τους λήγει στο 1, 2, 3.
- Μέχρι την 24η Σεπτεμβρίου 2012 για τους υπόχρεους που ο Α.Φ.Μ. τους λήγει στο 4, 5, 6.
- Μέχρι την 27η Σεπτεμβρίου 2012 για τους υπόχρεους που ο Α.Φ.Μ. τους λήγει στο 7, 8, 9.
- Μέχρι την 1η Οκτωβρίου 2012 για τους υπόχρεους που ο Α.Φ.Μ. τους λήγει στο 0.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:18 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΕ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ 30/11/12??
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:35 μ.μ. | Reply
ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ
image description ΠΑΝΟΣ ΧΙΟΣ | Μαΐου 31, 2012 12:51 μ.μ. | Reply
αρχιζει το euro τελειωνουν οι δηλωσεις ......
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:44 μ.μ. | Reply
ALLHLOUIA
image description ΑΡΟ | Μαΐου 31, 2012 12:45 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ;
image description APO CHANIA | Μαΐου 31, 2012 12:19 μ.μ. | Reply
ΑΥΤΕΣ ΑΔΕΡΦΕ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ Σ Η Μ Ε Ρ Α ....ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ....
image description MAKIS | Μαΐου 31, 2012 12:44 μ.μ. | Reply
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΥΠΟΒΑΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:04 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ??
ΔΗΛ.ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ,ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ.ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΜΟΙΒΩΝ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ,ΔΗΛΩΣΕΙΣ Ε9,ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΚΤΛ,ΚΤΛ...
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:47 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΠΑΙΧΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΜΙΣΘΩΝ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΗΣ??
image description Game over.... | Μαΐου 31, 2012 2:35 μ.μ. | Reply
Απο Ιούνιο και βλέπουμε...
image description ΑΚΗΣ | Μαΐου 31, 2012 12:59 μ.μ. | Reply
ΟΠΩΤΕ Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟ ΦΟΡΟΥ ΑΡΧΕΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ 01/2013 ?????
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:16 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΙΣ Ο.Ε. ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ?
image description DEP | Μαΐου 31, 2012 12:29 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΝΟΙΚΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΗΞΙΠΡΟΘΕΣΜΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ Η ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΗΜΕΡΑ 31/05/2012
image description HaPi | Μαΐου 31, 2012 12:14 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΗΞΙΠΡΟΘΕΣΜΑ, ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
image description GIANNIS | Μαΐου 31, 2012 12:43 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΝΕΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ 8 ΙΟΥΝΙΟΥ ΠΑΙΖΕΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΣΤΟ EURO
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 1:41 μ.μ. | Reply
xaxaxa kalo!!
image description taxrevolution | Μαΐου 31, 2012 12:20 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΙΣ Ο.Ε. ΕΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ?
image description AGGELOSPAN | Μαΐου 31, 2012 12:06 μ.μ. | Reply
Α ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟ ΚΕΠΥΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΩ LOLOLOL!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 3:02 μ.μ. | Reply
και είχα στείλει όλες τις συγκεντρωτικές....τώρα μου έμειναν τα υπόλοιπα....
image description ACCOYNT | Μαΐου 31, 2012 1:55 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΙΣ Ο.Ε. ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΘΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ?
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 1:12 μ.μ. | Reply
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ..!!!!!!!
image description Kostas | Μαΐου 31, 2012 1:08 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ Ο.Ε. ειπανε κατι?
image description KAROLOS | Μαΐου 31, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
Όχι.
image description louklitsa | Μαΐου 31, 2012 1:29 μ.μ. | Reply
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΛ. ΟΠΟΥ ΤΑ ΝΠΔΔ ΑΠΑΛΛΑΣΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 1:07 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΠΕΘΑΝΑΤΕ ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
image description anelixi | Μαΐου 31, 2012 2:40 μ.μ. | Reply
oi xeftiles pali sto para ena edosan paratash mas exoyn kanei ilotes AISXOS kapote prepei na exoyme kratos ELEOS
image description jimis | Μαΐου 31, 2012 2:48 μ.μ. | Reply
ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ? ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΛΥΣΕΙ . ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΠΑΛΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ . ΜΠΗΚΑ
ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΦΑΤΣΑ-ΚΑΡΤΑ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ. ΤΟΝ ΑΝΗΓΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ? ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΦΜ ΜΟΥ , ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΔΡΑΝΕΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΙΔΕΥΜΑΤΟΣ . ΚΟΥΦΑΘΕΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...........ΚΑΙ ΑΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΕΙΡΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ .ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΦΠΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑΝ ? ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΡΑΛΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑ.....
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 2:06 μ.μ. | Reply
Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει τί ακριβώς έχει αλλάξει με τις καταστάσεις φορολοφικής αναμόρφωσης ??? Εκτός του ότι τις στέλνουμε μαζί με το Ε3 φέτος. Μπορούμε να στείλουμε μηδενικές ή είμαστε υποχρεωμένοι να συμπληρώσουμε στοιχεία ????????
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 2:00 μ.μ. | Reply
και ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ????ΕΜΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥ ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ...ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ?????
ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΩΝ ΓΑΜΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ, ΑΝΙΚΑΝΟΙ.ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΔΩΣΑΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ? ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 8/6? ΕΠΡΕΠΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 15/6 ΖΩΑ Ε ΖΩΑ!!!
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 3:47 μ.μ. | Reply
Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει τί ακριβώς έχει αλλάξει με τις καταστάσεις φορολοφικής αναμόρφωσης ??? Εκτός του ότι τις στέλνουμε μαζί με το Ε3 φέτος. Μπορούμε να στείλουμε μηδενικές ή είμαστε υποχρεωμένοι να συμπληρώσουμε στοιχεία ????????
Θέλω να στείλω Ε3 και Ε5 για Ο.Ε. που δεν έχουν πάρει παράταση, στη Γ.Γ.Π.Σ. δεν ξέρουν να μου πουν και με παρπέμπουν στην Εφορία. Στην Εφορία είχαν άλλες δουλειές και μου είπαν πως θέλουν επιπλέον προσωπικό για να με εξυπηρετήσουν.... Στο Υπουργείο Οικονομικών τα τηλέφωνα ή μιλάνε ή δεν τα σηκώνει κανείς....... Β Ο Η Θ Ε Ι Α ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.............
image description ΤΕΟΚ | Μαΐου 31, 2012 3:54 μ.μ. | Reply
ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΟΛΟ ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ . ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΛΕΩ ΕΓΩ!!!
image description AIRWOLF7 | Μαΐου 31, 2012 3:43 μ.μ. | Reply
MHPVS GNORIZEI KANEIS H EKKATHARISTIKES FPA MEXRI POTE EINAI ??
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 3:17 μ.μ. | Reply
Εκκαθαριστικές Φ.Π.Α. μέχρι και τις 08/06 όλες....
image description "Μπουρλότο" | Μαΐου 31, 2012 3:45 μ.μ. | Reply
Τελευταία στιγμή την τύχη μου μέσα!!!
image description ΝΙΚ | Μαΐου 31, 2012 3:28 μ.μ. | Reply
ΤΙΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟ Ε3 ΜΠΕΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ 0,00
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 3:47 μ.μ. | Reply
Αν έχω αλλά ο πελάτης ΔΕΝ θέλει να βάλω τίποτα, έχουμε κάποια κύρωση ??? Αν δηλαδή στείλω μηδενική ασχέτως αν υπάρχει κάτι....
image description ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ | Μαΐου 31, 2012 3:32 μ.μ. | Reply
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΤΑΧIS ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΣ ΑΝΟΧ..
ΚΑΙ ΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΥΨΗΛΟ ΔΕΙΚΤΗ IQ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΤΟΜΕΝΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΙ ΠΧ ΣΤΙΣ 3 ΜΜ ΣΤΙΣ 8ΜΜ Η ΤΟ ΞΕΙΜΕΡΩΜΑ Ε! ΕΙΝΑΙ ΓΑΤΕΣ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΗΡΩΕΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ.ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΜΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΤΑXIS ΒΑΖΟΥΝ ΠΛΑΤΗ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΙΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΛΗΓΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΩΣ ΚΟΜΒΟΣ ΩΣ ΕΞΕΙΣ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟ Α - Δ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ 6ΠΜ-10ΠΜ ΟΙ ΑΠΟ Ε-Ι ΑΠΟ 10-13ΜΜ ΟΙ ΑΠΟ Κ-Ν ΑΠΟ 13ΜΜ-6ΜΜ ΟΙ ΑΠΟ Ξ-Σ 16ΜΜ-11ΜΜ ΟΙ ΑΠΟ Τ-Ω ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΩΣ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ.ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΓΙΑΤΙ Η ΤΡΕΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑΖΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ?
image description FILOSOK | Μαΐου 31, 2012 4:23 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description MAXHTHS | Μαΐου 31, 2012 4:28 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΕΙ ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΡΙΒΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ .ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ .
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 4:39 μ.μ. | Reply
ΝΑ ΑΠΕΡΓΗΣΟΥΜΕ ΕΝΤΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ?
image description MS | Μαΐου 31, 2012 4:37 μ.μ. | Reply
Με την ΠΟΛ......./2012 παρατείνεται η προεκλογική περίοδος έως την 17/06/2012
image description Roxanne | Μαΐου 31, 2012 5:45 μ.μ. | Reply
E μα... θα το πώ και θα το πώ επώνυμα: Οι άνθρωποι είναι ΣΑ-ΔΙ-ΣΤΕΣ!!! Τοσα χρόνια το ίδιο παραμύθι.Παράταση την τελευταία ημερα της προθεσμίας ανάλογα με την πορεία των εσόδων....Κύριοι.... συνεργάτες στα υπουργεία μας έχετε φορτώσει απίστευτη δουλειά και μεις σαν μουλάρια στον ζυγό υπομένουμε μέχρι τελευταίας πτώσης.Ξενυχτάμε να διαβάσουμε την τρίτη αλλαγή που έφερε η πέμπτη διευκρινιστική εγκύκλιος για τον κωδικο 6ΧΧ. Να συμφωνήσουμε το...χαρτόσημο αμοιβών τρίτων και να καταγραψουμε ενα ενα τα μιθωμενα αυτοκινητα για την αναμόρφωση γιατί πρέπει να δοθεί πριν την δήλωση και μετα 4 η ώρα τα χαράματα το TAXIS βγάζει το γνωστο και οικείο πια παραθυρο "ERROR 500" και τρέχουμε να προλάβουμε να δώσουμε την δήλωση στη ΔΟΥ εντός προθεσμίας γιατι απο φημες ακουμε οτι: Δεν θα δοθεί παράταση το κράτος χρειάζεται τα λεφτα των φόρων.Ωραία! Το καταλαβαίνουμε κάθε λεπτό πληρώνει τόκους η Ελλαδίτσα μας.Θέλετε κύριοι υπουργοί χρήματα; Αποδεσμέύστε τις δηλώσεις με το βουνό γραφειοκρατίας που τις συνοδεύει απ την πληρωμή.Πείτε ότι π.χ. 10-15//5/12 που έληγαν τα Ν.Π. να καταβληθεί η ¨κατ εκτιμιση" πρώτη δόση φόρου.Γιατι τον ξερουμε τον φόρο απο πολύ νωρίς.Την υπέρογκη γραφειοκρατια που απαιτείται για την δήλωση δεν προλαβαίνουμε όχι τις πληρωμές.Μια μόνο μια ενιαία ταυτότητα χωρίς σιδηρόδρομους αριθμών ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΦΜ.Πως όταν χρωστάμε μια κλήση παρκαρίσματος την χρεώνετε στο ΑΦΜ μας;Τι ή μάλλον ποιούς εξυπηρετούν οι άπειρες ταυτοτητες πληρωμων για ΦΜΥ ΦΕΕ ΦΝΠ και Φ...???? Οσοι λιγοι εμειναν με μερικα χρήματα για να καλύψουν τις υποχρεώσεις τους θα μπορούσαν να πληρώνουν μονο με το ΑΦΜ τους. Και οι προθεσμίες να αποδεσμευτούν απ τις πληρωμες.
image description Evgenia | Μαΐου 31, 2012 6:09 μ.μ. | Reply
Ο ΦΑΠ νομικων προσωπωv υποβαλεται ηκλεκτρονικα???
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 6:30 μ.μ. | Reply
Your Name Είπε:
ΝΑ ΑΠΕΡΓΗΣΟΥΜΕ ΕΝΤΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ?
ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ
ΟΣΟ ΔΟΥΛΕΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ''ΒΟΔΙΑ'' ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΛΕΝΕ ΣΤΗ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΡΟΪΔΟΥ
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 10:57 μ.μ. | Reply
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΟΡΤΩΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΧΙ ΡΟΜΠΟΤ.
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 10:27 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΕΛΠΙΔΑ ,ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ.Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΔΙΔΑΞΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ.ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΑΒΕΒΑΙΟ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥΣ
ΑΠΟΜΑΚΡΟΙ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΟΝΗΜΈΝΟΙ.ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ .
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 11:53 μ.μ. | Reply
μου έκανε τρομερή εντύπωση αυτή η ιστορία με τα σκάφη που σταμάτησαν
οι έλεγχοι λόγω έλλειψης προσωπικού ενώ θα βγούν είκοσι συνεργεία ράμπο
στην πιάτσα . τι να πεί κανείς ? θα πάμε καμιά μηδενική δήλωση εφορία με
εκατόν πενήντα ευρώ πρόστιμο , γιατί αδέλφια ?
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 12:10 π.μ. | Reply
Μόλις πήγα να στείλω την τελευταία (πιστωτική) ΟΕ, και το σύστημα δε με άφησε...ενώ είχα ρίξει το Ε3 και την αναμόρφωση παρά 5, μόλις πέρασε τις 12 κλείδωσε....
image description ΑΝΝΑ | Ιουνίου 1, 2012 12:54 π.μ. | Reply
ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ?ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΣΤΙΣ 12 ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ?ΖΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΤΟΣΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΧΩΡΑ?ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΘΥΣΙΕΣ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΠΟ..........................................
image description Roxanne | Ιουνίου 1, 2012 11:52 π.μ. | Reply
. Το τελευταίο εδάφιο της περίπτωσης ε' της παραγράφου 1 του άρθρου 62 του Κ.Φ.Ε. αντικαθίσταται ως εξής: «Ειδικά οι δηλώσεις που υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου μπορούν να υποβάλλονται μέχρι την έναρξη του ωραρίου λειτουργίας των δημόσιων υπηρεσιών της επόμενης ημέρας από την ημέρα λήξης της προθεσμίας τους.»
image description Your Name | Ιουνίου 1, 2012 3:10 μ.μ. | Reply
@Roxanne: Μήπως αυτό ισχύει όταν η λήξη υποβολής συμπίπτει με αργία? Κάτι τέτοιο θυμάμαι, απλά τώρα είμαι εκτός και δεν μπορώ να το διασταυρώσω....Ευχαριστώ πάντως.
image description MARILENA | Ιουνίου 1, 2012 7:52 μ.μ. | Reply
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΠΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΔΩΣΑΝ ΣΤΙΣ 15/5/12. ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΝΤΥΠΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ,ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ??ΟΙ ΕΦΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ .ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ.....ΚΑΤΙ.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο