Ειδήσεις Ανακοινώσεις Συλλόγων

Αίτημα της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. για παράταση δηλώσεων Α.Ε., Ε.Π.Ε. και Φ.Α.Π.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ Π.Ο.Φ.Ε.Ε.
Ιουλιανού 42 – 46   ΑΘΗΝΑ  Τ.Κ.104 34
Τηλ.: 210-8253445 – FAX: 210-8253446
E – mail: [email protected] Ιστοσελίδα: www.pofee.gr 
ΑΠ. ΑΝΑΓ. ΠΟΛ. ΠΡΩΤ. ΑΘΗΝΩΝ 2923/94 ΚΑΙ ΑΡ. ΚΑΤ. 545/4787/94

Προς τον 

Υπουργό Οικονομικών κo ΓΕΩΡΓΙΟ ΖΑΝΙΑ

Κοινοποίηση:

Γενικό Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων κο ΧΑΡΗ ΘΕΟΧΑΡΗ 
Γενικό Διευθυντή Φορολογίας κο ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ 
Γενικό Διευθυντή Γ.Γ.Π.Σ. κο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΛΑΖΑΡΙΔΗ 
Γ.Σ.Ε.Β.Ε.Ε. 
Ε.Σ.Ε.Ε. 

ΘΕΜΑ: «Αίτημα για παράταση δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για των Ε.Π.Ε., Α.Ε. κ.λ.π. και Φόρου Ακίνητης Περιουσίας» 

Αρ. πρωτοκ. Εξερχομένου 076

Αθήνα, 30 Μαΐου 2012

Αξιότιμε Κύριε Υπουργέ,

Στις 31/5/2012 λήγει η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος των Ε.Π.Ε. , Α.Ε. κ.λ.π. καθώς και η υποβολή Φόρου Ακίνητης Περιουσίας Νομικών Προσώπων(υποβολή στις Δ.Ο.Υ.)

Λόγω υπερβολικού φόρτου του συστήματος TAXISNET και την συνεχιζόμενη αδυναμία αποστολής που παρατηρείται τις εργάσιμες ημέρες και ώρες που καθιστούν εξαιρετικά δυσχερή την ολοκλήρωση της αποστολής του συνόλου των δηλώσεων, μέχρι την ορισθείσα ημερομηνία, παρακαλούμε όπως δοθεί παράταση τουλάχιστον μέχρι 11/6/2012 ή δυνατόν για το σύνολο των δηλώσεων (με κέρδη ή ζημίες).

Ευελπιστούμε ότι θα ανακοινωθεί ΕΓΚΑΙΡΑ η ικανοποίηση του αιτήματος των μικρομεσαίων επιχειρήσεων.

Με εκτίμηση
Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος 
Πανίδης Αβραάμ

Ο Γενικός Γραμματέας
Πατέλης Γ. Νικόλαος




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 10:50 π.μ. | Reply
EPITELOYS
image description ΝΙΚ | Μαΐου 31, 2012 11:48 π.μ. | Reply
ΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 10:23 π.μ. | Reply
ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑΤΕ?????????ΤΩΡΑ????????????????
ΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΤΕ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ.ΑΙΝΤΕ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 10:36 π.μ. | Reply
ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΚΙΝΗΤΗΡΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ, ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ ΛΑΟ.
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 10:32 π.μ. | Reply
12 ΠΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΒΓΕΙ Α ΡΕ ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟ
image description STEFANOS | Μαΐου 31, 2012 10:03 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΞΥΠΝΗΤΟΥΡΙΑ!!!!!
image description MARIA | Μαΐου 31, 2012 10:04 π.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description ΣΤΕΡΗΣ | Μαΐου 31, 2012 10:39 π.μ. | Reply
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΡΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΞΥΠΝΗΣΑΤΕ ??????????
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 10:40 π.μ. | Reply
Για να την ζητήσουν τελευταία στιγμή σημαίνει ότι τους υποσχέθηκαν πως θα δοθεί αλλά ήθελαν γραπτό αίτημα. Μπορούμε να ηρεμήσουμε...
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 10:16 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΞΥΠΝΗΤΟΥΡΙΑ !!ΚΟΝΤΕΨΑΜΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΟΥΝ ΝΩΡΙΣ !!!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 11:02 π.μ. | Reply
Νωρις το σκεφτηκατε εκει στη Π.Ο.Φ.Ε.Ε. Ντροπη σας να ζητατε παραταση τελευταια στιγμη
ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ ΝΑ ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΟΥ Υ.Ο. ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΩΣ ΥΠΟΖΥΓΙΑ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΦΟΡΕΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΝΟΜΗ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΤΟΥ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ.
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 11:01 π.μ. | Reply
pesta synadelfe alla kai gia thn pofee yparxoyn ekloges
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 11:11 π.μ. | Reply
ΤΗΝ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ ΜΑΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ : ΕΛΕΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
image description SARAKINOS | Μαΐου 31, 2012 11:34 π.μ. | Reply
Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω την Ομοσπονδία, αλλά επειδή έχω κάνει αρκετά χρόνια μέλος προεδρείων Συλλόγων και σήμερα είμαι πρόεδρος στον δικό μας σύλλογο, ζητώ να κατανοήσουμε όλοι την μη ενημέρωση από την ΠΟΦΕΕ, που πραγματικά φοβούνται τις non paper ενημερώσεις. Μη ξεχνάμε το κάζο που μας έκανε ο Ντουκάκης με τα δελτία τύπου για δήθεν παρατάσεις. Οπωσδήποτε θα ήθελα περισσότερη πίεση και ενόχληση των αρμόδιων από το ανώτατο όργανό μας, ώστε να μη χαπακωνόμαστε και να χάνουμε πολύτιμο χρόνο ψάχνοντας για παράταση και να ευτελιζόμαστε , παρακαλώντας μια "παρατασούλα" σαν επαίτες. Και αυτοί ακόμη έχουν αξιοπρέπεια. Πρέπει να κινηθούμε μαζικά, αλλά ο χρόνος είναι λίγος και πρέπει να συνεχίσω την δουλειά μου. Υπομονή, θα επανέλθω με συγκεκριμμένες προτάσεις.
image description KALASTY | Μαΐου 31, 2012 5:02 μ.μ. | Reply
Το μόνο που ξέρουμε να κάνουμε είναι να δουλεύουμε όλη μέρα και όλη νύχτα με τα κεφάλια κάτω...να παρακαλάμε για παράτασεις,να βρίζουμε όλο το επιτελείο του Υ.Ο,τα συνδικαλιστικά μας όργανα,την τύχη μας γιατί να επιλέξουμε αυτό το επάγγελμα....περιμένοντας τους άλλους να κάνουν αυτό που θα έπρεπε να κάνουμε όλοι μαζί.Και στο τέλος όταν δοθεί ή κάθε παράταση που θέλουμε να ησυχάζουμε,να ηρεμούμε,σταματάμε να σχολιάζουμε και μετά πάλι φτου από την αρχή!Και το χειρότερο να νιώθουμε και ευγνώμων που μας λυπήθηκαν να το πω που μας χάρισαν ακόμα μία παράταση στο τι...στην αγωνία,στο άγχος,στο ξενύχτι,στην κούραση...είναι τόσα πολλά...ωραία ζωή!Εμένα αυτό με εξοργίζει...
Ζητάμε να ξυπνήσει η ΠΟΦΕΕ ενώ εμείς κοιμόμαστε συνεχώς τον ύπνο του Δικαίου...είναι το μοναδικό συνδικαλιστικό όργανο που αντιπροσωπεύει τις περισσότερες ενώσεις είτε μας αρέσει είτε όχι...η μόνη ομοσπονδία που έχει τόσα μέλη άρα έχει κάποια δύναμη.Διαφωνούμε με κάποιες κινήσεις τους και χειρισμούς αλλά ας μη ξεχνάμε ότι εκπροσωπούν άτομα με διαφορετική προσωπικότητα,γνώμη.άποψη,ανάγκες που δεν διαφέρουν μόνο στα άτομα αλλά και στον κάθε τόπο....ας μην μηδενίζουμε το έργο τους ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.Και αν δεν μας αρέσει το έργο τους ας πάρει κάποιος λοιπόν τα ηνία ή ακόμα ας συμμετέχει στην ΠΟΦΕΕ με την φωνή της αντίδρασης με προτάσεις και γιατί όχι και ας αναλάβει την ηγεσία της και εμείς όλοι θα είμαστε υποστηρικτές της προσπάθειας αυτής.Διαφορετικά θα συνεχίζουμε να είμαστε έρμαιοι των δικών μας επιλογών.Ξέρω έχω κανταντήσει γραφική...
image description nikos | Μαΐου 31, 2012 11:14 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑ ΡΕ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΑΘΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΩς ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ....

ΕΛΕΟΣ ΡΕ
image description APO CHANIA | Μαΐου 31, 2012 11:13 π.μ. | Reply
ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΠΟΦΕΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΧΩΡΙΣ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΤΣΙ) ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΑΠΛΑ ΘΥΜΙΖΩ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΟΤΙ 10/6 ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΩΝ (ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ) ΤΩΝ ΑΕ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΣΤΙΣ 9/6...................................ΑΡΑ ΜΕΡΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ......
image description Ζ.Χ.Ι. | Μαΐου 31, 2012 11:58 π.μ. | Reply
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΔΙΑΘΕΣΗ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ.ΟΧΙ ΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ .ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΟΣ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣ.!ΕΛΕΟΣ!!!!ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΙΣ ΕΝΤΕΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 11:48 π.μ. | Reply
ακουσα οτι η φαε αθηνων ειπε οτι πηραν παραταση ?? ??.ΑΤΟΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕ ΓΙΑ ΠΙΟΕΣ ,ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ-ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ-ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ .ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΤΙ???
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 11:16 π.μ. | Reply
ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ?????????? Ε Λ Ε Ο Σ!!!
image description ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΓΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ | Μαΐου 31, 2012 11:59 π.μ. | Reply
ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ ΜΕ ΑΚΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΟΥΣΙΑΣ, ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ, "ΕΠΑΦΩΝ" ΚΑΙ "ΚΟΛΛΗΤΩΝ" . ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΚΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΡΟΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ.
image description marian | Μαΐου 31, 2012 11:39 π.μ. | Reply
ΑΥΤΟ ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΓΕΛΟΙΟ...
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ? ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ,ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ?
ΟΧΙ ΡΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.
ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ.
ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ... Ή ΘΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ή ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΛΟΙΟΙ.
image description MALLIAS | Μαΐου 31, 2012 11:34 π.μ. | Reply
YPARXEI KANENA NEOTERO RE PAIDIA????????STIS EFORIES GINETAI XAMOS ME TO FAP???????KAI XRHMATA GIA A.E KAI EPE DEN YPARXOYN...
TI KANOYME TELIKA?????????OLA EKPROTHESMA???????
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:32 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΕΠΕ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ε3, ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΣ, ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΜΕ ΜΟΝΟ 1,5 ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ?
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΑΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:48 μ.μ. | Reply
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΠ??
image description SARAKINOS | Μαΐου 31, 2012 12:11 μ.μ. | Reply
δΕς ΤΗΝ 1Η ΣΕΛΊΔΑ ΤΟΥ SITE.
image description taxcare | Μαΐου 31, 2012 12:58 μ.μ. | Reply
Σταματήστε να υποβάλλετε δηλώσεις νομικών προσώπων. Κάντε προσωρινή αποθήκευση και στις 5μμ να μπούμε όλοι να τις στείλουμε για να πέσει το σύστημα και να τη δώσουν.
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:23 μ.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΩ ΝΕ ΚΑΝΩ ΥΠΟΒΟΛΗ Ε3 ΚΑΙ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ????????ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:57 μ.μ. | Reply
http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=2187279
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:30 μ.μ. | Reply
ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΣΕ ΟΟΟΛΑΑ.......ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:23 μ.μ. | Reply
ΔΟΘΗΚΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 08/06/2012
image description Your Name | Μαΐου 31, 2012 12:53 μ.μ. | Reply
http://www.tanea.gr/latestnews/article/?aid=4726248
image description SARAKINOS | Μαΐου 31, 2012 10:51 μ.μ. | Reply
Τώρα που πήραμε μια (μικρή) ανάσα μετά την ολιγοήμερη παράταση, που μου θυμίζει το νερό που ρίχνουμε σε κάποιον που λιποθυμά, μέχρι να ...ξαναλιποθυμίσει, θέλω να εξηγήσω κάποια σημεία αυτών που έγραψα σήμερα το πρωϊ πριν την ανακοίνωση της παράτασης. Την αφορμή μου την έδωσε το κείμενο της καλής συναδέλφου ΚΑLASTY, που τοποθετεί το θέμα στην αντικατάσταση των μελών της ΠΟΦΕΕ , αν κάποιοι αισθάνονται ικανοί να αναλάβουν τα υνία. Να θυμίσω - για αυτούς που καταφέρονται στην Ομοσπονδία - την λαϊκη ρύση "όποιος είναι έξω από τον χορό, πολλά τραγούδια λέει' . Ευκολο να κάνουμε κριτική, και εγώ έκανα και κάνω, αλλά κριτική επικοδομητική, που να συνοδεύεται από τεκμηριωμένες προτάσεις, πραγματοποιήσιμες και όχι ουτοπικές. Είναι σωστό αυτό που γράφει η συνάδελφος " εμείς όλοι θα είμαστε υποστηρικτές της προσπάθειας αυτής.Διαφορετικά θα συνεχίζουμε να είμαστε έρμαιοι των δικών μας επιλογών" και είναι επίσης σωστά και όσα γράψανε άλλοι συνάδελφοι, όπως ο Σταυρουλάκης από την Κρήτη, ότι πρέπει να προσπαθήσουμε όλοι μαζί και να μη λιθοβολούμε την ηγεσία. Γνωστό είναι ότι όταν πετάς την πέτρα ψηλά, μοιραία θα πέσει επάνω σου στην επιστροφή της. Τα μέλη της ΠΟΦΕΕ , ίσως το μόνο κακό που έχουν, είναι ότι δεν δημοσιοποιούν έγκαιρα τις προσπάθειές τους. ΔΕΝ θέλουμε να μας πουν ότι αυτό ή το άλλο θα γίνει, αλλά ότι προσπαθούν να γίνει. Ας ζητήσουν την βοήθειά μας και θα την έχουν αμέριστη. Εμείς του Συλλόγου της Πάρου, ετοιμάζουμε μια πρόταση που θα ανεβάσουμε σύντομα για συζήτηση, σαν μπούσουλα για μια οργανωμένη και σωστά τεκμηριωμένη πρόταση αναδιοργάνωσης του τεχνικού μέρους της υποβολής των δηλώσεων και της κατανομής του χρόνου εργασίας, και του δικού μας και της κρατικής μηχανής. Μη ξεχνάμε ότι το κράτος είναι μια απρόσωπη μηχανή, αλλά αποτελείται από πλήθος ανθρώπινων γραναζιών, πολλά από τα οποία είναι φθαρμένα. Θα ζητήσουμε την βοήθεια όλων των συναδέλφων, από την κορυφή (ΠΟΦΕΕ) έως τον πιο μικρό (σε ηλικία και πείρα) συνάδελφο και συναδέλφισσα. Ας αφήσουμε στην άκρη τις προσωπικές και εν πολλοίς , προσβλητικές, επιθέσεις εναντίον αυτών που εμείς εκλέξαμε για να μας εκπροσωπούν. Αυτό ακριβώς : Εκπροσωπούν , ΔΕΝ διοικούν. Καλή συνέχεια, συναδέφισσες και συνάδελφοι.
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο