Ειδήσεις Ανακοινώσεις ΥΠ.ΟΙΚ. - ΙΚΑ - ΟΑΕΔ

Ανακοίνωση Υ.Ο. σχετικά με παράταση υποβολής δηλώσεων φορολογίας

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
Νίκης 5-7
10180 Αθήνα

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Τηλ.: 210-3332551/2
Fax: 210-3332559

Αθήνα, 25 Μαίου 2012

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με απόφαση του Υπουργού Οικονομικών κ. Γεωργίου Ζανιά, στο πλαίσιο της διευκόλυνσης των υπόχρεων σε υποβολή της ετήσιας δήλωσης φορολογίας εισοδήματος νομικών προσώπων και της εκκαθαριστικής δήλωσης ΦΠΑ, με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω του ειδικού δικτύου TAXISnet, παρατείνεται:

1. Η προθεσμία υποβολής των ετήσιων δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος για τους υπόχρεους της παραγράφου 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, (Ο.Ε., Ε.Ε., κοινωνίες, κοινοπραξίες, κλπ.), που προβλέπεται από τις διατάξεις του άρθρου 64 του ΚΦΕ, ανεξάρτητα από το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ τους, η οποία λήγει στις 25 Μαίου 2012, παρατείνεται έως και τις 31 Μαίου 2012 για τις δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος:

α. των παραπάνω υπόχρεων, που η υποβολή τους γίνεται με τη χρήση ηλεκτρονικής μεθόδου επικοινωνίας μέσω διαδικτύου και

β. των περιπτώσεων που αναφέρονται στην παράγραφο 3 του άρθρου 1 της ΑΥΟ ΠΟΛ.1116/3.5.2012, οι οποίες υποβάλλονται υποχρεωτικά στην Δ.Ο.Υ., λόγω αδυναμίας της ηλεκτρονικής υποβολής τους.

2. Η προθεσμία υποβολής των εκκαθαριστικών δηλώσεων ΦΠΑ για το έτος 2011, για όλους τους υποκείμενους στο φόρο, μέχρι την 8η Ιουνίου 2012.

Προκειμένου να είναι δυνατή η ηλεκτρονική υποβολή της εκκαθαριστικής δήλωσης θα πρέπει οι ενδεχόμενες χρεωστικές περιοδικές δηλώσεις να έχουν υποβληθεί και να έχει καταβληθεί το οφειλόμενο ποσό ΦΠΑ τουλάχιστον τρεις (3) εργάσιμες ημέρες πριν την ημερομηνία υποβολής της εκκαθαριστικής.




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:40 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ
image description artemis1 | Μαΐου 25, 2012 1:44 μ.μ. | Reply
καληηηηηηηηηηηηηηηη ξεκουρασηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη
να δουμε τα παιδια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καλο σαββατοκυριακοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Game over.... | Μαΐου 25, 2012 1:35 μ.μ. | Reply
Ναι καθίστε και μετά θα ζητάτε πάλι παράτση..... Καθιστε Σ/Κ και τελειώστε να ειστε άνετοι μετά. Αιντε.
image description Θανάσης | Μαΐου 25, 2012 1:01 μ.μ. | Reply
Κρύο το αστείο. Ποιά ξεκούραση? Απλά δεν θα ξενυχτήσουμε αγρίως. ... ξεκούραση είναι σε παραλία χωρίς ρεύμα - τηλέφωνο. Που καταντήσαμε, αν δεν το πηγαίνουμε στα όρια, να το νοιώθουμε ως ξεκούραση.
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:31 μ.μ. | Reply
@GAMEOVER Σωστός ο παίχτης!
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:19 μ.μ. | Reply
ΦΜΥ ...ΔΕΝ !!!
image description stelios77 | Μαΐου 28, 2012 10:40 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:32 μ.μ. | Reply
E7???????????
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:00 μ.μ. | Reply
στισ 31 παλι θα ζητασ παραταση..........
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:41 μ.μ. | Reply
Ευχομαι το Αγιο Πνευμα , που εορταζει στις 4 Ιουνιου να τους φωτισει....
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:03 μ.μ. | Reply
EPITELOUS TELOS!
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:33 μ.μ. | Reply
ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΚΡΕΜΜΟΤΗΤΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΕΙ
ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙΣ
------ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΕΛΙΟ--------
image description ΑΝ | Μαΐου 25, 2012 1:05 μ.μ. | Reply
ΚΑΛΟΝ ΥΠΝΟ................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:55 μ.μ. | Reply
Ευχαριστούμε πολύ.........αλλά οι περισσότεροι "υπόχρεοι" δεν θα χρειάζονταν διευκόλυνση εάν δούλευε σωστά το taxis.....πες αλληγορικά βρε αδερφέ "για την διευκόλυνση της διαδικασίας δίδεται παράταση" και ο νοών νοεί τω! Εν πάση περιπτώσει ευχαριστούμε πολύ!
image description ΘΑΝΟΣ-ΛΑΡΙΣΑ | Μαΐου 25, 2012 1:20 μ.μ. | Reply
ΓΙΑ ΤΟ Ε7 ΤΙΠΟΤΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΣΤΟ Υ.Ο. ΟΤΙ ΥΠΑΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΗΓΕΙ ΣΗΜΕΡΑ; TO ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ Ε7 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ ΣΑΝ ΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑΝ Η ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ.
image description ΝΙΚΟΛΕΡΟ | Μαΐου 25, 2012 1:11 μ.μ. | Reply
ΒΑΣΤΑΤΕ ΤΟΥΡΚΟΙ ΤΑ ΑΡΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΤΟ ΣΟΥΛΙ...
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:54 μ.μ. | Reply
E7 E7
image description panagiotis | Μαΐου 25, 2012 1:00 μ.μ. | Reply
ρε παιδιά το Ε7 γαμω .... Παρατασηηηηηηηηηηηηηηηηη
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:48 μ.μ. | Reply
Δωστε παραταση και στα ληξιπροθεσμα και βαλτε μεσα ολους τους ελληνες που χρωστανε ,χωρις διακρισεις .....για να εισπραξετε και κανα φραγκο!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:55 μ.μ. | Reply
http://www.minfin.gr/portal/el/resource/contentObject/id/15eafb0d-40c2-41b9-b0e5-694b647621d7
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:03 μ.μ. | Reply
στα μη κερδοσκοπικα δοθηκε παραταση?
image description bananiotis | Μαΐου 25, 2012 2:30 μ.μ. | Reply
Άρθρο 2

4. Σε φόρο υπόκεινται επίσης, οι ομόρρυθμες και οι ετερόρυθμες εταιρείες, οι κοινωνίες αστικού δικαίου, που ασκούν επιχείρηση ή επάγγελμα, οι αστικές κερδοσκοπικές ή ΜΗ εταιρείες ..............

ΛΟΓΙΚΑ ΝΑΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:01 μ.μ. | Reply
ρε παιδιά δώστε καμιά παράταση και στο Ε7 ΕΛΕΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ
image description ΘΑΝΟΣ-ΛΑΡΙΣΑ | Μαΐου 25, 2012 1:45 μ.μ. | Reply
Ε7 SOS παράταση τωρααααααααααααααααααααααααααααααααααα.
Να τους ενημερώσουμε οτι υπάρχει και αυτό το εντυπο ρε παιδιά. Υπηρεσιακοί ειναι πως να το ξέρουν:;;;;;;;;
Βουρ για το Ε7 ΠΑΡΑΤΑΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:31 μ.μ. | Reply
E7 !!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:48 μ.μ. | Reply
KANTE KATI KAI GIA TIS ORISTIKES E7?
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:12 μ.μ. | Reply
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟΥ Ε7 ???????
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 1:29 μ.μ. | Reply
Ε7 ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 31/5/2012 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ??
image description MAKISD | Μαΐου 25, 2012 2:12 μ.μ. | Reply
Ε7 ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
image description Jack | Μαΐου 25, 2012 2:12 μ.μ. | Reply
είναι και τα σωματεία μη κερδοσκοπικού στην παραταση?
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:41 μ.μ. | Reply
ωραια!!! ακυρη η υπερωρια σημερα
image description MHTSOS | Μαΐου 25, 2012 2:15 μ.μ. | Reply
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟ ΕΝΝΟΕΙ ΟΛΟΙ ΔΗΛΑΔΗ Β ΚΑ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΑΠΛΑ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΛΥΕΙ ΣΕ Β ΚΑΙ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΠΩΣ Ο ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:59 μ.μ. | Reply
Ε7 Ε7 ΠΑΡΑΑΑΑΤΑΣΗΗΗΗΗ!!!!
ΚΑΜΟΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΗΜΕΡΑ???
image description ΘΑΝΟΣ-ΛΑΡΙΣΑ | Μαΐου 25, 2012 2:38 μ.μ. | Reply
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ Ε7- ΛΟΓΩ ΑΓΝΟΙΑΣ Ή ΠΑΡΑΔΡΟΜΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ -ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟ TAXIS ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΛΟΥΜΕ.
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:01 μ.μ. | Reply
ΡΕ ΝΕΑ ΥΠΟΥΡΓΑΡΑ ΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΡΙΞΤΗΝ ΤΗΝ ΡΗΜΑΔΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ Ε7
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:01 μ.μ. | Reply
ΕΛΑ ΡΕ ΟΡΓΑΝΟ ΠΟΦΕΕ ΖΗΤΑ ΤΗΝ ΓΙΑ ΤΟ Ε7
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:12 μ.μ. | Reply
KANTE KATI RE PAIDIA GIA TO E7
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:10 μ.μ. | Reply
Υ.Ο. ΑΚΟΥΣ ?ΔΕΝ ΣΥΜΠΗΡΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ Ε7 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 31/5/12 ??
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:21 μ.μ. | Reply
SOS YPARXEI KAMIA PLHROFORISH GIA PARATASH MH KERDOSKOPOIKOU & E7;
image description tromokratis | Μαΐου 25, 2012 2:51 μ.μ. | Reply
ρε μαγκες για το Ε7, αυτη που ληγει σημερα, ειναι η 3η κατα σειρα παραταση προθεσμιας , και θελετε και αλλη ? .λοιπον λεβεντες εχετε πολλη δουλεια ,οποτε η παρτε και κανενα υπαλληλο ,η δωστε και καμια δουλεια σε καποιους αλλους συναδελφους..........................αυτο για να γινει ομως πρεπει να ληγουν ολα στην ωρα τους ,μπας και πληρωσετε κανα προστιμο
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:06 μ.μ. | Reply
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΛΙΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ - ΑΦΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ??-ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ -Ι ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΓΛΙΤΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ -ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΣΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ -ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ??- Η ΑΠΛΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ???
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:21 μ.μ. | Reply
Κε ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΝΑ ΣΤΗ ΣΤΕΙΛΩ??????? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 3:45 μ.μ. | Reply
ρε μαγκα τρομοκτρατη φαινεται δεν πως έχεις τι να κάνεις και τη βρίσκεις με την αγωνία των άλλων. μπράβο σου που προλαβες και έστειλες όλα στην ώρα τους, μακάρι να είχαμε όλη την δική σου οργάνωση!! αλλά εδώ που είμαστε θα έρθεις κι εσύ κάποια στιγμή και τα πρόστιμα θα είναι όλα δικά σου!!
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 3:11 μ.μ. | Reply
οι κουκουλοφόροι-τρομοκράτες είναι του συστήματος.... ας πάει ένας "κοινός" θνητός να κάψει και τον έπιασαν αμέσως
image description DXA | Μαΐου 26, 2012 1:07 μ.μ. | Reply
καλά τα λες. Κάποτε πρέπει να λήγουν και τα ε7. (ας δώσει άτυπη παράταση, αν επιμένουν κάποιοι).
Θυμάστε όμως που 31-3 είχαν τελειώσει? Και μη μου πείτε ότι είχαμε λιγότερη δουλειά, γιατί τότε τα γράφαμε στο χέρι όλα.
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:57 μ.μ. | Reply
KAPOIOS ARMODIOS APO TO SWMATIO MAS NA KANEI ENA THL STO YPOYRGEIO GIA TO E7
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:14 μ.μ. | Reply
ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΑ ΔΟΘΗΚΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ Η ΟΧΙ?!
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:17 μ.μ. | Reply
Το Ε7 κύριοι .... παράταση
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 2:40 μ.μ. | Reply
Ε77777777777 ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ SOSSSSSSSSSS
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ .................
image description spirosp | Μαΐου 25, 2012 2:26 μ.μ. | Reply
Όπωσδήποτε μια παράταση στο ΦΑΠ των νομικών προσώπων ή έστω να δοθεί η δυνατότητα πληρωμής σε πέντε (5) τουλάχιστον διμηνιαίες δόσεις.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....
image description George7 | Μαΐου 25, 2012 3:34 μ.μ. | Reply
Παράταση για τις οριστικές δηλώσεις Ε7 θα δώσετε???
image description giorgos` | Μαΐου 25, 2012 3:13 μ.μ. | Reply
τη θα γίνει και με το ριμαδη ε7
image description JIM | Μαΐου 25, 2012 3:47 μ.μ. | Reply
Απο την μια σκεφτομαι γιατι δεν τα πανε ολα 31/7/12 ολα να τελειωνουμε. Απο την αλλη λεω οτι και τοτε να τα πανε παλι παραταση θα θελουμε. Την βλεπω την δουλεια να βαζουν προθεσμιες μεσα στον Αυγουστο.
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 3:35 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description LUIS | Μαΐου 25, 2012 3:39 μ.μ. | Reply
Αν αργήσω, φάτε .............
image description ΦΑΠΑ | Μαΐου 25, 2012 3:23 μ.μ. | Reply
ΤΟ ΦΑΠ ΠΟΤΕ ΛΗΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ http://www.taxheaven.gr/calendar/index/index/m/5/y/2012/d/25/tab/2
image description ΦΑΠΑ | Μαΐου 25, 2012 3:59 μ.μ. | Reply
ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ http://www.blogica.gr/ShowArticle.aspx?ID=24317
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 4:22 μ.μ. | Reply
ΟΙ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΕΣ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ
image description vaghelis | Μαΐου 25, 2012 4:02 μ.μ. | Reply
Καλησπέρα,
http://www.taxheaven.gr/forodigos
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 4:19 μ.μ. | Reply
E7 ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗ!!!
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 4:39 μ.μ. | Reply
Σχολιάστε
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 5:54 μ.μ. | Reply
Η ανακοίνωση λέει για "υπόχρεους της παραγράφου 4 του άρθρου 2 του ΚΦΕ, (Ο.Ε., Ε.Ε., κοινωνίες, κοινοπραξίες, κλπ.)"
Τα μη κερδοσκοπικά είναι στο άρθρο 101 παράγραφος 2 !!!!!!!!!!!!!!

ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΑ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 6:08 μ.μ. | Reply
Σε φόρο υπόκεινται επίσης, οι ομόρρυθμες και οι ετερόρρυθμες εταιρίες, οι κοινωνίες αστικού δικαίου, που ασκούν επιχείρηση ή επάγγελμα, οι αστικές κερδοσκοπικές ή μη εταιρίες, οι συμμετοχικές ή αφανείς, καθώς και οι κοινοπραξίες της παρ. 2 του άρθρου 2 του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων
image description kot | Μαΐου 25, 2012 7:09 μ.μ. | Reply
καλα θα βλεπουμε τον αυγουστο τη θαλασσα σε screensaver...
image description Αποστολου | Μαΐου 25, 2012 7:35 μ.μ. | Reply
τΕΛΙΚΑ ΕΔΩΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!
image description episkeptis | Μαΐου 25, 2012 7:27 μ.μ. | Reply
poy edvse,sto E7???
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 7:09 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΕΔΩΣΕ ???? ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ???? ΓΙΑ ΛΕΓΕ
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 7:18 μ.μ. | Reply
A.E & EΠΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ?
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 8:25 μ.μ. | Reply
ΠΟΥ ????
image description Your Name | Μαΐου 26, 2012 1:06 π.μ. | Reply
ΓΙΑ Ε7 ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΤΑ ΤΟΥ 2012
image description SARAKINOS | Μαΐου 26, 2012 7:03 π.μ. | Reply
Υπάρχουν και οι Α.Ε. & ΕΠΕ & ΦΜΑΠ(ες) που λήγουν 31/5. ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ! Πότε θα μας πουν; Ασφαλώς τις 13.57 της 31/5. Αθάνατο ρωμαίϊκο.. Αληθεύει ότι οι δηλώσεις φυσικών προσώπων πάνε μέχρι 30/6 ;;;
image description Ε7-Ε7-Ε7-Ε7 | Μαΐου 26, 2012 9:11 π.μ. | Reply
ΚΑΛΑΑΑ ΤΟ Ε7 ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ????ΤΙ ΛΕΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ TAXISNET ΜΕΧΡΙ 25/5 ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΛΗΞΕ????
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

    Up
    Close
    Close
    Κλείσιμο