Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Ελεγχοι από το ΣΔΟΕ σε 500 πολιτικά πρόσωπα.

Φύλλο και φτερό κάνει το ΣΔΟΕ τις φορολογικές δηλώσεις τις τραπεζικές καταθέσεις και την επιχειρηματική δραστηριότητα 500 πρώην βουλευτών, υπουργών, δημάρχων και νομαρχών.

Οι έλεγχοι ξεκίνησαν μετά από συγκεκριμένες καταγγελίες για γρήγορο πλουτισμό ορισμένων προσώπων και σταδιακά εξελίχθηκαν σε γενικευμένη έρευνα από ειδική ομάδα του Σώματος.

Σύμφωνα με στελέχη του ΣΔΟΕ αυτό που ελέγχεται σε πρώτη φάση είναι αν τα δηλωθέντα εισοδήματα μπορούν να καλύψουν την κινητή και ακίνητη περιουσία.

Σε περίπτωση που δεν καλύπτονται τα περιουσιακά στοιχεία το ΣΔΟΕ προχωρά σε άνοιγμα λογαριασμών.

Επιπλέον ελέγχονται συμβόλαια αγοραπωλησιών ακινήτων αλλά και οι δραστηριότητες δραστηριότητες εταιριών όπου μετέχουν οι ελεγχόμενοι ή συγγενικά τους πρόσωπα.

Πηγή Ημερησία




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 7:05 π.μ. | Reply
ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ
image description KAROLOS | Μαΐου 24, 2012 8:03 π.μ. | Reply
Ωραία!! Μετά από λίγο καιρό όμως θα βγει ανακοίνωση από το ΣΔΟΕ ότι λόγω έλλειψης προσωπικού σταματάνε οι έρευνες, όπως καλή ώρα με τα σκάφη αναψυχής....
image description Νατάσσα | Μαΐου 24, 2012 8:05 π.μ. | Reply
Χα! Έχει και καλύτερα βρε συ. Λόγω έλλειψης προσωπικού, να φτιάξουν μια νέα επιτροπή ελέγχου.... Είπαμε ότι σταματάμε τους διορισμούς. Για τις επιτροπές όμως δεν είπαμε τίποτα, σωστά?
image description συμμοριτης της δραχμης | Μαΐου 24, 2012 8:59 π.μ. | Reply
τι αντανακλαστικα ειναι αυτα ρε συ ? λοιπον, εμενα με πεισατε !
πρεπει και θα ψηφισω μνημονιακα ! να μπει επιτελους μια ταξη, ρε αδερφια !
οχι να ρθουν αυτοι οι "συμμοριτες" της δραχμης και να τους κατσουν και στο σκαμνι, δηλαδη !
φτανει που τους ελεγξατε και τους βρηκατε καθαρους, εμενα μου αρκει !
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 8:22 π.μ. | Reply
ΚΑΛΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ.
ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩΝΩ ΑΓΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ.
ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΛΕΩ ΜΠΡΑΒΟ.ΟΧΙ ΣΕ 500,ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΓΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΩΠΑ.
ΚΑΝΤΕ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ >1000000 ΕΥΡΩ.
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 8:01 π.μ. | Reply
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΙ ΕΛΕΓΧΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΙ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ 10ΕΤΙΑ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΜΠΑΣ ΚΙ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΙ ΚΛΕΠΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 8:37 π.μ. | Reply
ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΩΝ ΔΟΥ.ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΚΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΜΕ ΕΝΔΕΛΕΧΗ ΜΑΤΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΘΡΩΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΚΑΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΥΤΗΣ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΛΟΥΣΙΩΝ
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 9:34 π.μ. | Reply
θα ξεκινήσουν και αυτοί 100 υπάλληλοι και θα καταλήξουν να υπάρχει ένας μόνο όπως με τα σκάφη αναψυχής άραγε;ΑΡΑΓΕ....
image description ΛΕΥΤΕΡΗΣ | Μαΐου 24, 2012 9:25 π.μ. | Reply
ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΑΡΟΛΟΣ ΣΕ 2 -3 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ....ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΙΟ ΠΙΣΤΕΥΤΟ. ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.... ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ ,ΤΗΣ ΜΑΖΙΚΗΣ ΑΠΟΒΛΑΚΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΨΕΥΤΙΚΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΕΡΒΙΡΟΥΝ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΣΑΤΣΩΝ ΤΥΠΟΥ STAR T.V.
Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΛΑΡΙΣΗΣ ΤΟΥ Ο.Σ.Ε .ΓΙΑ ΚΛΑΣΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ .... ΘΥΜΙΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 1950, ΠΑΡΟΤΙ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΙΣΧΥΡΟ ΠΥΡΗΝΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ......... ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΚΑΙ Ο ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΚΔΟΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ...... ΑΠΛΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΜΕΝΗ ΧΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΕΠΙΛΥΘΟΥΝ . ................... ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΥ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΣΤΕ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΙ Ο.Σ.Ε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΠΙΝΑΚΑ ΔΡΟΜΟΛΌΓΙΩΝ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ....
Ο ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΜΑΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ .............
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 10:49 π.μ. | Reply
Γκρινιάριδες του taxheaven αγγίζετε νομίζω μόνο τη μία όψη του νομίσματος. Αφήνονται στο απυρόβλητο οι σκαφάτοι και οι πολιτικοί, όχι μόνο γιατί η πολιτική ηγεσία είναι διεφθαρμένη και μας κοροϊδεύει, αλλά και επειδή εκτός των άλλων υπάρχουν και δημόσιοι υπάλληλοι (που έχουν προσληφθεί πολλές φορές με ρουσφέτια), οι οποίοι δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους και κάνουν τα στραβά μάτια. Γιατί ότι και να κάνουν οι πολιτικοί, εάν η πλειοψηφία των δημοσίων υπαλλήλων ήταν εντάξει στα καθήκοντά τους, οι πολιτικοί δε θα μπορούσαν να περάσουν το δικό τους. Φόλα στους διεφθαρμένους πολιτικούς και σκούπα σε υπεράριθμους και επίορκους δημόσιους υπαλλήλους!
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 10:14 π.μ. | Reply
ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΓΧΟΙ ΑΣ ΓΙΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ.....ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ......
Υ.Γ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΠΑΛΙ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!ΑΧ,ΚΡΕΜΑΣΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ......
image description Justice for All : | Μαΐου 24, 2012 11:23 π.μ. | Reply
Τα λεφτά του Άκη και της Βίκυς (ότι βρεθεί) δεν μπορεί το κράτος να τα δεσμεύσει ? Το ίδιο θα πρέπει να ισχύει και για όσους πολιτικούς ή δημόσιους υπαλληλους δεν δικαιολογούν το πόθεν έσχες (με μια λογική μικρή απόκλιση φυσικά). Όλοι πρέπει να είναι ίσοι έναντι νόμων. Τα απλά / λογικά πράγματα φέρνουν ισοροπία.
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 11:30 π.μ. | Reply
Μήπως είναι τα 500 ονόματα που βρήκαν στην ατζέντα του κ. Τσοχατ.........λου.
Δεν πιστεύω ότι θα γίνει κάτι, εάν το ήθελαν θα έπρεπε να ξεκινήσουν από αυτό πρώτα απ' όλα και στην συνέχεια να δούμε όλα τ' άλλα........... Εισαγγελέας έχει την επίβλεψη όλων αυτών?
image description CHRIS-D | Μαΐου 24, 2012 11:55 π.μ. | Reply
να Δημιουργεί αμεσα μια ΣΔΔΟΕ (με 2 Δ) Σώμα Δίωξης ΔΗΜΟΣΙΟΥ οικονομικου εγκλήματος !!
Αυτο το ΔΗΜΟΣΙΟ και οι ελλειπείς ελέγχοι του ΙΔΙΟΥ του δημοσιου και των μηχανισμών μας κατέστρεψαν !! Η ΛΕΗΛΑΣΙΑ ΚΑΙ Η ΑΧΡΗΣΤΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ που καταστρέφουν έναν ολόκληρο λαό..!
Ολοι οι υπευθυνοι εκει πανω απο βουλευτές, διοικητές, προϊστάμενοι, δεν θα επρεπε πλεον να παιρνουν ουτε καν μισθό, μεχρι να ορθοποδήσει η Ελλάδα !! γιατι οταν ανακαλύπτουν ενα θεμα (π.χ. στο ΙΚΑ και τα σκάνδαλα...θα έπρεπε να ξηλώνουν όχι μονο οσους εμπλέκονται αλλα και τους διοικητές των οργανισμών..που δεν φρόντισαν να γίνουν σωστά οι τότε έλεγχοι και ΑΜΕΣΑ ή ΕΜΕΣΑ επέτρεψαν να γίνουν αυτές οι λεηλασίες !!
*ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ !
Δεν λεω οτι εμεις στον ιδιωτικό τομέα ειμαστε αγγελούδια... αλλα τελικά εμείς ειμαστε κλεφτοκοτάδες (ψιλικατζήδες) και αυτοί εχουν ΛΕΗΛΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΙΕΣ !!
ΝΤΡΟΠΗ !!
ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΝΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ..ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΑΠ'ΕΞΩ !! ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΕΞΩ ? @@ ΕΙΝΑΙ ? ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ! ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΑΛΙΣΒΕΡΙΣΙ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ !!
ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΦΤΑΙΝΕ!
*Sorry για τα πεζά και κεφαλαία...
image description ΣΤΕΛΛΑ | Μαΐου 24, 2012 12:47 μ.μ. | Reply
Φίλες και φίλοι τρέξτε!!!!!!!!!!!!! Ανακαλύψαμε την πυρίτιδα!!!!!!!!!!!
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 12:10 μ.μ. | Reply
Αέρας κοπανιστός......εδώ θα 'μαστε να δούμε τι τολμήσαν να πιάσουν! Οι "αδιάφθοροι ράμπο", εναντίον των δισ (και δεν υπερβάλλω)εκατομμυρίων....παιδιά άιντε να τινάξτε καμιά ελιά καλύτερα που λένε και στο χωριό μου...πόσα αποδειξάκια πιάσατε σήμερα? Αντί να ξεσηκωθείτε εκεί μέσα και να απαιτείστε τους μικρο-ελέγχους να τους κάνουν επί τόπου οι ελεγκτές των ΔΟΥ, τους έχετε να στρογγυλοκάθονται και να βγαίνουν έξω μόνο για καμιά αυτοψία (κι αυτό κόπηκε).
image description Τσε και Βάρα | Μαΐου 24, 2012 1:17 μ.μ. | Reply
1000 υπάλληλοι * 10 φακέλους έκαστος = 10.000 ελέγχους
Απλά μαθηματικά είναι
Τι δήλωσα σαν εισόδημα
Τι έχω ( από αγορές με εμπορικές τιμές )
= Διαφορά.
Γενικοί Γραμματείς , Διοικητές Αστυνομικών τμημάτων και τμημάτων ασφαλείας , Γενικοί Διευθυντές Υπουργείων , ΟΤΑ ( δήμαρχοι, υπεύθυνοι τεχνικών έργων κλπ ) , Πολεοδομίες, Διοικήτές νοσοκομείων κλπ κλπ
Πρέπει να είναι πάνω από 200.000 αυτοί που μασάγανε καλά τόσο καιρό. Με τον πρώτο κύκλο να έχει φάει τα περισσότερα , τον δεύτερο ομόκεντρο κύκλο λίγο λιγότερα κοκ
Βερελής , Μαντέλης , Λαλιώτης , Νεονάκης , Τσουκ , Λιάνη , Βουλγαράκης , Πελέκη , Προβόπουλος , Παπαδήμος, Ρουμελιώτης , Πρωτόπαπας, Σηφουνάκης ......, ΜΚΟργανώσεις , ΚΕΚ αν θυμάστε με επιδοτήσεις , ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ μέρες μπορώ να γράφω.
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 1:06 μ.μ. | Reply
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ???????ΣΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ Κ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ(ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ)ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΙΚΗΤΕΣ ,ΣΤΟΥΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ,ΣΕ ΔΗΜΑΡΧΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΜΑΣ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ????????????ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ?????????????
image description ΝΙΚΟΣ_9 | Μαΐου 25, 2012 12:09 π.μ. | Reply
xaxaxaxa kalo! τους συνταξιουχους αστυνομικους που κανουν μαυρα τους ασφαλιστες και λοιπα θα τους βρει κανει? τους συνταξιουχους τραπεζικους λογιστες?
image description PLAPOUTAS | Μαΐου 25, 2012 2:26 μ.μ. | Reply
Αλλο ένα επικοινωνιακό πυροτέχνημα της υπηρεσιακής ηγεσίας του ΣΔΟΕ.
Γιατί κρύβουν ότι οι περιφερειακές υπηρεσίες του ΣΔΟΕ οδεύουν ολοταχώς προς κατάργηση με απόφαση του Βενιζέλου, η οποία προβλέπει την επάνδρωση της κεντρικής υπηρεσίας του ΣΔΟΕ με 100 ελεγκτές από τους 2335 ελεγκτές που θα επανδρώσουν όλες τις ελεγκτικές φορολογικές υπηρεσίες του ΥΠΟΙΚ, χωρίς να προβλέπεται ούτε ένας ελεγκτής για τις περιφερειακές υπηρεσίες του ΣΔΟΕ.
Ηδη από 1-2-2012 έχει ανασταλεί η λειτουργεία των ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ ( ΠΕΚ) του ΥΠΟΙΚ τα οποία έιχαν συγκροτημένους, έμπειρους και με πολλές γνώσεις ελεγκτές και σταμάτησαν σοβαρούς φορολογικές ελέγχους σε επιχειρήσεις που εμπλέκονται σε διεθνές κύκλωμα απάτης ΦΠΑ, που με εκτεταμένη χρήση ΕΙΚΟΝΙΚΩΝ ΤΙΜΟΛΟΓΙΩΝ, εισέπραξαν παράνομα εκατοντάδες εκατομμυρίων ΕΥΡΩ από της ΔΟΥ όλης της χώρας.
Οι έλεγχοι αυτοί ήταν σε τελικό στάδιο σύνταξης πορισμάτων και καταλογισμού προστίμων δισεκατομμυρίων ΕΥΡΩ. Γιατί σταμάτησαν αιφνιδίως αυτούς τους ελέγχους, ποιά συμφέροντα εξυπηρετούν? Μήπως για να συνεχίσουν ανενόχλητοι τις παράνομες επιστροφές ΦΠΑ δισεκατομμυρίων ΕΥΡΩ?
Το περιβόητο ΣΔΟΕ και η οικονομική αστυνομια (?) τι ελέγχους κάνουν άραγε? Οι μεγάλοι φοροφυγάδες είναι οι καφεντζήδες, οι σουβλαντζήδες και οι ψιλικαντζήδες?
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο