Ειδήσεις Οικονομικές Ειδήσεις

Κείμενο για την παραμονή της Ελλάδας στην Ευρωζώνη υιοθέτησαν τα κράτη-μέλη της Ε.Ε.

Στη δήλωση αναφέρεται ότι η ευρωζώνη έχει πλήρη επίγνωση των σημαντικών προσπαθειών που έχουν γίνει.

Την επιθυμία της ευρωζώνης να παραμείνει η Ελλάδα στη ζώνη του ευρώ και παράλληλα να τηρήσει τις δεσμεύσεις της εξέφρασαν τα κράτη-μέλη της ευρωζώνης σε δήλωση που υιοθέτησαν.
 
Στη δήλωση αναφέρεται ότι η ευρωζώνη έχει πλήρη επίγνωση των σημαντικών προσπαθειών που έχουν ήδη καταβάλει οι Έλληνες πολίτες.
 
Υπογραμμίζεται ακόμη ότι η Ευρωζώνη έχει επιδείξει σημαντική αλληλεγγύη, έχοντας ήδη εκταμιεύσει μαζί με το ΔΝΤ σχεδόν 150 εκατ. ευρώ για την υποστήριξη της Ελλάδας από το 2010.
 
«Θα διασφαλίσουμε ότι τα ευρωπαϊκά ταμεία και εργαλεία θα κινητοποιηθούν προκειμένου να φέρουν την Ελλάδα στο δρόμο της ανάπτυξης και της δημιουργίας θέσεων εργασίας», επισημαίνεται.
 
Η συνέχιση των ζωτικών μεταρρυθμίσεων για την αποκατάσταση της βιωσιμότητας του χρέους θα ενισχύσουν τις ιδιωτικές επενδύσεις και τους θεσμούς και αυτό είναι η καλύτερη εγγύηση για ένα ευοίωνο μέλλον στην Ευρωζώνη, αναφέρει η δήλωση της ευρωζώνης. «Οι ηγέτες της ευρωζώνης υπογράμμισαν ότι μετά τις εκλογές αναμένουν από την νέα ελληνική κυβέρνηση να κάνει αυτή την επιλογή», υπογραμμίζεται στη δήλωση.

Πηγή 24h.gr




Τα σχόλια και οι απόψεις που δημοσιεύονται δεν υιοθετούνται από τον κόμβο και εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.
Θα παρακαλούσαμε πολύ να διατηρήσετε τα σχόλια σας ευγενικά, πολιτισμένα και ουσιώδη. Αποφύγετε χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλους σχολιαστές και προσπαθήστε οι συζητήσεις να γίνονται σε ευπρεπή πλαίσια.

Σχόλια με υβριστικό περιεχόμενο διαγράφονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.




ΠΡΟΣΟΧΗ: Ο παρών ιστοχώρος και όλα τα κείμενα και δεδομένα που εμπεριέχονται σε αυτόν αποτελούν αντικείμενο ειδικής επεξεργασίας και πνευματικής δημιουργίας και προστατεύονται από την νομοθεσία περί Πνευματικής Ιδιοκτησίας και Συγγενικών Δικαιωμάτων και δη από τους νόμους 2121/1993, 2557/1997, 2819/2000, τη Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης (ν. 100/1975), τη Διεθνή Σύμβαση της Ρώμης (ν. 2054/1992) και τις Οδηγίες 91/100/ΕΟΚ, 92/100/ΕΟΚ, 93/83/ΕΟΚ, 93/98/ΕΟΚ ΚΑΙ 96/9/ΕΟΚ. Η ιδιοκτησία επ’ αυτών αποκτάται χωρίς καμία διατύπωση και χωρίς την ανάγκη ρήτρας απαγορευτικής των προσβολών της.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ : Η αναδημοσίευση και η με οποιονδήποτε τρόπο αναπαραγωγή, εξ’ ολοκλήρου, τμηματικά ή περιληπτικά, των οιωνδήποτε κειμένων ή δεδομένων περιλαμβάνονται στον παρόντα ιστοχώρο, χωρίς την έγγραφη άδεια της δικαιούχου εταιρείας.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ: H αναδημοσίευση μόνο των ελεύθερων ειδήσεων του κόμβου και όχι αυτών που η πρόσβαση επιτρέπεται αποκλειστικά στους συνδρομητές του (ένδειξη: αρθρο μόνο για συνδρομητές) με ΡΗΤΗ αναφορά στην πηγή και στον σχετικό σύνδεσμο του άρθρου/είδησης (url).

Παλαιότερα σχόλια

image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 7:19 π.μ. | Reply
να τα βλεπει ο κκκκ Α Λ Ε Ξ Ι Σ
image description Ευρωδραχμοφονιάς | Μαΐου 24, 2012 8:09 π.μ. | Reply
Τί σκατά Ευρωπαική Ενωση της "Αλληλεγγύης" είναι τούτη εδώ μέ τις μισές Χώρες στο ΔΝΤ ?
Ελλάδα, Πορτογαλία,Ιρλανδία, Ουγγαρία, Ρουμανία , και "κακομελέτα" κι' έρχεται Ισπανία , Ιταλία , και πιθανώς και κάποιοι που μου διαφεύγουν
image description NIKOS | Μαΐου 24, 2012 8:24 π.μ. | Reply
Αχ ευτυχώς είχα μία αγωνία μην μας βγάλουν έξω . Μην ψαρώνετε χαϊβάνια Έλληνες μας δουλεύουν για να μας τα πέρνουν.
Αλήθεια οι δημοσκόποι έφυγαν έγιναν μετανάστες πριν από εμάς ?
ΠΡΟΣΟΧΗ ( 24 Ημέρες πριν από τις εκλογές ).
Στις προϋγουμενες ( εκλογές ) ανακαλύψαμε το AIDS τώρα την Πάτρα |
image description APO | Μαΐου 24, 2012 9:53 π.μ. | Reply
Πεστα ρε ΝΙΚΟ γιατι τους εχω βαρεθει ολους τους κλαψομ.....ς και περισσοτερο το εν λογω σαιτ. Τελικα τι ειστε κυριοι υπευθυνοι της διαχειρισης? Φοροτεχνικοι, λογιστες, εργατολογοι ή ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΤΕΣ με τετοια ΑΣΤΟΧΑ και ΑΣΚΟΠΑ με σκοπο τη ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ νεα??

Αλλαχτε δουλεια αν ειναι....
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 10:23 π.μ. | Reply
ΑΣΕ ΡΕ ΑΡΟ...ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΑΜΕΣΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΦΟΥΡΝΙΖΟΥΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΙΣΤΙΚΕΣ Η' ΕΘΝΙΚΟΛΑΪΚΕΣ ΑΝΟΗΣΙΕΣ. ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΓΚΑΘΕΤΟΙ ΤΗΣ ΜΕΚΕΛ, ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ Η' ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΗΝΤΗΣΑΝ ΕΤΣΙ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΣΟΥ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ!!!
image description KAROLOS | Μαΐου 24, 2012 9:47 π.μ. | Reply
Αγαπητέ/η APO, σ' ευχαριστούμε για τα ευγενικά σου σχόλια. Για το τι είμαστε δε θα μιλήσουμε, συνηθίζουμε να αφήνουμε να μιλούν τα έργα μας. Από κει και πέρα, αφού μας δηλώνετε ότι αποκηρύσσετε μετά βδελυγμίας το εν λόγω site, μπορείτε κάλλιστα να ενημερώνεστε από αλλού. Κανείς δε σας υποχρέωσε να μπαίνετε εδώ.
image description agrevelos | Μαΐου 24, 2012 10:51 π.μ. | Reply
Γιατί ασχολείσαι ???????
image description tONI | Μαΐου 24, 2012 10:12 π.μ. | Reply
Exw mia aporia.. k tin apeythinw se osous apo edw mesa einai en dunamei psifoforoi tou Alexi.. akouw gia polu kosmo (aneksartita politikwn pepoithisewn) pou den tou aresei i katastasi stin ellada kai metanasteuei sto USA, sto UK, stin Australia, sti Germania, sti Gallia, sti Souidia. Ola auta ta krati einai anaptugmena krati tou dutikou kapitalistikou kosmou. Den einai teleia, sumfwnw. Alla oi opadoi tis rizospastikis aristeras pou polemate auto to sustima kai vrizete autes tis parapanw xwres pou to stirizoun k pou den sas endiaferei an eimaste stin EE kai sto euro, pou tha metanasteusete arage gia kaluteri zwi? Osoi filoi sas kai omoideates sas exoun idi metanasteusei se poia xwra exoun paei? Osoi apla to skeftontai, poies enallaktikes exoun entopisei? Ean pali de thelate na metanasteusete se poia xwra tha thelate na miasoume k na ftiaxoume tin Ellada opws autin?! Ritwrika erwtimata, pou tha ekplagw an kapoios filos tou suriza mou ta apantisei me ousiastiko tropo.
image description Game over.... | Μαΐου 24, 2012 11:03 π.μ. | Reply
tONI, με Alt & Shift, αλλάζεις σε Ελληνικά.
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 12:24 μ.μ. | Reply
Και εσυ tONI πιστεύεις ότι τα δύο κόμματα που κυβερνουσαν τόσα χρόνια και φεραν τη Χώρα σ'αυτη τη κατάσταση..... τωρα θα σε κανουν σαν τα κρατη που προανέφερες??????? Δεν συμφωνώ πως για όλα φταινε οι πολιτικοί,αλλά σιγουρα αυτος που ασκεί εξουσία είναι αυτός που έχει την κύρια ευθύνη πάντα....!!! Και αυτοι που δε φεραν αναπτυξη με τα τοσα Δις Ευρώ των επιδοτήσεων αλλα αντίθετα μας καταχρέωσαν,μη περιμένεις ότι θα φέρουν ανάπτυξη μ'άδειες τσέπες! Το κομμάτι το χρέους που δεν πήγε για τον Ελληνικο λαό ,δεν το αναγνωρίζουμε!!!! Ουτε και τους τόκους αυτού!!!
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 11:32 π.μ. | Reply
Εγώ προτείνω επιτροπή λογοκρισίας των λαϊκιστών, έτσι σαν πρόγευση του τι μας περιμένει αν έρθουν στα πράγματα. Βέβαια ο ιστότοπος που μας φιλοξενεί, μπορεί να αρχίσει από τώρα να μην δημοσιεύει ειδήσεις που δεν συνάδουν με τις φαντασιώσεις τους, σαν ένδειξη καλής θέλησης. Ειδάλλως στις 17 του Ιούνη θα λογοδοτήσετε προσκυνημένοι κύριοι του TAXHEAVEN...
image description doctor | Μαΐου 24, 2012 1:14 μ.μ. | Reply
Φωτιά και τσεκούρι στο προσκυνημένο taxheaven!!!
Βάλτε τις άσπρες κουκούλες, πάρτε πυρσούς στα χέρια και όλοι τώρα έξω από τα γραφεία του taxheaven να κάψουμε τους προδότες του έθνους.
Ε-ΓΕΡ-ΘΗ-ΤΟΥ !!!!
image description KAROLOS | Μαΐου 24, 2012 12:52 μ.μ. | Reply
Αν θέλεις γράψε επώνυμα τα σχόλιά σου. Αλλιώς υπάρχει και η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος. Αν θες να συκοφαντείς μπορείς να το κάνεις, αλλά θα δεχτείς και τις συνέπειες της συκοφαντικής δυσφήμισης. Για να δούμε λοιπόν, έχεις τα κότσια να το κάνεις ή κρύβεσαι πίσω απ΄την "ανωνυμία" σου; Γιατί αν θελήσουμε θα ζητήσουμε τα στοιχεία σου από επίσημη αρχή. Δεν μπορείς να συκοφαντείς κόσμο εσυ.
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 12:33 μ.μ. | Reply
peace brothers.....υπάρχουν πολλοί αγανακτισμένοι που βλέπουν τους πάντες ένοχους....αδίκως εν προκειμένω.....επιπλέον με τόση δουλειά που έχουν στην Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος (ίσως η πιο αποδοτική και καθαρή υπηρεσία του Δημοσίου) κρίμα είναι να τους επιβαρύνουμε επειδή "τσακωθήκαμε" στο φανάρι!
image description NIKOS_b | Μαΐου 24, 2012 12:41 μ.μ. | Reply
Μεγάλο πράγμα η ανωνυμία του πληκτρολογίου
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 12:40 μ.μ. | Reply
ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΙΡΩΝΕΙΑ...
image description KOSTIS | Μαΐου 24, 2012 12:23 μ.μ. | Reply
Μια ερώτηση:τι σημαινει "τηρηση των δεσμεύσεων?"μισθοί 200-300 ευρω(ετσι λεει το μνημονιο για μισθους νοτιοανατολικης ευρωπης).οταν πριν 2 χρονια επαιρνα σαν λογιστης στον ιδιωτικο τομεα 1600 ευρω και θα φτασω στα 200 με 300 τι να το κανω το ευρω?
image description tONI | Μαΐου 24, 2012 12:29 μ.μ. | Reply
Ακόμα και αν ισχύσει το καταστροφικό σενάριο που λέτε με τα 200 και 300 €, με αυτά τα λεφτά θα μπορείς να αγοράσεις πολλά παραπάνω από ότι με 500.000 δρχ. τρομερά υποτιμημένες! κ θα έχεις προοπτικές για παραπάνω. Με τι δραχμή και όντας σε διεθνή απομόνωση τι προοπτικές θα έχεις;; Όλοι παρακαλάνε να μπουν στην ΕΕ κ εμείς θέλουμε να βγούμε;; πάμε καλά;;; Απάντα ρε φίλε Kosti στην πιο πάνω ερώτησή μου για το που θες να μοιάσουμε ή να μεταναστεύσουμε. Κ ας είναι διατυπωμένη με greeklish.. ΥΓ1: Πολλοί μιλάτε για μελλοντικούς μισθούς 200€ - 300 €, και για τους όντως εξευτελιστικούς μισθούς των 500 € που ισχύουν σήμερα για πολλούς, αλλά δε μιλάτε ταυτόχρονα για τους πάρα πολλούς μισθούς των άνω των 1.000 € που υπάρχουν ακόμα. Συνέλθετε! Ξυπνήσατε ξαφνικά το 2012 και μου θυμηθήκατε την επανάσταση.. άιντε στο facebook μια βόλτα να ηρεμήσετε..
ΥΓ2: Δε διορθώνεις τα λάθη με άλλα λάθη. Δε σας το έχουν πει αυτό;;;
ΥΓ3: Γίνομαι λίγο εριστικός αλλά το χρειάζεστε μερικοί..
ΥΓ4: Υπάρχει κόσμος που δε θέλει το πασοκ κ το νδ και έχει ήδη αρχίσει να σκέφτεται να τους ψηφίσει ώστε να μη βγει ο λαϊκιστής ο αλέξης... Ελληνική παράνοια..
image description Ναι Σε Ολα | Μαΐου 24, 2012 5:30 μ.μ. | Reply
ΜΕ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΜΗΝΑ
ΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ !!!!!! ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΑΞΙΑ
ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΤΩΝ 200 ΕΥΡΩ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΣΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ .....ΚΑΤ` ΑΡΧΑΣ ΘΑ ΑΥΞΗΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΕΡΓΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΥΤΟ.ΡΕ ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ,ΚΑΛΟΥ ,ΚΑΚΟΥ??
image description gus | Μαΐου 24, 2012 12:55 μ.μ. | Reply
Θα λογοδοτήσουμε σε ποιόν ?
Καλό θα ήταν να προσέχετε λίγο τις τοποθετήσεις σας.
Το site δεν είναι πολιτικό , ούτε ασκεί πολιτική μέσα από τις ειδήσεις.
Προσπαθούμε να αξιολογούμε τις ειδήσεις που αναπαράγουμε.
Ο καθένας ανάλογα με την αντίληψή του βλέπει τα Γεγονότα διαφορετικά, και τους δίνει άλλη ένοια . Το γεγονός όμως υπάρχει.
Η σύνοδος κορυφής εχθές έγινε . Οι ευρωπαίοι αποφάσισαν ότι θέλουν την Ελλάδα ερκεί να τηρήσεις τις δεσμεύσεις της. Και αυτό έγινε.
Τώρα εάν κάποιος το δει αυτό σαν μπλόφα, ή κάποιος άλλος το δει σαν απειλή και τρομοκρατηθεί, αυτό έγκειται στην αντίλιψη του.
Εμείς μεταφέρουμε το γεγονός και την είδηση , όσο πιο αντικειμενικά μπορούμε.
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 12:58 μ.μ. | Reply
Ο ψυχραιμότερος ποτέ δεν έχασε....!
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 1:11 μ.μ. | Reply
ΕΙΡΩΝΙΚΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 1:49 μ.μ. | Reply
αντί να κάνετε τίποτα πιο σοβαρό κάθεστε και μαλώνετε σαν τις φιλεναδίτσες...Μα ξέχασα...Αύριο πρωί πρωί θα καταδικάζετε το σύστημα γιατί δεν δίνει παρατάσεις...Ελεος ρε σεις.....
image description ΙΩΑΝΝΗΣ | Μαΐου 24, 2012 1:36 μ.μ. | Reply
Χαλαρώστε συνάδελφοι. Πιστεύω ότι μας φορτώσανε ακόμη πιο πολύ εργασία ως λογιστές-φοροτεχνικούς έχουμε σαλτάρει κανονικά, τιμές σκεφτόμαστε πως να τις ανεβάσουμε, εκκαθαριστικά αρχίσαν να βγαίνουν σκέτη τρέλλα με τα τεκμήρια και τα νεύρα λογικό είναι να έχουν χτυπήσει κόκκινο. Χαλαρώστε όσο γίνεται. Βλέπω ότι τα λαμόγια που ασχολούνται με την πολιτική έχουν αποκτήσει τα τελευταία τριάντα χρόνια απίστευτες περιουσίες(οι περισσότεροι) και εμείς καθόμαστε κάθε μέρα και μιλάμε για το τι πρέπει να γίνει. Όλοι τους είναι ανάξιοι να διοικούν την Ελλάδα μας. Ο τόπος χρειάζεται νέα πρόσωπα νέους ανθρώπους άσχετους με την πολιτική να αναλάβουν τις τύχες της χώρας. Δεν ανήκω σε κανένα πολιτικοτραγικό σχηματισμό. Να πάνε στα τσακίδια όλοι τους. Θέλουμε ΕΛΛΗΝΕΣ να διοικήσουν τον τόπο και όχι ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΕΣ-ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΣ-ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΕΣ
image description ΛΕΥΤΕΡΗΣ | Μαΐου 24, 2012 1:25 μ.μ. | Reply
ΤΟΝΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΗΣ- ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ - ΜΝΗΜΟΣΥΝΟΥ. .
ΤΩΡΑ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΠΙΘΑΝΑ ΣΗΜΕΙΑ
ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ΟΙ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΕΣ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΡΕΙΑ .
Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΕ !!!!!! ΝΑ ΠΙΕΣΕΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΑΙΚΟΥΣ.... - ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΤΟΥ ΤΗΣ ΕΥΡΩΒΟΥΛΗΣ ΣΤΙΣ ΒΡΥΞΕΛΛΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΣΤΑΣΗ .
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΛΙΓΟ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΚΡΑΣΙ ΤΟΥΣ.....
ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΠΙΣΤΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ Η ΠΙΕΣΗ ΠΟΥ
ΑΣΚΕΙΤΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .
image description tONI | Μαΐου 24, 2012 2:40 μ.μ. | Reply
1. Εκτός από τον Τσίπρα υπάρχει και ο Κουβέλης. Ο οποίος έχει την ίδια κατεύθυνση με τον Τσίπρα, αλλά σε τρομερά μεγαλύτερη ρεαλιστική βάση!!! Ο Τσίπρας είναι ο νέος Παπανδρέου. Δεν το βλέπετε;;; Νομίζετε ότι ψηφίζετε κάτι καινούριο;;;; Για τους παλαιο-πασοκους ειδικά έχω αυτό: "Άλλαξε ο μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς".
2. Δε διαφωνώ ότι η πίεση που ασκείται μπορεί λίγο να βελτιώσει τα πράγματα, αλλά φοβάμαι ότι υπάρχει και ένα όριο. Όπως υπάρχουν όρια και στη λιτότητα και στην δημοσιονομική προσαρμογή έτσι υπάρχουν και όρια στην πίεση για χαλάρωση τους.
3. Δικαιολόγησέ μου τον όρο τοκογλύφος. Δανείζεις εσύ χωρίς τόκους να έρθω να μου δόσεις 20 €;
4. Δικαιολόγησέ μου και τον όρο προσκυνητής. Αυτοί που ψήφιζαν και προσκυνούσαν τόσα χρόνια πασοκ κ νδ που μας έφεραν εδώ, δικαιούνται να τον χρησιμοποιούν;
image description doctor | Μαΐου 24, 2012 1:58 μ.μ. | Reply
Ε, βέβαια. Τι θέλουν λοιπόν; Απλώς τη συνέχιση της παρούσας κατάστασης.
Δανεισμός με επιτόκιο και σίγουρο κέρδος, καταστροφή της ελληνικής οικονομίας και παραμύθι με την υπερηφάνεια της συμμετοχής στο μεγάλο κλαμπ του ευρώ.
Κι ας αυτοκτονεί ο κόσμος, κι ας είναι η μισή Ελλάδα άνεργη. Είμαστε όμως στο ευρώ ρε!!!!
image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 2:18 μ.μ. | Reply
ΕΜΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΑΛΩΣ ΚΑΜΩΜΕΝΑ, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΑΝΕ ΤΑ (ΔΑΝΕΙΚΑ) ΛΕΦΤΑ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΘΟΝΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ. Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΡΟ 2009 ΟΡΓΙΟ ΣΠΑΤΑΛΗΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ. ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ; ΑΠΛΟ: ΘΑ ΕΚΒΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΧΩΣΟΥΝ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ! Α, ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΟΤΗΣ, ΔΟΣΙΛΟΓΟΣ, ΑΝΑΛΓΗΤΟΣ, ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΣ, ΚΛΠ., ΕΠΕΙΔΗ Ο ΛΑΟΣ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΕΤΟΙΑ...
ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ...
image description ΛΕΥΤΕΡΗΣ | Μαΐου 24, 2012 3:47 μ.μ. | Reply
ΤΟΝΙ , ΟΙ ΝΕΟΙ ΜΕΤΑΜΟΝΤΕΡΝΟΙ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΙ ΤΟΥ ΔΥΤΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑΚΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΠΟΥ ΔΙΕΛΥΣΑΝ ΧΩΡΕΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ- ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ - ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ-ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΣ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΛΕΦΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΟΥΝ -ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΜΕ ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΕΤΑΙΡΙΚΩΝ ΤΙΤΛΩΝ -ΜΕΡΙΔΙΩΝ -ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΥΠΟΔΟΜΗ ΠΟΛΛΩΝ ΧΩΡΩΝ.
ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ- ΑΠΑΤΗΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ
ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ-ΑΠΑΤΗΣ
ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΡΕΥΗ ΤΗΣ I LEHMAN - BROTHERS ΤΟΥΣ
ΑΞΙΟΛΟΓΟΥΣΑΝ ΜΕ ΑΑΑ !!!!! KAI META ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΟΙ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΤΩΝ Η.Π. Α ΠΛΗΡΩΣΑΝ 200 ΔΙΣ ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ- ΙΔΙΩΤΕΣ ......... ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ

image description Your Name | Μαΐου 24, 2012 3:06 μ.μ. | Reply
ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΧΑΛΙ, ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑΝ ΟΙ ΑΓΟΡΕΣ ΧΡΗΜΑΤΟΣ.ΟΤΑΝ ΔΑΝΕΙΖΟΜΑΣΤΑΝ ΑΛΟΓΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΑΤΑΛΟ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΟΧΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΚΡΥΣΜΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ, ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑΜΕ, ΜΑΣ ΠΙΑΣΑΝΕ ΚΩΤΣΟΥΣ Η' ΑΠΛΑ ΕΛΠΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ; ΜΟΝΟ ΟΙ ΧΡΗΜΑΤΑΓΟΡΕΣ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥ ΡΙΞΑΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ-ΠΑΡΑΓΚΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΕΞΩ;
image description tONI | Μαΐου 24, 2012 4:25 μ.μ. | Reply
Λευτέρη δε διαφωνώ ότι το σύστημα έχει μεγάλα μειονεκτήματα για τους λαούς. Πες μου όμως ένα σύστημα άλλο, το οποίο στο μέσο πολίτη εξασφαλίζει καλύτερη ποιότητα ζωής από αυτό το άδικο σύστημα. Υπάρχει; Υπήρξε ποτέ;
image description ΛΕΥΤΕΡΗΣ | Μαΐου 24, 2012 4:35 μ.μ. | Reply
ΕΧΟΥΝ ΑΣΥΛΙΑ ΟΙ ΑΓΟΡΕΣ ΧΡΗΜΑΤΟΣ....... ΤΗΣ ΘΑΥΜΑΖΟΥΜΕ .
ΟΙ ΝΕΟΙ ΜΕΤΑΜΟΝΤΕΡΝΟΙ ΘΕΟΙ.........
Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ ΓΙΑ ΝΕΑ ΦΙΛΟΛΑΙΚΑ.....
ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΟΥΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ - ΑΝΤΟΧΕΣ .
ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΜΠΑΧΑΛΟ .
ΔΙΟΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΔΟΜΗΘΗΚΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΛΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ
ΕΝΩ ΟΙ ΙΔΙΩΤΕΣ - ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΠΟΥ ΧΤΙΖΟΥΝ ΠΑΛΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ
ΤΟ 50% ΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΤΩΝ ΦΤΩΧΙΚΩΝ.... ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΤΟΥΣ , ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΤΙΜΙΟΥΣ- ΚΟΡΟΙΔΑ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥΣ .
ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ... ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΣΥΓΧΡΟΝΟ - ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ........ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΠΥΡΟΒΛΗΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΕΣ ,ΕΚΤΟΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΟΦΘΑΛΜΟΙ.
image description ΛΕΥΤΕΡΗΣ | Μαΐου 24, 2012 4:30 μ.μ. | Reply
ΤΟΝΥ, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ .
ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΩΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΑ ..... Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ -ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.............

image description antonis | Μαΐου 24, 2012 5:14 μ.μ. | Reply
ΣΚΥΨΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΦΤΙΑΞΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΝΑ ΔΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΦΕΤΟΣ,ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΝ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ , ΚΑΝΤΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠ ΤΗ ΒΑΣΗ ,ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ, ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ,ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΑΝΑΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥΣ
image description Ναι Σε Ολα | Μαΐου 24, 2012 6:46 μ.μ. | Reply
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΛΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΙΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΖΩ ΜΑΝΟ, ΠΑΠΑΘΕΜΕΛΗ, ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ή ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΡΠΑ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ .ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΤΙΣ 50 ΕΔΡΕΣ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ.ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΕΙ.
image description Θανάσης | Μαΐου 25, 2012 2:45 π.μ. | Reply
Ξέρετε τι τρέμουνε κυριολεκτικά? Να βγεί η Ελλάδα από το ευρώ και να πάει καλά (λογικά) μετά από λίγο. Θα ακολουθήσουν οι περισσότεροι, εκτός ευρωνταχάου. Επειδή για να γίνει αυτό θα πρέπει η Ελληνική κυβέρνηση να υπερασπιστεί το συμφέρον των απλών Ελλήνων και όχι των τραπεζιτών, εκεί παίζεται το θέμα. Αν ξυπνήσει ο κόσμος και αναδείξει κάποια γνήσια δύναμη υπέρ των συμφερόντων του (ή αν υποχρεώσει τον άχρωμο ΣΥΡΙΖΑ) και κάνει πραγματικές ρήξεις, θα τρίβουν τα μάτια τους όλοι. Βέβαια, ρεαλιστικά δεν προβλέπω να γίνει κάτι τέτοιο, παρά μετά από πολλά χρόνια. Για την ώρα προβλέπω ότι οι ευρωσαμαράδες θα μας πάνε σε άλλο νόμισμα τύπου ευρωδραχμής και θα μας πούνε και ότι αυτό θα γίνει για να έχουμε ανάπτυξη. Η οποία βέβαια δεν θα έρθει, γιατί άλλο το εθνικό νόμισμα, που ελέγχεις εσύ και άλλο το τυχαίο νόμισμα που ελέγχουν οι άλλοι.
image description Your Name | Μαΐου 25, 2012 12:02 μ.μ. | Reply
ΦΕΡΤΕ ΞΕΝΟΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ!
Email:
Θέμα:
Μήνυμα:
 
Δημιουργία νέας κατηγορίας

Your Categories

  • Δηλώσεις 2017
Up
Close
Close
Κλείσιμο