Αποτελέσματα live αναζήτησης

Αγγελία - Αίτηση για : Βοηθός Λογιστή

Βοηθός Λογιστή

Επιλογή τύπου αγγελίας: Προσφορά εργασίας (Εργοδότες)
Μισθός: 0
Εταιρεία: ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΙΚΕ
Πόλη: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΓΓΕΛΙΑΣ

Εταιρεία παροχής λογιστικών - φοροτεχνικών υπηρεσιών προς επιχειρήσεις που εδρεύει στον Πειραιά ζητά Λογιστή / Λογίστρια έως 35 ετών πλήρους απασχόλησης αορίστου χρόνου.

Αρμοδιότητες

Τήρηση απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων
Καλή γνώση MyData
Υπολογισμός και υποβολή δηλώσεων Ε1,Ε3,Φ.Π.Α., VIES, Παρακρατούμενων φόρων
Καλή γνώση δηλώσεων περιουσιακής Κατάστασης (Ε9)
Πολύ καλή γνώση όλων των διαδικασιών του συστήματος ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ (προσλήψεις, αποχωρήσεις, υποβολές συμβάσεων, αδειών κλπ.), των απαιτούμενων υποβολών ΕΦΚΑ/ΦΜΥ και των διαδικασιών για τον υπολογισμό της μισθοδοσίας

Απαραίτητα Προσόντα - Δεξιότητες
Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικής / Λογιστικής Κατεύθυνσης
Πολύ καλή γνώση Φορολογικής και Εργατικής νομοθεσίας
Γνώση λογισμικών EPSILON ΝΕΤ (EXTRA ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ, EXTRA ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ, ΤΑΧ SYSTEM) Data Communication (Academia Financials Γενική Λογιστική ,Academia Financials Έσοδα-Έξοδα , Premium HRM Μισθοδοσία)
Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε ανάλογη θέση σε περιβάλλον λογιστικού γραφείου με γνώσεις λειτουργίας κυκλώματος λογιστικού γραφείου.
Τήρηση προθεσμιών και χρονοδιαγραμμάτων
Ομαδικότητα και συνεργασία

Παροχές
Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
Σύγχρονο και μοντέρνο περιβάλλον εργασίας
Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
Συνεχής εκπαίδευση & υποστήριξη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού
Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας;
Στείλετε μας το βιογραφικό σας στο email [email protected] και [email protected]

Ηλικία: N/A
Όνομα επικοινωνίας ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
Κωδικός για
διόρθωση / διαγραφή
αγγελίας

Κάντε αίτηση για την Αγγελία αυτή