Αποτελέσματα live αναζήτησης

Αγγελία - Αίτηση για : Βοηθός Λογιστή

Βοηθός Λογιστή

Επιλογή τύπου αγγελίας: Προσφορά εργασίας (Εργοδότες)
Μισθός: 0
Εταιρεία: Enimeris P.C.
Πόλη: Θεσσαλονικη

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΓΓΕΛΙΑΣ

Η Enimeris.com αναζητά Λογιστή για την ενίσχυση του δυναμικού της.

**Λογιστής – Ενδεικτικές Αρμοδιότητες**
• Καταχωρήσεις και έλεγχος λογιστικών εγγραφών σε απλογραφικά και διπλογραφικά βιβλία
• Συμφωνία τραπεζών
• Διεκπεραίωση φορολογικών υποχρεώσεων (δηλώσεων εισοδήματος Φυσικών και νομικών προσώπων, ΦΠΑ, ΙΝΤΡΑΣΤΑΤ, Ανακεφαλαιωτικούς πινάκες κλπ)
• Έλεγχος ισοζυγίων
• Προετοιμασία Ισολογισμών
• Διαχείριση προσωπικού (προσλήψεων-απολύσεων) στο ΠΣ Εργάνη ΙΙ
• Υπολογισμός και εκδοσή μισθοδοσίας
• Σύνταξη, έλεγχος και υποβολή ΑΠΔ, ΦΜΥ καθώς και όλων των υποχρεώσεων προς κρατικούς φορείς
• Συνεχής ενημέρωση για την ασφαλιστική και εργατική νομοθεσία

Απαραίτητα Προσόντα:

• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 χρόνων σε οργανωμένο λογιστήριο

**Γνώσεις**
• Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή οικονομικής Κατεύθυνσης
• Άριστη γνώση του ΕΛΠ,
• Πολύ καλή γνώση των προγραμμάτων της EpsilonNet
• Πολυ καλή γνώση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού υπολογιστών και εφαρμογών γραφείου (Excel, Word)
• Επιθυμητή η γνώση της Αγγλικής γλώσσας (Β2)

**Ικανότητες – Δεξιότητες**
• Οργανωτικές δεξιότητες
• Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ικανότητα διαχείρισης χρόνου

**Προσωπικά χαρακτηριστικά**
• Προσήλωση στη λεπτομέρεια
• Ομαδικότητα
• Υπευθυνότητα
• Ευελιξία

Παροχές:
• Πλήρης απασχόληση
• Ασφάλιση
• Εργασία σε περιβάλλον γραφείου

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο [email protected] αναγράφοντας στο θέμα ENACCTH0622 ή ακολουθόντας τον παρακάτω σύνδεσμο https://bit.ly/3NEbAO9. Όλες οι υποψηφιότητες αντιμετωπίζονται με διακριτικότητα και θεωρούνται εμπιστευτικές.

Ηλικία: N/A
Όνομα επικοινωνίας Νικόλαος Σπυρίδησ
Ιστοσελίδα επικοινωνίας https://enimeris.com/
Κωδικός για
διόρθωση / διαγραφή
αγγελίας

Κάντε αίτηση για την Αγγελία αυτή