Αποτελέσματα live αναζήτησης

Αγγελία - Αίτηση για : Supervisor Accountant / Επιβλέπων λογιστής

Supervisor Accountant / Επιβλέπων λογιστής

Επιλογή τύπου αγγελίας: Προσφορά εργασίας (Εργοδότες)
Μισθός: 0
Εταιρεία: Γεράσιμος Ε. Φωτεινάτος - ΕΤΕΡΟΝ
Πόλη: ΚΕΡΚΥΡΑ - ΤΗΛΕΡΓΑΣΙΑ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΓΓΕΛΙΑΣ

Η εταιρεία Γεράσιμος Ε. Φωτεινάτος - ΕΤΕΡΟΝ με πολυετή και ηγετική παρουσία στην Κέρκυρα, στα πλαίσια της ανάπτυξης της αναζητά να εντάξει στο δυναμικό της Επιβλέπων Λογιστή για το συντονισμό και την καθοδήγηση του τμήματος λογιστικής της Συμβουλευτικής μας Εταιρείας είτε στα γραφεία της, είτε με τη μορφή τηλεργασίας.

Στις αρμοδιότητες περιλαμβάνεται:
• Συντονισμός και επίβλεψη του τμήματος λογιστικής υποστήριξης, παροχή λύσεων και καθοδήγησης στα μέλη του τμήματος
• Σύνταξη και παρακολούθηση του φορολογικού σχεδιασμού της εκάστοτε επιχείρησης
• Συλλογή δεδομένων, εντοπισμός λαθών και παρατυπιών και πρόταση διορθώσεων
• Επίβλεψη της σύνταξης και της υποβολής των δηλώσεων
• Συντονισμός το κλεισίματος των λογιστικών βιβλίων στο τέλος του έτους και δημοσίευση των οικονομικών καταστάσεων (ισολογισμοί, αποτελέσματα χρήσης)
• Ενημέρωση συναδέλφων για αλλαγές σε νομοθεσία, νέα αρθρογραφία και έγγραφα φορέων
• Σύνταξη άρθρων και εγχειριδίων σχετικά με το αντικείμενό του και παροχή προς δημοσίευση

Προσόντα
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ και επιθυμητός ο Μεταπτυχιακός Τίτλος
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 10ετής σε λογιστικό γραφείο με εμπειρία σε ευρύ φάσμα επιχειρήσεων
• Άριστη γνώση λογιστικής τήρησης και παρακολούθησης διπλογραφικών βιβλίων, ΕΛΠ, φορολογίας και ΦΠΑ
• Ικανότητα στη χρήση υπολογιστών
• Γνώση αγγλικών
• Ικανότητα στην ηγεσία ομάδας

Προσφέρουμε:
• Εργασία σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον
• Δυνατότητα εργασίας εξ αποστάσεως είτε παροχή χώρου εργασίας στον τόπο διαμονής
• Ελκυστικές αποδοχές και δυνατότητες εξέλιξης
• Εκτεταμένο πρόγραμμα εκπαίδευσης συνεχούς ροής για την κατάλληλη προετοιμασία και εκτέλεση των αρμοδιοτήτων.

e-mail: [email protected]

Ηλικία: N/A
Όνομα επικοινωνίας Γεράσιμος Φωτεινάτος
Κωδικός για
διόρθωση / διαγραφή
αγγελίας

Κάντε αίτηση για την Αγγελία αυτή