Προς το περιεχόμενο

Πληρωτέα επιταγή μου επέστρεψε σε εμένα από πελάτη μου


ramones

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους

 

 

Επιταγή που είχα κόψει σε προμηθευτή μου επέστρεψε σε εμένα από πελάτη μου. Έχω κάποιο πρόβλημα;  

 

 

 

Σας ευχαριστώ εκ' τον προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ όσο ξέρω, δεν υπάρχει πρόβλημα, την καταθέτεις στον λογαριασμό σου κανονικά, κάνουν πληρωμή και είσπραξη το ποσό την ίδια στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν καλύπτεται από παραστατικά τι πρόβλημα έχεις?   το λέω γιατί λόγω καταστάσεων μπορεί να πληρώνεσαι για 1-2 χρόνια καθυστερούμενα. οπότε γράψε τι αμοιβές αφορά.

 

καλύτερα να εξοφληθεί έτσι ,παρά να την ακυρώσεις και να στην ζητάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

 

 

Το ποσό καλύπτεται από τιμολόγια και στις δύο περιπτώσεις (δηλαδή και ως πελάτη και ως προμηθευτή) απλώς επειδή δεν το έχω ξανααντιμετωπίσει ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε εσείς κάποια τέτοια περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαρτάται ,έγινε αντικατάσταση?πληρώθηκε με μετρητά?οπότε πράττεις ανάλογα.Τώρα να την εξοφλήσεις στην τράπεζα,εσύ ?...................δεν θα φαίνεται ποιος την εισέπραξε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαρτάται ,έγινε αντικατάσταση?πληρώθηκε με μετρητά?οπότε πράττεις ανάλογα.Τώρα να την εξοφλήσεις στην τράπεζα,εσύ ?...................δεν θα φαίνεται ποιος την εισέό

Όχι ούτε αντικατάσταση έγινε ούτε πληρώθηκε με μετρητά. Επιταγή μεταχρονολογημένη που είχα κόψει σε προμηθευτή μου, επέστρεψε σε εμένα από πελάτη μου. Υπάρχει πρόβλημα να την πάρω πίσω;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ούτε αντικατάσταση έγινε ούτε πληρώθηκε με μετρητά. Επιταγή μεταχρονολογημένη που είχα κόψει σε προμηθευτή μου, επέστρεψε σε εμένα από πελάτη μου. Υπάρχει πρόβλημα να την πάρω πίσω;   

Δέν έχεις πρόβλημα,απλά την παίρνεις ,καταχωρείς το γεγονός και έχεις το υπόλοιπο ,μέχρι εξοφλήσεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν την εξαργυρώσει πρέπει να την ακυρώσει, θα φαίνεται εκκρεμές το συγκεκριμένο φύλλο στην τράπεζα.

γι αυτό πρότεινα να την πληρώσει/εισπράξει ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν την εξαργυρώσει πρέπει να την ακυρώσει, θα φαίνεται εκκρεμές το συγκεκριμένο φύλλο στην τράπεζα.

γι αυτό πρότεινα να την πληρώσει/εισπράξει ταυτόχρονα.

Στην τράπεζα που ρώτησα μου είπανε ότι δεν το έχουν αντιμετωπίσει ξανά και μάλλον σκέφτομαι να την πάω σε άλλη τράπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...