Προς το περιεχόμενο
  • 0

Τροποποιητική δήλωση ε1 2015 ηλεκτρονικά ή από ΔΟΥ;


ramones

Ερώτηση

Καλησπέρα

 

 Δηλώθηκαν από λάθος ποσά στους κωδικούς 409 και 611 και πρέπει να μηδενιστούν, η δήλωση είναι σε κατάσταση ελέγχου χωρίς να έχει περάσει το 15νθήμερο και φυσικά να υπάρχει βεβαίωση παρακράτησης φόρου να στείλουμε για τα παραπάνω ποσά. Τροποποιητική δήλωση ε1 2015 γίνεται ηλεκτρονικά ή μόνο από την ΔΟΥ πλέον;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα

 

 Δηλώθηκαν από λάθος ποσά στους κωδικούς 409 και 611 και πρέπει να μηδενιστούν, η δήλωση είναι σε κατάσταση ελέγχου χωρίς να έχει περάσει το 15νθήμερο και φυσικά να υπάρχει βεβαίωση παρακράτησης φόρου να στείλουμε για τα παραπάνω ποσά. Τροποποιητική δήλωση ε1 2015 γίνεται ηλεκτρονικά ή μόνο από την ΔΟΥ πλέον;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!

 

ΔΟΥ ,

 

οταν βγαζει για ελεγχο δεν υπαρχει κουμπι ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ηλεκτρονικά μέχρι 31.12.2015.  Μετά στην ΔΟΥ.

 

 

ΔΟΥ ,

 

οταν βγαζει για ελεγχο δεν υπαρχει κουμπι ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚη

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο. Και εγώ νόμιζα ότι γίνεται ηλεκτρονικά αλλά απ' ότι φαίνεται την ΔΟΥ δεν την αποφεύγω διότι δεν μου βγάζει κουμπί τροποποιητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικά οποιαδήποτε τροποποιητική φορολογική δήλωση (φορολογικού έτους 2014) υποβληθεί ηλεκτρονικά μετά τις 04-09-2015 έχει πρόστιμο, ή ισχύει όπως και παλαιότερα, ότι δηλ. εάν δε παραβιάζεται καποια φορολογική διάταξη, δεν επιβάλλεται και πρόστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, να σας ενημερώσω ότι από την ΔΟΥ δεν μου δέχθηκαν την τροποποιητική γιατί η δήλωση είναι υπό έλεγχο δικαιολογητικών και δεν έχει εκκαθαριστεί ακόμα. Μου είπανε να στείλω μαζί με τα δικαιολογητικά για τον έλεγχο μια υπεύθυνη δήλωση που να εξηγώ τις αλλαγές που πρέπει να γίνουν και θα το χειριστούν από την Δ.ΗΛΕ.Δ. Έχει κανείς κάποια άλλη πρόταση;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, να σας ενημερώσω ότι από την ΔΟΥ δεν μου δέχθηκαν την τροποποιητική γιατί η δήλωση είναι υπό έλεγχο δικαιολογητικών και δεν έχει εκκαθαριστεί ακόμα. Μου είπανε να στείλω μαζί με τα δικαιολογητικά για τον έλεγχο μια υπεύθυνη δήλωση που να εξηγώ τις αλλαγές που πρέπει να γίνουν και θα το χειριστούν από την Δ.ΗΛΕ.Δ. Έχει κανείς κάποια άλλη πρόταση;   

να σου πώ εγώ ένα άλλο κορυφαίο ανέκδοτο που μου είπαν χθές στην ΔΟΥ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ? ότι αν δεν έχεις υποβάλλει(ξέχασες βρέ παιδί μου ,σου διέφυγε,αποφάσισες να δηλώσεις ένα εισόδημα επιχειρ.που είχες αποφασίσει στην αρχή ότι δεν θα το δηλώσω κλπ) με την αρχική ηλεκτρονική δήλωση Ε3 και με την προυπόθεση ότι η εκκαθάριση της αρχικής έγινε στη ΔΟΥ ,δεν μπορούν να σου παραλάβουν στο εισόδημα τροποποιητική δήλωση Ε1-Ε3. Δεν θα υπήρχε πρόβλημα αν η εκκαθάριση είχε γίνει αυτόματα(μίλησα και με το τάξις) αλλά δυστυχώς λόγω αναπηρίας μας κάλεσαν εντός 15 ημερών στη ΔΟΥ..

 

προσωπικά δεν πιστεύω ότι μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο και είμαι διατεθειμένος να φτάσω μέχρι το Υ.Ο. για να καταγγείλω τον συγκεκριμένο υπάλληλο αν αυτό που μου είπε δεν ευσταθεί. Ακούω γνώμες.

 

υ.γ.    στο Υ.Ο. πήρα αλλά μέχρι τώρα δεν απαντάει κανείς.

υ.γ.2  στον έφορο δεν πήγα ακόμη,αλλά θέλω πρώτα να έχω κάποια απάντηση επίσημη να του την τρίψω στη μούρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

 

Αχρεωστήτως καταβληθέντα, τα οποία επιστρέφονται από τον φορολογούμενο στο ταμείο ασφάλισης, πως δηλώνονται στο Ε1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

 

Αχρεωστήτως καταβληθέντα, τα οποία επιστρέφονται από τον φορολογούμενο στο ταμείο ασφάλισης, πως δηλώνονται στο Ε1?

Καλησπέρα,
 
Αχρεωστήτως καταβληθέντα, τα οποία επιστρέφονται από τον φορολογούμενο στο ταμείο ασφάλισης, πως δηλώνονται στο Ε1?

Θα δηλωθεί/αφαιρεθεί όλο το ποσό στην χρονιά που έγινε η επιστροφή ή επειδή αφορούν και αναδρομικά θα δηλωθούν και στις χρονιές που αφορούν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΗΣΤΗ  ΑΡΧΙΚΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 2860,00  ΝΕΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ  ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 3844,36   ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ

 

ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.................ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ 2η ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΟΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΗΣΤΗ  ΑΡΧΙΚΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 2860,00  ΝΕΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ  ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 3844,36   ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ

 

ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.................ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ 2η ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΟΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...................

Γιατί έγινε η νέα εκκαθάριση?προφανώς προηγήθηκε τροποποιητική,γιατί?αλλιώς ..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΗΣΤΗ  ΑΡΧΙΚΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 2860,00  ΝΕΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ  ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 3844,36   ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ

 

ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.................ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ 2η ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΟΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...................

Oμοίως...

Έκδοση νέας πράξης διοικητικού προσδιορισμού Φ.Ε. φορ. έτους 2014 (ΠΟΛ 1217/2015)‏

Φοιτητής υποβάλει μόνος του  Δήλωση Φορολογικού  Έτους 2014 με 0,03 λεπτά τόκο ως μοναδικό εισόδημα στις 14/06/2015.Δηλώνει  φιλοξενούμενος στους γονείς του και 1 σπιτάκι στο χωριό 45 τ.μ. ως  ΚΕΝΟ στο Ε2. και απολύτως τίποτα άλλο. Η αρχική εκκαθάριση  τότε του βγάζει 0 (μηδέν) φόρο και εκτύπωσε ο άνθρωπος και το εκκαθαριστικό του.Σήμερα λαμβάνει το γνωστό e-mail περί ''Έκδοσης νέας πράξης δοικητικού προσδιορισμού του Φ.Ε. φορ.έτους 2014 (ΠΟΛ 1217/2015) με 65,99 ευρώ φόρο ΔΙΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΝΤΕΨΕΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ 300,00 ΕΥΡΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!!!ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 049!!!

 

Όνειρο ζω δεν το πιστεύω...μην με ξυπνάτε!!!

 

Υ.Γ.

Αν κάνει μία  2η τροποποιητική και βάλει στον 049 π.χ. 300,00 ευρώ θα πάει για μαλλί και θα βγει κουρεμένος;;; Τί εννοώ; Θα μηδενίσει τον Φόρο των 65,99 Ευρώ και θα του επιβληθεί το πρόστιμο του ΚΦΔ των 100,00 ευρώ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ομοίως...Το θεμα είναι οτι δεν βλεπω στην ΠΟΛ που αναφέρει το mail (1217/2015) καμια μεταβολη γι αυτες τις περιπτωσεις...Η μηπως κανω λαθος...?

Υ.Γ. Προς το παρον δεν αφηνει να υποβαλλεις τροποποιητικη (μηνυμα προσπαθηστε σε λιγες μερες βγαζει αμεσως μετα την οριστικη υποβολη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ομοίως...Το θεμα είναι οτι δεν βλεπω στην ΠΟΛ που αναφέρει το mail (1217/2015) καμια μεταβολη γι αυτες τις περιπτωσεις...Η μηπως κανω λαθος...? ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ

Υ.Γ. Προς το παρον δεν αφηνει να υποβαλλεις τροποποιητικη (μηνυμα προσπαθηστε σε λιγες μερες βγαζει αμεσως μετα την οριστικη υποβολη...) ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΟΡΟ (κωδ 049 )ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΤΟΥ 4174/13 ΤΑ 100,00 ΕΥΡΩ.......

Ακόμη σκέπτομαι τον φοιτητή που πέρασε από το γραφείο απόψε...Τί να του πω του παιδιού ;;;  :(  :(  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ανακαλω...Με τον Ν 4330/2015 ναι μεν οσους εχουν εισοδημα απο κεφαλαιο ή ενοικια τους παει με την κλιμακα των μισθωτων-συνταξιουχων αλλά καταργει την διαταξη κατα την οποια δεν τους υπολογιζε την ελαχιστη αντικειμενικη δαπανη των 3000€....

Περαστικα λοιπον....

Οσο για το 100ρικο της τροποιιητικης

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/21510

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ανακαλω...Με τον Ν 4330/2015   ΦΕΚ Α' 59/16-6-2015.. ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΤΕ ΥΠΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΔΦΕ  Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΙΣ  14-06-2015 ναι μεν οσους εχουν εισοδημα απο κεφαλαιο ή ενοικια τους παει με την κλιμακα των μισθωτων-συνταξιουχων αλλά καταργει την διαταξη κατα την οποια δεν τους υπολογιζε την ελαχιστη αντικειμενικη δαπανη των 3000€.... ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ.  ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΙΔΙΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΜΕ ΑΝΑΓΡΑΦΗ ΠΟΣΟΥ ΣΤΟΝ 049 ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΒΑΖΕΣ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΤΟΥ TAXIS ΣΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΦΟΡΟ  ...  ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ

Περαστικα λοιπον....

Για το 100ρικο της τροποιιητικης δεν θυμαμαι μπορει καποιος να μας το επιβεβαιωσει? ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΙΖΟΝ ΘΕΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σχετικά με το θέμα των τροποποιητικών στους αγρότες. Οπως το συζήτησα με τεχνικούς, με ενημέρωσαν ότι για να γίνει σωστά η διαδικασία έπρεπε να γίνει τροποποιητική. Μορούσε φυσικά να γίνει η χρέωση του ποσού και με διαφορετικό τρόπο ("εξωλογιστικά") αλλά δεν θα υπήρχε συνέχεια στις δηλώσεις των αγροτών. Και εξηγώ. Εάν είχε εκδοθεί πράξη διοικητικού προσδιορισμού ξεχωριστή χωρίς να υπήρχαν τα δεδομένα στην δήλωση, μετά εάν κάποιος ήθελε να κάνει τροποποιητική εκ νέου , δεν θα είχε την διόρθωση του Taxis. Θα είχε την προκαταβολή π.χ του 27,5%.και κατά συνέπεια οποιαδήποτε νέα τροποποιητική θα εβγαινε λάθος, καθώς το σύστημα των τροποποιητικών βλέπει πάντα τα δεδομένα της τελευταίας. Επίσης σε αυτή την περίπτωση και οι εκτυπώσεις της δήλωσης Ε1 δεν θα ήταν σωστές, εφόσον η εκκαθάριση γινόταν με διαφορετικό τρόπο. Συνεπώς απ'ότι μου είπαν οι τεχνικοί αυτή ήταν η πιό σωστή διαδικασία έτσι ώστε να υπάρχουν όλα τα δεδομένα μέσα στο σύστημα και να υπάρχει μία συνέχεια. Νομίζω ότι μπορεί σε όλους όσους έγινε τροποποιητική να μπεί κάποια σημείωση στο εκκαθαριστικό έτσι ώστε να φένεται ότι η τροποποιητική αυτή έγινε υπαιτιότητα υπηρεσίας. Αυτό είναι όμως κάτι που θα το ψάξουν να δουν εάν γίνεται. Σχετικά με το άλλο θέμα, και τις εκκαθαρίσεις ορισμένων λαναθασμένων δηλώσεων οι οποίες είχαν υποβληθεί αρχικά χωρίς αποδείξεις, θα έχουμε μάλλον επίσημη ενημέρωση σύντομα. Χωρίς να είναι οριστικό αυτό που γράφω, μάλλον (επαναλαμβάνω μάλλον) θα δωθεί η δυνατότητα σε όλους όσους έχουν αυτό το πρόβλημα να υποβάλλουν τροποποιητική βάζοντας αποδείξεις χωρίς πρόστιμο. Θέλω να Πιστεύω ότι θα έχουμε επίσημη ενημέρωση σύντομα (αύριο - μεθάυριο) γιατί το υπουργείο είναι ήδη ενήμερο για το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΙΔΙΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΜΕ ΑΝΑΓΡΑΦΗ ΠΟΣΟΥ ΣΤΟΝ 049 ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΒΑΖΕΣ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΤΟΥ TAXIS ΣΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΦΟΡΟ  ...  ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ

ΘΕΜΑ

Γνωστο κι αυτο,επισης γνωστο οτι ακρη δεν προκειται να βγαλει κανεις εστω κι αν την ειχε υποβαλλει πρινντις 16/6 χαχαχ η δικια μου περιπτωση εχει υποβληθει 17/6......,
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σχετικά με το θέμα των τροποποιητικών στους αγρότες. Οπως το συζήτησα με τεχνικούς, με ενημέρωσαν ότι για να γίνει σωστά η διαδικασία έπρεπε να γίνει τροποποιητική. Μορούσε φυσικά να γίνει η χρέωση του ποσού και με διαφορετικό τρόπο ("εξωλογιστικά") αλλά δεν θα υπήρχε συνέχεια στις δηλώσεις των αγροτών. Και εξηγώ. Εάν είχε εκδοθεί πράξη διοικητικού προσδιορισμού ξεχωριστή χωρίς να υπήρχαν τα δεδομένα στην δήλωση, μετά εάν κάποιος ήθελε να κάνει τροποποιητική εκ νέου , δεν θα είχε την διόρθωση του Taxis. Θα είχε την προκαταβολή π.χ του 27,5%.και κατά συνέπεια οποιαδήποτε νέα τροποποιητική θα εβγαινε λάθος, καθώς το σύστημα των τροποποιητικών βλέπει πάντα τα δεδομένα της τελευταίας. Επίσης σε αυτή την περίπτωση και οι εκτυπώσεις της δήλωσης Ε1 δεν θα ήταν σωστές, εφόσον η εκκαθάριση γινόταν με διαφορετικό τρόπο. Συνεπώς απ'ότι μου είπαν οι τεχνικοί αυτή ήταν η πιό σωστή διαδικασία έτσι ώστε να υπάρχουν όλα τα δεδομένα μέσα στο σύστημα και να υπάρχει μία συνέχεια. Νομίζω ότι μπορεί σε όλους όσους έγινε τροποποιητική να μπεί κάποια σημείωση στο εκκαθαριστικό έτσι ώστε να φένεται ότι η τροποποιητική αυτή έγινε υπαιτιότητα υπηρεσίας. Αυτό είναι όμως κάτι που θα το ψάξουν να δουν εάν γίνεται. Σχετικά με το άλλο θέμα, και τις εκκαθαρίσεις ορισμένων λαναθασμένων δηλώσεων οι οποίες είχαν υποβληθεί αρχικά χωρίς αποδείξεις, θα έχουμε μάλλον επίσημη ενημέρωση σύντομα. Χωρίς να είναι οριστικό αυτό που γράφω, μάλλον (επαναλαμβάνω μάλλον) θα δωθεί η δυνατότητα σε όλους όσους έχουν αυτό το πρόβλημα να υποβάλλουν τροποποιητική βάζοντας αποδείξεις χωρίς πρόστιμο. Θέλω να Πιστεύω ότι θα έχουμε επίσημη ενημέρωση σύντομα (αύριο - μεθάυριο) γιατί το υπουργείο είναι ήδη ενήμερο για το θέμα.

 

 

Γνωστο κι αυτο,επισης γνωστο οτι ακρη δεν προκειται να βγαλει κανεις εστω κι αν την ειχε υποβαλλει πρινντις 16/6 χαχαχ η δικια μου περιπτωση εχει υποβληθει 17/6.....

 

Σσσσσσσττττττττ μην μας ακούσουν τα πρωινάδικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ  ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΗΣΤΗ ΜΕ ΑΡΧΙΚΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 2860,34  Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΕΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΣΕ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 3844,36 ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ  ΧΩΡΙΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ  Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΦΟΡΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ  ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΗΣΤΗ ΜΕ ΑΡΧΙΚΟ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 2860,34  Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΕΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΣΕ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ 3844,36 ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ  ΧΩΡΙΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ  Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΦΟΡΟ

 

Mην έχει βάρκες-πισίνες κλπ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ  ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...............................ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙ  ΔΙΑΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΓΓΠΣ ΣΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ  ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ .................................................. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

στο λέω γιατί "φοβάμαι" εκεί με τις αναλώσεις που το σύστημα σου επέτρεπε να στείλεις την αρχική μην κάνανε τίποτα ...νέα κόλπα.

 

είχε ανάλωση κεφαλαίου μιάς και το έφερε η κουβέντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΚΑΝΑ ΝΕΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ   ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ  ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΝΕΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΠΟΣΟ  ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΙΓΟΥΡΑ  100,00  ΜΕΙΩΣΗ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...