Προς το περιεχόμενο
  • 0

Βεβαιωση αποζημειωσης απολυσης υπαλληλου


NICOLMILOU

Ερώτηση

Καλησπερα,αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Στην εταιρια που εργαζομαι απολυσαν υπαλληλο το προηγουμενο ετος.Φετος μας ζηταει βεβαιωση για την αποζημειωση που ελαβε προκειμενου να χρησιμοποιηθει για προσδιορισμο εισοδηματος σε παιδικο σταθμο.Ο προηγουμενος λογιστης ειναι απληρωτος και δεν θελει ουδεμια σχεση με την εταιρια,ουτε κανει διευκολυνση ως προς τα αρχεια ωστε να υπαρχει εικονα του τι υφισταται.Εχω στα χερια μου την καταγγελια της συμβασης απο το Εργανη που σαν ποσο υπολογισμενης αποζημειωσης εχει 8600.βλεπω και την βεβαιωση αποδοχων που εχει δωσει ο πρωην λογιστης στον εργαζομενο και εχει στα αυτοτελη 13400.Εγω πως μπορω να ξερω τι αφορα το ποσο των 13400 και τι μπορω να βεβαιωσω χωρις να ρισκαρω τη θεση μου?Αυτοι μου λενε βγαλε ενα χαρτι να τελειωνουμε,αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο απλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μα την εχει ηδη στα χερια του και θελει επιπλεον ξεχωριστη με το ποσο της αποζημειωσης.Ολο το ποσο των αυτοτελων ειναι η αποζημειωση?(που βασικα δεν εχουν εισπραχθει) Γενικα υπηρχε προβλημα γιατι ο προηγουμενος λογιστης δεν μπηκε καν με τους κωδικους του να κανει εκ νεου την βεβαιωση (γιατι ειχε δηλωσει οφειλομενους μισθους ως καταβληθεντες...) και πρεπει εγω χωρις να μπορω η να ξερω να βγαλω το φιδι απο την τρυπα...

Υπαρχει περιπτωση για φορολογικους λογους να δηλωσαν μεγαλυτερο ποσο αποζημειωσης στην βεβαιωση οποτε να διαφερει απο αυτο του Εργανη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...