Προς το περιεχόμενο

Το taxis λειτουργει βρε παιδια;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, LARISA1974 είπε

Καλημερα με το ταχις τι γινεται,μονο σε μενα δεν δουλευει?

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ Ε1  ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ  ΜΠΑΙΝΩ ΑΠΟ CHROME 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε χρόνο τα ίδια...αφορμή για συζητήσεις και αναλύσεις...ποιός φταίει..τι συνέβη κλπ...Ένα τόσο σημαντικό επάγγελμα να μην έχει ενιαία γραμμή πλεύσης σε συνδικαλιστικά θέματα  είναι εις βάρος των λογιστών.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά πρέπει να δωθεί παράταση στα πάντα, ΦΠΑ, Παρακρατούμενοι, Δηλώσεις, καθόμαστε εδώ και παλεύουμε να κλείσουμε καμία υποχρέωση και για δουλειά 5 λεπτών παλεύω μια ώρα. Ας δηλώσουν τουλάχιστον την παράταση στις δηλώσεις να σταματήσει να σέρνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραταση επαόριστον έχει η ασχετοσύνη των όψιμων προφεσόρων που ήρθαν να  σώσουν την οικονομία, με το να βάζουν εμάς τα βόδια να χορεύουμε στους ρυθμούς που αυτοί ροχαλίζουν...

...καλόν ύπνο..... μια και δεν σας αφήνει ο αρχηγός σας να πάτε (φανερά) για μπάνιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή !!!!!!

Μπαίνουμε να καταχωρήσουμε το Ε3 και ενώ μας εμφανίζει τη περίοδο 01/01 -31/12/2018 έιναι το έντυπο του 2017, το εντυπο γραφει φορολογικό έτος 2017.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, BDOGREECE είπε

Προσοχή !!!!!!

Μπαίνουμε να καταχωρήσουμε το Ε3 και ενώ μας εμφανίζει τη περίοδο 01/01 -31/12/2018 έιναι το έντυπο του 2017, το εντυπο γραφει φορολογικό έτος 2017.

 

 

Μηπως το έχεις απο πολλη  παλια αποθηκευμένο και τωρα πρέπει να το διαγράψεις και να το ξαναπεράσεις; 

Αλλιώς τι να πω;

Εμείς παράταση δωσαμε  θα πουν Τώρα αν η εγχείρηση πέτυχε και ασθενής απεβίωσε είναι άλλο θέμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανοίξαμε φέτος θέμα για παράταση, οπότε γράφω εδώ.

Γράφω με σεβασμό σε όσους κάνουν ακόμη και τώρα δηλώσεις, απλώς έτυχε εμείς να τελειώσουμε από εχθές. 

Έχουμε περάσει δύσκολα στο γραφείο στο πρόσφατο παρελθόν. Δεν θα μπορέσω ποτέ να ξεχάσω την 14/07/2014. Στις 24:00 έπεσε μαύρο. Ο Θεοχάρης ήταν, η Σαββαίδου? Δεν θυμάμαι πια. Κάποιος από αυτούς τους αστείους.

Βγήκαμε και στο δρόμο την άλλη μέρα, τίποτα...

Πέρυσι επίσης, πολύ δύσκολα. 

Φέτος, η ομάδα εδώ στο γραφείο, τα παιδιά αυτά - millenials είναι και αυτοί, αλλά από τους άλλους, τους καλούς - έδωσαν τον εαυτό τους. Ατελείωτες ώρες (τις μέτρησα σήμερα), απίστευτα ωράρια. Έσπασαν τα στομάχια τους, έκαναν το γραφείο - σπίτι. Τελικά τα καταφέραμε. Το ευχαριστώ είναι πραγματικά πολύ λίγο...

Αυτό που προσωπικά έχω διαπιστώσει είναι ότι δεν έχει χαθεί η συναδελφικότητα στον κλάδο μας. Έχει χαθεί η ηθική γενικά. Αυτό μας στοίχισε η κρίση. Χάσαμε την ηθική μας.

Όχι ως λογιστές, ως άνθρωποι. Όχι οι λογιστές μόνο, όλοι. 

Δεν μας ενδιαφέρει τίποτα πια. 

Γερνάμε κιόλας... Και εδώ στο taxheaven, σχεδόν ερημιά. Όχι πολύ παλιά, "έπεφτε" η σελίδα από το πλήθος των συνδεδεμένων. Τώρα οι παλαιότεροι έφυγαν (πήγαν λέει στο fb, να ακολουθήσουν τους νέους μάλλον...). Έμεινε μόνο η λίστα αυτών που έχουν γενέθλια κάτω δεξιά. Απλά για να μας θυμίζει ότι γερνάμε. Οι αληθινά νέοι δεν είναι εδώ (ούτε και στο fb υποθέτω). Είπαμε είναι "millenials". 

Δεν έχει νόημα πια, ούτε στους δρόμους να βγούμε. Είναι μάταιο. Και αυτοί οι τρόποι αντίδρασης είναι ξεπερασμένοι.

Μόνο μέσα από τα γραφεία μπορεί να γίνει δουλειά. Αν διαβάζω πολύ, αν δεν πάψω να ενημερώνομαι, κρατώ "γεμάτο" το όπλο μου.

Το καλό είναι που εκεί επάνω υπάρχει φωλιά από ηλίθιους. Δεν έχουν τη στοιχειώδη εξυπνάδα να καταλάβουν ότι αν με βάλουν απέναντι, ο χαμένος σίγουρα δεν θα είμαι εγώ.

Αθόρυβα, λίγο-λίγο. Μπορεί να είμαι μικρός και το μόνο που καταφέρνω είναι μικρές γραντζουνιές στο πόδι του γίγαντα. Με τα χρόνια όμως, η μικρή πληγή θα κακοφορμίσει και ίσως αργότερα να σαπίσει το πόδι του γίγαντα.

Όλα αυτά γιατί προσπαθώ να μη χάσω την ηθική μου!

Καλή δύναμη σε όλους και συγγνώμη για το "παραλήρημα"

Σπύρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παράταση γιατί δεν έδωσαν; 

Μακαρι να τελείωνε εδω το μαρτύριο. Παλιά τελειώναν οι δήλωσεις και οκ , πλέον δεν ξέρεις ποια νεα πλατφόρμα θα ανοίξει και θα πρεπει να την ενημέρωσουμε κτλ κτλ κτλ κτλ.

Η εγχείριση πέτυχε ο ασθενής πέθανε.

Καλη συνέχεια και καλη ξεκούραση. 

Ολο το θεμα  έχει καταντήσει μια αηδία. Τέλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

δεν γνωρίζω με τι κουράγιο θα συνεχίσουμε. Κάθε χρόνο λέω στον εαυτό μου "Τελευταία χρονιά έτσι με την ψυχή στο στόμα, απο την επόμενη θα τα έχω όλα έτοιμα". Κάθε χρόνο όμως έχω μεγαλύτερη πίεση, ξενύχτια και άγχος. Δεν θέλω να σκέφτομαι πως θα είμαι/είμαστε του χρόνου στο κλείσιμο των δηλώσεων...

Εύχομαι μέσα απο τα δύσκολα να έρθει κάτι καλό. Και αυτό πρέπει να είναι η ένωση της αντιπροσώπευσης μας.

Μισθωτοί, ελεύθεροι επαγγελματίες, χωρίς πτυχίο, πτυχίο ΤΕΙ, πτυχίο ΑΕΙ πρέπει να κοιτάξουμε πως θα βάλουμε μπροστά αυτά που μας ενώνουν. Η αξιοπρέπεια του επαγγέλματος μας, ο σεβασμός απο τους θεσμούς και το ανθρώπινο ωράριο εργασίας μας ενώνουν.

Σε λίγους μήνες έχουμε εκλογές στο ΟΕΕ. Πρέπει απο τώρα να οργανωθούμε. Μέσω taxheaven μέσω συλλόγων μέσω FB.

  • Ας μην τσακωθούν αυτήν την τριετία για τις καρέκλες.
  • Ας μην τσακωθούν για τα επαγγελματικά δικαιώματα και τις διαφορές των πτυχίων.

Αυτήν την τριετία ας κατέβουν με συλλογική ηγεσία και με μόνα αιτήματα την αξιοπρέπεια στην εργασία μας.

Πρέπει να καταλάβουμε οτι απέναντι μας είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι που ασχολούνται με κομματικά και οι νέοι πτυχιούχοι που κατεβαίνουν "τρένο" απο τις φοιτητικές παρατάξεις τους. Για εκείνους είναι η εξόφληση μιας άσχετης υποχρέωσης, για εμάς είναι η εργασιακή ζωή μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Σας ζητάμε συγνώμη!
Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500)
Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα.
Σας ευχαριστούμε
<TAXISnet>
 
menuarr.gif Αρχική Σελίδα

 

Μου αρέσει που θέλουν και ηλεκτρονικά βιβλία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...