Προς το περιεχόμενο

Η δυναμικη του ΟΧΙ κατα της λιτοτοτητας των μνημονιων θα αξιολογηθει οσονουπω.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειάζεται να με πείσετε ότι το σύστημα της ελεύθερης αγοράς οδηγεί εκ φύσεως σε συσσωρεύσεις και ανισότητες, είναι δεδομένο. Γι’αυτό θεωρώ ότι το ιδανικό σύστημα απαιτεί ένα βαθμό κρατικής παρέμβασης για την εξάλειψη των ανισοτήτων (το λέω πολύ χονδρικά).

 

Η γενική πολιτική τοποθέτηση του καθενός όμως δεν αλλάζει τις ιδιαιτερότητες του ελληνικού προβλήματος, και των λαθών στην αντιμετώπιση της τελευταίας πενταετίας, που νομίζω ότι προκύπτουν ξεκάθαρα από τα μεγέθη του προϋπολογισμού.

 

Δυστυχώς στενοχωριέμαι όχι γιατί απέχουμε στις πολιτικές πεποιθήσεις μας, αλλά γιατί δεν κατέχουμε (ή δεν εφαρμόζουμε) τις τεχνικές μιας απλής συζήτησης, ώστε να βγαίνει κάποιο συμπέρασμα. Εκεί που μιλάμε για νούμερα, υπεισέρχονται ιδεολογικά σχήματα. Εκεί που αναλύουμε την τελευταία πενταετία, ξαφνικά πάμε στο 1992. Κάνει ο ένας μία ερώτηση, απαντά ο άλλος με γενική τοποθέτηση επί άλλου θέματος.

 

Σταματώ και εγώ γιατί κουράσαμε εαυτούς και υπολοίπους.

Και πάλι φίλοι.

 

Λάθος το σύστημα της ελεύθερης αγοράς δεν οδηγεί σε συσσωρεύσεις και ανισότητες.

 

παράδειγμα το 2010.

 

εάν αφήνονταν η αγορά ελεύθερη θα έβρισκε μόνη της την λύση.  οι ασύδοτοι Ελληνες δανείστηκαν τα άντερά τους  ,οι άπληστοι τραπεζίτες και οι κάτοχοι χρέους δάνεισαν και αυτοί με την σειρά τους τα ίδια.

 

συνήθως οι κάτοχοι χρέους είναι οι συσσωρεύοντες μέσω φοροαποφυγής αφού ελέγχουν τις "εκλεγμένες" ηγεσίες.

 

ΕΑΝ δεν έκανε κανείς παρέμβαση το 2010 θα έρχονταν νομοτελειακά η ΧΡΕΟ-ΚΟΠΙΑ .  το αόρατο χέρι της αγοράς θα τιμωρούσε και τους δύο και αυτούς που με λαιμαργία δανείζονταν και αυτούς που με ευκολία δάνειζαν.

 

οι πρώτοι θα πεινάγανε ,αλλά δεν θα είχαν χρέος -οι δεύτεροι θα τα χάνανε όλα και επομένως την επόμενη φορά θα δάνειζαν με περισσότερη σκέψη.

 

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ θα οδηγούνταν αναγκαστικά στο αρχαιο-ελληνικό "πάν μέτρον άριστον".

 

οι δε βάζοντες την υπογραφή τους στα δάνεια θα είχαν λιντσαριστεί από το πλήθος.

 

Σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο?

 

μην μπερδεύεσαι με τα "κρατικοδίαιτα" υποκείμενα του νεοφιλελευθερισμού που αλλάζουν τους όρους του παιχνιδιού κατά το δοκούν.

 

στα κέρδη απαγορεύεται κάθε είδους παρέμβαση ,ενώ στις ζημιές επιβάλλεται!!!

 

¨οτι πιο άχρηστο και πιο παρασιτικό κυκλοφορεί σήμερα είναι στον χρηματοοικονομικό νεοφιλελευθερισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 464
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λάθος το σύστημα της ελεύθερης αγοράς δεν οδηγεί σε συσσωρεύσεις και ανισότητες.

 

παράδειγμα το 2010.

 

εάν αφήνονταν η αγορά ελεύθερη θα έβρισκε μόνη της την λύση.  οι ασύδοτοι Ελληνες δανείστηκαν τα άντερά τους  ,οι άπληστοι τραπεζίτες και οι κάτοχοι χρέους δάνεισαν και αυτοί με την σειρά τους τα ίδια.

 

συνήθως οι κάτοχοι χρέους είναι οι συσσωρεύοντες μέσω φοροαποφυγής αφού ελέγχουν τις "εκλεγμένες" ηγεσίες.

 

ΕΑΝ δεν έκανε κανείς παρέμβαση το 2010 θα έρχονταν νομοτελειακά η ΧΡΕΟ-ΚΟΠΙΑ .  το αόρατο χέρι της αγοράς θα τιμωρούσε και τους δύο και αυτούς που με λαιμαργία δανείζονταν και αυτούς που με ευκολία δάνειζαν.

 

οι πρώτοι θα πεινάγανε ,αλλά δεν θα είχαν χρέος -οι δεύτεροι θα τα χάνανε όλα και επομένως την επόμενη φορά θα δάνειζαν με περισσότερη σκέψη.

 

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ θα οδηγούνταν αναγκαστικά στο αρχαιο-ελληνικό "πάν μέτρον άριστον".

 

οι δε βάζοντες την υπογραφή τους στα δάνεια θα είχαν λιντσαριστεί από το πλήθος.

 

Σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο?

 

μην μπερδεύεσαι με τα "κρατικοδίαιτα" υποκείμενα του νεοφιλελευθερισμού που αλλάζουν τους όρους του παιχνιδιού κατά το δοκούν.

 

στα κέρδη απαγορεύεται κάθε είδους παρέμβαση ,ενώ στις ζημιές επιβάλλεται!!!

 

¨οτι πιο άχρηστο και πιο παρασιτικό κυκλοφορεί σήμερα είναι στον χρηματοοικονομικό νεοφιλελευθερισμό.

 

Α μπράβο!

 

έσοδα - έξοδα / αεπ = έλλειμα !

 

και τσούπου τα δάνεια για μισθούς και συντάξεις !!!

 

ωραία!

 

και τώρα ?

 

τώρα ήρθε η σειρά για το ενεργητικό!!! (οικονομολόγοι είστε! ξέρετε!)

 

γιατί μπρέ?

 

πώς έγινε?

 

γιατί απαξιώνεται τα πάντα !!!

 

(οικονομολόγοι είστε! ξέρετε!)

 

αποτίμηση δεν ξέρει κανένας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αυτό είναι το πρόβλημά σου ωστε να συμφωνήσεις μαζί μας,,,,, να πω στους διαχειριστάς να μου το αλλάξουν !!! :P

 

Όταν έκανα εγγραφή μου ήρθε αυθόρμητα -με αυτά που ζούσαμε- , τώρα πως αλλάζει??

 

Υ.Γ. αλλά και εσύ μη νομίζεις.... δεν έκανες και την καλύτερη επιλογή , έχεις και το όνομα του μεγάλου ηγέτη :D :D :P

Γελάω γιατί μου θυμίζει μια παλιά ταινία

"Οι Γενναίοι του Μπρανκαλεόνε" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να συμφωνήσει μαζί σου ακόμη κι αν βάλεις ψευδώνυμο "Ανδρέας Παπανδρέου"

Θα σου αντιτάξει ότι καπηλεύεσαι το όνομα του μεγάλου ηγέτη

Σε τρώει ο ................... μου φαίνεται  :P  :P

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιστορικές  στιγμές   για  τη  χώρα  μας   και  σίγουρα  αυτές  οι  μέρες  που  ζούμε  θα  γίνουν  σημείο  αναφοράς   στη  νεώτερη   ιστορία  μας.

Το  τι  θα  φέρει  η  επόμενη  μέρα  του  μνημονίου  Νο3  στο  πολιτικό  σκηνικό  δεν  με  ενδιαφέρει ,  γιατί  προσωπικά  θεωρώ  ότι  πρέπει  να  ξεκινήσουμε  από  την  αρχή  με  νέο  σύνταγμα.

Αυτό  που  θα  αρχίσει  να  αλλάζει  όμως  είναι  το  κοινωνικό οικονομικό  μοντέλο - status  quo  που  είχε  καθιερωθεί  με  τη  μεταπολίτευση.

Το  πελατειακό  κράτος   βαίνει  προς  το  τέλος  του. Οι  πελάτες  ψηφοφόροι  ΠΑΣΟΚ – ΝΔ  που  στις  τελευταίες  εκλογές  βρήκαν  καταφύγιο  στο  ΣΥΡΙΖΑ  δεν  έχουν  πλέον  άλλα  διέξοδα,  ο  ΣΥΡΙΖΑ  ήταν  ο  τελευταίος  σταθμός. Πρέπει  πλέον  και  αυτοί  να  υποστούν  και  να  βιώσουν  πραγματικά  ένα  μνημόνιο, γιατί  οι  προηγούμενες  κυβερνήσεις  τα  μνημόνια  τα  εφάρμοσαν  κατά  κύριο  λόγο  στον  ιδιωτικό  τομέα, όπως  επίσης  δεν  τόλμησαν  να  καταπολεμήσουν  τη  διαφθορά.

Επίσης  εδώ  θέλω  να  τονίσω  πως  πολλά  από  τα  μέτρα  του  νέου  μνημονίου  θα  τα  βρούμε  και  στα  προηγούμενα  μνημόνια  απλά  οι  προηγούμενες  κυβερνήσεις  δεν  τόλμησαν  ποτέ  την  υλοποίηση  τους  , λόγω  πολιτικού  κόστους, δλδ.  ήθελαν  να  συνεχίσουν  το  πελατειακό συντεχνιακό  κράτος  της  διαφθοράς. Σε  αυτό  όμως  συνέβαλαν  και οι εταίροι   ,θεσμοί , τρόικα   αποδεχόμενοι  τα   περίφημα  ισοδύναμα.

Επιβάλετε   να  γίνουν  αλλαγές   σε  πολλούς  τομείς   και  κατά  συντριπτικό  ποσοστό  στη  λειτουργία  του  κράτους .  Για  μεγάλο  ποσοστό  των  Ελλήνων  θα  είναι  οδυνηρές  ,  αλλά  και  πάλι  όχι  τόσο  οδυνηρές   σαν  αυτές  που  πλήρωσε  τα  προηγούμενα  χρόνια  ο  ιδιωτικός  τομέας  με  χιλιάδες  χρεωκοπίες  , 1.500.000  ανέργους  και  300.000  νέους  μετανάστες.  Δεν  υπάρχει  στην  παγκόσμια  οικονομία  ανεπτυγμένο  κράτος  με  το  κράτος  να  είναι  ο  μεγαλύτερος  εργοδότης,  ή  μάλλον  υπάρχει,  η  χρεωκοπημένη  Ελλάδα ακόμη  και  αυτή  του  2015.  Επισείει  πολύ  κριτική  και  ανάλυση  αυτό  για  το ΠΑΣΟΚ  αλλά  πολύ  περισσότερο  για ΝΔ  που  κυβέρνησαν  τη  χώρα  τη  μεταπολίτευση  αλλά  δεν  είναι  του  παρόντος.

Ιστορικά   εμείς  οι  Έλληνες  ψηφίζαμε  με  γνώμονα  τα κόμματα  που  υποσχότανε   τις  περισσότερες   παροχές . Ζάππεια – Λεφτά  Υπάρχουν – Ισχυρή  οικονομία.-  Ευρωπαϊκή  χώρα με  μισθούς  Ευρώπης -  Τσοβόλα  δώστα  όλα  μερικά  από  τα  συνθήματα  της  μεταπολίτευσης.  Καιρός  να  γίνουμε  ρεαλιστές . Ήδη  έχουμε  επιδείξει  πρόοδο , έχουμε  ξεφύγει  σε  μεγάλο  βαθμό  από  τον  οπαδισμό. 

Τέλος   τα  ΜΜΕ    κάποτε  πρέπει  να  γίνουν  αυτό  που  λέει  ο  τίτλος  τους.  ΜΜΕ.  Δεν  είναι  δυνατόν  δημοσιογράφοι   που  έσκιζαν   τα  ιμάτια  τους  να  υπογραψουμε  συμφωνία  και  να  παραμείνουμε  στην  ευρωζώνη   σήμερα  να  μιλάνε  για  μέτρα  ΣΟΚ.  Ναι   η  Ελλάδα   η  Ελληνική  κοινωνία  χρειάζεται  μέτρα  χρειάζεται  μεταρρυθμίσεις  είναι  γελοίο  από  τη  μια  να  παρακαλάμε  για  συμφωνία  και  από  την  άλλη  να  χαρακτηρίζουμε  με  όλα  τα  αρνητικά  επίθετα  της  Ελληνικής  γλώσσας  τη  συμφωνία.  Αυτό  είναι  δημοσιογραφικός  τυχοδιωκτισμός  και  καλλιεργείται  στη  χώρα  μας  πολλά  χρόνια  με  ευθύνη  των  δημοσιογραφούντων,εκδοτών, καναλαρχών κ.λ.π.

Τον  επίλογο  για  το  τέλος  της  μεταπολίτευσης   και  των  ψευδαισθήσεων  θα  το  φέρει  το  3o  μνημόνιο. 

Η  κάθαρση   της  πολιτικής  σκηνής  παραμένει  στα  χέρια  του  Ελληνικού  λαού  και  στην  ωριμότητα  που  θα  έχει  αποκτήσει  μετά  και  από  ένα 3o  μνημόνιο.

Πρέπει  όμως  να  αναγνωρίσω  στον  κ.  Τσίπρα  ότι  την  ύστατη  στιγμή  έβαλε  την  Ελλάδα  πάνω  από  το  κόμμα  πράγμα  σπάνιο  για  αριστερό  ηγέτη  , γιατί  ιστορικά  όλοι  σχεδόν  οι  αριστεροί  ηγέτες   προέβαλαν  το  δόγμα  ότι  το  κόμμα  είναι  το  συμφέρον  της  πατρίδας.  Σίγουρα  σαν  αντιπολίτευση  και  πέντε  μήνες  πρωθυπουργός  αν  τα  αξιολογήσει  κάποιος   δεν  θα  βρει  και  πολλά  θετικά, αλλά  αυτό  δεν  είναι  του  παρόντος.

 

Ναί μωρέ , ντάξει , τάκανε σκ....ά , αλλά ..........

Καλό παιδί , δεν λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τρώει ο ................... μου φαίνεται  :P  :P

Καλημέρα

 

Αφού κλίκαρες ότι σου άρεσε..........!!!

Την άλλη μέρα "στράβωσες"; :P

Μπορεί να διαφωνώ μαζί σου αλλά ξέρεις ότι σε έχω "ψυχολογήσει" και έχω πετύχει στόχο.

Σεβαστές οι διαφωνίες αλλά να είμαι ειλικρινής με χαλάει η "εμπάθειά" σου με την αριστερά.

Ήλπιζα ότι οι "καθαροί" πασόκοι της εποχής 70-80 δεν θα κατέληγαν αντικομμουνιστές.

καλή σου μέρα

και για να σου φτιάξω τη μέρα......... πάρε κάτι από τη δεκαετία του '80

 

%CF%80%CF%80%CF%83.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τη νύχτα που τ’ αστέρια όλα τα μέτρησες, τη νύχτα που είδες δρόμο στο φλιτζάνι...
Τη νύχτα που τον ταχυδρόμο έδιωξες και φόρεσες καρό φουστάνι.

Τη νύχτα που δεν έφερε πρωί, μόνο μια μάζα που το σύμπαν αυλακώνει

και έμεινα μισότρελο παιδί, να σκίζω ρούχα, ρούχα στο μπαλκόνι...

Τη νύχτα που όλα τα έσβησες και που κάθε πρώην σου 'φερνε ζάλη...
Τη νύχτα που τα λόγια σου τα μέτρησες και μου πες κράτα με θα φύγω πάλι...

Γύρι γυριστρούλα κοσμική, γύρι γυριστρούλα της ανίας...
 

Παρθένα με το γιασεμί και αποτέλεσμα πολυκοσμίας...

Γυριστρούλα σε φοβάμαι...

Γυριστρούλα, δεν κοιμάμαι...

 

Υ.Γ.

Πωλείται εντελώς αχρησιμοποίητο νταούλι.

Τιμή ευκαιρίας και... "διαπραγματεύσιμη"...

Πληροφορίες #primeminister

 

Υ.Γ.2

Η Ευρώπη, δεν θα είναι ποτέ όπως "ήταν"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού κλίκαρες ότι σου άρεσε..........!!!

Την άλλη μέρα "στράβωσες"; :P

Μπορεί να διαφωνώ μαζί σου αλλά ξέρεις ότι σε έχω "ψυχολογήσει" και έχω πετύχει στόχο.

Σεβαστές οι διαφωνίες αλλά να είμαι ειλικρινής με χαλάει η "εμπάθειά" σου με την αριστερά.

Ήλπιζα ότι οι "καθαροί" πασόκοι της εποχής 70-80 δεν θα κατέληγαν αντικομμουνιστές.

καλή σου μέρα

και για να σου φτιάξω τη μέρα......... πάρε κάτι από τη δεκαετία του '80

 

%CF%80%CF%80%CF%83.jpg

1. Η φωτό μου κάνει κάτι σαν νοσταλγία γιατί μου θυμίζει την νιότη μου τον ενθουσιασμό μου και τα όνειρά μου , αλλά ποτέ δεν υπήρξα τόσο φανατικός.

    Και μετά τα "παιδιά της αλλαγής"  μου κατουρησαν τα όνειρα και έγιναν "μανούλες της συναλλαγής"

2. Επίσης τα σκληρά παιδιά της αριστεράς π.χ. οι πατριώτες σου  Ανδρουλάκης  Δαμανάκη , την "έστριψαν" κάπως δεξιότερα.

3. Καμία εμπάθεια και κανένας αντικομμουνισμός

    Χθές μόλις απεκάλεσα τον Χαρίλαο Μέγα.

    Και άκουγα την Αλέκα όπως ακούω και τον Κουτσούμπα , πάντα με ιδιαίτερη προσοχή συμφωνώντας σε πολλά , αλλα και     διαφωνώντας σε άλλα τόσα μαζί τους.

Πιστεύω οτι αν αυτά που λένε τά έλεγαν με λιγότερο "ξύλινο" και δογματικό τρόπο θα τα επικοινωνούσαν και θα τά πέρναγαν πολύ καλλίτερα.

4. Δεν είχα ποτέ μου όπως και εσύ (εξ΄ όσων έχω αντιληφθεί απο τα λεγόμενά σου) καμία εξάρτηση απο κανένα κόμμα , άν και θα μου ήταν πανεύκολο λόγω των τότε συνθηκών να ενταχθώ και να καλοβολευτώ.

Δέν έχω πατήσει ποτέ μου το πόδι μου σε πολιτικό γραφείο.

Δεν έχω ζητήσει ποτέ μου ρουσφέτι και διορισμό.

Απο το σόϊ μου και απο το σόϊ της γυναίκας μου (50 περίπου άτομα) δεν υπάρχει ούτε ένας Δημόσιος υπάλληλος , εκτός απο έναν Δάσκαλο (δυστυχώς μακαρίτη απο καρκίνο) πρωτο εξάδελφο , ο οποίος για πολλά χρόνια γύριζε απο κατσικοχώρι σε κατσικοχώρι.

 

Καλημέρα και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...................

2. Επίσης τα σκληρά παιδιά της αριστεράς π.χ. οι πατριώτες σου  Ανδρουλάκης  Δαμανάκη , την "έστριψαν" κάπως δεξιότερα.

..................

Απο την οικογένειά μου και απο την οικογένεια της γυναίκας μου (50 περίπου άτομα) δεν υπάρχει ούτε ένας Δημόσιος υπάλληλος , εκτός απο έναν Δάσκαλο (δυστυχώς μακαρίτη απο καρκίνο) πρωτο εξάδελφο , ο οποίος για πολλά χρόνια γύριζε απο κατσικοχώρι σε κατσικοχώρι.

 

Καλημέρα και πάλι

 

Δεν έχω λόγο να σχολιάσω κάτι σε ότι αφορά στην προσωπική σου στάση ζωής.

Μόνο δυο παρατηρήσεις στα παραπάνω:

 

Έχω πολλές φορές γράψει εδώ μέσα πως η δική μου θέση είναι:

"όποιος έπαψε να είναι δεν υπήρξε ποτέ"

ωστόσο για όσο υπηρέτησε αυτό το χώρο δεν έχω κάτι να τους καταλογίσω, πολλώ δε μάλλον που αυτό έγινε σε δύσκολες και εξαιρετικά επικίνδυνες καταστάσεις.

 

Ο καθένας κουβαλά ως "παράσημα" την προσωπική του στάση ζωής κι όχι της στενής ή ευρύτερης οικογένειάς του.

Αρα δε θα είχες να απολογηθείς ακόμη κι αν στον κύκλο σου είχες συνεργάτες των ναζί και είχες αποκηρύξει τη στάση τους.

Αλλά αγαπητέ Ανδρέα, ξεκόλλα επιτέλους. Δεν είναι έγκλημα να είναι κάποιος δημόσιος υπάλληλος. Δεν είναι ούτε πλημμέλημα, ούτε πταίσμα, ούτε ντροπή. Ο σωστός δημόσιος υπάλληλος που υπηρετεί το κοινωνικό σύνολο είναι εργαζόμενος άξιος τιμής. Ειδικά στο χώρο της παιδείας.

 

Ντροπή είναι να διεκδικήσεις τη θέση πουλώντας την ψυχή σου και φυσικά δεν θα περιμέναμε μετά να υπηρετήσεις το κοινωνικό συνολο.

 

Τα σέβη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. Έχω πολλές φορές γράψει εδώ μέσα πως η δική μου θέση είναι:

"όποιος έπαψε να είναι δεν υπήρξε ποτέ"

ωστόσο για όσο υπηρέτησε αυτό το χώρο δεν έχω κάτι να τους καταλογίσω, πολλώ δε μάλλον που αυτό έγινε σε δύσκολες και εξαιρετικά επικίνδυνες καταστάσεις.

 

2.Ο καθένας κουβαλά ως "παράσημα" την προσωπική του στάση ζωής κι όχι της στενής ή ευρύτερης οικογένειάς του.

Αρα δε θα είχες να απολογηθείς ακόμη κι αν στον κύκλο σου είχες συνεργάτες των ναζί και είχες αποκηρύξει τη στάση τους.

Αλλά αγαπητέ Ανδρέα, ξεκόλλα επιτέλους. Δεν είναι έγκλημα να είναι κάποιος δημόσιος υπάλληλος. Δεν είναι ούτε πλημμέλημα, ούτε πταίσμα, ούτε ντροπή. Ο σωστός δημόσιος υπάλληλος που υπηρετεί το κοινωνικό σύνολο είναι εργαζόμενος άξιος τιμής. Ειδικά στο χώρο της παιδείας.

 

Ντροπή είναι να διεκδικήσεις τη θέση πουλώντας την ψηχή σου και φυσικά δεν θα περιμέναμε μετά να υπηρετήσεις το κοινωνικό συνολο.

 

Τα σέβη μου

1. Δέν ανέφερα τυχαία αυτά τα 2 ονόματα "....άκης" 

Θα θυμάσαι οτι το θλιβερό 1989 αυτά τα "....άκης" μαζί μετα άλλα 2 "....άκης" (Μητσοτάκης , Φλωράκης) εξυπηρετώντας τα στενά κομματικά και πολιτικά τους συμφέροντα (και έχοντας χ.....νη την κάθαρση που δήθεν ευαγγλίζονταν) καθύβριζαν και αποκαλούσαν κλέφτες όλους όσοι είχαν στηρίξει ή στήριζαν το ΠΑΣΟΚ.

Και μετά τα 2 συγκεκριμένα "....άκης" βρήκαν θαλπωρή και έκαναν καριέρα στην στέγη του ΠΑΣΟΚ.

 

2. Δέν αναφέρομαι σε αυτούς τους Δημοσίους υπαλλήλους βρε Γιάννη, και μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.

Τιμώ κάθε ευσυνείδητο και έντιμο εργαζόμενο.

 

Και τα δικά μου σέβη.

Υ.Γ. Μήν "παίρνεις αέρα"

Θα συνεχίσω τίς "εμπάθειές μου" και τον "αντιαριστερισμό μου"  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Περιμένω εναγωνίως τις απόψεις των συναδέλφων για τα "καμώματα" του πρώτη φορά αριστερού άχρηστου αρχιψεύτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυναμικη του ΟΧΙ (προσωπικα ΟΧΙ σε ΟΛΑ ) θα ειναι ισχυρη.Ο Τσιπρας(εφαρμοσε κατα το δοκουν τις εντολες ξενων και ντοπιων συμφεροντων συνειδητα και προμελετημενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δυναμικη του ΟΧΙ (προσωπικα ΟΧΙ σε ΟΛΑ ) θα ειναι ισχυρη.Ο Τσιπρας(εφαρμοσε κατα το δοκουν τις εντολες ξενων και ντοπιων συμφεροντων συνειδητα και προμελετημενα)

Συνεπώς αφου τις εφάρμοσε κατά το δοκούν, θα τον ξαναψηφίσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεπώς αφου τις εφάρμοσε κατά το δοκούν, θα τον ξαναψηφίσετε.

Προσωπικα τρανσεξουαλ αριστερα κομματα δεν ψηφισα ποτε και ουτε προκειται.Το ιδιο ισχυει και για την δεξια (ΝΔ-ΧΑ)...Ειπαμε ΟΧΙ σε ΟΛΑ τι δεν καταλαβαινεις.....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα τρανσεξουαλ αριστερα κομματα δεν ψηφισα ποτε και ουτε προκειται.Το ιδιο ισχυει και για την δεξια (ΝΔ-ΧΑ)...Ειπαμε ΟΧΙ σε ΟΛΑ τι δεν καταλαβαινεις.....!

Οσον αφορά εσάς κατάλαβα πολυ καλά κ. συνάδελφε 

Αλλωστε  , πρός τιμήν σας και σεβόμενος  την αξιοπρέπειά σας , αντιδράσατε αμέσως μετά την κολωτούμπα  του ΟΧΙ που έγινε ΝΑΙ.

 

Για τούς  (πρώην ίσως) ένθερμους και λαλίστατους (σε αυτό και σε άλλα θέματα συζήτησης) υποστηρικτές του άχρηστου καραγκιοζοσυνοθυλεύματος του ΣΥΡΙΖΑ , συναδέλφους που έχουν λουφάξει ομιλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...