Προς το περιεχόμενο

Η δυναμικη του ΟΧΙ κατα της λιτοτοτητας των μνημονιων θα αξιολογηθει οσονουπω.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 464
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KAI ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΗ ΜΠΙΖΝΑ.....

 

ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΤΩΡΑ.....ΨΗΦΙΣΤΕ ΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΓΑΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΟΧΙ....

 

:wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ἤρξω

 

 

 

Αν οι αιχμές σου ήταν μόνο προς αυτούς (οι οποίοι στα δικά μου τα μάτια δεν έχουν και καμιά ομοιογένεια για να τους τσουβαλιάσω ιδεολογικά) θα έλεγα ότι είσαι απλά αντι-συριζα,

Αλλά δεν έχω δεί πουθενά δημοσίευσή σου που να υπερασπίζεσαι την "αλλη αριστερά"  ή έστω γενικότερα την αριστερά ως ιδέα

 

Αυτόν δεν τον υπερασπίστηκε (για την πράξη του) ούτε ο πατέρας του. Μην περιμένεις να τον υπερασπιστώ εγώ.

 

Για αυτό μπορείς να ρωτήσεις τον Πάνο τον μπουρλοτιέρη. Ο οποίος παρεμπιπτόντως είπε ότι θα γινόταν (δεν το βλέπω) με διακρατική συμφωνία, χωρίς μεσάζοντες και χωρίς μίζες.

Όχι ότι έχω καμιά εκτίμηση στον Καμμένο αλλά στην παρούσα συγκυρία υποθέτω ότι ήταν ειλικρινής.

 

Mε έπιασες αδιάβαστο

Ευτυχώς που με διόρθωσε ο Stefanos  :D  :D  :D 

 

Mε αυτήν συμφωνώ σε κάποια αρκετά πράγματα , μου τα χαλάνε όμως αυτά που έχουν πιθανότητες να γίνουν στην τρίτη ή στην τέταρτη παρουσία , καπου στο υπερπέραν

 

Ως ιδέα ?

Μέσα μέχρι τα μπούνια 

Οοοοοοοοοοοοοοοοταν γίνει πράξη

 

Πως , πως 

Κατι ψέλισε οτι "παρα ταύτα κατανοώ τις ανησυχίες της νεολαίας" ...η κάπως έτσι

 

Τελικά εισαι απιστευτος βρε Γιάννη 

Κάνεις βουτιά στο βόθρο και αναδύεσαι πεντακάθαρος, φρεσκοχτενισμένος ,και φρεσκοξυρισμένος , κρατώντας μια τουρτα στο χέρι   :P  :P  

 

Και κάτι για το περήφανο μνημόνιο της "πρωτη φορά αριστερά" κυβέρνησης , ακούγεται

Να δούμε τι απιθανες δικαιολογίες και επιχειρήματα θα ακούσουμε απο τους φωστήρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε έπιασες αδιάβαστο

Ευτυχώς που με διόρθωσε ο Stefanos  :D  :D  :D 

 

Mε αυτήν συμφωνώ σε κάποια αρκετά πράγματα , μου τα χαλάνε όμως αυτά που έχουν πιθανότητες να γίνουν στην τρίτη ή στην τέταρτη παρουσία , καπου στο υπερπέραν

 

Ως ιδέα ?

Μέσα μέχρι τα μπούνια 

Οοοοοοοοοοοοοοοοταν γίνει πράξη

 

Πως , πως 

Κατι ψέλισε οτι "παρα ταύτα κατανοώ τις ανησυχίες της νεολαίας" ...η κάπως έτσι

 

Τελικά εισαι απιστευτος βρε Γιάννη 

Κάνεις βουτιά στο βόθρο και αναδύεσαι πεντακάθαρος, φρεσκοχτενισμένος ,και φρεσκοξυρισμένος , κρατώντας μια τουρτα στο χέρι   :P  :P  

 

Και κάτι για το περήφανο μνημόνιο της "πρωτη φορά αριστερά" κυβέρνησης , ακούγεται

Να δούμε τι απιθανες δικαιολογίες και επιχειρήματα θα ακούσουμε απο τους φωστήρες. 

 

Το προσπέρασα κατ΄αρχήν για να μην εκτρέπουμε τη συζήτηση.

Αλλωστε ελάχιστοι ασχολούνται πλέον........ κι εγώ δεν έχω και πολλή αυτοπεποίθηση σ΄αυτά.

 

Είμαι παλιά καραβάνα.!  και μη βιαστείς....... δεν κάνω ελιγμούς...... έχω ξεκάθαρη άποψη γι αυτό δεν την πατάω.

 

Δεν ξέρω τι θα πούνε. Φαντάζομαι πως κάποιο μικρό αντάλλαγμα θα έχουν πάρει για να μπορούν να το πουλήσουν.

Πάντως σε ότι με αφορά τώρα δεν έχω κανένα ενδυασμό αφού το ΟΧΙ δεν θα μπορεί να παρερμηνευτεί.

 

Το δυσάρεστο είναι ότι υπήρχε εμπειρία και έπρεπε να έχει εκτιμηθεί. Ας είχαν διαβάσει πιο προσεκτικά την ιστορία του Αλλιέντε.

Δεν μπορώ όμως να κάνω πως δεν βλέπω το περιβάλλον μέσα στο οποίο έπρεπε να προσπαθήσουν. Τα εμπόδια, τις αντιδράσεις, τις τρικλοποδιές, την τρόικα εσωτερικού, τα συμφέροντα, τις παγίδες. Εντελώς τοξικό περιβάλλον. Και στήθηκε από τους άλλους εδώ και πολλά χρόνια. Βέβαια και ο πρώην συνασπισμός είχε ψηφίσει Μααστριχ αλλά εσχάτως παραδέχθηκε πως ήταν λάθος.

 

Αλλά κυρίως πιστεύω, δεν προμήνυε τίποτα θετικό αυτή η πολύπλευρη διεύρυνση του στελεχικού δυναμικού και της εκλογικής βάσης....

Μητρόπουλος, Τσουκαλάς, Κουρουμπλής, Ραχήλ, Κούλογλου, Χρυσόγονος, Ραφτόπουλος, Κατσέλη, παλιότερα ο Τατσόπουλος, ........ και πρόεδρος ο Πάκης. Στήνεις μόνος σου τις παγίδες για να πέσεις μέσα;

 

Δεν περίμενα στα οικονομικά κανένα θαύμα. Ελπίζω μόνο να έχει σταματήσει αυτός ο απίστευτος αυταρχισμός της ακροδεξιάς των ΣαμαροΒενιζέλων και να έχουμε μια πιο ομαλή καθημερινότητα έστω και σ΄αυτή την ανάπηρη αστική δημοκρατία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ μην το γράφετε με κεφαλαίο Ζ γιατί μου έρχεται αναγούλα...

Δυστυχώς αυτό δεν έχουμε καταλάβει ως κοινωνία ,δεν φταίει το Ζ γιατί πάντα θα είναι Ζ ,φταίει ο τρόπος που βλέπουμε το Ζ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

NA O TΣΙΠΡΑΣ.....

 

ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΗΝ ΚΟΜΑΝΕΝΤΣΙ

 

 

Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί.

 

 

«Ερώτηση: Αν πάμε σε ρήξη ως χώρα τι θα σημάνει αυτό για τον ΣΥΡΙΖΑ; 

Μιχαλολιάκος: Θα πρόκειται για μια εγκληματική ενέργεια εις βάρος του έθνους. 

Θα είναι εγκληματικό λάθος για τον ΣΥΡΙΖΑ, εγκληματικό λάθος των αριστερών εις βάρος της πατρίδας. 

Η Χρυσή Αυγή, θα προστάτευε τις ελληνικές τράπεζες που βρίσκονται σε κίνδυνο; 

Μιχαλολιάκος: Γνωρίζετε πολύ καλά ότι το κράτος δεν μπορεί να βοηθήσει τις τράπεζες, το κράτος δεν μπορεί να παρέμβει και να προστατέψει τις τράπεζες με όρους κεφαλαίων καθώς τίθεται θέμα κρατικού παρεμβατισμού. 

Ευρώ ή δραχμή κύριε Μιχαλολιάκο; 

Μιχαλολιάκος: Αν φύγουμε από το ευρώ τώρα θα τους κάνουμε δώρο στους ευρωπαίους δανειστές μας. 

Η Ελλάδα δεν έχει επιλογή αυτή την στιγμή. 

Για την Ελλάδα υπάρχει μόνο ευρώ και με σκληρούς όρους.

 
 

 

 

Πάει πολύ να το παίζετε φιλολαϊκοί αντιμνημονιακοί και να "εμπνέεστε"  από τον Τζαβέλα (δηλαδή να τον χρησιμοποιείτε).

Κι όλο αυτό μπας και καταφέρει ο Φυρερίσκος να αποφύγει και αυτή τη φορά το δικαστήριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ. Μήπως να είχαμε και την μετάφραση ?

Ευκολο είναι.

 

Το δημοψήφισμα δεν ακυρώνεται. Το είπε και η Ζωή οπότε δεν υπάρχει θέμα. Ασε που και οι άλλοι τώρα, περιμένουν το δημοψήφισμα πριν συνεχίσουν τις διαπραγματεύσεις.

Μαλάκες είναι να τους την ξαναφέρει ο Αλέξης?

 

Τώρα θα πάμε όλοι μαζί να ψηφίσουμε ΟΧΙ στο ΟΧΙ της αρχικής πρότασης, οπότε ΝΑΙ.

Ναι, αλλά όχι στο ΝΑΙ της αρχικής πρότασης (των θεσμών) δημοψηφίσματος αλλά ΝΑΙ της σημερινής πρότασης (της κυβέρνησης).

Εκτός κι αν πούνε ΟΧΙ οι θεσμοί στη σημερινή πρόταση (άνετα το λένε αν θέλουν πλήρη εξευτελισμό της Ελλάδας) οπότε θα πρέπει κι εμείς να ξαναπούμε ΟΧΙ στο ΟΧΙ των δανειστών (που ξαναγίνονται τοκογλύφοι) λέγοντας και ΟΧΙ στο δημοψήφισμα.

Εκτός κι αν οι θεσμοί πούνε ΝΑΙ στην σημερινή πρόταση οπότε κι εμείς τότε θα πούμε ΝΑΙ στο δημοψήφισμα.

Αυτό, τίποτα άλλο... 

 

Ούτε ψύλλος στον κόρφο του Αλέξη. 

Αντε να εξηγήσεις σε Περιστέρα και λοιπούς τι ακριβώς γίνεται και γιατί αυτή η μεταστροφή.

Ποιος τους ακούει τώρα....

 

star708_2.jpg?itok=DsvaVKKQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκολο είναι.

 

Το δημοψήφισμα δεν ακυρώνεται. Το είπε και η Ζωή οπότε δεν υπάρχει θέμα. Ασε που και οι άλλοι τώρα, περιμένουν το δημοψήφισμα πριν συνεχίσουν τις διαπραγματεύσεις.

Μαλάκες είναι να τους την ξαναφέρει ο Αλέξης?

 

Τώρα θα πάμε όλοι μαζί να ψηφίσουμε ΟΧΙ στο ΟΧΙ της αρχικής πρότασης, οπότε ΝΑΙ.

Ναι, αλλά όχι στο ΝΑΙ της αρχικής πρότασης (των θεσμών) δημοψηφίσματος αλλά ΝΑΙ της σημερινής πρότασης (της κυβέρνησης).

Εκτός κι αν πούνε ΟΧΙ οι θεσμοί στη σημερινή πρόταση (άνετα το λένε αν θέλουν πλήρη εξευτελισμό της Ελλάδας) οπότε θα πρέπει κι εμείς να ξαναπούμε ΟΧΙ στο ΟΧΙ των δανειστών (που ξαναγίνονται τοκογλύφοι) λέγοντας και ΟΧΙ στο δημοψήφισμα.

Εκτός κι αν οι θεσμοί πούνε ΝΑΙ στην σημερινή πρόταση οπότε κι εμείς τότε θα πούμε ΝΑΙ στο δημοψήφισμα.

Αυτό, τίποτα άλλο... 

 

Ούτε ψύλλος στον κόρφο του Αλέξη. 

Αντε να εξηγήσεις σε Περιστέρα και λοιπούς τι ακριβώς γίνεται και γιατί αυτή η μεταστροφή.

Ποιος τους ακούει τώρα....

 

star708_2.jpg?itok=DsvaVKKQ

Σαφέστατος

Ευχαριστώ πολύ.

 

Υ.Γ. Μία ακόμη απορία προς επίλυση . Οχι κατ΄ ανάγκην απο σας.

Τα κάποιες δεκάδες εκατομμύρια που θα κοστίσει το δημοψόφισμα  , μας περισσεύουν ?

Πόσες ημέρες ΑΤΜ μάς κάνουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατος

Ευχαριστώ πολύ.

 

Υ.Γ. Μία ακόμη απορία προς επίλυση . Οχι κατ΄ ανάγκην απο σας.

Τα κάποιες δεκάδες εκατομμύρια που θα κοστίσει το δημοψόφισμα  , μας περισσεύουν ?

Πόσες ημέρες ΑΤΜ μάς κάνουν ?

 

Ρε συ Αντρέα........

 

Και οι εκλογές κοστίζουν.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Αντρέα........

 

Και οι εκλογές κοστίζουν.............

Υποβόσκει κάποιο υπονοούμενο ?

 

Οι εκλογές έχουν λόγο

 

Ακόμη και αυτή η παρωδία "είχε" λόγο μέχρι τις τελευταίες εξελιξεις

Τώρα τί λόγο έχει και για ποια συμφωνία θα γίνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριές απώλειες στα ευρωπαϊκά χρηματιστήρια, με αρκετές ιταλικές τράπεζες εκτός διαπραγμάτευσης. Στο "κόκκινο" αναμένεται να ανοίξει η Wall. Πτώση 30% για το ADR της Εθνικής. Η Κίνα ίσως αναστείλει τα προγραμματισμένα IPOs λόγω των αναταράξεων στις αγορές. Πιέσεις στα ομόλογα της ευρωπεριφέρειας.

Τυχαιο Δεν Νομιζω.....

Καμιά σχέση με την πραγματικότητα. Μόνο εμείς έχουμε επιπτώσεις από το μπάχαλο που κατάφερε η κυβέρνηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά σχέση με την πραγματικότητα. Μόνο εμείς έχουμε επιπτώσεις από το μπάχαλο που κατάφερε η κυβέρνηση

 

Για τις επιπτώσεις ........ σίγουρα το "εμείς" δεν περιλαμβάνει όλους εμάς, όπως δεν μας περιελάμβανε ούτε τα τελευταία 5 χρόνια ούτε ποτέ.

 

Εκεί που έχω μια μικρή ένσταση είναι στο ποιός ακριβώς κατάφερε το μπάχαλο αλλά και ποιο είναι το μπάχαλο.

πχ

 

astegos_6.jpg

 

Ποιό είναι το θέμα στην εικόνα; Η ουρά ή ο άστεγος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνει πίσω ο Τσίπρας εδώ που φτάσαμε αλλοίμονο σε όλους.......

 

 

 

Το ΚΚΕ έμαθα ψηφίζει άκυρο - δικό του ψήφο, δηλαδή ΝΑΙ. Τι έκπληξη!!!!  Γειά σας  ωρέ αγωνιστές της................ Δημοκρατίας.

 

Πότε δεν πουλήσατε τους αγώνες όλων όσων σας πίστεψαν;  Όσοι σας γνώρισαν καλά τρέχουν μακρυά με όση δύναμη έχουν τα πόδια τους.....

 

Και μη ξεχνατε τη διαχρονική εκτίμηση του Ν. Καζαντζάκη ότι πρόκειται για κόμμα ιδιαιτέρως πονηρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί.

 

 

 

Πάει πολύ να το παίζετε φιλολαϊκοί αντιμνημονιακοί και να "εμπνέεστε"  από τον Τζαβέλα (δηλαδή να τον χρησιμοποιείτε).

Κι όλο αυτό μπας και καταφέρει ο Φυρερίσκος να αποφύγει και αυτή τη φορά το δικαστήριο

 

ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ.....

ΑΝΑ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΔΩ  "https://www.youtube.com/watch?v=mQl2mjQMiYg"

 

ΟΣΟΙ ΛΕΜΕ ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ....

ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ ΛΕΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΚΕ

 

 

ΝΑΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ ΛΕΜΕ-

 

ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ.....ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις επιπτώσεις ........ σίγουρα το "εμείς" δεν περιλαμβάνει όλους εμάς, όπως δεν μας περιελάμβανε ούτε τα τελευταία 5 χρόνια ούτε ποτέ.

 

Εκεί που έχω μια μικρή ένσταση είναι στο ποιός ακριβώς κατάφερε το μπάχαλο αλλά και ποιο είναι το μπάχαλο.

πχ

 

astegos_6.jpg

 

Ποιό είναι το θέμα στην εικόνα; Η ουρά ή ο άστεγος;

Όσο υπάρχει η ουρά θα....δεκαπλασιάζονται οι άστεγοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ.....

ΑΝΑ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΔΩ  "https://www.youtube.com/watch?v=mQl2mjQMiYg"

 

ΟΣΟΙ ΛΕΜΕ ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ....

ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ ΛΕΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΚΕ

 

 

ΝΑΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ ΛΕΜΕ-

 

ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ.....ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ....

Μου άρεσε εκείνη η .....κωλοτούμπα της ...Κομανέτσι  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΤΣΙΠΡΑ

ΦΟΒΕΡΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ.......

 

"...........Ελεγα από τότε ότι τα μνημόνια δεν είναι ο δρόμος για να βγούμε από την κρίση

    Τον Ιανουάριο του 2015 ο λαός επισφράγισε αυτή την εκτίμηση

    Στην Ευρώπη ορισμένοι αρνούνται να το παραδεχτούν

    Σχεδιάζουν να ρίξουν τα βάρη σε μας και ονειρεύονται την ολική τους επαναφορά

    Ετοίμαζαν δοτό πρωθυπουργό, μιλούν για πραξικόπημα

    Οι δοτές κυβερνήσεις αποτελούν πραξικόπημα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε εκείνη η .....κωλοτούμπα της ...Κομανέτσι  :)

ΟΧΙ ΣΕ ΜΝΗΜΟΝΙΑ

 ΝΑΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ ΣΥΝΑΔΕΡΦΕ  ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΟΣΤΟΣ....

ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΥΤΗ ....ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΗ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ....

ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...