Προς το περιεχόμενο

τροποποιητικές δηλώσεις ΦΕ φορολογικου 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους τους συναδέλφους και κουράγιο για την ταλαιπωρία που τραβάμε.

Έχει κανένας κάποια πληροφορία για τις τροποποιητικές δηλώσεις?   αντιλήφθηκε και κανένας το κουτάκι τροποποιητικών δηλώσεων κάτω απο την υποβληθείσα δήλωση το οποίο μια είναι εκεί μια εξαφανίζετε? τι εννοώ?

 

Χρειάστηκε να πάρω να ρωτήσω για τροποποιητική δήλωση στο 15515 και μου είπαν οτι τέλη ιουνίου μάλλον θα ανοίξει για τροποποιητικές το σύστημα ( κατα τα άλλα τέλος Ιουνίου θα τελειώσουμε)

Παίρνω εφορία μου λέει εμείς δεν δεχόμαστε... Ξαφνικά μετα απο 2 μέρες εμφανίστηκε το μαγικό κουμπάκι.. Λέω ωραία άνοιξαν.

Σήμερα λοιπόν το χρειάστηκα και ενώ το πρωί το έβλεπα κανονικά μετα την "ΞΑΦΝΙΚΗ ΠΤΩΣΗ" του taxisnet μπήκα να κάνω μια τροποποίηση (δοκίμασα αν το νέο μίνι φορολογικό μπήκε σε ισχύ και ξέχασα να βάλω 300 ευρω αποδείξεις που χρειαζόταν)    και το κουμπάκι άφαντο....

 

Έτυχε και σε άλλο συνάδερφο ή μόνο σε μένα παίζει κρυφτούλι το κουμπάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν ξερουμε αν και πότε θα ξεκινήσουν λες να μας ενημέρωναν για κάτι τέτοιο??? Τουλάχιστον όχι στο Ellada city

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εμφάνισε σήμερα το μαγικό κουμπάκι (τροποποιητική) και έμεινα. Μπήκα μετά από κανένα 10λεπτο σε άλλον φορολογούμενο για τον οποίο ήθελα να υποβάλλω αλλά είχε εξαφανιστεί.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλησα πριν 5-6 μέρες και μου είπαν πως μόλις ψηφιστεί το μίνι φορολογικό θα γίνει η αναβάθμιση στο ταξις μαζί με την έναρξη για τροποποιητικές και για διορθώσεις αμκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

επειδή εγώ δεν έχω καταλάβει καλά.....(μάλλον)....όταν λήξει η προθεσμία των δηλώσεων οι τροποποιητικές θα έχουν πρόστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι φαίνεται..

 

αρθ.19 παρ.2 ν.4174..

 

2. Αν ο φορολογούμενος υποβάλει τροποποιητική φορολογική δήλωση εντός της προθεσμίας υποβολής της αρχικής φορολογικής δήλωσης, τότε και η τροποποιητική φορολογική δήλωση επέχει θέση αρχικής δήλωσης και θεωρείται ότι και οι δύο, αρχική και τροποποιητική έχουν υποβληθεί εμπρόθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έτσι φαίνεται..

 

αρθ.19 παρ.2 ν.4174..

 

2. Αν ο φορολογούμενος υποβάλει τροποποιητική φορολογική δήλωση εντός της προθεσμίας υποβολής της αρχικής φορολογικής δήλωσης, τότε και η τροποποιητική φορολογική δήλωση επέχει θέση αρχικής δήλωσης και θεωρείται ότι και οι δύο, αρχική και τροποποιητική έχουν υποβληθεί εμπρόθεσμα.

 

σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...