Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2014


stelios13

Ερώτηση

Καλημέρα σε όλους.

 

Γνωρίζει κάποιος εάν έχει δοθεί παράταση για την υποβολή των οικονομικών καταστάσεων ΑΕ στο ΓΕΜΗ για το οικονομικό 2014?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΑΝ επιλέξω να πληρώσω με web οπότε μου λέει ότι :

 

Σημειώνεται ότι η ενημέρωση του ΓΕΜΗ για πληρωμές με αυτόν τον τρόπο γίνεται μέχρι και 2 εργάσιμες μέρες μετά από την πληρωμή σας, σε αντίθεση με την πληρωμή με κάρτα όπου η ενημέρωση είναι άμεση.

 

μου πάει την αίτηση στις

Αιτήσεις υπό διεκπεραίωση

μόλις πληρώσω θεωρείται εμπρόθεσμη ή όχι;

ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ επιλέξω να πληρώσω με web οπότε μου λέει ότι :

 

Σημειώνεται ότι η ενημέρωση του ΓΕΜΗ για πληρωμές με αυτόν τον τρόπο γίνεται μέχρι και 2 εργάσιμες μέρες μετά από την πληρωμή σας, σε αντίθεση με την πληρωμή με κάρτα όπου η ενημέρωση είναι άμεση.

 

μου πάει την αίτηση στις

Αιτήσεις υπό διεκπεραίωση

μόλις πληρώσω θεωρείται εμπρόθεσμη ή όχι;

ξέρει κανείς;

Καλησπέρα,

 

Αν καταλαβαίνω καλά εκκρεμεί η πληρωμή των 10 ευρώ.

 

Αυτή την πληρωμή μπορεί να την δούνε και μετά από 2 ημέρες ακόμη και σήμερα να την κάνετε.

 

Αν πήγαν την αίτηση προς διεκπεραίωση θεωρώ ότι έχετε τελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

 

Αν καταλαβαίνω καλά εκκρεμεί η πληρωμή των 10 ευρώ.

 

Αυτή την πληρωμή μπορεί να την δούνε και μετά από 2 ημέρες ακόμη και σήμερα να την κάνετε.

 

Αν πήγαν την αίτηση προς διεκπεραίωση θεωρώ ότι έχετε τελειώσει.

 

 

Σωστά

 

εμφανίζει την παρακάτω εικόνα

 

post-6490-0-58647500-1434004368_thumb.jp

 

και η απορία μου είναι αν πληρώνοντας τα 10€ και θα θεωρηθεί εμπρόθεσμη ή εκπρόθεσμη η υποβολή δεδομένου ότι εμφανίζεται μεν ημερομηνία υποβολής 10/6/15 αλλά δεν εμφανίζεται ημερομηνία προώθησης της αίτησης στην αρμόδια υπηρεσία ΓΕΜΗ.

 

Αναρωτιέμαι αν θα ληφθεί ως ημερομηνία υποβολής, η ημερομηνία πληρωμής, η ημερομηνία ενημέρωσής τους (2 μέρες μετα) ή πραγματική ημέρα υποβολής που είναι 10/06.

Η εναλλακτική είναι να πληρώσεις με πιστωτική, αλλά είναι δυνατόν να έχουν όλοι πιστωτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλημέρα,

 

Ημερομηνία υποβολής αίτησης 10/06.

 

Για μένα αρκεί για να είστε εμπρόθεσμος στις 10/6.

 

Από εκεί και πέρα θέλουν τα 10 ευρώ για να την επεξεργαστούν.Αυτό θεωρώ ότι μπορεί να γίνει και μετά από 10 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο οτι βλεπω ήμαστε πολυ που μας καίει αυτο το θέμα, ελπίζω να μην μας κορόιδεψαν γιατι μας βλεπω να πλακωνόμαστε με τους πελάτες μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο οτι βλεπω ήμαστε πολυ που μας καίει αυτο το θέμα, ελπίζω να μην μας κορόιδεψαν γιατι μας βλεπω να πλακωνόμαστε με τους πελάτες μας

Οχι ότι έχω καμιά διάθεση να το υπερασπιστώ, αλλά από τη στιγμή που έβγαλε δελτίο τύπου το ΟΕΕ ότι θα λυθεί με τροπολογία δεν νομίζω να υπάρχει θέμα να μην δοθεί η παράταση. Υπάρχει και το προηγούμενο της -προ 2 ετών- μηνιαίας παράτασης σύγκλισης της Γ.Σ. για έγκριση και δημοσίευση των οικ.καταστάσεων.

Τι πολλούς καίει? Απ'όσο ξέρω κανένας δεν έχει στείλει κανένα ισολογισμό.

Αν εξαιρέσεις τίποτα αδρανείς ΑΕ, τι άλλο να στείλεις? Και τι να προλάβεις δηλαδή μέσα σε 5 μέρες από την ώρα που βγήκε η 1113?

Και γιατί να πλακωθούμε με πελάτες?

Ας κουνήσουν και λίγο τον κ...ο τους και οι εμπορικοί σύλλογοι να διαμαρτυρηθούν για τα φετινά χάλια. Οι φόροι και τα χαράτσια και οι ασφυκτικές προθεσμίες καίνε και αυτούς αλλά δεν βλέπω και πολύ κινητικότητα από τους εμπορικούς συλλόγους γι' αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα Συνάδελφοι,

 

Σε τηλεφώνημα που έκανα πιο πριν στο ΓΕΜΗ μου είπαν ότι δεν έχει δοθεί καμία παράταση για την υποβολή των οικονομικών καταστάσεων οπότε έχει κανονικά πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λίγη ψυχραιμία.....στο ΓΕΜΗ ισως να μην γνωρίζουν.....ας περιμένουμε λίγο .....αν δεν δοθεί παράταση έτσι και αλλιώς το πρόστιμο είναι συγκεκριμένο είτε σήμερα είτε σε 10 ημέρες.....ας περιμένουμε λίγο ακόμη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φυσικά και δεν έχει δοθεί παράταση. Τι περιμένεις να απαντήσει το ΓΕΜΗ. ? Το θέμα είναι να βγάλει ανακοίνωση το Υπ. ανάπτυξης να ξέρουμε τι μας γίνεται, αλλά προφανώς όλοι ασχολούνται με την διαπραγμάτευση.

Αναμένουμε και ελπίζουμε να το δούμε σύντομα στην βουλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν μπορουμε με κάποιο τρόπο να επικοινωνήσουμε με αυτούς που μας διαβεβαίωναν για την παραταση ώστε να μάθουμε τι γινεται;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...