Προς το περιεχόμενο

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΟΙΚΟΝ.ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΓΕΜΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο έγκυρη πηγή έμαθα πως πάει για 31.7.15

Μήπως σου είπε αυτή η πηγή συναδέλφισσα πότε θα βγάλουν ανακοίνωση. Πριν την ταφή του μακαρίτη ή στο μνημόσυνο για τα 40? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι 10 η ώρα ακόμη.

 

κατά τις 14.00-15.00 θα βγάλουν και ανακοίνωση . Μην χαλάμε τις παραδόσεις και μείνει κανά στομάχι ατρύπητο.

 

Είναι αυτό που λέμε "στα φρύδια τους όλα".  δημόσιο δίκαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην βγάλουν και καμιά ΠΟΛ. ακόμη ,για δαπάνες/έσοδα κλπ.

 

Μεθυσμένη πολιτεία και η μπούρδα με την γραφειοκρατία στο ζενίθ.

 

Ολα ξήλωμα και φτιάξιμο από το μηδέν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο πουλάκι μου σφυριξε για προκαταβολή φόρου στις εταιρειες 100%....

...ισχύει?

...με εκείνα και τούτα άντε να προτίνεις στη ΓΣ διανομή (...των λιγοστών) κερδών και πόσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο πουλάκι μου σφυριξε για προκαταβολή φόρου στις εταιρειες 100%....

...ισχύει?

...με εκείνα και τούτα άντε να προτίνεις στη ΓΣ διανομή (...των λιγοστών) κερδών και πόσο?

 

Αρθρο 71. Προκαταβολή του φόρου εισοδήματος νομικών προσώπων και νομικών οντοτήτων - Κείμενο νόμου

1. Με βάση τη δήλωση που υποβάλλει το νομικό πρόσωπο ή νομική οντότητα και τους λοιπούς τίτλους βεβαίωσης που προβλέπονται στον Κώδικα Φορολογικής Διαδικασίας βεβαιώνεται ποσό ίσο με ογδόντα τοις εκατό (80%) του φόρου που προκύπτει για το φόρο που αναλογεί στο εισόδημα του διανυόμενου φορολογικού έτους. Το εν λόγω ποσοστό αυξάνεται σε εκατό τοις εκατό (100%) ειδικά για τις τραπεζικές ημεδαπές ανώνυμες εταιρείες και τα υποκαταστήματα αλλοδαπών τραπεζών που λειτουργούν νόμιμα στην Ελλάδα.

 

Ν.4172/13

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα 80% κύριε HARYK και οι πρώην προσωπικές εταιρείες ΟΕ/ΕΕ?

 

είχα μείνει στο 55%.

 

 

Όχι βέβαια...

 

2. Για νομικά πρόσωπα των περιπτώσεων β', γ' , ε' και στ' μόνο για τις κοινοπραξίες των προσωπικών εταιρειών του άρθρου 45, το ποσοστό της παραγράφου 1 είναι πενήντα πέντε τοις εκατό (55%).

 

Έχει και παρακάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα 80% κύριε HARYK και οι πρώην προσωπικές εταιρείες ΟΕ/ΕΕ?

 

είχα μείνει στο 55%.

 

Αρθρο 71. Προκαταβολή του φόρου εισοδήματος νομικών προσώπων και νομικών οντοτήτων

2. Για νομικά πρόσωπα των περιπτώσεων β', γ' , ε' και στ' μόνο για τις κοινοπραξίες των προσωπικών εταιρειών του άρθρου 45, το ποσοστό της παραγράφου 1 είναι πενήντα πέντε τοις εκατό (55%).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αρθρο 71. Προκαταβολή του φόρου εισοδήματος νομικών προσώπων και νομικών οντοτήτων

2. Για νομικά πρόσωπα των περιπτώσεων β', γ' , ε' και στ' μόνο για τις κοινοπραξίες των προσωπικών εταιρειών του άρθρου 45, το ποσοστό της παραγράφου 1 είναι πενήντα πέντε τοις εκατό (55%).

 

 

:rolleyes:

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:rolleyes:

Καλημέρα

Καλημέρα συνάδελφε Μπάμπη.

Αν περιμέναμε το αγαπητό μας Υπουργείο Οικονομικών να γίνει καλή η μέρα μας ... 

Ευτυχώς λέμε καμιά κουβέντα (ή τον πόνο μας, όπως το πάρει κανείς) μεταξύ μας μπας και γίνει καλύτερη η ζωή μας.

 

Και μια που είμαστε στο τόπικ για τους ισολογισμούς.

Ανακοίνωση επίσημης παράτασης των δημοσιεύσεων ακόμα δεν έχει βγει, το taxis κατέρρευσε για άλλη μια φορά, αλλά η ανακοίνωση για τις δόσεις και τις προθεσμίες πληρωμής βγήκε ένα μήνα πριν, μην τυχόν και καθυστερήσουμε να συμβάλλουμε στην ενίσχυση των δημοσιονομικών του κράτους.

 

Απ'ότι διαβάζω οι περισσότεροι λογιστές έχουν έχουν πάει για μπύρες σήμερα. Τι καθόμαστε τώρα κι εμείς και πληκτρολογούμε στο φόρουμ?

 

Και πάλι καλημέρα και καλή συνέχεια...

 

υγ. Ασχετο αλλά .... Πολλά μπράβο για την χθεσινή κίνηση. Και πολύ ευγενικό ήταν το Δελτίο Τύπου. Αμφιβάλλω αν την αξίζουν τόση ευγένεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σαν συνέχεια για αυτό που λέει ο συνάδελφος παραπάνω.

 

Την αίτηση για το που θα αναρτάται ο ισολογισμός την κάναμε πέρσι.Θα την ξανακάνουμε αν αλλάξουμε για κάποιο λόγο την ιστιοσελίδα που ανεβάζουμε τα αρχεία.

 

Αυτή είναι η γνώμη μου.

Συνάδελφοι για κάποιο λόγο η ιστοσελίδα μιας εταιρείας έχει πρόβλημα. Αυτή είχα δηλώσει πέρσι στο ΓΕΜΗ. Τώρα έχω δώσει εντολή σε μία εταιρεία που φτιάχνουν ιστοσελίδες για αυτό το σκοπό να αναρτήσει τον ισολογισμό. Μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά η αλλαγή της ιστοσελίδας? Αν ναι από που  και πως γιατί ψάχνω στο site του ΕΒΕΑ και δεν μπορώ να βγάλω άκρη

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι για κάποιο λόγο η ιστοσελίδα μιας εταιρείας έχει πρόβλημα. Αυτή είχα δηλώσει πέρσι στο ΓΕΜΗ. Τώρα έχω δώσει εντολή σε μία εταιρεία που φτιάχνουν ιστοσελίδες για αυτό το σκοπό να αναρτήσει τον ισολογισμό. Μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά η αλλαγή της ιστοσελίδας? Αν ναι από που  και πως γιατί ψάχνω στο site του ΕΒΕΑ και δεν μπορώ να βγάλω άκρη

Ευχαριστώ

σε δική μου περίπτωση..

 

αφού έδωσα λάθος site με ενημέρωσαν στο mail και έκανα ηλεκτρονικά διόρθωση υποβάλλοντας τη σωστή διεύθυνση με printscreen στο κατάλληλο πεδίο της εφαρμογής..

 

καλησπέρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε δική μου περίπτωση..

 

αφού έδωσα λάθος site με ενημέρωσαν στο mail και έκανα ηλεκτρονικά διόρθωση υποβάλλοντας τη σωστή διεύθυνση με printscreen στο κατάλληλο πεδίο της εφαρμογής..

 

καλησπέρα.. 

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό να υποθέσω ότι έγινε σε εργάσιμες για αυτούς ώρες. Έχω αναρτήσει όλα τα στοιχεία περιμένω την ιστοσελίδα και ελπίζω τουλάχιστον να γίνουν σήμερα δεκτά από το σύστημα. Τώρα αν αύριο δουν το πρόβλημα  το διορθώνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι μετά την επιτυχή πληρωμή χρειάζεται κάποια άλλη ενέργεια οριστικής υποβολής? Βλέπω την αίτησή μου στις υπό διεκπεραίωση. Είναι οκ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι μετά την επιτυχή πληρωμή χρειάζεται κάποια άλλη ενέργεια οριστικής υποβολής? Βλέπω την αίτησή μου στις υπό διεκπεραίωση. Είναι οκ.?

Οκ είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι τι θα γίνει με την παράταση στο χρόνο υποβολής των οικονομικων καταστασεων στο ΓΕΜΗ ?????

σοβαροί άνθρωποι του κλάδου μας (Π.Πάντελής) αλλά και του υπουργείου (Κόλλιας)  έχουν εκτεθεί υποσχόμενοι

οτι η παράταση θα δινόταν το αργότερο μέχρι σήμερα και δεν έχουμε δεί τίποτα ακόμα ....

Ελπίζω ότι θα γίνουν οι σχετικές τροπολογίες άμεσα και δεν θα αποδειχθούμε μωροί που τους πιστέψαμε ....   

και θα εκτεθούμε αναπανόρθωτα στις διοικήσεις των εταιρειών πελατών μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε δική μου περίπτωση..

 

αφού έδωσα λάθος site με ενημέρωσαν στο mail και έκανα ηλεκτρονικά διόρθωση υποβάλλοντας τη σωστή διεύθυνση με printscreen στο κατάλληλο πεδίο της εφαρμογής..

 

καλησπέρα.. 

 

Άντε ρε....

 

Σου τσεκάρανε και τη διεύθυνση ανάρτησης..????

 

Ενδιαφέρον.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ρε....

 

Σου τσεκάρανε και τη διεύθυνση ανάρτησης..????

 

Ενδιαφέρον.........

μου τσεκάρανε και άλλα που δεν μπορώ να αναφέρω. όλα καλώς.. :)

 

καλημέρα ρε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ΙΚΕ δημοσιευση ισολογισμου πρεπει να βαλουμε στο αρχειο και προσαρτημα με παρατηρησεις?καποιος που εχει στειλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...