Προς το περιεχόμενο

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΟΙΚΟΝ.ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΓΕΜΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Ηλεκτρονική υποβολή δεν χρειάζεται. Χρειάζεται Ανδρέα......αλλιώς τα 10ευρώ γιατί τα πληρώνεις?? συμπληρώνεις παρόμοια ΑΙΤΗΣΗ ηλεκτρονικά

 

Οπως είπα και παραπάνω 

"Φωτογραφία" Της Ιστοσελίδας Δημοσίευσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ λέω "μπαίνουμε στην ιστοσελίδα της εταιρείας και κάνουμε κλίκ στον ισολογισμό 2014. αυτός ανοίγει και τον βλέπουμε.  αντιγράφουμε την διεύθυνση από πάνω.  και κάνουμε επικόλληση."

 

αμα πατήσει εκείνος του ΓΕΜΗ ,θα του ανοίξει αυτόματα ο ισολογισμός.  

 
αααα θα πει ...νάτος ο ισολογισμός.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγώ λέω "μπαίνουμε στην ιστοσελίδα της εταιρείας και κάνουμε κλίκ στον ισολογισμό 2014. αυτός ανοίγει και τον βλέπουμε.  αντιγράφουμε την διεύθυνση από πάνω.  και κάνουμε επικόλληση."

 

αμα πατήσει εκείνος του ΓΕΜΗ ,θα του ανοίξει αυτόματα ο ισολογισμός.  

 
αααα θα πει ...νάτος ο ισολογισμός.

 

 

Έτσι ακριβώς,,,, τι ασχολούμαστε τώρα με word-φωτογραφίες - αφίσες και τέτοιες π@@ριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στην Ηλεκτρονική υποβολή δεν χρειάζεται. Χρειάζεται Ανδρέα......αλλιώς τα 10ευρώ γιατί τα πληρώνεις?? συμπληρώνεις παρόμοια ΑΙΤΗΣΗ ηλεκτρονικά

 

Οπως είπα και παραπάνω 

"Φωτογραφία" Της Ιστοσελίδας Δημοσίευσης

 

Που Διαφωνούμε ?

Το συγκεκριμένο εντυπο Αίτησης εννοώ οτι δεν χρειάζεται

Και ασφαλώς συμπληρώνεις Ηλεκτονική Αίτηση και ανεβάζεις τις Οικ.Καταστάσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς,,,, τι ασχολούμαστε τώρα με word-φωτογραφείες - αφίσες και τέτοιες π@@ριες

Ντροπή σου , Κορίτσι πράμα !!!!!!!

 

Αυτές οι συγκεκριμένες σε μαράνανε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που Διαφωνούμε ?

Το συγκεκριμένο εντυπο Αίτησης εννοώ οτι δεν χρειάζεται

Και ασφαλώς συμπληρώνεις Ηλεκτονική Αίτηση και ανεβάζεις τις Οικ.Καταστάσεις 

 

στο φωτογράφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο φωτογράφο

http://www.dailymotion.com/video/x2k4lit

 

Τί σε χαλάει  ο Φωτογράφος ?

 

Eκτός απο την δ/νση URL Σου ζητάει ένα αρχείο

 

Εγώ Βάζω φωτογραφία με όλα τα στοιχεία της Ιστοσελίδας  . Κάπου το διάβασα . Δεν θυμάμαι πού.

Αλλος βάζει κάτι άλλο

Δεν  δεν υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπή σου , Κορίτσι πράμα !!!!!!!

 

Αυτές οι συγκεκριμένες σε μαράνανε ?

 

ντρέπομαι και κοκκινίζω ,,,,,,,, παρόλα αυτά όμως δεν μαραίνομαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dailymotion.com/video/x2k4lit

 

Τί σε χαλάει  ο Φωτογράφος ?

 

Eκτός απο την δ/νση URL Σου ζητάει ένα αρχείο

 

Εγώ Βάζω φωτογραφία με όλα τα στοιχεία της Ιστοσελίδας  . Κάπου το διάβασα . Δεν θυμάμαι πού.

Αλλος βάζει κάτι άλλο

Δεν  δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Το ότι έχεις εσύ φωτογραφική μηχανή δε σε φταίμε εμείς που δεν έχουμε... :P

 

τελος πάντων ας ανεβάσει ο καθένας αυτό που έχει

 

και πολύ μας κούρασαν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχεις εσύ φωτογραφική μηχανή δε σε φταίμε εμείς που δεν έχουμε... :P

 

τελος πάντων ας ανεβάσει ο καθένας αυτό που έχει

 

και πολύ μας κούρασαν......

 

Υπονοείς Κάτι ?  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχεις εσύ φωτογραφική μηχανή δε σε φταίμε εμείς που δεν έχουμε... :P

 

τελος πάντων ας ανεβάσει ο καθένας αυτό που έχει

 

και πολύ μας κούρασαν......

 

απορία  ...ετών  και συγγνώμη.

 

καλά εσείς τα λέτε τα  "σε και τα με"  ,τα γράφετε κιόλας?  και πως τα καταφέρατε στο Δημοτικό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μπερδεύετε τα πράγματα συνάδελφε?

η συμπλήρωση αυτής της αίτησης γίνεται μόνο σε περίπτωση προσκόμισης των οικονομικών καταστάσεων στο ΓΕΜΗ με φυσικό τρόπο

Απο φέτος όλα γίνονται ηλεκτρονικά (συμπληρώνουμε παρόμοια αίτηση ηλεκτρονικά)

Εντάξει ρε παιδιά μη βαράτε.

Δεν κατάλαβα ότι εννοούσε ηλεκτρονική υποβολή. Εντυπο έψαχνε ο άνθρωπος, έντυπο του έδωσα.

Λαθος που ψάχνει αυτό το έντυπο θα μου πεις. Ωραία.

Το είπες στην ανάρτηση σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορία  ...ετών  και συγγνώμη.

 

καλά εσείς τα λέτε τα  "σε και τα με"  ,τα γράφετε κιόλας?  και πως τα καταφέρατε στο Δημοτικό? 

Τι να σε πω ρε αδελφέ.

 

Κουτσά στραβά το βγάλαμε.Με είπαν ότι και να αργήσω λίγο δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορία  ...ετών  και συγγνώμη.

 

καλά εσείς τα λέτε τα  "σε και τα με"  ,τα γράφετε κιόλας?  και πως τα καταφέρατε στο Δημοτικό? 

 

Αφού κι ο δάσκαλος καρντάσης ήταν.

Αν του έγραφαν "σου" και "μου", θα τους μηδένιζε λέμεεεεε :P:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι η talepori ,μάλλον παρεξηγήθηκε.

 

πάνε και τα αστεία πλέον...

Αποκλείεται ας μου επιτρέψει να πω για λογαριασμό της.

 

Ας έχουμε πολλά στραβά εδώ πάνω αλλά με το χιούμορ το έχουμε.

 

Που να μας ακούσεις να λέμε το λλλλλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορία  ...ετών  και συγγνώμη.

 

καλά εσείς τα λέτε τα  "σε και τα με"  ,τα γράφετε κιόλας?  και πως τα καταφέρατε στο Δημοτικό?  την ίδια απορία έχουμε !!! :D 

 

 

το θέμα είναι ότι η talepori ,μάλλον παρεξηγήθηκε.

 

πάνε και τα αστεία πλέον...   Γιατί να παρεξηγηθώ βρε, δεν με αφορά το ζήτημα. Ας παρεξηγηθούν αν θέλουν οι Μακεδόνες,,,,,,εγώ Ηπειρώτισσα είμαι  :P 

(την έκφραση τη λέμε συχνά στα Γιάννενα, όπως και άλλα ωραία πετυχημένα αλλά δεν έχει να κάνει με το ¨σε είπα" των βόρειων )

 

 

Αποκλείεται ας μου επιτρέψει να πω για λογαριασμό της. στο επιτρέπω Παναγιώτη , δεν ξέρω αν έχω χιούμορ αλλά  τη λαϊκή παροιμία "Κάθε τόπος και ζακόνι, κάθε μαχαλάς και τάξη" την ξέρετε?

 

Ας έχουμε πολλά στραβά εδώ πάνω αλλά με το χιούμορ το έχουμε. ότι έχετε πολλά στραβά,,, έχετε :P 

 

Που να μας ακούσεις να λέμε το λλλλλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως τελικά ήθελε και την http://www.acci.gr/a...1160-08 vs6.doc αιτηση συμπληρωμένη!!!

Κι εγώ το screenshot της σελίδας είχα βάλει, αλλα μου έστειλαν mail να το διορθώσω και να βάλω εκεί την αίτηση.  Μόνο που η αίτηση που μου έστειλαν για να συμπληρώσω είχε μόνο το Α (ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΣΕ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ) και όχι το Β μέρος που είναι για αυτούς που δεν κάνουν την αίτηση ηλεκτρονικά.   Η κοπέλα στη επιμελητήριο ήταν τόσο ευγενική που με πήρε και τηλέφωνο για να μου δώσει οδηγίες και μου είπε ότι ακόμα καλύτερα αν βάλω σε ενα pdf την παραπάνω αίτηση συμπληρωμένη ΚΑΙ το screen shot μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως τελικά ήθελε και την http://www.acci.gr/a...1160-08 vs6.doc αιτηση συμπληρωμένη!!!

Κι εγώ το screenshot της σελίδας είχα βάλει, αλλα μου έστειλαν mail να το διορθώσω και να βάλω εκεί την αίτηση.  Μόνο που η αίτηση που μου έστειλαν για να συμπληρώσω είχε μόνο το Α (ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΣΕ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ) και όχι το Β μέρος που είναι για αυτούς που δεν κάνουν την αίτηση ηλεκτρονικά.   Η κοπέλα στη επιμελητήριο ήταν τόσο ευγενική που με πήρε και τηλέφωνο για να μου δώσει οδηγίες και μου είπε ότι ακόμα καλύτερα αν βάλω σε ενα pdf την παραπάνω αίτηση συμπληρωμένη ΚΑΙ το screen shot μαζι.

Καλησπέρα σας,

 

Εγώ νομίζω ότι το κάθε επιμελητήριο ζητάει ότι θέλει.

 

Σε δύο διαφορετικά επιμελητήρια που δεν έστειλα τέτοια γνωστοποίηση μία χαρά πήρα την επιβεβαίωση ότι τα παραλάβανε.Για επε μιλάω βέβαια.

 

Βέβαια το ένα επιμελητήριο στην αρχή μου έστειλε μην.οτι θέλει και υπογραφή λογιστή στο προσάρτημα και ξαναέστειλα το αρχείο.

 

Το άλλο επιμελητήριο τίποτα μία χαρά και χωρίς υπογραφή λογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραταση θα δοθει ξερετε?γνωστοπιηση ιστοσελιδας σε ΙΚΕ εταιρια γινεται ηλεκτρονικα?μονο επιλογη για δημοσιευση καταστασεων εχει , ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του Παναγιώτη Παντελή - Φοροτεχνικού

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

Μετά από συνάντηση που είχα με τον Γενικό Γραμματέα Εμπορίου, ο οποίος και κατανοώντας το πρόβλημα που είχε δημιουργηθεί, ενημερώθηκα ότι κατέθεσε τροπολογία ώστε να δοθεί παράταση στην υποβολή των οικονομικών καταστάσεων του άρθρου 25 του κ.ν. 2190/1920 στο άρθρο 10 παρ. 3 του ν. 3190/1955 και στο άρθρο 69 παρ. 2 του ν. 4072/2012, που θα έληγαν 10.06.2015 και 30.06.2015.

Σχετική τροπολογία έχει ήδη κατατεθεί σε νομοσχέδιο προς ψήφιση του Υπουργείου Οικονομικών.

Στο www.pantelisco.com και στο www.ecofan.gr υπάρχει δημοσιευμένη η πρόταση τροποποίησης όπως αυτή κατατέθηκε.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι νέες ημερομηνίες δεν είναι 11.07.2015 και 31.07.2015, αλλά ένας μήνας από την ημερομηνία λήξης υποβολής των φορολογικών δηλώσεων.

Προβλέπεται επίσης ότι ανάλογη ισχύ θα έχουν και λοιπές πράξης που υπόκειται σε δημοσιότητα.

http://www.forologikanea.gr/index.php?module=news&func=display&sid=%2010699&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Εγώ νομίζω ότι το κάθε επιμελητήριο ζητάει ότι θέλει.

 

Σε δύο διαφορετικά επιμελητήρια που δεν έστειλα τέτοια γνωστοποίηση μία χαρά πήρα την επιβεβαίωση ότι τα παραλάβανε.Για επε μιλάω βέβαια.

 

Βέβαια το ένα επιμελητήριο στην αρχή μου έστειλε μην.οτι θέλει και υπογραφή λογιστή στο προσάρτημα και ξαναέστειλα το αρχείο.

 

Το άλλο επιμελητήριο τίποτα μία χαρά και χωρίς υπογραφή λογιστή.

 

Συμφωνώ κι εγώ οτι προφανώς το κάθε επιμελητήριο ζητάει τα δικά του.

Εμένα ουτε υπογραφές ζήτησαν.  

Ζήτησαν όμως να βάλω στο Αρχείο Λοιπών Νομιμοποιητικών Εγγράφων, το πρακτικό του ΔΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια γρηγορη ερώτηση...

 

Υποβαλλω Οικονομικές καταστασεις σημερα και αυριο θα παω να πληρωσω με τη σχετική ταυτότητα πληρωμής. Ειναι εγκυρη η σημερινη υποβολή ή μετραει απο αυριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...