Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΕΤΟΥΣ 2013 ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΤΟΥ 2014 201


sotoslav

Ερώτηση

Σε βεβαίωση αποδοχών μισθωτού πυροσβέστη του 2014 αναγράφονται αναδρομικές αποδοχές έτους 2013.

Παλιότερα οι αποδοχές αυτές καταχωρούνταν με μείωση 20% στο τρέχον έτος.

Τώρα όμως πρέπει να γίνει τροποποιητική Ε1 για το 2013 με συμπληρωμένα πάνω στο έντυπο, μόνο τα αναδρομικά ποσά, ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΝΕΑ ΠΟΣΑ.

ΣΩΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ;;;

 

ΟΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ Ε1, ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ KAI OXI ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥ.

 

ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ Ε1 Ή ΘΑ ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΤΟΥ 2014;;

 

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2014 ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗΣ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ Ή ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΜΕΤΑ 2 ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΚ;;

 

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ή ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ;;;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Νομίζω ότι η ΠΟΛ 1174/14-7-14 αφορούσε την υποβολή συμπληρωματικών δηλώσεων. Οι προθεσμίες έχουν αλλάξει από 01/01/2014 . Πλέον είναι μέχρι τις 30/06/15

μήπως θα μπορούσαμε να έχουμε λεπτομέρειες?

 

καλημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομίζω ότι η ΠΟΛ 1174/14-7-14 αφορούσε την υποβολή συμπληρωματικών δηλώσεων. Οι προθεσμίες έχουν αλλάξει από 01/01/2014 . Πλέον είναι μέχρι τις 30/06/15

 

μήπως θα μπορούσαμε να έχουμε λεπτομέρειες?

 

καλημέρα..

 

Γιατί μας παιδεύεις ρε φίλε ; :P

 

...

- Για τροποποιητικές δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος που υποβάλλονται από συνταξιούχους με αναδρομικά συντάξεων προηγουμένων ετών, αυτές θα παραλαμβάνονται χωρίς πρόστιμο εντός του οικείου οικον. έτους.

...

 

ΠΟΛ 1255/14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατί μας παιδεύεις ρε φίλε ; :P

 

 

ΠΟΛ 1255/14

μην τα λες σε μένα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βαριέμαι ρε συ..

 

ΥΓ..θα πεταχτεί τώρα ο άλλος, ο λακεδαίμων ντε, και θα αρχίσει πάλι τα γνωστά του για γεροπαράξενους κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βαριέμαι ρε συ..

 

ΥΓ..θα πεταχτεί τώρα ο άλλος, ο λακεδαίμων ντε, και θα αρχίσει πάλι τα γνωστά του για γεροπαράξενους κτλ..

 

Τι να μας πούνε ρε φιλαράκι...

 

Πες τους ρε φίλε να μάθουν:

Ένα όμορφο πρόσωπο κάποτε γερνάει.

Ένα όμορφο σώμα κάποτε χαλάει.

Ψυχή γεμάτη αγάπη και καλοσύνη σαν τη δικιά σου, δεν γερνάει και δεν χαλάει ποτέ!

 

Ποτέ λέμε Τζιμάκοοοοοοο :) :) :):wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΛΟΓΩ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΩΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΠΟΛ 1255/11-12-2014

ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2015?

ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ? ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΛΟΓΩ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΩΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΠΟΛ 1255/11-12-2014

ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2015?

ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ? ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ?

 

 Για τις τροποποιητικές δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος που η αρχική τους έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου,

 

 

τα δικαιολογητικά που θα προσκομίζει ο φορολογούμενος θα είναι μόνο αυτά που αφορούν το λόγο που επικαλείται για την τροποποίηση της δήλωσής του και όχι όλα τα δικαιολογητικά που αφορούν το σύνολο της δήλωσης.

 

- Για τροποποιητικές δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος που υποβάλλονται από συνταξιούχους με αναδρομικά συντάξεων προηγουμένων ετών, αυτές θα παραλαμβάνονται χωρίς πρόστιμο εντός του οικείου οικον. έτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Για τις τροποποιητικές δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος που η αρχική τους έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου,

 

 

τα δικαιολογητικά που θα προσκομίζει ο φορολογούμενος θα είναι μόνο αυτά που αφορούν το λόγο που επικαλείται για την τροποποίηση της δήλωσής του και όχι όλα τα δικαιολογητικά που αφορούν το σύνολο της δήλωσης.

 

- Για τροποποιητικές δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος που υποβάλλονται από συνταξιούχους με αναδρομικά συντάξεων προηγουμένων ετών, αυτές θα παραλαμβάνονται χωρίς πρόστιμο εντός του οικείου οικον. έτους.

ευχαριστω δεν ηθελες απλα να μου πεις ισχυει αυτο που γραφεις....καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ευχαριστω δεν ηθελες απλα να μου πεις ισχυει αυτο που γραφεις....καλημερα

καλημέρα

Μα επειδή θεωρώ ότι ισχύει, τέλος πάντων θα κάνω υποχρεωτικά επίσκεψη στη ΔΟΥ για να καταθέσω δηλώσεις αποβιωσάντων και θα το ρωτήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καταλήγουμε σε τροποποιητική διότι η αναδρομική σύνταξη της χρήσης 2012 ή του 2013(έστω κι αν εισπράττεται στο 2014)  δεν εμπίπτει στις διατάξεις του 4172 αλλά του προηγούμενου ΚΦΕ..

στις διατάξεις του 4172 θα εμπίπτει η αναδρομική σύνταξη του φορολογικού 2014 που θα εισπραχθεί στο φορολογικό 2015 και θα δηλωθεί στο φορολογικό 2015 και όχι στο φορολογικό 2014 με τροποποιητική..

καλημέρα,

και με την εφορία τι γίνεται; άμα βάλεις τα αναδρομικά σύνταξης (χρήση 2014) , μαζί με τη σύνταξη χρήση 2015 θα χάσεις το αφορολόγητο(9.550) του έτους 2014 . Είναι υποχρεωτικό να τα βάλεις σε μια χρονιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα,

και με την εφορία τι γίνεται; άμα βάλεις τα αναδρομικά σύνταξης (χρήση 2014) , μαζί με τη σύνταξη χρήση 2015 θα χάσεις το αφορολόγητο(9.550) του έτους 2014 . Είναι υποχρεωτικό να τα βάλεις σε μια χρονιά;

θα είναι υποχρεωτικό από το φορολογικό 2015 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα είναι υποχρεωτικό από το φορολογικό 2015 και μετά.

καλημέρα,

στο Ν.4172 που το λέει;

και να κάνουμε  καλύτερα παράδειγμα ,θέλεις να πείς όποιος το  το φθινόπωρο του 2015 εισπράξει σύνταξη  αναδρομικά για το έτος 2014 ευρώ 10.000 και για το έτος 2015 ευρώ ευρώ 13.000   , θα πρέπει την άνοιξη του 2016

όταν θα κάνει δήλωση για τα τα εισοδήματα του 2015 πρέπει να δηλώσει συνολικά ευρώ 23.000 , δηλαδή δεν ισχύει το σπάσιμο σε 2 χρονιές ; 

Αμα ισχύει κάτι τέτοιο πρόκειται για περαιτέρω  αφαίμαξη συνταξιούχων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάντως στο taxis δεν εμφανίζονται τα αναδρομικά.Αν δεν το αλλάξουν,πως θα δηλωθούν??Με τροποποιητική.

Εγω έχω περίπτωση που εμφανίζονται ωραιότατα τα αναδρομικά μερίσματα του 2013 από ΜΤΣ. Συμπληρωματική οκ για το 2013, αλλά τι κάνω με τ0 2014 που δε μπορώ να τα "σβήσω" ;;;

Σε ερώτηση στο taxis μου είπαν στη δου !Είναι δυνατόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα,

στο Ν.4172 που το λέει;

και να κάνουμε  καλύτερα παράδειγμα ,θέλεις να πείς όποιος το  το φθινόπωρο του 2015 εισπράξει σύνταξη  αναδρομικά για το έτος 2014 ευρώ 10.000 και για το έτος 2015 ευρώ ευρώ 13.000   , θα πρέπει την άνοιξη του 2016

όταν θα κάνει δήλωση για τα τα εισοδήματα του 2015 πρέπει να δηλώσει συνολικά ευρώ 23.000 , δηλαδή δεν ισχύει το σπάσιμο σε 2 χρονιές ; 

Αμα ισχύει κάτι τέτοιο πρόκειται για περαιτέρω  αφαίμαξη συνταξιούχων.

ναί αυτό θα ισχύει αν δεν αλλάξει κάτι. Το πού το γράφει στο Νόμο το έχει αναφέρει σε προηγ. σελίδα ο αγαπητός jim. Aνέτρεξε και δές το. Συμφωνώ ότι δεν είναι ορθό να γίνεται έτσι,αλλά σε όσους έχει τύχει να κάνω έναν μίνι υπολογισμό είτε τα κάνεις αναγωγή σε προηγ.έτη είτε τα φορολογηθείς σε μιά χρονιά πάνω κάτω έχει μικρές διαφορές σε φόρο. Εκτός αν είναι αρκετά μεγάλα ποσά οπότε εκεί έχουμε διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναί αυτό θα ισχύει αν δεν αλλάξει κάτι. Το πού το γράφει στο Νόμο το έχει αναφέρει σε προηγ. σελίδα ο αγαπητός jim. Aνέτρεξε και δές το. Συμφωνώ ότι δεν είναι ορθό να γίνεται έτσι,αλλά σε όσους έχει τύχει να κάνω έναν μίνι υπολογισμό είτε τα κάνεις αναγωγή σε προηγ.έτη είτε τα φορολογηθείς σε μιά χρονιά πάνω κάτω έχει μικρές διαφορές σε φόρο. Εκτός αν είναι αρκετά μεγάλα ποσά οπότε εκεί έχουμε διαφορά

ευχαριστώ,

διάβασα όλο το post , δεν βρήκα τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ευχαριστώ,

διάβασα όλο το post , δεν βρήκα τίποτα

απλά διαβάζω τον νόμο..

 

Κατ’ εξαίρεση, για τις ανείσπρακτες δεδουλευμένες αποδοχές που εισπράττει καθυστερημένα ο δικαιούχος εισοδήματος από μισθωτή εργασία και συντάξεις σε φορολογικό έτος μεταγενέστερο, χρόνος απόκτησης του εν λόγω εισοδήματος θεωρείται ο χρόνος που εισπράττονται, εφόσον αναγράφονται διακεκριμένα στην ετήσια βεβαίωση αποδοχών που χορηγείται στον δικαιούχο."

 

δηλ. οι αποδοχές που εισπράττονται για το φορολογικό 2014 και έπειτα, θα δηλώνονται στο έτος είσπραξης..

 

απλά και κατανοητά..

 

καλημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τελικα ρε παιδια αυτες ολες τις συμπληρωματικες με τα αναδρομικα παλαιοτερων ετων 

μεχρι το τελος του ετους μπορουμε να τις καταθεσουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

απλά διαβάζω τον νόμο..

 

Κατ’ εξαίρεση, για τις ανείσπρακτες δεδουλευμένες αποδοχές που εισπράττει καθυστερημένα ο δικαιούχος εισοδήματος από μισθωτή εργασία και συντάξεις σε φορολογικό έτος μεταγενέστερο, χρόνος απόκτησης του εν λόγω εισοδήματος θεωρείται ο χρόνος που εισπράττονται, εφόσον αναγράφονται διακεκριμένα στην ετήσια βεβαίωση αποδοχών που χορηγείται στον δικαιούχο."

 

δηλ. οι αποδοχές που εισπράττονται για το φορολογικό 2014 και έπειτα, θα δηλώνονται στο έτος είσπραξης..

 

απλά και κατανοητά..

 

καλημέρα..

καλημέρα,

το βρήκα επιτέλους είναι το άρθρο 8 του Ν.4172 , από αλλού βρήκα ότι ο Νόμος 4172 εφαρμόζεται για τα εισοδήματα από τις 1/1/2014 . Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί δεν το αναφέρει μέσα στο Ν.4172 (εκτός από κάποιες

παραπομπές  για κάποια άλλα άρθρα)και ιδιαίτερα για το άρθρο 8 ότι εφαρμόζεται για τα εισοδήματα από τις 1/1/2014 μήπως ξέρεις που το αναφέρει ρητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγω έχω περίπτωση που εμφανίζονται ωραιότατα τα αναδρομικά μερίσματα του 2013 από ΜΤΣ. Συμπληρωματική οκ για το 2013, αλλά τι κάνω με τ0 2014 που δε μπορώ να τα "σβήσω" ;;;

Σε ερώτηση στο taxis μου είπαν στη δου !Είναι δυνατόν;

Επαναφέρω το θέμα μήπως καταλήξω κάπου

Υστερα απο επικοινωνία με δυο διαφορετικούς υπαλλήλους του taxis μου είπαν ότι πρεπει να απευθυνθώ στη δου .

Πήγα στη δου και μου είπαν ότι δε δέχονται χειρόγραφη τη φετινή δήλωη (λογικό) και αν ετσι μου παν στο taxis μηπως πρέπει να στείλω την αρχική όπως είναι με τις αναδρομικές μαζί και μετά να κάνω τροποποιητική για να τα σβήσω !

Είναι δυνατόν ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επαναφέρω το θέμα μήπως καταλήξω κάπου

Υστερα απο επικοινωνία με δυο διαφορετικούς υπαλλήλους του taxis μου είπαν ότι πρεπει να απευθυνθώ στη δου .

Πήγα στη δου και μου είπαν ότι δε δέχονται χειρόγραφη τη φετινή δήλωη (λογικό) και αν ετσι μου παν στο taxis μηπως πρέπει να στείλω την αρχική όπως είναι με τις αναδρομικές μαζί και μετά να κάνω τροποποιητική για να τα σβήσω !

Είναι δυνατόν ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Τι ακριβώς θέλετε να σβήσετε? Έχουν συναθροιστεί τα αναδρομικά που αφορούν το 2013 με τα υπόλοιπα ποσά της φετινής δήλωσης? Σίγουρα δεν εμφανίζονται μόνο πληροφοριακά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έστειλα σήμερα συμπληρωματικές δηλώσεις συνταξιούχου λόγω αναδρομικών στη ΔΟΥ Μουδανίων και ζήτησαν να προσκομίσουμε τις αρχικές δηλώσεις με την αρχική βεβαίωση του ασφαλιστικού οργανισμού (όχι λοιπά δικαιολογητικά, αποδείξεις κτλ.) για έλεγχο.

Όταν μίλησα στο τηλέφωνο με την υπάλληλο και της ανέφερα την 1255/2014 μου απάντησε πως θέλει το άθροισμα αρχικού ποσού και αναδρομικών στην συμπληρωματική και πως ο μόνος τρόπος να ελέγξει αν είναι σωστό είναι να της πάμε αρχική δήλωση και αρχική βεβαίωση. Έτσι ερμήνευσε την διαταγή... :wacko: 

Την ίδια μέρα σε δυο διαφορετικές ΔΟΥ της Θεσσαλονίκης παρέλαβαν συμπληρωματικές μόνο με το ποσό των αναδρομικών στους κωδικούς και χωρίς κανέναν έλεγχο της αρχικής.

 

Εσείς αλήθεια, πως ερμηνευετε  το παρακάτω???

 

"Για τις τροποποιητικές δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος που η αρχική τους έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου, τα δικαιολογητικά που θα προσκομίζει ο φορολογούμενος θα είναι μόνο αυτά που αφορούν το λόγο που επικαλείται για την τροποποίηση της δήλωσής του και όχι όλα τα δικαιολογητικά που αφορούν το σύνολο της δήλωσης.

 

Σωστά έπραξε η ΔΟΥ Μουδανίων και οι άλλες είναι τεμπέλες ΔΟΥ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έστειλα σήμερα συμπληρωματικές δηλώσεις συνταξιούχου λόγω αναδρομικών στη ΔΟΥ Μουδανίων και ζήτησαν να προσκομίσουμε τις αρχικές δηλώσεις με την αρχική βεβαίωση του ασφαλιστικού οργανισμού (όχι λοιπά δικαιολογητικά, αποδείξεις κτλ.) για έλεγχο.

Όταν μίλησα στο τηλέφωνο με την υπάλληλο και της ανέφερα την 1255/2014 μου απάντησε πως θέλει το άθροισμα αρχικού ποσού και αναδρομικών στην συμπληρωματική και πως ο μόνος τρόπος να ελέγξει αν είναι σωστό είναι να της πάμε αρχική δήλωση και αρχική βεβαίωση. Έτσι ερμήνευσε την διαταγή... :wacko:

Την ίδια μέρα σε δυο διαφορετικές ΔΟΥ της Θεσσαλονίκης παρέλαβαν συμπληρωματικές μόνο με το ποσό των αναδρομικών στους κωδικούς και χωρίς κανέναν έλεγχο της αρχικής.

 

Εσείς αλήθεια, πως ερμηνευετε  το παρακάτω???

 

"Για τις τροποποιητικές δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος που η αρχική τους έχει υποβληθεί μέσω διαδικτύου, τα δικαιολογητικά που θα προσκομίζει ο φορολογούμενος θα είναι μόνο αυτά που αφορούν το λόγο που επικαλείται για την τροποποίηση της δήλωσής του και όχι όλα τα δικαιολογητικά που αφορούν το σύνολο της δήλωσης.

 

Σωστά έπραξε η ΔΟΥ Μουδανίων και οι άλλες είναι τεμπέλες ΔΟΥ???

Αφού το λέει η ίδια η απόφαση, γιατί μπερδεύεσαι χωρίς λόγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...