Προς το περιεχόμενο

Ελεγχος δικαιολογητικων απο ΔΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας,

 

Παρακαλω αν γνωριζει καποιος ας μου πει αν γνωματευση από την ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ μπορει να χρησιμοποιηθει ως δικαιολογητικο για την βεβαιωση αναπηριας με ποσοστο 67% της φορολογικης δηλωσης του φορολογικου ετους 2014 δλδ Οικ Ετος 2015

 

Επισης θα ηθελα να μου πειτε όταν θα πρεπει να κατατεθουν τα δικαιολογητικα στην ΔΟΥ για ελεγχο

  1. θα πρεπει να προσκομισω, βεβαιωση από εργοδοτη ή είναι αρκετο η εκτυπωση της βεβαιωσης αποδοχων από το taxis?
  2. Στην περιπτωση που εχει συμπληρωθει ο κωδικος για την αναλωση κεφαλαιου με ποσο 1.000 π.χ. και το ποσο που εχει υπολογισει το taxis είναι μεγαλυτερο από το ποσο των χιλιων ευρω, θα πρεπει να κατατεθει πινακας αναλωσης κεφαλαιου ή είναι αρκετο μια εκτυπωση της ενημερωσης του taxis με το ανωτατο ποσο που μπορει να χρησιμοποιηθει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας,

 

Παρακαλω αν γνωριζει καποιος ας μου πει αν γνωματευση από την ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ μπορει να χρησιμοποιηθει ως δικαιολογητικο για την βεβαιωση αναπηριας με ποσοστο 67% της φορολογικης δηλωσης του φορολογικου ετους 2014 δλδ Οικ Ετος 2015

 

Επισης θα ηθελα να μου πειτε όταν θα πρεπει να κατατεθουν τα δικαιολογητικα στην ΔΟΥ για ελεγχο

  1. θα πρεπει να προσκομισω, βεβαιωση από εργοδοτη ή είναι αρκετο η εκτυπωση της βεβαιωσης αποδοχων από το taxis?
  2. Στην περιπτωση που εχει συμπληρωθει ο κωδικος για την αναλωση κεφαλαιου με ποσο 1.000 π.χ. και το ποσο που εχει υπολογισει το taxis είναι μεγαλυτερο από το ποσο των χιλιων ευρω, θα πρεπει να κατατεθει πινακας αναλωσης κεφαλαιου ή είναι αρκετο μια εκτυπωση της ενημερωσης του taxis με το ανωτατο ποσο που μπορει να χρησιμοποιηθει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

ΠΟΛ 1088/2015

Άρθρο 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 months later...

Καλησπέρα 

 

Βεβαίωση αναπηρίας από Α/θμια  Υγειονομική επιτροπή,  με ημερομηνία έκδοσης 05/05/2011 και  ποσοστό 67% για τρία χρόνια ανικανότητα εργασίας.

 

Η ερώτηση   είναι        πότε    έληξε            το 2013 ή   το 2014?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το 2014 δεν..

 

καλησπέρα..

 

 

Σ' ευχαριστώ,  παρασύρθηκα και το υπολόγισα κάτι σαν  γενέθλια ένα πράμα,  :blink:   είχε πάρει και το επίδομα αναπηρίας μέχρι τον Μάιο... τελικά το πέταξαν έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...