Προς το περιεχόμενο
  • 0

Δήλωση φορολογίας εισοδήματος Φ.Π. φορ. έτους 2014


HARYK

Ερώτηση

Για άλλη μια χρονιά, καλούμαστε να φέρουμε σε πέρας ένα ακόμη δύσκολο έργο. Αυτό της σύνταξης και υποβολής των φορολογικών δηλώσεων φυσικών προσώπων, σε πολύ στενά χρονικά περιθώρια και εν μέσω πολλών άλλων υποχρεώσεων και προβλημάτων.

 

Και ενώ σχεδόν δύο χρόνια μετά τη ψήφιση του νέου νόμου, ακόμη περιμένουμε διευκρινήσεις και θέσεις για πολλά και σημαντικά θέματα από τη διοίκηση που αφορούν άμεσα σ' αυτές τις (όπως και σε άλλες) δηλώσεις, διαθέσιμες είναι από χτες βράδυ, Πέμπτη 14.5.2015, οι εφαρμογές της Γ.Γ.Δ.Ε., για την υποβολή των φορολογικών δηλώσεων φυσικών προσώπων φορολογικού έτους 2014

 

Μόλις 46 ημέρες πριν την εκπνοή της ΠΡΩΤΗΣ καταληκτικής προθεσμίας υποβολής...

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/23597

 

Προβλέπω (και δυστυχώς δε χρειάζεται να διαθέτει κάποιος μεγάλη φαντασία), ένα πολύ δύσκολο και "θερμό" καλοκαίρι...

 

Θέλω να σας ευχηθώ καλή αρχή συναδέλφισσες και συνάδελφοι.

Καλή δύναμη σε όλες και όλους.

 

Υ.Γ.

 

rm897d.jpg

* Λογιστής-φοροτεχνικός Μάιος - Ιούνιος - Ιούλιος 2015

 

Υ.Γ.2

Δεν ξέρω αν υπάρχουν κι άλλοι σαν εμένα ή είμαι ο μοναδικός, αλλά όσο κι αν φανεί περίεργο ή οτιδήποτε άλλο, προσωπικά, ΔΕΝ ήθελα να ανοίξει ακόμη η εφαρμογή...

 

Υ.Γ.3

Επειδή πέρα από εμάς που το θεωρώ δεδομένο, θα δοκιμαστούν ταυτόχρονα και οι αντοχές και τα όρια των υλικών υποδομών της ΓΓΠΣ και για τις δύσκολες ώρες που προβλέπω ότι θα έρθουν (που μακάρι να βγω ψεύτης) και για το αν και όταν βρεθούμε σε κατάσταση αναμονής "απόκρισης"  ή εμφάνισης του γνωστού μας χρόνια τώρα μηνύματος "error 500" των συστημάτων του "θηρίου" που ονομάζεται TAXIS, προτείνω τα παρακάτω παιχνιδάκια, που μπορεί να μας κάνουν, όσο το δυνατό πιο ευχάριστη, την αναμονή... :)

 

http://www.freepacman.org/pacman.swf

 

Pacman

 

http://www.shender4.com/games/frogger.swf

Frogger

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλημέρα. Σε δήλωση επαγγελματια με εμπορική δραστηριότητα, σύζυγος μισθωτός δεν μου υπολογίζει προκαταβολή επόμενου έτους.

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό έχω χάσει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα. Σε δήλωση επαγγελματια με εμπορική δραστηριότητα, σύζυγος μισθωτός δεν μου υπολογίζει προκαταβολή επόμενου έτους.

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό έχω χάσει κάτι?

ξανά ωχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα. Σε δήλωση επαγγελματια με εμπορική δραστηριότητα, σύζυγος μισθωτός δεν μου υπολογίζει προκαταβολή επόμενου έτους.

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό έχω χάσει κάτι?

τρελαθηκε τ αφεντικο τζαμπα τον δινει τον κολιο....... 

 

δοκιμασατε σε καποιο προγραμμα να δειτε αν βγαζει το ιδιο αποτελεσμα;; μηπως υπαρχει καποια παραμετρος που δε σκεφτομαστε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν εστειλα εγω τη δηλωση.... αλλος λογιστης... οταν ομως μπαινεις και επιλεγεις ετος εμφανιζει στην κατασταση αυτη τη φραση....

 

 

Μάλλον επειδή υποβλήθηκε πριν στείλουν π.χ. τόκους δανείων κλπ την κρατάει σε προσωρινή υποβολή μέχρι την οριστική της εκκαθάριση....(άλλα κόλπα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μάλλον επειδή υποβλήθηκε πριν στείλουν π.χ. τόκους δανείων κλπ την κρατάει σε προσωρινή υποβολή μέχρι την οριστική της εκκαθάριση....(άλλα κόλπα).

σε εσας εμφανιζει κανονικα προσωρινη αποθηκευση σε οσες επεξεργαστηκατε;;; με κπ τηλ που εκανα δε γνωριζαν και πολλα και πιθανολογουν πως η λεξη "αποθηκευση" αντικατασταθηκε απο την "υποβολη"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
#434 icon_share.png
Καταχωρήθηκε Χθες, 08:23 μμ

*

  • photo-thumb-40468.jpg?_r=1340606008
  • simple Members
  • b_memb.gif
  • 52 Δημοσιεύσεις:

G.E.S., on 25 May 2015 - 9:49 PM, said:snapback.png

με την ζαλαδα που εχω  ,  αλλα  ,  οκ

 

2500   +   1000   =    3500    χ     26%     =  910     ,    +  55%     =      1410

 

διαγραψτε τους τοκους  απο την συζυγο  - να πανε στον συζυγο-   και   ... μηδεν  ,απαντα  

 

και ζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα      !!!

 ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΛΥ! ΟΝΤΩΣ έφταιγαν οι τόκοι, από τη ζαλάδα μου δεν το σκέφτηκα καν! Εύχομαι σε όλους ειλικρινά καλό κουράγιο και δύναμη

 

 

συναδελφοι ,

αφου δεν ισχυει η ενεργοποιηση  του   ελαχιστου διαβιωσης    4172/13  - 33  1  θ -  οταν υπαρχει   εισοδημα  απο τοκους

γιατι  το  TAXIS   υπολογισε το  26%   στα   3500  και οχι  μονο στο τεκμ. του ειχ   -δηλ.στα  1000  -    ???

 

  http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/23754

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μια ερωτηση:

 

Στην εφαρμογη, οταν πηγαινω να προσθεσω καινουριο αυτοκινητο με ημερομηνια 1ης αδειας τον 2/2015 και μηνες κυριοτητας το 2014 "0", οταν γραφω 2015 μου βγαινει το εξης μυνημα.

 

"Το πεδίο δεν δέχεται τιμή μεγαλύτερη του 2014"

 

Πως το δηλωνω δηλαδη;

 

Η σκεψη μου ηταν οτι δηλωνω το αυτοκινητο το φορ. ετος 2014 με μηνες κυριοτητας 0 και το 2015 βαζω μηνες κυριοτητας 12, καθως και το ποσο της αγορας, σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

η ισοτιμία ξένου νομίσματος με ευρώ σε κάποιον μισθωτό λαμβάνεται υπόψη αυτή της 31/12 εκάστου έτους  ή πρέπει να βρούμε τη μέση ισοτιμία πχ του 2014 λόγω περιοδικότητας καταβολής του μισθού σε 12 μήνες και αν ναί προτείνετε κάποιο σάιτ

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ  ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ , ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΤΗΣΙΑ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΩ.

2014.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μια ερωτηση:

 

Στην εφαρμογη, οταν πηγαινω να προσθεσω καινουριο αυτοκινητο με ημερομηνια 1ης αδειας τον 2/2015 και μηνες κυριοτητας το 2014 "0", οταν γραφω 2015 μου βγαινει το εξης μυνημα.

 

"Το πεδίο δεν δέχεται τιμή μεγαλύτερη του 2014"

 

Πως το δηλωνω δηλαδη;

 

Η σκεψη μου ηταν οτι δηλωνω το αυτοκινητο το φορ. ετος 2014 με μηνες κυριοτητας 0 και το 2015 βαζω μηνες κυριοτητας 12, καθως και το ποσο της αγορας, σωστα;

 

δεν το δηλώνεις φετος, παει για το 2016, λιγες ωρες υπνου κανουν καλο , χωρις παρεξηγηση μας εχουν τρελανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μια ερωτηση:

 

Στην εφαρμογη, οταν πηγαινω να προσθεσω καινουριο αυτοκινητο με ημερομηνια 1ης αδειας τον 2/2015 και μηνες κυριοτητας το 2014 "0", οταν γραφω 2015 μου βγαινει το εξης μυνημα.

 

"Το πεδίο δεν δέχεται τιμή μεγαλύτερη του 2014"

 

Πως το δηλωνω δηλαδη;

 

Η σκεψη μου ηταν οτι δηλωνω το αυτοκινητο το φορ. ετος 2014 με μηνες κυριοτητας 0 και το 2015 βαζω μηνες κυριοτητας 12, καθως και το ποσο της αγορας, σωστα;

Χωρίς παρεξήγηση, θα σου πρότεινα να παρακολουθήσεις την φετινή διαδικασία υποβολής ΔΦΕ, αποκομίζοντας εμπειρίες και του χρόνου ξεκινάς κανονικά. Για  προστασία δικια σου άλλα και των πελατών. Αλλιώς ζήτα τη συνεργασία ενός έμπειρου συναδέλφου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠ0ΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΣΤΗΝ Γ.Γ.Δ.Ε. ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2014,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ.Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΠΟΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΟΙΣΤΙΧΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ  ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ , ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΤΗΣΙΑ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΩ.

εξαιρετικό αλλά όχι για όλα τα νομίσματα. Γιατί συμβαίνει αυτό άραγε? Μπορείτε να μου στείλετε το τηλέφωνο να επικοινωνήσω εγώ μαζί του? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εξαιρετικό αλλά όχι για όλα τα νομίσματα. Γιατί συμβαίνει αυτό άραγε? Μπορείτε να μου στείλετε το τηλέφωνο να επικοινωνήσω εγώ μαζί του? ευχαριστώ

2103202422   & 2103202375

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠ0ΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΣΤΗΝ Γ.Γ.Δ.Ε. ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2014,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ.Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΠΟΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΟΙΣΤΙΧΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ?

Δοκιμασες να κανεις αναλωση κεφαλαιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ.

ΕΙΣΟΔΗΜΑ Φ.Π ΑΠΟ  ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΡΧΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ ΚΑΙ ΑΠΑΛΛΟΤΡΙΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΛΟΓΩ ΣΤΕΡΗΣΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΓΙΑ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΠΩΣ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ?  ΚΑΙ ΠΩΣ ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑΙ ΑΝ ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑΙ?

 

Η ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΗΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗΣ ΕΓΙΝΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΟΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΚΔΟΣΗ ΜΙΑΣ ΣΧΕΤΙΚΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.

 

Ο ΚΩΔΙΚΟΣ  659 ιη) ΛΕΕΙ ‘οι λοιπές περιπτώσεις εισοδημάτων για τις οποίες ο φορολογούμενος συμπληρώνει την προέλευση του ποσού.’ TI ENNOHTAI

Ο ΚΩΔΙΚΟΣ  619 ΛΕΕΙ ‘Αναγράφονται εισοδήματα που αποκτήθηκαν το 2014, απαλλάσσονται από το φόρο ή φορολογούνται με ειδικό τρόπο όπως αναφέρονται στην προηγούμενη παράγραφο (thn 659) και για τα οποία έχει σταλεί η ηλεκτρονική πληροφορία από τον καταβάλλοντα’ ΔΕΝ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φίλε LAMMERGEIER , δεν νομίζω ότι υπάρχει κατάσταση "μέσης ετήσιας ισοτιμίας" στο site της Τράπεζας Ελλάδος.

Υπάρχει το "Δελτίο συναλλαγματικών ισοτιμιών αναφοράς της ΕΚΤ"

Τουλάχιστον μετά από σπαστική αναζήτηση δεν το βρήκα. Έτσι έβαλα τη μέση τιμή της 31/12/2014. Αυτό έκανα και τα προηγούμενα χρόνια.

 

http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Markets/Isotimies/deltia.aspx?Filter_by=15&Year=2014

Αρχική | Αγορές | Συναλλαγματικές Ισοτιμίες | Τιμές Συναλλαγών Τ.Ε. | Δελτίo Τιμών Συναλλάγματος και Ξένων Τραπεζογραμματίων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα δάνεια που είναι σε ρύθμιση (ελάχιστες καταβολές κλπ) δεν εμφανίζονται, ή απλά δεν έχουν περαστεί όλα ακόμα;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠ0ΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΣΤΗΝ Γ.Γ.Δ.Ε. ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2014,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ.Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΠΟΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΟΙΣΤΙΧΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ

Οι ίδιες με το αν δεν περάσεις μισθό,αυτοκίνητο,σπίτι κλπ....... κάνε ανάλωση, αν έχει ποσά βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν το δηλώνεις φετος, παει για το 2016, λιγες ωρες υπνου κανουν καλο , χωρις παρεξηγηση μας εχουν τρελανει

 

 

Χωρίς παρεξήγηση, θα σου πρότεινα να παρακολουθήσεις την φετινή διαδικασία υποβολής ΔΦΕ, αποκομίζοντας εμπειρίες και του χρόνου ξεκινάς κανονικά. Για  προστασία δικια σου άλλα και των πελατών. Αλλιώς ζήτα τη συνεργασία ενός έμπειρου συναδέλφου. 

Να'στε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα σας!δηλωση που υποβαλλεται χειρογραφα στη δου απο κληρονομο φορολογουμενου που απεβιωσε,χρειαζεται να προσκομιστουν οι αποδειξεις στη δου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα σας!δηλωση που υποβαλλεται χειρογραφα στη δου απο κληρονομο φορολογουμενου που απεβιωσε,χρειαζεται να προσκομιστουν οι αποδειξεις στη δου?

 

Ναι, αλλά το πιό πιθανό είναι να μην τις κρατήσουν, να μην τις κοιτάξουν καν. Εσύ παρόλαυτά τις προσκομίζεις.

 

Καλημέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι, αλλά το πιό πιθανό είναι να μην τις κρατήσουν, να μην τις κοιτάξουν καν. Εσύ παρόλαυτά τις προσκομίζεις.

 

Καλημέρα!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...