Προς το περιεχόμενο
  • 0

Δήλωση φορολογίας εισοδήματος Φ.Π. φορ. έτους 2014


HARYK

Ερώτηση

Για άλλη μια χρονιά, καλούμαστε να φέρουμε σε πέρας ένα ακόμη δύσκολο έργο. Αυτό της σύνταξης και υποβολής των φορολογικών δηλώσεων φυσικών προσώπων, σε πολύ στενά χρονικά περιθώρια και εν μέσω πολλών άλλων υποχρεώσεων και προβλημάτων.

 

Και ενώ σχεδόν δύο χρόνια μετά τη ψήφιση του νέου νόμου, ακόμη περιμένουμε διευκρινήσεις και θέσεις για πολλά και σημαντικά θέματα από τη διοίκηση που αφορούν άμεσα σ' αυτές τις (όπως και σε άλλες) δηλώσεις, διαθέσιμες είναι από χτες βράδυ, Πέμπτη 14.5.2015, οι εφαρμογές της Γ.Γ.Δ.Ε., για την υποβολή των φορολογικών δηλώσεων φυσικών προσώπων φορολογικού έτους 2014

 

Μόλις 46 ημέρες πριν την εκπνοή της ΠΡΩΤΗΣ καταληκτικής προθεσμίας υποβολής...

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/23597

 

Προβλέπω (και δυστυχώς δε χρειάζεται να διαθέτει κάποιος μεγάλη φαντασία), ένα πολύ δύσκολο και "θερμό" καλοκαίρι...

 

Θέλω να σας ευχηθώ καλή αρχή συναδέλφισσες και συνάδελφοι.

Καλή δύναμη σε όλες και όλους.

 

Υ.Γ.

 

rm897d.jpg

* Λογιστής-φοροτεχνικός Μάιος - Ιούνιος - Ιούλιος 2015

 

Υ.Γ.2

Δεν ξέρω αν υπάρχουν κι άλλοι σαν εμένα ή είμαι ο μοναδικός, αλλά όσο κι αν φανεί περίεργο ή οτιδήποτε άλλο, προσωπικά, ΔΕΝ ήθελα να ανοίξει ακόμη η εφαρμογή...

 

Υ.Γ.3

Επειδή πέρα από εμάς που το θεωρώ δεδομένο, θα δοκιμαστούν ταυτόχρονα και οι αντοχές και τα όρια των υλικών υποδομών της ΓΓΠΣ και για τις δύσκολες ώρες που προβλέπω ότι θα έρθουν (που μακάρι να βγω ψεύτης) και για το αν και όταν βρεθούμε σε κατάσταση αναμονής "απόκρισης"  ή εμφάνισης του γνωστού μας χρόνια τώρα μηνύματος "error 500" των συστημάτων του "θηρίου" που ονομάζεται TAXIS, προτείνω τα παρακάτω παιχνιδάκια, που μπορεί να μας κάνουν, όσο το δυνατό πιο ευχάριστη, την αναμονή... :)

 

http://www.freepacman.org/pacman.swf

 

Pacman

 

http://www.shender4.com/games/frogger.swf

Frogger

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

βεβαιωσεις αποδοχων 2βαθμιας εκπαιδευσης καθηγητων - δασκαλων μπορειτε να βγαλετε απο καποιο site ? ή τους τις δινουνε στο χερι ετσι και αλλιως ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Οσο αφορά το επίδομα μακροχρόνια ανέργων θα συμφωνήσω οτι λογικά πάει στον 661. Για το οικογενειακό επίδομα του οαεδ όμως δεν υπάρχει επιλογή στον πίνακα που ανοίγει στον κωδικό 657... Οπότε υποθέτω πως πάμε αναγκαστικά στις λοιπές περιπτώσεις του 659...

 

Καλημέρα

Το οικογενειακό επίδομα του ΟΑΕΔ, αποτελεί παροχή κοινωνικού χαρακτήρα και δεν επιβάλλεται εισφορά αλληλεγγύης.

Αν στον κωδικό 657 δεν υπάρχει αντίστοιχη επιλογή, φοβάμαι ότι η αναγραφή του στις λοιπές περιπτώσεις του 659 είναι λάθος μεν, μονόδρομος δε...

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα

Το οικογενειακό επίδομα του ΟΑΕΔ, αποτελεί παροχή κοινωνικού χαρακτήρα και δεν επιβάλλεται εισφορά αλληλεγγύης.

Αν στον κωδικό 657 δεν υπάρχει αντίστοιχη επιλογή, φοβάμαι ότι η αναγραφή του στις λοιπές περιπτώσεις του 659 είναι λάθος μεν, μονόδρομος δε...

Καλή συνέχεια.

και αν οχι εκεί στον 781,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το κοινωνικο μέρισμα εμφανιζεται σαν επιλογή στον πινακα που ανοιγει για τον κωδ. 659. Για το επίδομα πετρελαίου δεν ξέρω... το βάζουμε γενικά?

Το Ντεμεκ ''επίδομα'' πετρελαίου, κανονικά είναι η επιστροφή μέρους των χρημάτων που έχεις πληρώσει για την αγορά του πετρελαίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε δήλωση φορολογούμενου που τα μόνα τεκμήρια που έχει είναι απο το σπίτι που μένει και εισόδημα 3€ απο τόκους, του  βγάζει φόρο  τον οποίο τον υπολογίζει χ 26% στα τεκμήρια.

Τον εντάσσει στην Β περίπτωση? δηλαδή κάποιος που δεν έχει γραφτεί στον οαεδ και δεν έχει εισόδημα απο άλλη πηγή τον φορολογεί με 26 %, πάνε καλά?

 

4172/2013 αρθρι 34.

1. Η διαφορά που προκύπτει μεταξύ του τεκμαρτού και του συνολικού εισοδήματος κατά την παράγραφο 1 του άρθρου 30, η οποία προστίθεται στο φορολογητέο εισόδημα, προσδιορίζεται από τη Φορολογική Διοίκηση κατά το ίδιο φορολογικό έτος σύμφωνα με τα οριζόμενα στις επόμενες παραγράφους και φορολογείται:
α) σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 15 εφόσον ο φορολογούμενος έχει εισόδημα μόνο από μισθωτή εργασία ή/και συντάξεις ή εφόσον το μεγαλύτερο μέρος των εισοδημάτων του προκύπτει από μισθωτή εργασία και συντάξεις ή δεν υπάρχει εισόδημα από καμία κατηγορία ή
β) σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 29, εφόσον ο φορολογούμενος έχει εισόδημα μόνο από επιχειρηματική δραστηριότητα ή εφόσον το μεγαλύτερο μέρος των εισοδημάτων του δεν προκύπτει από μισθωτή εργασία και συντάξεις.
γ) σύμφωνα με την παρ. 3 του άρθρου 29, εφόσον ο φορολογούμενος έχει εισόδημα μόνο από ατομική αγροτική επιχείρηση ή εφόσον το μεγαλύτερο μέρος των εισοδημάτων του προκύπτει από ατομική αγροτική επιχείρηση.
δ) σύμφωνα με την κλίμακα της παραγράφου 1 του άρθρου 15, εφόσον ο φορολογούμενος είναι εγγεγραμμένος στο μητρώο ανέργων του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (Ο. Α. Ε.Δ).
ε) Δεν εφαρμόζεται η ελάχιστη ετήσια αντικειμενική δαπάνη εφόσον ο φορολογούμενος ή τα εξαρτώμενα μέλη αποκτούν εισόδημα μόνο από τόκους και ακίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, για τις αποζημιώσεις των εφόρων στις εκλογές του 2014 βρήκα το ΦΕΚ B 1238/2014 που αναφέρει:

"Τα καταβαλλόμενα ποσά είναι ακατάσχετα, δεν υπόκεινται σε κανενός είδους παρακράτηση, φόρο, εισφορά ή κράτηση υπέρ τρίτων κ.λ.π, δεν υπόκεινται σε φορολογία εισοδήματος και δεν συμψηφίζονται με οφειλές των δικαιούχων προς το Ελληνικό Δημόσιο ή τα ασφαλιστικά ταμεία από οποιαδήποτε αιτία."

 

Ωστόσο μήπως θα πρέπει να αναγραφούν στο Ε1 σε κάποιον κωδικό πληροφοριακά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα κέρδη από ΟΕ με διπλογραφικά 1/1/14-31/12/14 που θεωρούνται μερίσματα και έχει πληρωθεί ήδη το 10% θα δηλωθούν φέτος κανονικά ή όπως στις ΕΠΕ & ΑΕ έχει να κάνει με την έγκριση και πηγαίνουν ένα χρόνο πίσω?

 

Θεωρώ φέτος γιατί ουσιαστικά ειναι εικονικός ο χρόνος παρακρατησης και αποδοσης του φορου αλλά λεω τωρα..μιας και σας βρήκα να μοιραστω τις σκεψεις μου.

 

Στο προγραμμα υπολογισμου του φορου 2014

 

http://www.taxnews.info/demo/

 

εβαλα στο Ε1 στον κωδ 291 τα μερισματα (κερδη) προ φορων

 

και στον κωδ 293 το 10% και μου το επιστρεφει ολο το ποσο θεωρωντας το παρακρατουμενο.

 

Ειναι λάθος το προγραμμα ή οι κωδικοι καταχωρησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για όποιον ενδιαφέρεται........αναρτήθηκαν οι βεβαιώσεις των ασφαλισμένων στον ΟΑΕΕ......... και χωρίς κλειδάριθμο

 

Κάποιο link??

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα κέρδη από ΟΕ με διπλογραφικά 1/1/14-31/12/14 που θεωρούνται μερίσματα και έχει πληρωθεί ήδη το 10% θα δηλωθούν φέτος κανονικά ή όπως στις ΕΠΕ & ΑΕ έχει να κάνει με την έγκριση και πηγαίνουν ένα χρόνο πίσω?

 

Θεωρώ φέτος γιατί ουσιαστικά ειναι εικονικός ο χρόνος παρακρατησης και αποδοσης του φορου αλλά λεω τωρα..μιας και σας βρήκα να μοιραστω τις σκεψεις μου.

 

Στο προγραμμα υπολογισμου του φορου 2014

 

http://www.taxnews.info/demo/

 

εβαλα στο Ε1 στον κωδ 291 τα μερισματα (κερδη) προ φορων

 

και στον κωδ 293 το 10% και μου το επιστρεφει ολο το ποσο θεωρωντας το παρακρατουμενο.

 

Ειναι λάθος το προγραμμα ή οι κωδικοι καταχωρησης?

 

 

έτσι όπως το έχουν ,άμα έχεις κανά ενοίκιο και ιδιόχρηση σε κάνανε νοικοκύρη!

 

για τα μερίσματα σε φ.π. δεν είχαν πει εξάντληση της φορολογικής υποχρέωσης με το 10%?

 

πάμε 659 ή πλατεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη βρε παιδιά είμαι ο μόνος που δεν έχει ξεκινήσει την υποβολή δηλώσεων ή είμαστε πολλοί?!

 

και τι περίμενες τόσο καιρό?  όλα τελευταία ώρα και μετά ζητάτε παρατάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και τι περίμενες τόσο καιρό?  όλα τελευταία ώρα και μετά ζητάτε παρατάσεις?

Τώρα με ψαρώνεις!?με το άγχος που έχω τα πίστευώ όλα!αφού σε όσους δοκίμασα να στείλω δφε μου έβγαλε επιστροφή του φόρου απο τόκους καταθέσεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τώρα με ψαρώνεις!?με το άγχος που έχω τα πίστευώ όλα!αφού σε όσους δοκίμασα να στείλω δφε μου έβγαλε επιστροφή του φόρου απο τόκους καταθέσεων!

 

πλάκα κάνω.  θεωρώ πως αυτός ο πίνακας των κινητών είναι για όσα δεν υπάρχει εξάντληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ουζερί με απλογραφικά. Το αναλαμβάνω πρόσφατα και παίρνω από τον συνάδελφο τα βιβλία εσόδων-εξόδων σε excel και ξεκινώ να καταχωρώ από τον ΟΚτώβριο 2014 και μετά. Μέχρι εδώ όλα καλά.Έχει στείλει ΦΠΑ κανονικά όλα τα τρίμηνα. Κάνω και εγώ το τελευταίο τρίμηνο του 2014 μια χαρα όλα. Πάω τώρα στο περσινό Ε3 του πελάτη μου για να τσεκάρω κάποια πράγματα και βλέπω από τα εκδοθέντα στοιχεία της ταμειακής ότι λείπουν τα πρώτα 15 ζ του ιανουαρίου του 2014(κάνοντας αντιπαραβολή με τα βιβλια).Καλά είναι δυνατόν??????????τόση προχειρότητα??????????έλεος!!!!!!!!

αφήστε που δεν έχει βάλει στο περσυνό Ε3 ούτε απόθεμα έναρξης και λήξης ούτε στην 1η σελίδα την διεύθυνση της έδρας και τα στοιχεία του ιδιοκτήτη του καταστηματος και φυσικά ούτε τα ενοίκια!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πλάκα κάνω.  θεωρώ πως αυτός ο πίνακας των κινητών είναι για όσα δεν υπάρχει εξάντληση.

Αρα είναι λάθος η εκκαθάριση του taxis γιατί στο άρθρο 37 παρ. 4 γράφει ότι εξαντλεί την φορολογική υποχρέωση ο φόρος που παρακρατήθηκε.σ' ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναι, είναι όντως στον κωδ. 617. όμως πέρυσι πέρναμε και βεβαίωση από το oga.gr. Για τη χρήση όμως 2014 δεν έχουν αναρτηθεί ακόμα. Αυτό ρωτάω. Αν ξέρουμε αν θ΄ αρτηθούν και πότε. Διότι το να βασιστούμε μόνο σ΄ότι έχει προσυμπληρωθεί ξέρουμε όλοι μας πόσο εγγυημένο είναι....

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου, όπως και να χει

καλησπερα!κ φετος εχουν αναρτηθει στο site  του ογα,εγω εχω εκτυπωσει.κατι αλλο,μηπως ξερει κανεις το επιδομα κοινωνικου μερισματος που πηραν οι δικαιουχοι,σε ποιο κωδικο το περναμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη βρε παιδιά είμαι ο μόνος που δεν έχει ξεκινήσει την υποβολή δηλώσεων ή είμαστε πολλοί?!

 

Είμαστε πολλοί . . . . αλλά είμαστε σκόρπιοι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα!κ φετος εχουν αναρτηθει στο site  του ογα,εγω εχω εκτυπωσει.κατι αλλο,μηπως ξερει κανεις το επιδομα κοινωνικου μερισματος που πηραν οι δικαιουχοι,σε ποιο κωδικο το περναμε?

εάν δεν εμφανίζεται στον 619-620 περάστε το στον 659-660..

 

καλησπέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 μ αρεσει που ειχαν πει οτι δεν θα το πιασει καμία μορφη φορολογησης,αλλα αν δεν κανω λαθος στο 659-660 το πιανει η εισφορα αλληλεγγυης!ευχαριστω για την απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ουζερί με απλογραφικά. Το αναλαμβάνω πρόσφατα και παίρνω από τον συνάδελφο τα βιβλία εσόδων-εξόδων σε excel και ξεκινώ να καταχωρώ από τον ΟΚτώβριο 2014 και μετά. Μέχρι εδώ όλα καλά.Έχει στείλει ΦΠΑ κανονικά όλα τα τρίμηνα. Κάνω και εγώ το τελευταίο τρίμηνο του 2014 μια χαρα όλα. Πάω τώρα στο περσινό Ε3 του πελάτη μου για να τσεκάρω κάποια πράγματα και βλέπω από τα εκδοθέντα στοιχεία της ταμειακής ότι λείπουν τα πρώτα 15 ζ του ιανουαρίου του 2014(κάνοντας αντιπαραβολή με τα βιβλια).Καλά είναι δυνατόν??????????τόση προχειρότητα??????????έλεος!!!!!!!!

αφήστε που δεν έχει βάλει στο περσυνό Ε3 ούτε απόθεμα έναρξης και λήξης ούτε στην 1η σελίδα την διεύθυνση της έδρας και τα στοιχεία του ιδιοκτήτη του καταστηματος και φυσικά ούτε τα ενοίκια!!!!!!

 

μάλλον θα την έκανε επί τόπου την δήλωση!

 

οκ. φτιάξε την φετινή σωστά και άφησε τα λόγια ...μας βλέπουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε δήλωση φορολογούμενου που τα μόνα τεκμήρια που έχει είναι απο το σπίτι που μένει και εισόδημα 3€ απο τόκους, του  βγάζει φόρο  τον οποίο τον υπολογίζει χ 26% στα τεκμήρια.

Τον εντάσσει στην Β περίπτωση? δηλαδή κάποιος που δεν έχει γραφτεί στον οαεδ και δεν έχει εισόδημα απο άλλη πηγή τον φορολογεί με 26 %, πάνε καλά?

 

4172/2013 αρθρι 34.

1. Η διαφορά που προκύπτει μεταξύ του τεκμαρτού και του συνολικού εισοδήματος κατά την παράγραφο 1 του άρθρου 30, η οποία προστίθεται στο φορολογητέο εισόδημα, προσδιορίζεται από τη Φορολογική Διοίκηση κατά το ίδιο φορολογικό έτος σύμφωνα με τα οριζόμενα στις επόμενες παραγράφους και φορολογείται:

α) σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 15 εφόσον ο φορολογούμενος έχει εισόδημα μόνο από μισθωτή εργασία ή/και συντάξεις ή εφόσον το μεγαλύτερο μέρος των εισοδημάτων του προκύπτει από μισθωτή εργασία και συντάξεις ή δεν υπάρχει εισόδημα από καμία κατηγορία ή

β) σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 29, εφόσον ο φορολογούμενος έχει εισόδημα μόνο από επιχειρηματική δραστηριότητα ή εφόσον το μεγαλύτερο μέρος των εισοδημάτων του δεν προκύπτει από μισθωτή εργασία και συντάξεις.

γ) σύμφωνα με την παρ. 3 του άρθρου 29, εφόσον ο φορολογούμενος έχει εισόδημα μόνο από ατομική αγροτική επιχείρηση ή εφόσον το μεγαλύτερο μέρος των εισοδημάτων του προκύπτει από ατομική αγροτική επιχείρηση.

δ) σύμφωνα με την κλίμακα της παραγράφου 1 του άρθρου 15, εφόσον ο φορολογούμενος είναι εγγεγραμμένος στο μητρώο ανέργων του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (Ο. Α. Ε.Δ).

ε) Δεν εφαρμόζεται η ελάχιστη ετήσια αντικειμενική δαπάνη εφόσον ο φορολογούμενος ή τα εξαρτώμενα μέλη αποκτούν εισόδημα μόνο από τόκους και ακίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Σε δήλωση φορολογούμενου που τα μόνα τεκμήρια που έχει είναι απο το σπίτι που μένει και εισόδημα 3€ απο τόκους, του  βγάζει φόρο  τον οποίο τον υπολογίζει χ 26% στα τεκμήρια.

Τον εντάσσει στην Β περίπτωση? δηλαδή κάποιος που δεν έχει γραφτεί στον οαεδ και δεν έχει εισόδημα απο άλλη πηγή τον φορολογεί με 26 %, πάνε καλά?

 

4172/2013 αρθρι 34.

1. Η διαφορά που προκύπτει μεταξύ του τεκμαρτού και του συνολικού εισοδήματος κατά την παράγραφο 1 του άρθρου 30, η οποία προστίθεται στο φορολογητέο εισόδημα, προσδιορίζεται από τη Φορολογική Διοίκηση κατά το ίδιο φορολογικό έτος σύμφωνα με τα οριζόμενα στις επόμενες παραγράφους και φορολογείται:

α) σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 15 εφόσον ο φορολογούμενος έχει εισόδημα μόνο από μισθωτή εργασία ή/και συντάξεις ή εφόσον το μεγαλύτερο μέρος των εισοδημάτων του προκύπτει από μισθωτή εργασία και συντάξεις ή δεν υπάρχει εισόδημα από καμία κατηγορία ή

β) σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 29, εφόσον ο φορολογούμενος έχει εισόδημα μόνο από επιχειρηματική δραστηριότητα ή εφόσον το μεγαλύτερο μέρος των εισοδημάτων του δεν προκύπτει από μισθωτή εργασία και συντάξεις.

γ) σύμφωνα με την παρ. 3 του άρθρου 29, εφόσον ο φορολογούμενος έχει εισόδημα μόνο από ατομική αγροτική επιχείρηση ή εφόσον το μεγαλύτερο μέρος των εισοδημάτων του προκύπτει από ατομική αγροτική επιχείρηση.

δ) σύμφωνα με την κλίμακα της παραγράφου 1 του άρθρου 15, εφόσον ο φορολογούμενος είναι εγγεγραμμένος στο μητρώο ανέργων του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (Ο. Α. Ε.Δ).

ε) Δεν εφαρμόζεται η ελάχιστη ετήσια αντικειμενική δαπάνη εφόσον ο φορολογούμενος ή τα εξαρτώμενα μέλη αποκτούν εισόδημα μόνο από τόκους και ακίνητα.

 

 

σε ποια τεκμήρια σε όλα ή του σπιτιού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγνώμη βρε παιδιά είμαι ο μόνος που δεν έχει ξεκινήσει την υποβολή δηλώσεων ή είμαστε πολλοί?!

Εγώ δεν έχω μπει καν να δω τι γίνεται, μην ανησυχείς.Εξάλλου μέχρι τον Δεκέμβριο εδώ θα είμαστε και θα συζητάμε σε ποιον κωδικό μπαίνει το επίδομα του ΟΑΕΔ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...