Προς το περιεχόμενο

δηλώστε έξυπνα για το έτος 2015


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον γι' αυτό δεν έχει ανοίξει ακόμη η εφαρμογή των δηλώσεων. Περιμένουν τον συγγραφέα να παρουσιάσει το βιβλίο του πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον γι' αυτό δεν έχει ανοίξει ακόμη η εφαρμογή των δηλώσεων. Περιμένουν τον συγγραφέα να παρουσιάσει το βιβλίο του πρώτα...

xaxaxa καλό! ένα άλλο ωραίο διάβασα πριν λίγο στο fb...το ΔΝΤ λέει απειλεί με αποχώρηση από το πρόγραμμα στήριξης και γράφει ένας συνάδελφος....να μας στείλει η Κριστίν το ΑΜΚΑ της για να δηλώσουμε την αποχώρησή της στο ΕΡΓΑΝΗ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιβλιαράκι είναι καλό πάντως.

Κάθε χρόνο αγοράζω 3-4 για όλους όσους ασχολούνται με δηλώσεις εδώ.

 

Πιθανότατα το αντίστοιχο βιβλιαράκι του περιοδικού επιχείρηση να είναι πιο πλήρες, αλλά το συγκεκριμένο του Κου Μελά είναι πολύ απλό και εύχρηστο και βολικό για το 99% των φορολογικών δηλώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

βγηκε τελικα το δηλωστε εξυπνα?

στον 667 οπως και περσι απο τα ποσα που εμφανιζει αφαιρουμε το ποσο φορου που μας βγαζει και το ποσο αυτο το βαζουμε στον 675?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ  ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ Η ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ  ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ  ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ Η ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ  ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τίτλος: "δηλώστε έξυπνα" 

 

πόσο μου την δίνει ...

 

πραμάτεια ...  κανονική ...

 

αμα δεν είσαι ξύπνιος ... έσβησες ...

 

τι χάλι ...

 

ντρέπομαι  ...

 

υ.γ. μήπως όμως ο τίτλος δεν ανταποκρίνεται σε αυτή την κατάσταση ? (αναρωτιέμαι!)

 

πιάνονται απο πουθενά αυτά τα έξυπνα πουλιά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τίτλος: "δηλώστε έξυπνα" 

 

πόσο μου την δίνει ...

 

πραμάτεια ...  κανονική ...

 

αμα δεν είσαι ξύπνιος ... έσβησες ...

 

τι χάλι ...

 

ντρέπομαι  ...

 

υ.γ. μήπως όμως ο τίτλος δεν ανταποκρίνεται σε αυτή την κατάσταση ? (αναρωτιέμαι!)

 

πιάνονται απο πουθενά αυτά τα έξυπνα πουλιά !!!

Θυμίζει λίγο "έξυπνη σίτα", "έξυπνη σκούπα", "έξυπνος αποχυμωτής",  "έξυπνο κολάν"....

 

Πάντως ότι και να λέμε είναι πάρα πολύ χρήσιμο το βιβλιαράκι. Ένα τέτοιο βιβλιαράκι θα έπρεπε να δίνει η ΓΓΠΣ σαν οδηγίες κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν κυκλοφόρησε. Δεν μ' ενδιαφέρει πότε θα κυκλοφορήσει.

Ένα μόνο ξέρω.

Όποιος δηλώνει σήμερα, με μια τέτοια εφαρμογή της ΓΓΠΣ, με σημαντικότατες αποφάσεις να μην έχουν δημοσιευτεί ακόμη, με με με... μάλλον, δεν δηλώνει και τόσο έξυπνα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας ενδιαφέρει έχω συλλεκτική έκδοση (με σημειώσεις δικές μου επάνω) "ΔΗΛΩΣΤΕ ΕΞΥΠΝΑ" 2004 με σύμβουλο έκδοσης ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ!!!! af55c262ab7a13090951953aa1994909b34a8a1e

 

Το βάζω σε δημοπρασία. Τιμη εκκίνησης 10€. :o

 

Your bids please...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξυπνάδες ! 

:lol:

 

έτσι μας θέλω έξυπνους και δυνατούς "λύτες" του πνεύματος του νομοθέτη!!!

 

αντε κ ένα τραγουδάκι

 

https://youtu.be/9qNlIf8ERRQ

 

ντρέπομαι πραγματικά ,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας ενδιαφέρει έχω συλλεκτική έκδοση (με σημειώσεις δικές μου επάνω) "ΔΗΛΩΣΤΕ ΕΞΥΠΝΑ" 2004 με σύμβουλο έκδοσης ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ!!!! af55c262ab7a13090951953aa1994909b34a8a1e

 

Το βάζω σε δημοπρασία. Τιμη εκκίνησης 10€. :o

 

Your bids please...

 

Τι 10€, μόνο....????? Κατοστάρικο.............. τουλάχιστον...........

 

 

Άμα δε μου δώσεις τουλάχιστον 100€, δεν το παίρνω, να το ξέρεις......

 

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 10€, μόνο....????? Κατοστάρικο.............. τουλάχιστον...........

 

 

Άμα δε μου δώσεις τουλάχιστον 100€, δεν το παίρνω, να το ξέρεις......

 

 

:P

 

gataki.jpg

 

Να σου δώσουμε κιόλας... :angry:

Κοτζάμ σύμβουλος έκδοσης λέμεεεεεεεε

 

spok-300x180.jpg

 

Και ζητάς κι από πάνω...

Αχάριστε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gataki.jpg

 

Να σου δώσουμε κιόλας... :angry:

Κοτζάμ σύμβουλος έκδοσης λέμεεεεεεεε

 

spok-300x180.jpg

 

Και ζητάς κι από πάνω...

Αχάριστε... :P

 

 

Γατάκι εγώ ρε....????????????

 

 

Μα εγώ......??????????????

 

puss-in-boots-live-wallpaper-923971-3-s-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκι εγώ ρε....????????????

 

 

Μα εγώ......??????????????

 

puss-in-boots-live-wallpaper-923971-3-s-

 

Φίλε, γιατί μας λες ψέματα ; :angry:

Έτσι ήσουν στην πρώτη ταινία.

Στην 4η και τελευταία (όπως είναι δηλαδή η τρέχουσα κατάστασή σου), είσαι έτσι:

 

25am06g.jpg

 

Και κανείς δεν τολμά να σε ταΐσει ή να πλησιάσει το φαγητό σου...

 

tumblr_ms91s1HiRe1rrpumvo1_500.gif

 

Να λέμε την αλήθεια έτσι ; :angry:

 

Υ.Γ.

Γατάκιιιιιι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Papyrus Larousse Dodoannica δερματοδετος με ολες τις ερωτησεις του dodos και bonus extra οι απαιτησεις για αμεση απαντηση με ολα τα spam

συλλεκτικη εκδοση  και ηλεκτρονικη ενημερωση με συμβουλο εκδοσης thetower

 

να μην σου φτανει ουτε το 5+1 στο τζοκερ για να το αγορασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, γιατί μας λες ψέματα ; :angry:

Έτσι ήσουν στην πρώτη ταινία.

Στην 4η και τελευταία (όπως είναι δηλαδή η τρέχουσα κατάστασή σου), είσαι έτσι:

 

shrek4lede.jpg

 

Και κανείς δεν τολμά να σε ταΐσει ή να πλησιάσει το φαγητό σου...

 

tumblr_ms91s1HiRe1rrpumvo1_500.gif

 

Να λέμε την αλήθεια έτσι ; :angry:

 

Υ.Γ.

Γατάκιιιιιι :P

 

Βρε δε ντρέπεσαι λιγάκι να διαδίδεις ψέματα....?????

 

Σου γνωρίζω λοιπόν ημιμαθή ότι στην version που αναφέρεσαι (που δεν είναι η τελευταία όπως λανθασμένα ισχυρίζεσαι, αλλά 1) shrek2/2004 2) shrek3/2007 3) shrek4/2010 και 4) puss in boots/2011) η εμφάνισή μου αυτή διήρκεσε μόλις 1 (μία) ημέρα. Ιδίως δε μετά το φιλί του shrek με την αγαπημένη του fiona, ακυρώθηκε το συμβόλαιο που είχε υπογράψει με τον Rumpelstiltskin, οπότε στην ουσία ακόμα και αυτή η 1 και μοναδική ημέρα ήταν απλώς ένα - κακό - όνειρο. Τουτέστιν, ΠΟΤΕ δεν ήμουνα έτσι!

 

Οπότε, άμα θες να με δεις στην τρέχουσα κατάστασή μου, τράβα να δεις την τελευταία ταινία.... Και προσπάθησε να μετρήσεις με πόσες γάτες χαριεντίζομαι, με πόσους κακούς τα βάζω, πόσους πήδους κάνω και αν μπορεί να με πιάσει κανένας..............

 

Αμόρφωτε........

 

Αλλά βέβαια, ότι μας συμφέρει λέμε, διαστρεβλώνοντας την πάσα αλήθεια, φτάνει να ξεγιβεντήσουμε τον άλλο....................

 

 

 

Υγ1: γατάκι να πεις τη τσουτσού σου........

 

Υγ2: μπαμπάς με 2 κόρες, 2+5 ετών.... Αυτά τα έχουμε δει πάνω από 100 φορές........ Για αυτό, όχι σε τα μας............... :)

 

Υγ3: ελπίζω για τις δηλώσεις να διαβάζεις περισσότερο από αυτό......... Γιατί έχω απορίες, και ποιον σκέφτηκα....?????????? :)  Μη τα κάνουμε και οι δύο λάθος, ε....??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δε ντρέπεσαι λιγάκι να διαδίδεις ψέματα....?????

 

Σου γνωρίζω λοιπόν ημιμαθή ότι στην version που αναφέρεσαι (που δεν είναι η τελευταία όπως λανθασμένα ισχυρίζεσαι, αλλά 1) shrek2/2004 2) shrek3/2007 3) shrek4/2010 και 4) puss in boots/2011) η εμφάνισή μου αυτή διήρκεσε μόλις 1 (μία) ημέρα. Ιδίως δε μετά το φιλί του shrek με την αγαπημένη του fiona, ακυρώθηκε το συμβόλαιο που είχε υπογράψει με τον Rumpelstiltskin, οπότε στην ουσία ακόμα και αυτή η 1 και μοναδική ημέρα ήταν απλώς ένα - κακό - όνειρο. Τουτέστιν, ΠΟΤΕ δεν ήμουνα έτσι!

 

Οπότε, άμα θες να με δεις στην τρέχουσα κατάστασή μου, τράβα να δεις την τελευταία ταινία.... Και προσπάθησε να μετρήσεις με πόσες γάτες χαριεντίζομαι, με πόσους κακούς τα βάζω, πόσους πήδους κάνω και αν μπορεί να με πιάσει κανένας..............

 

Αμόρφωτε........

 

Αλλά βέβαια, ότι μας συμφέρει λέμε, διαστρεβλώνοντας την πάσα αλήθεια, φτάνει να ξεγιβεντήσουμε τον άλλο....................

 

Υποκλίνομαι μέγα Srekολόγε, Γατολόγε, Σπυρουνατολόγε...  :P

Αλλά νομίζω ότι ποτέ δεν "βγήκες" από εκείνη την μέρα. Είσαι ακόμη μέσα σ΄εκείνο το... "κακό" όνειρο...

Βέβαια, ομολογώ ότι ήταν λάθος μου να αναφερθώ σε κάτι τέτοιο και να σε επαναφέρω στην πραγματικότητα, καθώς, είναι γνωστές οι πιθανότητες του να δημιουργήσεις σοκ αλλά και οι συνέπειές του, όταν κάποιον τον ξυπνήσεις απότομα...

Πόσο άλλο μάλλον, όταν ονειρεύεται πως θα ήθελε να είναι κιόλας... :rolleyes:

 

Υγ1: γατάκι να πεις τη τσουτσού σου........

 

Την τσουτσού μου ;

Γατάκι η τσουτσού μου ; :unsure:

Δηλαδή να την χαρακτηρίσω σαν αυτά τα όμορφα πλασματάκια, που τα λατρεύουν όλοι, θέλουν να τα αγκαλιάσουν και να παίξουν μαζί τους, να είναι συνέχεια μαζί και να τους κάνουν όλα τα χατίρια ; Αυτά που αν δεν τα ελέγχεις ή τα βρέξεις κατά λάθος, μπορούν να τα κάνουν όλα putΒίσση (που λέει και ο κουζουλός) ή να σε ξεσκίσουν με τα νύχια τους ;

Μμμμμμ, δεν είναι κακό νομίζω... :rolleyes:

 

Υγ2: μπαμπάς με 2 κόρες, 2+5 ετών.... Αυτά τα έχουμε δει πάνω από 100 φορές........ Για αυτό, όχι σε τα μας............... :)
 

Μπα ; Μόνο εσύ είσαι μπαμπάς δηλαδή ;

Τέσπα...

Η αλήθεια είναι ότι τα δικά μου μεγάλωσαν λίγο...

Τα έκανα μικρός εγώ. Όχι σαν εσένα που στα γεράματά σου έχεις μωρά παιδιά... :P

Στην πραγματικότητα, εμείς "ξεσκίσαμε" στις προβολές, τα dvd μέχρι και την δεύτερη ταινία. Τις επόμενες, πιο χαλαρά...

 

Υγ3: ελπίζω για τις δηλώσεις να διαβάζεις περισσότερο από αυτό......... Γιατί έχω απορίες, και ποιον σκέφτηκα....?????????? :)  Μη τα κάνουμε και οι δύο λάθος, ε....??????

 

Εντάξει τώρα. Τα έπιασες τα λεφτά σου. Κι εγώ σε ΄σένα πόνταρα... Μάλλον πρέπει να αναζητήσουμε άλλον και οι δύο... :(

 

Υ.Γ.

Γατούλα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...