Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΕΝΤΥΠΟΥ Ε11?


LAS

Ερώτηση

  • Απαντήσεις 182
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Συναδελφοι ημουν ετοιμος να παω αυριο με εκτυπωση του σφαλματος του συστηματος που ευτυχως εκανα .  Ομως εχετε δικιο εκει θα βαλουν προστιμο και θα τρεχω.  Σκεφτομαι να εχω στα χαρτια μου το βιβλιο αδειων και απο πισω το μυνημα του σφαλματος. Αν γινει στραβη το προστιμο ειναι αυτοτελες το παλευω τοτε.

 

Η ουσια ομως ειναι οτι αν θελουν να βοηθησουν ακομα κι αν εχουν τεχνικο προβλημα που δεν το θεωρω αληθινο. μπορουν να δωσουν παραταση για υποβολη στα κατα τοπους ΣΕΠΕ. Ολα τα αλλα ειναι  παπαριες.

 

Δηλαδη οταν δωσαν την πρωτη παραταση γιατι δεν υπηρξε τεχνικο προβλημα?

 

Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πήγα το μεσημέρι στο υπουργείο και βρήκα τον αρμόδιο υπάλληλο. Ήταν γνώστης του προβλήματος και είχε την ευγένεια και τη διάθεση να ακούσει αλλά μου είπε ότι το σύστημα δεν μπορεί να ξανανοίξει ούτε για μια μέρα γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν παράνομο αφου η παράταση θα έπρεπε να δωθεί από πριν. Έχει στείλει τα ΑΦΜ των επιχειρήσεων που προσπάθησαν να να μπούν μέτα τις 23:00 και δεν τα κατάφεραν στα κάτα τόπους ΣΕΠΕ ώστε να μην επιβληθεί πρόστιμο. Σε ερώτηση μου τι γίνεται στην περίπτωση που κάποιο λογιστικό γραφείο είχε περισσότερες από μια καταστάσεις και δεν προσπάθησε με όλους τους κωδικούς ο υπάλληλος απάντησε ότι θα το δει και θα επικοινωνήσει μαζί μου...

Περιμένω να με καλέσει αν και χλωμά τα βλέπω τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΑΦΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΤΑ ΣΕΠΕ. ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΑΦΜ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ.

 

ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΕΣ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΓΙΑ ΤΟ Ε11 ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΥΣΗ. 

 

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το θέμα έχει κλείσει απ' ότι φαίνεται. Μόνον αυτά που είπε ο Tag παίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πήγα το μεσημέρι στο υπουργείο και βρήκα τον αρμόδιο υπάλληλο. Ήταν γνώστης του προβλήματος και είχε την ευγένεια και τη διάθεση να ακούσει αλλά μου είπε ότι το σύστημα δεν μπορεί να ξανανοίξει ούτε για μια μέρα γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν παράνομο αφου η παράταση θα έπρεπε να δωθεί από πριν. Έχει στείλει τα ΑΦΜ των επιχειρήσεων που προσπάθησαν να να μπούν μέτα τις 23:00 και δεν τα κατάφεραν στα κάτα τόπους ΣΕΠΕ ώστε να μην επιβληθεί πρόστιμο. Σε ερώτηση μου τι γίνεται στην περίπτωση που κάποιο λογιστικό γραφείο είχε περισσότερες από μια καταστάσεις και δεν προσπάθησε με όλους τους κωδικούς ο υπάλληλος απάντησε ότι θα το δει και θα επικοινωνήσει μαζί μου...

Περιμένω να με καλέσει αν και χλωμά τα βλέπω τα πράγματα.

Δηλαδή πως τα έχει τα ΑΦΜ;

Κρατάνε αρχείο αποτυχημένων προσπαθειών;

Και τέλος, για να καταλάβω: Αν πάω στο ΣΕΠΕ Χανίων θα μου βάλουν πρόστιμα ακόμα κι αν τους προσκομίσω την εκτύπωση με το πρόβλημα (εκεί κάπου στις 23:50) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δηλαδή πως τα έχει τα ΑΦΜ;

Κρατάνε αρχείο αποτυχημένων προσπαθειών;

Και τέλος, για να καταλάβω: Αν πάω στο ΣΕΠΕ Χανίων θα μου βάλουν πρόστιμα ακόμα κι αν τους προσκομίσω την εκτύπωση με το πρόβλημα (εκεί κάπου στις 23:50) ;

εφόσον δεν είναι στην λίστα θα το παραλάβουν με πρόστιμο.

Μήπως πρέπει να πιέσουμε λίγο το υπουργείο να δώσει μία λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως πρέπει να πιέσουμε λίγο το ΔΝΤ να το κλεισει το "μαγαζι" γιατι συνεχιζει να μπαζει απο παντου και δεν εχει σκοπο να στρωσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εφόσον δεν είναι στην λίστα θα το παραλάβουν με πρόστιμο.

Μήπως πρέπει να πιέσουμε λίγο το υπουργείο να δώσει μία λύση?

Άρα και εκτύπωση να έχεις, αν δεν υπάρχει στην λίστα (και ποιος μου λέει ότι η λίστα είναι πλήρης;  )  θα πέσει πρόστιμο...

 

Ωραία προοπτική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα!

 

Μεσα στο πολλά που ληγουν τελος μηνα ειναι και αυτη η χαζομάρα.. εχει ακουστει κατι για παραταση ή θα την πατήσουμε όπως με τις βεβαιώσεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα!

 

Μεσα στο πολλά που ληγουν τελος μηνα ειναι και αυτη η χαζομάρα.. εχει ακουστει κατι για παραταση ή θα την πατήσουμε όπως με τις βεβαιώσεις??

για τιτς βεβαιωσεις δεν ειναι ανοιχτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για τιτς βεβαιωσεις δεν ειναι ανοιχτο?

Είναι; Δεν είχε δώσει παράταση.....

 

Με το Ε11 έχω σκάσει, φυσάω και ξεφυσάω; Όλοι έχετε στείλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα .........δικαιούμενες 20 χορηγηθείσες 20 και έφυγε.........τι να κάτσουμε να κάνουμε??? Λέτε δεν ξέρουν τι συμβαίνει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είναι; Δεν είχε δώσει παράταση.....

 

Με το Ε11 έχω σκάσει, φυσάω και ξεφυσάω; Όλοι έχετε στείλει;

Τι φυσάς και ξεφυσάς δεν είναι βάρκα με πανιά για να φύγει .Αν έχουν γίνει τα βιβλία αδειών πιστεύω  πως όσα  Ε11 και να έχετε μπορείτε να τα στείλετε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι φυσάς και ξεφυσάς δεν είναι βάρκα με πανιά για να φύγει .Αν έχουν γίνει τα βιβλία αδειών πιστεύω  πως όσα  Ε11 και να έχετε μπορείτε να τα στείλετε.  

Καλέ μου άνθρωπε, αν τα είχα έτοιμα δεν θα ζητούσα παράταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλέ μου άνθρωπε, αν τα είχα έτοιμα δεν θα ζητούσα παράταση.

Πόσα μπορεί να έχεις και να μην προλαβαίνεις να τα φτιάξεις ? Λογικά αυτό τον μήνα δεν έχεις και ΦΠΑ , οι καταστάσεις έχουν τελειώσει ,τα ΦΜΥ τα έχεις κάνει γιατί έχεις τελειώσει τις βεβαιώσεις . Λιγότερο χρόνο θέλεις για να τα υποβάλεις παρά για να ζητήσεις παράταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπορειτε να μπειτε Εργανη για να τα στείλετε τωρα που μιλάμε?

 

 

Το σύστημα για λόγους συντήρησης δεν είναι διαθέσιμο 18:00 - 21:00.

λειτουργεί κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς τι κάνουμε όταν επιχείρηση έχει κάνει διακοπή στο ΙΚΑ το 2016 και το ΥΕΚΑ δεν δέχεται το Ε11 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

άμα δεν υπάρχει άλλος τρόπος θα το καταθέσετε χειρόγραφα εντός της προθεσμίας..

 

καλησπέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι να κάνω. Θα κάτσω όσο με πάει να τα υποβάλλω...

οι παρατασεις φέτος τέλος..και όχι γιατι με τις παρατασεις χανει το κράτος σε κάτι αλλά γιατι δεν υπάρχει κανένας υπεύθυνος που να ασχολειται με μας....όποιος αντέξει μένει ανοιχτός, οι άλλοι καλό πάσχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...