Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ηλεκτρονική ρύθμιση οφειλών ΟΑΕΕ


Axilleas82

Ερώτηση

Βλέπω σήμερα ανακοινώσεις ότι οι οφειλές στον ΟΑΕΕ κάτω από 5000 ευρώ μπορούν από σήμερα να ρυθμιστουν από την ιστοσελίδα του.

Μπαίνω αλλά δεν βλέπω κάτι, Ξέρει κανείς τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

εγώ πάντως που πήρα τηλέφωνο σε ένα υποκατάστημα με ενημέρωσαν ότι δεν ξερουν πότε τελικά και αν θα εμφανιστούν ηλεκτρονικά. και μου πρότειναν να πάω από εκει με μία εξουσιοδότηση του πελάτη μου και με πληρωμή του πρώτου διμήνου του 2015.

 

αν κάποιος συνάδελφος ξέρει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγώ πάντως που πήρα τηλέφωνο σε ένα υποκατάστημα με ενημέρωσαν ότι δεν ξερουν πότε τελικά και αν θα εμφανιστούν ηλεκτρονικά. και μου πρότειναν να πάω από εκει με μία εξουσιοδότηση του πελάτη μου και με πληρωμή του πρώτου διμήνου του 2015.

 

αν κάποιος συνάδελφος ξέρει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει

 

Έλεγα μήπως το γλυτώσουμε αυτό, δεν καταλαβαίνω, το ΙΚΑ έχει ηλεκτρονική υποβολή, ο ΟΓΑ είχε εδώ και καιρό ο ΟΑΕΕ γιατί τόσο πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγώ πάντως που πήρα τηλέφωνο σε ένα υποκατάστημα με ενημέρωσαν ότι δεν ξερουν πότε τελικά και αν θα εμφανιστούν ηλεκτρονικά. και μου πρότειναν να πάω από εκει με μία εξουσιοδότηση του πελάτη μου και με πληρωμή του πρώτου διμήνου του 2015.

 

αν κάποιος συνάδελφος ξέρει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει

κοινώς μπαχαλάκηδες!!!!!!! αφήστε που αφήνουν περιθώριο για τη ρύθμιση μόνο μέχρι 30/4/2015 που είναι τόσο σημαντική για τη βιωσιμότητα(όπως επισήκανε πολλάκις και ο διοικητής του ταμείου στην ημερίδα) του ταμείου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

επίσης αν κατάλαβα καλά αν οι οφειλές είναι περασμένες στο ΚΕΑΟ μπορούν οι ασφαλισμένοι του ΟΑΕΕ να την κάνουν την αίτηση και από το σάιτ του ΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://100doseis.oaee.gr/login.php

 

Η υπηρεσία προσφέρεται σε ασφαλισμένους που έχουν καταβάλει τις εισφορές 1ου διμήνου 2015 και η κύρια οφειλή τους δεν ξεπερνά το ποσό των 5000€.

Καλημέρα, καλή εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

επίσης αν κατάλαβα καλά αν οι οφειλές είναι περασμένες στο ΚΕΑΟ μπορούν οι ασφαλισμένοι του ΟΑΕΕ να την κάνουν την αίτηση και από το σάιτ του ΙΚΑ

 

αν ειναι μελη     ΟΜ.  ΕΤ.   θα χρειαστουν  ,    κωδικους  δικους τους   τα μελη   ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν ειναι μελη     ΟΜ.  ΕΤ.   θα χρειαστουν  ,    κωδικους  δικους τους   τα μελη   ?? 

Σε πρώτη φάση δεν χρειάζονται κωδικοί... μάλιστα όσοι έχουν κωδικούς δεν τους βάζει σε αυτή την εφαρμογή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έλεγα μήπως το γλυτώσουμε αυτό, δεν καταλαβαίνω, το ΙΚΑ έχει ηλεκτρονική υποβολή, ο ΟΓΑ είχε εδώ και καιρό ο ΟΑΕΕ γιατί τόσο πίσω.

Μην περιμένετε να γίνει ηλεκτρονική υποβολή για το ΟΑΕΕ. Μας το ξεκαθάρισε η Δ/ντρια του ΟΑΕΕ (στο 2ήμερο σεμινάριο της ΕΦΕΕΑ) ότι δεν πρόκειται να γίνει. Δεν υπάρχουν τα κατάλληλα "μέσα" για κάτι τέτοιο.

Τώρα για αυτό που γράφτηκε για εισφορές κάτω των 5.000€, δεν γνωρίζω!! Αλλά αναρωτιέμαι, αν γίνει για αυτές τις οφειλές γιατί να μην γίνει και για τις >5.000€?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://100doseis.oaee.gr/login.php

 

Η υπηρεσία προσφέρεται σε ασφαλισμένους που έχουν καταβάλει τις εισφορές 1ου διμήνου 2015 και η κύρια οφειλή τους δεν ξεπερνά το ποσό των 5000€.

Καλημέρα, καλή εβδομάδα.

πάντως πώς περιμένουν να ενταχθούν στη ρύθμιση όσο το δυνατόν περισσότεροι ασφαλισμένοι με αυτούς τους όρους δεν μπορώ να το καταλάβω..ποιές 100 δόσεις και ποιές 200...και με τα τρέχοντα υποχρεωτικά!!!!!απλά δεν γίνεται!!!δεν το βλέπουν? πότε θα το καταλάβουν ότι θα πρέπει να μην βάλουν ελάχιστη δόση και υποχρεωτικά τις τρέχουσες εισφορές???? μόνο ετσι θα έμπαιναν σχεδόν όλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...